Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Allivision09: Soutěž pro mladé designéry

Ondřej Láník Ondřej Láník 28. 5. 2009 • 07:54
22
Automobil jednoznačně patří mezi nejoblíbenější a nejvíce rozšířené dopravní prostředky současnosti. Odhalit jeho blízkou budoucnost mají za úkol účastníci designérské soutěže Allivision09, jejíž podtitul zní „Ideas for a Better World“.

Soutěž, kterou podporuje i server www.auto.cz, pořádá společnost Allivictus s.r.o. Česká republika a časopis AutoDesign&Styling, kteří už několik let společně podporují kvalitní design nejen z oblasti automobilového průmyslu. Šanci uspět mají amatérští i profesionální designéři. Účast v soutěži je omezena pouze věkem do 35 let, registrací na webových stránkách www.auto-design.cz a odevzdáním soutěžních prací ve stanovené podobě do konce srpna 2009.

Vítězný návrh by měl podle pořadatelů přinést originální koncept vozu blízké budoucnosti, jenž bude splňovat základní kriteria soutěže, kterými jsou jednoduchost, výjimečnost, spotřebitelská skromnost a samozřejmě estetická kvalita.

Vítězné práce vybere odborná porota složená z předních českých designérů.

Na autora nejzdařilejšího projektu čeká pobyt v Karibiku na Britských Panenských ostrovech. S prázdnou ale neodejdou ani tvůrci dalších kvalitních projektů. Za druhé místo je vypsána odměna 1500 eur a třetí v pořadí si odnese 750 eur. Zvláštní cenu obdrží nejlepší projekt vytvořený v designérském programu AliasStudio.

Mladí designéři mají díky soutěži Allivision jedinečnou šanci na sebe výrazně upozornit a zkonfrontovat svoje nápady s konkurencí. Soutěžní téma neklade žádné překážky volné a kreativní tvorbě a nabízí možnost představit velmi širokou paletu zajímavých a různorodých projektů. Sami pořadatelé se navíc netají tím, že mají v plánu pořádat i další ročníky.

Bližší informace najdete na adrese www.auto-design.cz.

Související články

Témata
4. 5. 2009 21:05
Re: Allivision, AutoDesign&Styling
Hlavne nezmeškaj ;-)
4. 5. 2009 19:36
Re: Allivision, AutoDesign&Styling
Tak dúfam, že už máš v hlave nový model a pracuješ na ňom... ;-)
4. 5. 2009 15:57
Re: Allivision, AutoDesign&Styling
Hm, tak ja som tú možnosť prepásol, už som +1 k tým 35... ;-)

S tou realitou či nerealitou projektov som to myslel tak, že úplne voľné pravidlá vlastne spôsobia ten útek od reality. Osobne mám radšej kreácie aspoň pre budúcnosť ako-tak reálne. Stačí pozrieť sa na tvorbu automobilového dizajnu v globále, tej reality tam často veľa nie je. :-)

Každopádne, každú takúto snahu a každú takúto činnosť treba pochváliť. Jednoznačne patrí poriadateľom súťaže :yes:
Avatar - delphino
3. 5. 2009 22:17
Re: A dá sa aj strtnúť s redaktormi
přesně tak.. líbí sem i rozhovory s designérem, ale když přijde na design aut? hodně málo mají tam testy aut který o designu zas tak moc nemluví, jen zmíní tvary a kvalitu a to si můžu přečíst ve světu motorů kdybych ho čet. Spíš bych radši ocenil, kdyby tam popisovali různé tvary toho auta jak to podlě nich sedí proporčně a k celému autu, kde brali designéři inspiraci a tak. Maj tam ty krátké články alá aktuality, které jsou pro návštěvníka internetu dávno pasé, ale je pravda že se o nich zmínit musí, ale mohli by je rozvést. Přidat něco o designerech amatérech, kteří by mohli přispívat svými návrhy tak jak sem na Auto.cz...
3. 5. 2009 22:12
Re: A dá sa aj strtnúť s redaktormi
Stále rozmýšľaš nad tým, či sa nedá a ako sa nedá. A nie ako sa dá. Zobuď sa konečne! Pozri na príspevok Avantima s nadpisom "Príjemné překvapení...". To je správny spôsob.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud