Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Proč byste měli vyměnit zimní směs ostřikovačů za letní? A jak se to dělá?

Marek Bednář Lukáš Volšický
Diskuze (52)

Výměna zimní směsi ostřikovačů za letní, nebo naopak, se může zdát jako zbytečný servisní krok, ale každá z náplní ostřikovačů má své výhody. Proč to udělat a jak to provést?

Každoročně se s nástupem jarních a zimních měsíců mluví hlavně o přezouvání pneumatik ze zimních na letní, ale rozhodně byste neměli zanedbávat i další údržbu. Pokud se svým vozem aktivně jezdíte v zimních měsících, rozhodně byste neměli zanedbat celkovou prohlídku a očistu exteriéru i interiéru. 

V podbězích blatníků i na podvozku stále mohou být zbytky posypové soli, vyvolávající silnou korozi kovových dílů i plechů karoserie, stejně jako v kobercích kabiny můžete mít nanesené nečistoty, jež je ideální odstranit. S pravidelnou údržbou na začátku jara však většina řidičů a provozovatelů aut zapomíná na jeden velmi jednoduchý servisní krok, jímž si rozhodně zpříjemníte život za volantem.

Spolu s přezouváním pneumatik je vhodné vyměnit kapalinu do ostřikovačů, neboli zimní směs za letní. Ač se to může zdát jako banalita, každá z nich má své výhody, proč je vhodnější pro dané roční období – zimní nemrzne, letní zase lépe myje hmyz z čelního skla.

A protože to lze provést opravdu jednoduše, natočili jsme pro vás video, jak na to. Tento postup navíc můžete využít i na podzim, kdy bude nutno vyměnit letní směs za zimní.

Dobrá přístupnost nádržky kapaliny do ostřikovačů je samozřejmě výhodou, ovšem máte-li nádobku schovanou někde v podběhu, nesmutněte. Markovi se podařilo do takové nádobky zasunout hadici stejné pumpičky a zbytek zimní kapaliny odčerpat.

Marek Bednář Lukáš Volšický
Diskuze (52)

Doporučujeme

Avatar - Roman Horký
30. 4. 2024 09:28
test test
test test
Avatar - Roman Horký
30. 4. 2024 09:27
test test
test test
29. 4. 2024 03:54
OMG
Teplák, co ani neumí správně nalévat kapalinu z kanystru tady bude někoho poučovat.

To snad nemyslíte vážně redakce Auto.cz!
Avatar - Mokrous
28. 4. 2024 22:11
Re: Taky bych se smál, ale pojďme to brát vážně
:D :D :D :D :D

Další technik.
28. 4. 2024 22:02
Re: Co to je za výmysl?!?
Rekl bych ze s tim metanolem poskozujicim plasty to bude jen povera.