Tomeček před finišem šestý

Tom Leixner
Diskuze (1)
Šesté a sedmé místo patří tatrám před závěrečnou etapou Rallye Dakar. V sobotní zkoušce, které měřila 647 kilometrů, skončil Tomeček šestý a Loprais desátý. Za jasným vítězstvím míří kamaz Rusa Čagina.

Šesté a sedmé místo patří tatrám před závěrečnou etapou Rallye Dakar. V sobotní zkoušce, které měřila 647 kilometrů, skončil Tomeček šestý a Loprais desátý. Za jasným vítězstvím míří kamaz Rusa Čagina, na druhé místo má našlápnuto jeho týmový kolega Kabirov. Ten etapu vyhrál, na Čagina však stále ztrácí hodinu.

Mezi automobily vyhrála Němka Jutta Kleinschmidtová s volkswagenem, která v roce 1001 soutěž i celkově vyhrála. Vede však francouzský Stéphane Peterhansel s mitsubishi, který má proti svému nejbližšímu pronásledovateli, Japonci Masuokovi, 51 minut k dobru.

V kategorii motocyklů je situace v čele celkového pořadí napínavější. Vede sice i nadále Španěl Nani Roma s KTM, ale druhého Francouze Richarda Sainze od něj dělí pouhých pět minut.

Dnešní zkouška v okolí Dakaru měří 106 kilometrů.

16. etapa (Nuakšott - Dakar, 647 km, z toho 191 km speciální zkouška):

Automobily: 1. Kleinschmidtová (Něm./Volkswagen) 2:34:49 hod., 2. Alphand (Fr./BMW) -59 s., 3. Masuoka (Jap./Mitsubishi) - 1:24, 4. Al Attijan (Katar/Mitsubishi) -2:03, 5. Servia (Šp./Ford) -2:41, 6. De Villiers (JAR/Nissan) -3:31.

Motocykly: 1. Sainct (Fr./KTM) 2:21:48 hod., 2. Roma (Šp./KTM) -2:05, 3. Despres (Fr./KTM) -2:24, 4. Cox (JAR/KTM) - 4:40, 5. Meoni (It./KTM) -5:51, 6. Fretigne (Fr./Yamaha) -7:39.

Kamióny: 1. Kabirov 3:01:13, 2. Čagin (oba Rus./Kamaz) -8:14, 3. G. De Rooy (Belg./DAF) -9:43, 4. Stacey (Niz./DAF) -13:41, 5. Mardějev (Rus./Kamaz) -18:39, 6. Tomeček -22:45, ...10. Loprais (oba ČR/Tatra) -35:22.