Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyobaru v Ženevě: Subaru potvrdilo příchod nového kupé

David Bureš David Bureš 17. 1. 2011 • 12:29
3
5
Subaru představí na ženevském autosalonu koncept malého sporťáku.

Studie sportovního vozu s pohonem zadních kol je dvojčetem Toyoty FT-86. Právě díky spolupráci dvou japonských automobilek se vozu zatím přezdívá Toyobaru.

Pro Subaru je sice typický pohon všech kol, sporťák však bude všechen výkon posílat na zadní kola. Další typický znak značky – motor boxer s protiběžnými písty – zůstane zachován.

Podle automobilky má koncept ukázat, že je tento agregát vhodný i pro použití ve sportovních vozech. Výhodou plochého motoru je hlavně snížení těžiště automobilu.

O vzhledu auta se zatím jen spekuluje. Ze špionážních fotografií testovacích mul je nicméně patrné, že vůz využije některé prvky současné Imprezy. Kapotu pak zřejmě doplní chladicí otvor.

Toyota představila koncept FT-86 na předloňském tokijském autosalonu. Automobil s interiérem s uspořádáním sedadel 2+2 a extrémně krátkým zadním převisem používal dvoulitrový boxer v kombinaci s šestistupňovým manuálem.

Subaru se bude v Ženevě dále prezentovat konceptem Impreza Design Concept, který má ukázat budoucí směřování značky, a modelem Trezia. Ten je postavený na základech Toyoty Yaris Verso S a na jaře nahradí ve výrobě současné Justy.

Související články

Témata
Avatar - Subaru4ever
18. 1. 2011 12:04
Re: RWD
Ono by mohlo cenu vyšroubovat právě to RWD, protože nic takového Subaru ani Toyota nemají. Subaru používá všechny převodovky s integrovaným mezinápravovým diferenciálem, takže bude muset vyvinout úplně novou převodovku. Výhradní koncepce RWD také nejspíš dá sbohem podvozku Imprezy, protože ten je postaven na čtyřkolku.

Na druhou stranu to celé zlevní kooperace dvou automobilek a výroba na jedné lince. Plus se (doufejme) použije normální velkosériový Subarácký motor, takže motorizace cenu nevyšroubuje.

Jakmile bude stát FT-86/"SVX" podstatně víc než např. Hyundai Genesis Coupé, já bych nad Toybaru zaváhal ;-\ :-( - aby uspěli, musí být buď přiměřeně levné, nebo nabídnout 4x4, nebo musí být intergalakticky dobré (a ideálně vše najednou >:-[] :-) )
18. 1. 2011 08:34
Re: RWD
V těch zprávách je opravdu "zmatek", ale postupem času se začali objevovat zvěsti, že FT-86 přeci jen nebude tak levná, jak bylo původně Toyotou zamýšleno, takže nyní očekávám možná i cenové přeskočení Scirocca ("základních" verzí). Na druhou strany, tím bys se (alespoň v případě Subaru) dostali na úroveň cca. WRX a nebo by se i mohli blížit STi a to by nemuselo být uplně dobré.
18. 1. 2011 00:30
Teď ještě vzít aspoň na stáž nějakého toho dizajnéra...
... aby to nejen jelo, ale dalo se na to i koukat a bude to zuper! :yes:
Avatar - Subaru4ever
17. 1. 2011 23:13
RWD
Už jsem dokonale zmaten z toho informačního šumu kolem chystané FT-86ky. Toyotě se podařilo vytvořit "mýty opředenou legendu" už dávno před tím, než vůbec model představili :-) :yes: ... a i to Toyotu v mých očích hodně zvedlo - kdo si takhle hraje s veřejností (a novináři), chystá většinou něco významného (a to od Toyoty skoro nepamatujeme) >:-[] :yes:

Celou dobu nám melou do hlavy:
a) Toyota bude jenom RWD, Subaru klasicky nabídne AWD
b) Podvozek vychází z Imprezy
c) můžeme uvedení na trh očekávat v roce 2012/2013

a teď zvrat a vše se postavilo na hlavu:
a) oba deriváty budou výhradně RWD (Subaristi nepřekousnou)
b) podvozek je úplně nový a z ničeho nevycházející
c) předvedení v Ženevě, uvedení na trh na podzim

Fakt se bojím, že za týden to opět vše znegujou ;-\ ... já se těším jak malej kluk a oni mě takhle napínaj >:-[]

2 věci jsou jasné:
A) Subaru chce "new SVX" co nejvíce odlišit od WRX STI, aby se nežraly a bývalé Impreze zůstalo dominantní multi-sportovní postavení
B) Scirocco a Veloster by si ještě měli užít co nejvíc ten zhruba jeden rok na trhu, protože pak budou nemilosrdně zašlapáni do země :-) >:-[] :yes:
Avatar - Emel
17. 1. 2011 20:45
Už aby to bylo!
Na tuhle dvojku se těším :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud