Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Toyobaru v Ženevě: Subaru potvrdilo příchod nového kupé

Subaru představí na ženevském autosalonu koncept malého sporťáku.
Zpět na článek
17. 1. 2011 20:45
17. 1. 2011 23:13
18. 1. 2011 08:34
18. 1. 2011 12:04
Avatar - Emel
17. 1. 2011 20:45
Už aby to bylo!
Na tuhle dvojku se těším :-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Subaru4ever
17. 1. 2011 23:13
RWD
Už jsem dokonale zmaten z toho informačního šumu kolem chystané FT-86ky. Toyotě se podařilo vytvořit "mýty opředenou legendu" už dávno před tím, než vůbec model představili :-) :yes: ... a i to Toyotu v mých očích hodně zvedlo - kdo si takhle hraje s veřejností (a novináři), chystá většinou něco významného (a to od Toyoty skoro nepamatujeme) >:-[] :yes:

Celou dobu nám melou do hlavy:
a) Toyota bude jenom RWD, Subaru klasicky nabídne AWD
b) Podvozek vychází z Imprezy
c) můžeme uvedení na trh očekávat v roce 2012/2013

a teď zvrat a vše se postavilo na hlavu:
a) oba deriváty budou výhradně RWD (Subaristi nepřekousnou)
b) podvozek je úplně nový a z ničeho nevycházející
c) předvedení v Ženevě, uvedení na trh na podzim

Fakt se bojím, že za týden to opět vše znegujou ;-\ ... já se těším jak malej kluk a oni mě takhle napínaj >:-[]

2 věci jsou jasné:
A) Subaru chce "new SVX" co nejvíce odlišit od WRX STI, aby se nežraly a bývalé Impreze zůstalo dominantní multi-sportovní postavení
B) Scirocco a Veloster by si ještě měli užít co nejvíc ten zhruba jeden rok na trhu, protože pak budou nemilosrdně zašlapáni do země :-) >:-[] :yes:
Rozbalit vlákno
2
18. 1. 2011 08:34
Re: RWD
V těch zprávách je opravdu "zmatek", ale postupem času se začali objevovat zvěsti, že FT-86 přeci jen nebude tak levná, jak bylo původně Toyotou zamýšleno, takže nyní očekávám možná i cenové přeskočení Scirocca ("základních" verzí). Na druhou strany, tím bys se (alespoň v případě Subaru) dostali na úroveň cca. WRX a nebo by se i mohli blížit STi a to by nemuselo být uplně dobré.
Avatar - Subaru4ever
18. 1. 2011 12:04
Re: RWD
Ono by mohlo cenu vyšroubovat právě to RWD, protože nic takového Subaru ani Toyota nemají. Subaru používá všechny převodovky s integrovaným mezinápravovým diferenciálem, takže bude muset vyvinout úplně novou převodovku. Výhradní koncepce RWD také nejspíš dá sbohem podvozku Imprezy, protože ten je postaven na čtyřkolku.

Na druhou stranu to celé zlevní kooperace dvou automobilek a výroba na jedné lince. Plus se (doufejme) použije normální velkosériový Subarácký motor, takže motorizace cenu nevyšroubuje.

Jakmile bude stát FT-86/"SVX" podstatně víc než např. Hyundai Genesis Coupé, já bych nad Toybaru zaváhal ;-\ :-( - aby uspěli, musí být buď přiměřeně levné, nebo nabídnout 4x4, nebo musí být intergalakticky dobré (a ideálně vše najednou >:-[] :-) )
18. 1. 2011 00:30
Teď ještě vzít aspoň na stáž nějakého toho dizajnéra...
... aby to nejen jelo, ale dalo se na to i koukat a bude to zuper! :yes:
Rozbalit vlákno
0