8-hodinovka v Suzuce koříští Kata s Edwardsem

redakce AUTO.CZ
Daijiro Kato a Colin Edwards zvítězili v prestižním vytrvalostním závodu 8 hodin v Suzuce.

Velký důvod k oslavě měla Honda, která nejenže vyhrála šestý závod v řadě, ale navíc zcela opanovala stupně vítězů.

V Suzuce se jel letos jubilejní 25. závod, který přitahuje velkou pozornost fanoušků celého světa. Závod je obzvláště prestižní pro všechny japonské výrobce motocyklů, kteří pro úspěch dělají maximum a pro závod často povolají i jezdce z Mistrovství světa silničních motocyklů. Letošnímu závodu dominovaly stroje Honda VTR1000SPW, které sedlaly tři nejlepší posádky. Z vítězství se radovala dvojice Daijiro Kato, jezdec MotoGP a ´Texaské tornádo´ Colin Edwards, závodící v MS superbiků. Kato měl původně závodit s Tohru Ukawou, ale ten nebyl zcela fit po havárii v anglickém Doningtonu. Druhé místo obsadila druhá posádky týmu Cabin Honda ve složení Tady Okada a Makoto Tamada, stupně vítězů uzavírali Alex Barros a Yuchi Takeda.