Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Policie bude o Velikonocích aktivní. Zaměří se nejen na rychlost

Dopravní policie bude o celý prodloužený velikonoční víkend sledovat přestupky na silnicích bedlivěji než jindy. Hlídání alkoholu však explicitně nezmiňuje.
Zpět na článek
29. 3. 2024 08:17
29. 3. 2024 19:21
29. 3. 2024 08:26
29. 3. 2024 09:49
31. 3. 2024 10:59
Avatar - pradeda777
29. 3. 2024 08:17
Statistika
Celkový počet nehod je od roku 2020 pod 100 tisíci, od roku 2021 vytrvale klesá a loni se jich stalo 94.945, o 3.515 nehod (o 3,6 %) méně než v roce 2022.
Počet úmrtí také klesá i když aut na silnicích přibývá, takže by bylo načase přestat řidiče různými akcemi znervózňovat a počet nehod bude klesat ještě rychleji.
Rozbalit vlákno
4
29. 3. 2024 09:30
Re: Statistika
máš recht!
Člověku se až točí hlava, kolik policejních aut člověk denně potkává. Dovolím si tvrdit, že v Praze a okolí potkám denně 100 a více policejních aut různých typů a provedení a to mluvím jenom o těch s policejním potiskem a minimálně stejné množství mají cajti v civilních provedeních ( referentská, manažerská atd).
Asi jsem bohatý stát a můžeme na tyto policejní radovánky platit.
Buzerace, pruda a arogance moci!

Místo toho aby stát cpal peníze do výstavby infrastruktury, tak cpe peníze do represe :no:
29. 3. 2024 12:35
Re: Statistika
Vy jste to ale hosi nepochopili. Tyhle akce se nedelaji kvuli zvyseni bezpecnosti, ale kvuli tomu, aby stat neco vydelal na pokutach. Proto ta nadmerna buzerace.
Avatar - Mikesus
29. 3. 2024 19:21
Re: Statistika
Jasně, buzerujou tě za to, ze porušuješ zákon. Však pcr můžeme zrušit, ne?
30. 3. 2024 00:22
Re: Statistika
Ne buzerujou te vetsinou za to ze nedodrzujes neadekvatni rychlost nebo te nachytaji na necem co si proste prekouknul a ani nevis ze jedes rychle. Ja takhle platil v Liberci 500 korun. Je tam ve meste v jednom miste 60ka, protoze je to bezpecny usek, tak to zvysili znackou. V pohode. Jel jsem lehce pres 60 a oni me zmerili a zastavili ze jsem v obci jel 60. Odvetil jjsem ze tam je preci 60, nacez mi soudruh policista s usmevem odvetil, ze to sice ano, ale ja projel znacenou krizovatkou, ktera tu 60 rusi a dal uz je 50 a tam oni merili. Takze tohle ti prijde normalni a spravny? Me vlastne vzdycky dali pokutu za rychlou jizdu ve chvili kdy jsem jel pomalu a nenapadlo me ze jedu vlastne rychleji nez se smi. Celkem paradox.
Avatar - KANKUNEN
29. 3. 2024 08:26
zajímavé
a kde ti cajti vlastně jsou, když nejsou velikonoce?
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Ja Prvni 123
29. 3. 2024 09:42
Re: zajímavé
Slo mi hlavou, zetak byto prece melo byt porad.
Policie by mela byt pritomna na mistech s "vysokym dopravnim zatizenim", a dbat na bezpecnost a plynulost dopravy.

Ty prvni dva komenty nechapu.
Mozna to mela byt ironie?
Avatar - pradeda777
29. 3. 2024 11:55
Re: zajímavé
...sbírají síly na Velikonoce a na Vánoce.... :-!
Avatar - Pepa_007
29. 3. 2024 09:49
Jednoduché
Překročení nejvyšší dovolené rychlosti ve statistikách nejčastějších ani nejtragičtějších nehod dlouhodobě nefiguruje.....

Ale dobře se to hlídá a pokutuje.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - cizekHUNTER
29. 3. 2024 10:27
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
29. 3. 2024 12:37
Re: Jednoduché
Presne tak. Kdyz jedes po prazdny dalnici 160, tak jsi nebezpecny pirat silnic :D pripadne merit nejakou schvalne zapomenutou 50ku.
Avatar - Mokrous
29. 3. 2024 14:21
Co na tom záleží...
"Překročení nejvyšší dovolené rychlosti ve statistikách nejčastějších ani nejtragičtějších nehod dlouhodobě nefiguruje."

Ale přesto budeme donekonečna buzerovat a trestat komické překročení rychlosti.

Samozřejmě, že de-bil, kterej jede v centru okolo ZŠ devadesátkou má jít rovnou za katr, ale buzerovat řidiče, co jedou 56 někde za městem kousek od cedule, kde je jen tráva a svodidla a nikde nic, to je fakt na houno. To samý státovka, kde je rovinka, že by tam přistál raketoplán a nikde nic a je vidět na kilometry, tak tam kilo dvacet taky asi nikoho nezabije, že?

Jenže tohle je ten nejsnadnější způsob, jak buzerovat normální lidi a plnit obecní i státní kasy.

Když člověk nechce jez na tempomat, tak aby jen čuměl na budíky místo toho, aby čuměl na cestu.
Takhle si jedeš obcí, telefonuješ s klientem, koukáš na cestu a pak zjistíš, že tě změřili, protože jsi jel o 5 km/h víc. Asi je podle nic lepší čumět na budíky a ve 48 km/h srazit školáka, nebo babku, co jde z nákupu.

Samozřejmě se jede na množství a snadnost. Takže se měří na vjezdech a výjezdech, nebo průběžně.
Mně připadá mnohem nebezpečnější to, že se po sídlištích a v centrech, mezi zaparkovanými auty v obytné zóně prohání smažky ve vracích klidně nad 80 km/h a můžou zabít malé dítě, nebo zvíře, ale není jich za hodinu tolik, jako těch normálních pracujících, co vjedou šedesátkou do obce na hlavní silnici.
Rozbalit vlákno
5
Avatar - rohYpnol
29. 3. 2024 15:02
Re: Co na tom záleží...
Hele, u nás třeba na mnohé místa PČR nedala souhlas s umístěním radarů právě pro nevhodnost s tím, že jsou u konce/začátku obce atp. A to jsou u nás dopraváci PČR tukani co povolí takřka cokoliv....

Takže nevidím to úplně takto černobíle. Naopak třeba i když začátek obce, tak u nás máme kolizni místo a já bych tam ten radar viděl fakt rád ale PČR prostě neodkývala.
Avatar - pradeda777
29. 3. 2024 15:44
Re: Co na tom záleží...
Jo kamaráde, tady u nás umístili úsekové radary ve městě na dvou místech zákeřně s kopce tak, aby nachytali co nejvíce "zločinců" a mohli je pokutovat. Samozřejmě žádná Informativní značka varující řidiče o měření rychlosti. Zkrátka tady vůbec nejde o bezpečnost provozu, ale čistě o nachytání a zkasírování... :-[]
Avatar - Mikesus
29. 3. 2024 19:24
Re: Co na tom záleží...
Ja jsem dodnes nepochopil, proč někdo nepoužívá tempomat v měřených úsecích. Na to, ze tam je měřený úsek přeci nepotřebuji značku. Stačí, když člověk kouká. Skrytý městský radar jsem ještě nezažil.
Avatar - rohYpnol
29. 3. 2024 19:58
Re: Co na tom záleží...
Přehlédnout v městské džungli ptačí budku fakt není problém. Úsekové už je obvykle nápadnější, protože potřebuje vodorovné značení. Ale i tak se přehlédnout dá úplně v pohodě.
Avatar - rohYpnol
29. 3. 2024 20:00
Re: Co na tom záleží...
Blbé je, že z toho u nás jde udělat business. To každopádně.
Avatar - Barrichello
30. 3. 2024 15:42
Nikoho sem nikde neviděl
:-) ............................ v sobotu ani v neděli
Rozbalit vlákno
0
Avatar - jersey.se
31. 3. 2024 10:59
Rychlost
No, v sobotu naštěstí moc aktivní nebyla :-!
Rozbalit vlákno
0