Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Citroën DS5: Na českém trhu od 679.900,- Kč

V první polovině března vstoupil na český trh současný vrchol nabídky Citroënu s označením DS.
Zpět na článek
21. 3. 2012 21:43
Re: 3.0 hdi
bohužel četl, ale tohle se nikde nepiše.
Avatar - Hammunasakra
21. 3. 2012 20:58
Re: 3.0 hdi
(vy jste tu diskuzi STÁLE NEčetl? ;-) ) no je rozhodně JINÝ než si Ham. představwoval.. :-)
21. 3. 2012 16:40
Re: 3.0 hdi
Jaký je teda rozdíl v uložením motoru před přední nápravou u C5 a passatu?
Avatar - Hammunasakra
21. 3. 2012 14:37
Re: 3.0 hdi
Vzhledem k tomu že 99,9% ježdění je "o pocitech" (už s vozem jako je C5 V6 se na silnici vpodstatě NElze dostat/přiblížit k limitům schopností a výkonu).
NEtrapte se že nemají k vyzkoušení V6 Bi-turbo, já vám (a OPAKOVANĚ!) k porovnání s tím (už NE)passat CC 2.0 Tdi doporučuji "odpovídající" (nejvyšší) 4válec - tedy 2.2 HDi 150 kW 450 Nm
PS: Pokud jezdíte JEN na okruzích, CHÁPU že byste chtěl (jakýkoli) vůz vyzkoušet na okruhu (jinak ze silničních vozů snad tak leda Ferrari apod. - jinak je to spíš BUBOST!), a mé "podezřejní" že přímého porovnání oněch vozu v "normálních" zatáčkách (jakými dnes a denně jezdím) se snad až "bojíte" se začíná měnit v JISTOTU....? ;-)
PPS: Ve své kartě máte "region Praha" - tam bude těch dealerství Citroën, vw i audi myslím "dost a dost" :-)
Avatar - Ham.
21. 3. 2012 01:14
Re: 3.0 hdi
C5 ve svém okolí nemám, upřimně ani žádný Citroen a k dealerovi kvůli tomu nepoběžím, nehledě na to, že by mi jej asi stejně nepůjčil na to abych jej prohnal na limitu třeba na okruhu v Mostě (dokonce pochybuji, že V6 HDI mají jako předváděčku protože se prakticky neprodává). A nějaká projížďka bez exaktního měření by stejně byla jen o pocitech (což je i tvé svezení v těch autech). A jak víš na pocity nedám.
Avatar - Hammunasakra
21. 3. 2012 00:18
Re: 3.0 hdi
To jste špatně pochopil, vy si to máte SÁM "ozkoušet"..
..a pak ten "děsběshrůůůůzu" (výsledek porovnání) POTVWRDIT ;-)
PS: Neb LHÁT se NEMÁ (tak spoléhám že budete mluvit PRAVDU! :-)
Avatar - Hammunasakra
21. 3. 2012 00:15
Re: 3.0 hdi
"Holali holala, lepší auto já v té ceně nenašla" ... DOBRÝ? :-)
PS: Vy už jste "pozapomněl" na ty rozdíly ve fungování jednotlivých držáků na tv, viďte? ;-)
PPS: Mimochodem, televize už dorazila - VŘELE mohu doporučit - na západoevropských trzích je to model po kterém je "permanentní" sháňka, to už tu DLOUHO NEbylo (doporučená cena je 2.499€ a je FAKT VÝBORNÁ :yes: :-)

[odkaz]
Avatar - Hammunasakra
21. 3. 2012 00:10
Re: 3.0 hdi
Tak MAXimálně "zjednodušeně" - projeďte si pár zatáček (dálničních i okreskových, včetně nějaké té "skorokruhové" z dálnice na dálnici) v Citroën C5 2.2 HDi Bi-turbo a pak s vw (už NE)passat CC (a třeba i s audi A4 s předním pohonem) a zkuste jet nějakou tu "větší/velkou" zatáčku co "znáte" v ruce jí máte "trochurychleji než jezdrávo" s tou C5 a pak se zkoušejte totéž projet stejnou rychlostí s tím (už NE)passat CC (nebo tou předokolkou audi A4..
.. já VÍM "jak to dopadá" ... a vy teď už ROZUMĚT?? ("podstatě" věci? ;-)
Avatar - Ham.
21. 3. 2012 00:10
Re: 3.0 hdi
jj, můžete se vzít za ruce a zazpívat nám nějakou o jízdních vlastnostech C5.
Avatar - Hammunasakra
21. 3. 2012 00:06
Re: 3.0 hdi
A del42sa šťastný muž - ono nás v tomhle případě bude ostatně asi VÍCE "šťastných" ... ale jak vidno, tváří v tvář realitě - najdou se i nešťastvwníci...
(co "raději" NEchtějí věřit vlastním očím ;-)
Avatar - Hammunasakra
21. 3. 2012 00:01
Re: 3.0 hdi
Jaký je rozdíl mezi C5 a A4 vím a jaký je rozdíl mezi C5 a (NE)Passat CC vím (skoro) také :-)

[odkaz]

