GP Austrálie, kvalifikace: Pešek je v první řadě

Roman Daněk
Do nedělního závodu si na Phillip Islandu v Austrálii vybojovali Pole Position jezdci: 125 - Pasini (Pešek je třetí); 250 - Lorenzo (Abrahám je 21.); MotoGP - Pedrosa.

125 cm3

Pátek - První měřený trénink vyhrál Sergio Gadea z týmu Bancaja Aspar před di Megliem a Corsim. V páteční kvalifikaci zajel nejlepší čas Gabor Talmacsi, Lukáš Pešek si šestým místem zajistil dobrou odrazovou příčku před sobotním měření sil.

Sobota - V druhém tréninku se do čela posunul Mike di Meglio, náš Pešek dojel na čtvrtém místě. Kvalifikaci začal Pešek dobře, dlouhou dobu figuroval na druhé příčce, ale poté měl problémy s motocyklem a poslední dvě kola jel na náhradním stroji. Z televizních záběrů to vypadalo, jako kdyby mu došlo palivo. Na čele se dlouho držel Rafael de Rosa, ale sesadil jej Mattia Pasini a získal Pole Position. Pešek i přes zmiňované komplikace udržel výborné třetí místo. Kvalifikace se naopak nepovedla Talmacsimu, který jako jediný z první desítky nedokázal zlepšit páteční čas a v neděli bude stát až ve třetí řadě.

Postavení na startu - 1. Pasini, 2. de Rosa 3. Pešek, 4. Koyama, 5. Corsi, 6. Faubel, 7. Gadea, 8. Olive, 9. Talmacsi, 10. Cortese.

250 cm3

Pátek - V prvním tréninku se za dvojici Španělů, Lorenza a Barbery, poskládala dvojice Italů, Dovizioso a Simoncelli. V kvalifikaci byl nepřekonatelný Jorge Lorenzo, suverén letošního MS motocyklů v kategorii do 250 cm3. Náš Karel Abrahám si v pátek zajistil provizorní 18. místo.

Sobota - Sobotní ranní trénink vyšel nejlépe Lorenzovi a svou rychlost potvrdil i v druhé kvalifikaci, kde vybojoval Pole Position. Druhé místo vybojoval Barbera a první řadu zakončuje de Bautista a de Angelis. Náš Karel Abrahám si sice zlepšil čas téměř o vteřinu, ale i přesto klesl na 21. příčku.

Postavení na startu - 1. Lorenzo, 2. Barbera, 3. Bautista, 4. de Angelis, 5. Simoncelli, 6. H. Aoyama, 7. Dovizioso, 8. Luthi, 9. Simon, 10. S. Aoyama ... 21. Abrahám..

Moto GP

Pátek V pátečním prvním tréninku byl nedostižný vedoucí muž průběžného hodnocení, Casey Stoner, když druhému de Punietovi nadělil více než +1,3 s a třetí Rossi ztrácel více než 2 vteřiny! V druhém měření sil vystrčil drápky Marco Melandri, ale na vedoucího Stonera to opět nestačilo.

Sobota - V třetím měřeném tréninku se za vedoucího Stonera vyšvihl opět Randy de Puniet z Kawasaki Racing Teamu. Během kvalifikace se vše přetočilo a nejlepší čas zajel Dani Pedrosa před Rossim. Miláček domácího publika a už jistý Mistr světa 2007, Casey Stoner, bude zakončovat první řadu.

Postavení na startu - 1. Pedrosa, 2. Rossi, 3. Stoner, 4. Hayden, 5. Capirossi, 6. de Puniet, 7. Barros, 8. Nakano, 9. Guintoli, 10. West.