Novinky
Trochu chyb, na to, že článek je od redaktora Světa motorů. Nebudou Fabia, Scala a Kamiq spíše s mild-hybridem? A Epiq určitě nebude elektrickou variantou Kodiaqu!
Hlavně své skvělé, čistě spalovací modely s manuálními převodovkami nehybridebilujte!!! Jenom to zvýší jejich hmotnost, cenu, budoucí servisní náklady a sníží zůstatkovou hodnotu a radost z jízdy!
A to již neplatí těch 49 g CO2 v roce 2030?
Kolik nyní nejméně vychrlí CO2 ten Karoq? 120g?
Kolik nyní nejméně vychrlí CO2 ten Karoq? 120g?
@PowerHouse A co jako? Ty fakt věříš takové ideologické hovadině, že snížením emisí v Evropě provozovaných vozů o pár desítek g/km ochladíš celosvětovou atmosféru? 😊
@Arese
Ok, jak toho tedy dosáhnout jinak?
Ok, jak toho tedy dosáhnout jinak?
@Hendly Třeba postupným přechodem na ekologická paliva (syntetická, ze sebraných fritovacích olejů, biopaliva, LPG...) útlumem uhelných elektráren a zavedením emisních limitů pro zaoceánské lodě. A zásadním zlepšením ekologie v zemích třetího světa. A zastavit umělé zvyšování cen normálních aut, aby byla dostupná i pro chudší vrstvu obyvatel, která by tak konečně mohla nechat sešrotovat své staré smradlavé plechovky!
@PowerHouse Plany velkolepe (snizovani CO2). A nakonec se zjisti, ze to nic nevyresi - kaci se lesy, louky, pole a mokrady se zastavuji betonem a to narusuje prirozeny kolobeh vody - skutecneho vladce klimatu. A presto si armada zelenych pomatencu mysli, ze kdyz nahradi spalovaci auto elekrickym, ze to klima ovlivni.
Za mě naprosto dokonalé auto.Nemám mu co vytknout...jen samé maličkosti.Jedno z mála aut,kde si nerozbijete nos o televizi uprostřed přístrojovky.
@Lojza Drn Chtělo by to vyzkoušet i něco jiného než člověk řekne, že je dokonalé... Za 700-1000t je výběr kompaktních SUV poměrně velký. Včetně Elroqu, který je o třídu jinde.
Koukám do ceníku Karoqu, předokolka benzín v automatu začíná na cca 800 tisíc. Nevím, co by mě mělo přesvědčit, abych něco takového koupil. To už raději si připlatit za Elroqa s větší baterkou za mega a dostanu minimálně o třídu lepší auto (rychlejší, tišší, komfortnější) s polovičními provozními a servisními náklady. Chápu, že se lidi elektriky bojí, ale cenově Karoq nedává smysl. Argumentace s dojezdem je dnes už směšná, nabíječek je mnohem víc než benzinek. Jenom to chce doladit ten šílený chaos v placení na veřejných nabíječkách, který zbytečně odrazuje mnohé lidi, co nemají možnost domácího nabíjení.
@johny555 opět máš pravdu, jenom to chce doladit. S platební kartou si nenabiješ a když už si vybereš z některou s aplikací, zaregistruješ se a povolíš platby kartou, budeš stát někde na nabíječce jako “vocas”, kdežto ten pán s Karoqem, který jel kolem, už bude dávno třeba v cíli své cesty 😜
Takže až to doplníš energii stejně rychle, ekvivalent pistole 80l/min, a zaplatíš stejně komfortně kartou / mobilem / hodinkami, tak pak to teprve bude srovnatelné a třeba to bude mít pro většinovou společnost i smysl 😋
Takže až to doplníš energii stejně rychle, ekvivalent pistole 80l/min, a zaplatíš stejně komfortně kartou / mobilem / hodinkami, tak pak to teprve bude srovnatelné a třeba to bude mít pro většinovou společnost i smysl 😋
Tak jasné to ale úplně není. Lidé, kteří dnes kupují Karoq, nejsou jedna homogenní skupina, která se děsí každé zásuvky a dotykového displeje. Část z nich klidně přijme elektromobil, pokud jim v běžném provozu dává smysl. Tvrdít, že Elroq pro ně nemůže být alternativou, je možná pohodlné, ale realita bývá o něco složitější.
To však nic nemění na tom, že Karoq je moc dobré auto. Moc příjemně se řídí, čtyřkolka vyjede všude, automat na pohodu a dlouhodobá spotřeba 5,4 l nafty na 100. To je super.
Které kroky EU jsou za posledních 10 let logické? A dopady rozhodnutí EU do rozhodování průmyslu jsou samozřejmě spojené jako příčina a následek...