Popis jízdní "nirvwány" najdete v odstavci "Jezdí jako Passat, ..."
Avatar - Ham.
20. 3. 2012 21:17
Re: 3.0 hdi
Ty nebo já to nedokážeme, Kylie koukne a vidí, šťastná to žena.
20. 3. 2012 21:05
Re: 3.0 hdi
A co vidíš na konci šipek? Uložení tlumičů které vztahuješ k plastovým krytům motoru. Ale poznáš podle krytu kde je hlavní hmota motoru? A dokážeš poznat podle fotek jaký je rozdíl mezi C5 a passat?
Avatar - Ham.
20. 3. 2012 20:48
Re: 3.0 hdi
Není třeba, stejně bys to jen zamotala ještě víc.
Avatar - Hammunasakra
20. 3. 2012 20:41
Re: 3.0 hdi
A pán by si přál detailní rozbor s vysvětlivkami k CELÉMU textu, nebo postačí jen k některým částem.. ;-)
PS: Zrovna odjjíždíme na večeři - tak kdyžtak "až později" :-)
Avatar - Hammunasakra
20. 3. 2012 20:17
Re: 3.0 hdi
Fyzika je jen jedna - ale jeden místní diskutující s NICKem Ham. zde zmiňoval NE"schopnost" i "speciálně sportovně" nastavených vozů typu BMW M3/5/6 pro dosažení nějakých mimořádných časů (jak na okruzích tak v tom slalomu). Tak proč nepostavit vůz rovnou pro (dálkové) "ježdění po silnicích a dálnicích" :-)
A (až přejdete od teorií k praxi = budete mít ten řidičák) tak zjistíte že ANO - vůz co projede rychleji kužele MŮŽE být "blběji ovladatelný/hůře se řídit" do táhle (třeba té "skorokruhové") dálniční zatáčky ;-)
Ostatně i na to máme testy - a jak možná VÍTE, v těch NEmusí nutně zvítězit STEJNÝ vůz co zvítězil ve slalomu atd...
..nicméně NEJjednodušší je SÁM si sednout za volant C5 2.2 HDi 150 kW a Passat CC 2.0 Tdi 125 kW a pár takových zatáček si projet OBĚMA vozy (u jednoho budete asi PŘEKVAPEN jakou rychlostí lze tu "270ti či kolika stupňovou" zatáčku projet - no u toho druhého vlastně asi také :-)
Avatar - Hammunasakra
20. 3. 2012 20:09
Re: 3.0 hdi
Vy jste tu diskuzi (o CO šlo) zatím STÁLE NEčetl, že? ;-)
PS: A NEkoukejte furt na ty kryty, na konce červených šipek jsem ŘÍKALA! :-)
20. 3. 2012 19:16
Re: 3.0 hdi
a někdo viděl co je pod tím krytem a ví že skutečnou polohu motoru podle něj neurči. O kolik je rozdíl v předsazeni motoru u c5 a passatu? 5 cm? Jsi to schopná říct?
Avatar - Ham.
20. 3. 2012 18:03
Re: 3.0 hdi
Jasně auto které projede nejpomaleji zkušební okruh i testovací kužele projede nejrychleji zatáčku, já vím, ta nová fyzika.
Avatar - Hammunasakra
20. 3. 2012 17:56
Re: 3.0 hdi
Tak naposled - já těmi vozidly JELA, zatímco vy se toho srovnání snad "bojíte" ;-)
..a bez legrace, ten Passat CC je zjevně ještě horší..
= přestaňte si furt jen "porovnávat číslíčka" a POROVNEJTE si SÁM!
Např. vámi zmíněný test "slalom" vám o tom jakou rychlostí můžete projet zatáčku ... mnoho NEřekne :-)
Avatar - Ham.
20. 3. 2012 17:43
Re: 3.0 hdi
Ve mě již dávno vyrostla jistota, že nejsi schopná uznat vady svého miláčka.
Avatar - Hammunasakra
20. 3. 2012 17:25
Re: 3.0 hdi
Už ZASE ve mně roste "podezření", že vy NEmít (ještě?) řidičský průkaz.. ;-)
Avatar - Ham.
20. 3. 2012 17:01
Re: 3.0 hdi
Pokud je zatáčka dostatečně utažená a nejde o výkon motoru tak platí, čím prudší zatáčka, tím větší handicap pro auto těžké na čumák (to nemusíš jezdit na dálniční přivaděče, stačí se podívat na výsledky ve slalomu).
Avatar - Hammunasakra
20. 3. 2012 16:22
Re: 3.0 hdi
NEchte už těch teorií a VYZKOUŠEJTE si to! TO jsou FAKTA
PS: A v zatáčce typu "z dálnice na dálnici" (tj "skorokruh") opravdu NEjde o výkon motoru ;-)
Avatar - Ham.
20. 3. 2012 14:41
Re: 3.0 hdi
Pokud bude mít C5 a CC srovnatelný výkon tak jakoukoliv zatáčku projede CC rychleji. A4 samozřejmě (při srovnatelném výkonu) rychleji než CC. To jsou prostě fakta. Pokud chceš s něčím srovnávat V6 HDI tak s A4 3.0 TDI nebo 3.6 CC. Oba by ti ujeli v první zatáčce lhostejno jestli prudké nebo táhlé.
Avatar - Hammunasakra
20. 3. 2012 14:32
Re: 3.0 hdi
Znalosti fyziky jste na mne už "zkoušel" a na NE"vhodnost" vše hodnoti JEN dle "načtených číslíček" jsem zas upozorňovala já vás.. :-)
Tak ještě jednou - dálniční zatáčku z dálnice na dálnici (kterou mám "v ruce") lze projet VYŠŠí rychlostí (a řekněme "výrazně snadněji") s C5 V6 než s audi A4 2.0 Tdi (a dle všeho je na tom Passat CC ještě HŮŘ - téma jeho NE"smyslných" převisů, u předokolky malý vpředu a VELKÝ, možná nejvější ve třídě, vzadu jsem upozorňovala).
Takže je hezké jak se to "rafinovaně" snažíte přenést jinam - já říkám ať si to SÁM vyzkoušíte (a vaše "představwy" dostanou "ránu" ;-)
PS A na NEsmyslnost hodnotit vše JEN dle časů na okruhu jsem vás upozorňovala také (tak se na silnicích jet prostě NEDÁ = i hodně NADprůměrně rychlá jízda po silnicích dálnicích je něco ZCELA jiného, než okruh + sám dobře víte že i "vozy na okruhy stavěné" dopadnou na tom okruhu "tak", na onom "jinak" :-)
Avatar - Ham.
20. 3. 2012 14:04
Re: 3.0 hdi
Nadprůměrnou rychlostí možná pro tebe, nikoliv nadprůměrnou v porovnání s ostatními vozy střední třídy. Tvé dojmy jsou tvé dojmy, nikoliv realita, ta je změřená a zadokumentovaná v časech z okruhů.
Avatar - Hammunasakra
20. 3. 2012 13:40
Re: 3.0 hdi
Já bych pojem "řiditelnost" asi možná trochu "rošířila", ale budiž..
JAK si tedy vysvětlujete REALITU, že s C5 lze projet stejnou zatáčku i docela DOST nadprůměrnou rychlostí (a vůz sedí jako přibitý) a vw Passat C ztrácí trakci (pískají mu pneu) již při "běžné rychlosti" (o fous lépe na tom byla předokolka audi A4 2.0 Tdi) - domníváte se že celý problém/rozdíl je JEN v pneumatikách? ;-)
Avatar - Ham.
20. 3. 2012 13:27
Re: 3.0 hdi
Pod pojmem řiditelnost si představuji schopnost co nejrychleji projet zatáčku.

Jestliže testovací jezdec projede okruh rychleji s CC než s C5 tak není co řešit. Tím, že bych to zkoušel tak bych opak nedokázal. Fyzika je jenom jedna, čím větší hmotnost auta tím hůře, čím větší část na předku tím podruhé hůře. Vždy je lepší mít o 200kg méně a klidně o 20kW méně než naopak. A u předokolky každé procento hmotnosti které se přesune na zadní nápravu zase jenom plus.

Pokud někdo bere řiditelnost z pohledu, že lze lehce zatočit volantem díky posilovači řízení tak to o řiditelnosti samozřejmě není, to umí všechna auta.

Rozložení hmotnosti Passatu CC bude velmi podobné běžnému Passatu, stejný podvozek, stejné komponenty, takže někde kolem 57:43 u naftové verze 2.0 TDI s předním pohonem.

Žádná předokolka střední třídy nemá horší poměr než 60:40 vyjma C5 (2.2 HDI 65:35, 3.0 HDI 68:32) a žádná předokolka střední třídy neváží skoro 19 metráků.
I sesterská 508 má
a) o dost nižší hmotnost při stejných motorizacích
b) o dost lepší rozložení hmotnosti
c) o dost lepší řiditelnost
d) o něco horší trakci

Celý problém si lze představit na běžném jízdním kole. Dnešní jízdní kolo má hmotnost jezdce rozloženou cca 50:50 což je ideální z pohledu schopnosti projet max. rychlostí zatáčku. Historická kola kde jezdec seděl nad předním kolem a zadní kolo sloužilo jen jako opěrné s rozložením hmotnosti řekněme 70:30 zatáčky musí projíždět velmi opatrně a velmi malou rychlostí protože velká hmota na předku=velký problém při zatáčení, ano i tato historická kola mají lepší trakci než moderní protože přední poháněné kolo je zatěžováno prakticky celou hmotností jezdce. No a C5 s V6 HDI k tomu poměru 70:30 scházi jen malý kousek. >:-[]
Avatar - Hammunasakra
20. 3. 2012 12:50
Re: 3.0 hdi
Nevím co PŘESNĚ si představujete pod slovem "řiditelnost" - ale právě to že C5 "jezdí sama" (to jsem jen někoho citovala ;-) ) = ovládá a řídí se "snadno" (velmi lehce) je m.j. TO co mi na ní vyhovuje..
K "drobnému rozdílu" - KAŽDÁ zadokolka se (daleko) "lépe" řídí, to je prostě "princip" = a PROTO jsou VŠECHNY "lepší" vozy ZADOkolky..
(prosto to co jste popsal NENÍ "o rozložení hmotnosti", ale o POHÁNĚNÉ NÁPRAVĚ :-)
Dohledejte někde rozložení hmotnosti třeba toho PASSATu CC (docela by mne zajímalo), který se zřejmě opravdu "řídí špatně"...
Vzhledem k tomu, že vysokou hmotnost vozu C5 je POTVRDILA (jen v této diskuzi) xy-krát, tak "o tom" to spíš NEbude, že? ;-)
NEchte "teorií" a SÁM si porovnejte (třeba C5 2.2 HDi 150 kW a ten testovaný vw Passat CC 2.0 Tdi 125 kW - hlavně v ZATÁČKÁCH :-)
Avatar - Ham.
20. 3. 2012 12:26
Re: 3.0 hdi
Velká váha na předku u předokolky zlepšuje trakci ale zhoršuje řiditelnost. Velká váha na zadku u zadokolky zlepšuje trakci ale nezhoršuje řiditelnost. Drobný rozdíl.

