Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Sazebník pokut na Slovensku: Novinky pro rok 2012

Řada českých řidičů jezdí alespoň občas k našim východním sousedům. Co se od ledna změnilo?
Zpět na článek
Avatar - VDC
22. 3. 2012 16:57
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
22. 3. 2012 07:44
Re: som zvedavy kedy zacnu pokutovat
Ježišmarja, s Tebou ta závist ale tříská.
20. 2. 2012 14:57
Re: Som dojatý
Lenže ten sneh z kapoty sa pri jazde môže ocitnúť na čelnom skle - a to už má na bezpečnosť vplyv. Podobne sneh na streche - pri pribrzdení ti zletí na sklo, alebo s apri jazde utrhne a letí dozadu - na kapotu alebo čelné sklo auta za tebou.

Mne osobne je povinnosť očistiť vozidlo od snehu a ľadu pred jazdou vážne nepríjemná, pretože moje Kangoo je vysoké a dostať sneh zo strechy nie je nič ľahké ani príjemné, napriek tomu s myslím, že tento predpis má svoju váhu a opodstatenie. A nie iba u osobných áut.
4. 1. 2012 17:52
Re: pokuty
nastastie to uz neplati na alkohol, ten sa uz velmi tazko riesi cez znamych, povedal by som ze sanca je limita k nule :-)
Avatar - petrumr
4. 1. 2012 17:49
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
4. 1. 2012 12:10
Re: som zvedavy kedy zacnu pokutovat
Suhlasim s tym ze policajti a najma ti mestki sa castokrat odbavuju na sprostostiach. Co sa tyka zvysku prispevku, podla mna je to blbost.
Neviem kadial jazdis ale ja si skor vsimam ze vyssie triedy aut su jedni z mala cistych aj v obdobi kedy nema zmysel chodit na umyvarku. Prave som sa vratil z obchodneho centra a na umyvarke v garazach boli len ako si ty napisal "drahe auta nemeckych znaciek".
Co sa tyka mna som holohlavy - nedobrovolne, jazdim na nemeckom aute a casto krat je cele od blata, kedze tyzdenne chodim viac krat potapat a naozaj nemam chut chodit 3x do tyzdna na umyvarku. Napriek tomu SPZ nie je problem na aute precitat. ;-)
4. 1. 2012 09:35
6-9 km/h?
Aka pokuta je teda za prekrocenie maximalnej povolenej rychlosti v obci o 10 km/h ???
4. 1. 2012 09:13
Re: som zvedavy kedy zacnu pokutovat
To je fakt logika - tím, že mám nečitelnou RZ jsem ještě nikdy nikoho a ani nikdo mě neohrozil ani neomezil, krom dementů policajtů, kteří zrovna mají dlouhou chvíli a neshledají nic jinýho jako předmět buzerace. Něci jinýho je to s neprůhlenými skly, zas.ranými zrcátky a odlétávajícími kusy ledu z plachet kamionů, tam je to podle mě namístě.
Avatar - jpor (RSKa)
4. 1. 2012 04:32
odobratie vodičáku
No ja som sa bavil nedávno s pánom od polície a údajne od prekročenia rýchlosti o 45+ sa berie vodičák automaticky a policajt nemôže dať výnimku ani keby chcel. Nenapadlo ma spýtať sa či to platí len v obci lebo mi automaticky prišlo že všade...

Každopádne donedávna platilo že rýchlosť = pokuta, odobratie vodičáku bolo ťažkou výnimkou (zrejme len v kombinácii s nebezpečným štýlom jazdy), o tom som sa bavil priamo s hliadkou.

Takže ak doteraz išlo o prachy tak teraz ide o papiere...

Môžete niekto potvrdiť takéto info...?
4. 1. 2012 01:51
Re: Po dlhej dobe...
na diaľnici je to ešte ok, ale keď to na teba spadne z kamiónu z protismeru, tak 80km/h +90 km/h je 170 km/h a to už je slušný náraz. Chodec to dostane len 80 tkou do čapice, je vo výhode :-! sneh a ľad na návesoch a dodávkach majú radi len na urgentnom príjme
3. 1. 2012 22:01
Po dlhej dobe...
mala zmena s ktorou mozem len suhlasit. Zvisit pokuty za porusenia v obci a nebyt zbytocne prisny na porusenia mimo obce. :yes:
Znacka "nehoda" , myslim ze zbytocnost, aj tak je pred nehodou vzdy kolona.
Ohladne toho snehu na aute, aj u nas to bolo vo vyhlaske ze vozidlo ma byt ocistene, ale kopa diletantov si necha na streche kopu snehu a potom im to este 5 km odlietava z auta (a zhorsuje viditelnost z aut za nimi, ci pri zabrzdeni im to spadne na celne sklo a nic nevidia). Inac, cela tato "sneho-pokuta" je skor mierena na dodavky a nakladaky. Oni neraz nechaju na streche niekolko cm hrubu vrstvu ladu a ten krasne potom dlietava a ak to chnapnete na dialnici do skla, budete radi ak to skonci len jeho vymenou.

