Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Land Rover Defender dostal hrstku novinek. Verze 130 teď nabídne i luxusní křesla vzadu

Daniel Fuglevič
Diskuze (1)

Britská značka si pro modelovou řadu Defenderu připravila lehkou modernizaci, která upravuje paletu motorizací a rozšiřuje možnosti komfortní výbavy.

Po čtyřech letech na trhu nepřichází Land Rover u Defenderu s kompletním faceliftem. Moderní off-road vypadá stále stejně, řada novinek je tedy spíše reakcí na požadavky trhu a zjednodušením nabídky zákazníkům. Úpravy britská značka uvádí napříč karosářskými variantami (tedy 90, 110 i 130), některé novinky si však nechává výhradně pro konkrétní specifikace.

Video se připravuje ...

Technické změny přináší Defender v paletě nabízených motorizací, ačkoliv Land Rover zatím neposkytuje přesnější informace k jednotlivým trhům. Globálně tedy uvádí například novou mild-hybridní naftovou motorizaci D350 (258 kW/350 k), známou již z Range Roveru, nahrazující slabší D300 (221 kW/300 k).

Z legislativních důvodů má odejít z nabídky i mild-hybridní šestiválec P400, který nahradí novinka P425 (312 kW/425 k), dle britského Autocaru podladěná verze přeplňovaného motoru V8. Čtyřválcový plug-in hybrid P400e zase uvolní místo nové slabší specifikaci P300e (221 kW/300 k). Nabídka v Česku je v době psaní článku prozatím neaktualizovaná, budeme tedy čekat na konkrétnější informace pro náš trh.

Pro dlouhou karoserii 130 nabízí Land Rover nově možnost páru „kapitánských“ křesel v druhé řadě. Luxusní sedadla mají vlastní loketní opěrky, disponují vyhříváním i odvětráváním a svým umístěním vytváří dostatečný průchozí prostor dozadu směrem ke třetí řadě sedadel.

Do nabídky Defenderu 110 zase míří speciální Sedona Edition, inspirovaná městem v Arizoně. Novinka se vyznačuje červeným lakem Sedona (dříve už k vidění na verzi 130), rozšířeným paketem černých doplňků karoserie, černými koly a specifickou výbavou interiéru. Nosič rezervního kola je lakován v barvě karoserie stejně jako volitelné nosiče zavazadel na bocích. Sedona Edition bude v nabídce pouze jeden rok.

Nakonec Land Rover upravuje a zjednodušuje samotnou nabídku výbavových úrovní. Pro všechny karosářské verze tak budou nově k dostání úrovně S, X-Dynamic SE, X-Dynamic HSE, X a V8, přičemž konfiguraci vysněného Defenderu mají zákazníkům usnadnit i nové pakety shrnující nejžádanější prvky výbavy.

Daniel Fuglevič
Diskuze (1)

Doporučujeme