Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jaguar C-X16: Frankfurtské oživení E-typu

Nové kupé od Jaguaru dostalo třílitrový šestiválec a v dosud nebývalé míře oživuje designové téma legendárního E-Typu.
Zpět na článek
Avatar - Pekelná Micinka
8. 9. 2011 16:38
Re: Nádhera
Fiorano moc ne, o SLS píšu výše. Já bych se tedy velmi zdráhal, použít termín elegance ve spojení s tímto autem. Přední blatníky jsou vytažené až moc, ten zlom v oblouku pod světlem působí ne úplně příjemně a ta lamela rozdělující vstupy vzduchu se mi taky 2x nelíbí. Bohužel, změnu asi nelze očekávat, jelikož navazuje na linku, procházející světlomety atd. Zajímavé, i když logické, je to, že z více bočního pohledu jsou ta žebra rušivá více, než zepředu, odkud vypadají dobře. [odkaz]
8. 9. 2011 14:57
Re: Nádhera
350Z mně taktéž taktéž napadla, ovšem hlavou mi problesklo třeba i Ferrari 599GTB nebo MB SLS (které stojí i na podobné koncepci - spotovní auto s retro prvky)... Celkově se mi CX-16 designově opravdu zamlouvá... Zdobí ji to, co zdobí poslední dobou všechny Jaguary - působí naprosto elegantně, přesto je z ní cítit dravost... Nevím, jak na Vás nebo na ostatní, ale na mně tenhle recept neskutečně funguje... Kéž by byla série...
Avatar - Barrichello
8. 9. 2011 09:47
Re: Nádhera
Proti V6ce foukané kompresorem nic nemam. Ba naopak.

Jaguar se stále drží přeplnování komresorem, což je fajn.
Tvary jsou elegantní a přitom moderní a interiér je pecka.

Prostě Jaguar umí a vždycky uměl.
Avatar - Pekelná Micinka
7. 9. 2011 23:30
Re: Nádhera
Bohužel, tak trochu s tebou musím souhlasit, nejprve mi bleskla hlavou MX5, pak 350Z a nyní i S2000 (ať už to má spojitost, či ne).
7. 9. 2011 20:29
20 centaku
jo, tak kapota mohla byt trochu delsi...
ale jinak fajn
7. 9. 2011 19:16
Re: Nádhera
Ja mam problem spise s designem.... porovnavat toto s ikonou E-type...hmm toto moc nadcasove nevypada a v tom vidim ten hacek, at uz to bude mit pod kapotou cokoliv.

Mozna je to tema kolama ale na mne to pusobi moc Japonsky.
neregistrovaný "Stillborn"
7. 9. 2011 18:42
Už jsem přišel na to...
...jak bych tohle auto stručně popsal: "uhlazená brutalita". Parádní Jag :-)
Avatar - Dinar
7. 9. 2011 13:32
Re: Nádhera
Jaká nádhera, ty voe, ubohej foukanej šestihrnek, pro véosmičkové "bublače" je to o ničem. ;-) >:D
Avatar - Pekelná Micinka
7. 9. 2011 12:07
Release the Beast
Můj první dojem. Výraz Jaguaru to sice má, ale tvar předních světel je dost SLSoidní a s těmy vstupy vzduchu v nárazníku to taky úplně nevychytali, na můj vkus to tomu dodává dost agresivní výraz, trochu jako Maserati GT. Ale spíš než agresivita mi vadí ta "rozbitost". Skoro bych řekl, že ta inspirace pro výraz čumáku pochází přímo ze třetí série E-Type. Nevím, proč stále živí tu ideu, že E-Type potřebuje oživit zrovna v podobě malého sporťáku. K charakteru E-Type patří zejména ta dlouhá kapota, to tady, v poměru k ostatním částem prostě chybí. Zadek se povedl, světla bych rád viděl i s čirými částmi překrytu. Otevírání zadního skla je efektní, ale otázkou je, nakolik i efektivní, neboť
zde je, narozdíl od E-Type, dost vysoko. Vzhledem k absenci třetích dveří a zaměření vozidla je to však jedno. Interiér - barevně ok, já moc nemusím ty "sportovní" materiály čalounění, ale jinak nic. KERS vypadá na papíře super, jen aby se to v sérii "nekazilo". Shrnu-li to, těším se na setkání tváří v tvář, známku dávám 2.