PS- topper, chod si liecit komplexy inam. Skus jazdit denne viac ako par km po meste a tiez budes mat neustale spinavu znacku. A div sa svete, nie len na premiovkach! :-)
Avatar - petrumr
3. 1. 2012 17:05
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - gld
3. 1. 2012 15:40
Re: Som dojatý
Okná a svetlá si očistím vždy dôkladne."priezorových vodičov" tiež nemám v láske. Čapicu na streche alebo z kapoty buď odhrniem, alebo ak sa ponáhľam tak ešte na parkovisku prudšie zabrzdím a je po probléme.

Inteligentné medze mi v súvislosti so zelenými mozgami nespomínaj. Pamätám dosť zážitkov, kedy pri cestnej kontrole policajt doslova obchádzal auto po milimetri a hľadal, za čo by ma skasíroval. Teraz majú na niekoľko mesiacov v roku zámienku ako sviňa. Čus.
3. 1. 2012 14:29
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
3. 1. 2012 14:16
Re: Som dojatý
U nás je očistit vozidlo povinnost už delší dobu a je to v naprostém pořádku. I tak se najde spousta idiotů, co kouká průzorem ven nebo má na střeše čepici. Není nic lepšího než, když z něj lítají kusy sněhu a ledu na ostatní... A těch rizik a nebezpečí je celá řada. Postih je v naprostém pořádku. (samozřejmě v rámci inteligentních mezí, 1cm sněhu asi nikdo řešit nebude... )
Avatar - gld
3. 1. 2012 13:52
Som dojatý
..najmä z toho snehu a ľadu na aute. Človek bez garáže sa niekam ponáhľa, odhrabem si okná, svetlá, špz-tky a idem. Za rohom ma chytí iniciatívny idiot a kvôli polcentimetrovej vrstve namrznutého snehu na streche dostanem 60 eur. Čo len na pripomenutie, je v našej bohatej a prosperujúcej krajine 1/5 (!) minimálnej mzdy a odhadom asi desatina tej priemernej.. :-!
Avatar - 3_diamanty
3. 1. 2012 12:32
Re: som zvedavy kedy zacnu pokutovat
tiez by som vedel o tom hovorit svoje staci sa mi pozriet z okna kde byvam, co uz ked su ludia bordelari nech jazdia takto ved raz zacvakaju a potom si ju budu lestit jak zrkadlo tu znacku. Neviem ale predpisy u nas su na srandu neviem ako v cechach.
Avatar - 3_diamanty
3. 1. 2012 12:30
Re: som zvedavy kedy zacnu pokutovat
ja jazdim dialnice aj mesto proste normalne a mam celu zimu citatelnu znacku a ked vidim ze je spinava jednoducho ju raz za cas pretriem mokrou handrou, este sa mi nestalo zeby som si vlastnu znacku nevedel precitat, podotykam ze jazdim denne a mokru handru nemam ako sucast vybavy a som tu v pohode neutreplo moje ego ziadnu ujmu ;-) ze som to musel robit. Jednoducho citatelna znacka je normalna vec a pokial viem ak je necitatelna je to na pokutu. Ved aky pan taky kram ze? Mat dva melony na auto a nemat handru v priecinku je dnes normalne, keby len handru nemat, ono hlavne v hlave treba mat daco, co uz taka doba.
3. 1. 2012 11:55
Re: som zvedavy kedy zacnu pokutovat
to mi pripomina jednu bordovu X6 dovezenu z USA (co hovori za vsetko)...
Avatar - Nerez
3. 1. 2012 11:33
Re: som zvedavy kedy zacnu pokutovat
Nechci se majitelů premiových značek zastávat, to opravdu ne. I já s nimi mám dost neblahých zkušeností, ale je fakt, že většina těhle dálničních korábů jezdí z 90ti % dálnice a ty SPZ jsou hlavně v zimě zašpiněné po pár km. Prostě není možné zastavovat co deset kilometrů a čistit značku, to by nedělali nic jiného.
Avatar - 3_diamanty
3. 1. 2012 11:24
som zvedavy kedy zacnu pokutovat
holohlavych na baworakoch a audinach z ktorych dve tretiny v zime jazdi s necitatelnymi poznavacimi znackami lebo pani majitelia su neschopni si ich ocistit pretoze je to pre nich strata casu a ruky maju lave a hlavy prazdne. Hlavne ze vam daju pokutu za to ze stojite na chodniku kde nikoho neohrozujete a darmo vysvetlujete ze idete len preniest par tazkych veci a ze je to len na par minut. Vcera a vobec nielen vcera bezne vidim drahe auta nemeckych znaciek za volantom ktorych sedia pochybni ludia a ich znacky su necitatelne jedoducho ked ste 20 metrov za ich autom znacku precitat neviete. Toto sa nepokutuje? Lebo policajti toto akosi nevidia ale vsimaju si dedkov na feliciach ci maju lekarnicky a ine vtakoviny.