Celé je to o tom přiznat si, že C5 trpí vysokou nadváhou a navíc ji má posunutou na přední nápravu takže výsledkem je nejhorší agilita v zatáčkách ve střední třídě.
Avatar - Hammunasakra
20. 3. 2012 11:14
Re: 3.0 hdi
Někdo kouká na "fotky plastových krytů" (že by Hendly?), někdo "si uvědomuje souvislosti" (asi KAŽDÝ kdo sledoval diskuzi a tak kouká spíš na konce těch červených šipek ;-)
Avatar - Hammunasakra
20. 3. 2012 11:12
Re: 3.0 hdi
NEvěřím že NEvíte.. ;-)
Předokolka C5 má STEJNÉ rozdělení hmotnosti (ve prospěch té POHÁNĚNÉ nápravy) jako zadokolka 911 (taktéž "ve prospěch té POHÁNĚNÉ.. :-)
PS: Hmotnost nikdo NEzpochybňuje (asi budete "štěstím celý bez sebe, až se "ve stylu SUPerbu", tj. s použitím mechaniky vozů o třídu níž budou dělat VŠECHNA auta střední třídy ... a že k tomu dříve či později dojde, o tom žádná.. :-|
PPS: CELÉ je to o "viz minulý příspěvek" (ta NE"ochota" normálně přiznat, že uložení motoru v C5 není takové jaké jste "si představoval" je NEuvěřitelná...
20. 3. 2012 08:21
Re: hodnocení řady DS
MiTo vs. MINI
Giulietta vs. BMW řady 1
159 / Giulia (OK, až bude) vs. BMW řady 3.

Tohle je pokračování soupeření, které se datuje (nejméně) od těch 60. let. A ty Alfy jsou výrazně sportovně laděná auta, bez ohledu na motorizaci a verzi. Projeď se a bude ti to jasné - řízení, ladění podvozku, brzdy, sedačky, zvuk motoru... Kromě toho mají Alfy ve standardu věci jako DNA nebo Q2, které konkurence obvykle nabízí až v nejvyšších / sportovních verzích...

A opakuju otázku - kdo jiný (samozřejmě kromě toho BMW)? Máš pocit, že Mercedes, Lexus nebo snad Audi ( >:D ) mají u VŠECH modelů s KAŽDOU motorizací vysloveně sportovní ladění? To snad ne...
Avatar - Ham.
19. 3. 2012 22:57
Re: 3.0 hdi
Nevím jak souvisí koncepce 911 s předohraby, absolutně jiná koncepce, která nijak nesouvisí s tématem. C5 má největší hmotnost na přední nápravě, zvláště u V6 HDI. Díky tomu nejhorší jízdní vlastnosti ve střední třídě.
Avatar - Ham.
19. 3. 2012 22:53
Re: 3.0 hdi
Více vpředu uložený motor v Audi má díky podélnému uložení kus za přední nápravou a celé další komponenty v kabině ve středovém tunelu (spojka, převodovka) takže z hlediska vyvážení je na tom daleko lépe než auta s napříč uloženým motorem který je před přední nápravou nebo nad ní včetně spojky a převodovky. Nehledě na 4x4 u šestiválce, které dále vylepšuje rozložení hmotnosti a celkově menší celkovou hmotnost. Takže ve střední třídě po tečně ze zatáčky jede na limitu první C5.
Avatar - Ham.
19. 3. 2012 22:48
Re: 3.0 hdi
jj, C5 jede zatáčky nadprůměrnou rychlostí, ale dvacet zatáček na okruhu zajede v podprůměrném čase, CC jede zatáčky podprůměrnou rychlostí, ale těch samých dvacet zatáček na okruhu zajede v nadprůměrném čase. Holt fyzika o které se nezdálo Newtonovi ani Einsteinovi.
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2012 21:43
Re: 3.0 hdi
Já ani ne - možná VY (stačí si projít diskuzi "o co šlo".. ;-)
..viz del42sa(ova) odpověď (odkazy) včera 20:35
19. 3. 2012 21:40
Re: 3.0 hdi
v čem je jiné? Ne jaké je. Problém se čtením?
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2012 21:33
Re: 3.0 hdi
No je "lepší" (to dá rozum, ne? ;-)
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2012 21:32
Re: 3.0 hdi
NEuvěřitelná NEschopnost se "čelem postavit" k vlastnímu (drobnému) omylu.. ;-)
..prostě jste ASI myslel, že větší poměr rozložení hmotnosti ve prospěch přední nápravy ZNAMENÁ (se rovná) že je motor více PŘED přední nápravou (no NErovná). A to je vše..
PS: Co ta 911, shodou okolností se STEJNÝM (přesně "obráceným") rozložením hmotnosti mezi nápravy? :-)
19. 3. 2012 21:30
Re: 3.0 hdi
v čem je to uloženi jiné než třeba v VW?
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2012 21:27
Re: 3.0 hdi
No (uložení motoru ála) BMW to NEní.. ;-)
..ale (naštěstí) ani vw či audi :-)
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2012 21:26
Re: 3.0 hdi
No tak vám vřele doporučuji přestat "teoretizovat" a SÁM si to VYZKOUŠET ;-)
Chápu že se to možná "nechce věřit" - ale je to řekněme tak jak naznačují obrázky - více vpředu uložený motor v audi ASI "víc auto vynáší po tečně ven ze zatáčky"..
(to asi je že se DOMNÍVÁM že to je ten důvod + má A4 horší trakci = ve výsledku se vám ta zatáčka projíždí "hůř" ..
..ale je mi JASNÉ že si HODNĚ lidí představuje že to je "právě naopak" (vwíra v ooooblíbenou značku je VELIKÁ - asi :-)
PS: Ano V6 bi-turbo je opravdu "superspešl" (něco podobného se ve střední třídě hledá TĚŽKO ;-)
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2012 21:21
Re: 3.0 hdi
No - to se právě pletete (narozdíl od Passat CC můžete jezdit zatáčky naopak značně NADprůměrnou rychlostí.. ;-)
19. 3. 2012 16:13
Re: hodnocení řady DS
Když se podíváš na současné nejsportovnější modely Alfy, tak je "sestřelí" i mainstreamová produkce. Běžné modely ? Kde Alfa konkuruje BMW ? Nějaký model, který by definoval sportovnost značky ? Vždyť ta Alfa (bohužel) nemá v portfoliu "vůbec nic". Nejsportovněji laděná auta mezi prémiovkami ? Tam kde Alfa končí (a začíná) prémiovky jen začínají a spíše než jako extra sportovní modely se profilují spíše jako stylovky. A pak mají i na vlastních nízkých patrech i top provedení, která jsou jiný vesmír, než cokoliv od Alfy (viz. např. 1M,S3/RS3 a to je začátek produkce)
Avatar - Ham.
19. 3. 2012 15:10
Re: 3.0 hdi
Na suché vozovce má trakci od nějakých 50km/h každá předokolka. Naopak v zatáčce těžký předek zhoršuje schopnost projet zatáčku rychle. C5 neprojede žádnou zatáčku rychleji než kterékoliv auto střední třídy včetně A4. Testy na okruhu i slalom mezi kužely to jasně dokládají. A ten rozdíl je daleko větší než mezi ostatními vozy střední třídy, viz přetížený předek zvláště u verzí s naftou a superspešl s V6.
Avatar - Ham.
19. 3. 2012 15:05
Re: 3.0 hdi
CC je možná špatně postavené auto ale o dost hůř je na tom C5, které je nejhorší ve třídě co se jízdních schopností týče.
Avatar - Ham.
19. 3. 2012 15:01
Re: 3.0 hdi
Řeč je od začátku (15:39) o hmotnosti která je u C5 zvláště na předku příliš vysoká.
19. 3. 2012 13:41
Re: hodnocení řady DS
Proč? Alfa je samozřejmě o něco starší značka než BMW, ale to bych sem netahal... Minimálně od 60. let jsou tyhle značky konkurenty a od té doby až dodnes vyrábí nejsportovněji laděná auta mezi prémiovkami. Ostatně - kdo jiný?
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2012 12:38
Re: 3.0 hdi
ad CC V6 a 100% ve 4x4 - no z textu na který jsem dala odkaz se mi to zdá LOGICKÉ = pokud při běžné rychlosti "běží ze zatáčky" i verze s motorem 2.0, tak zřejmě těžšší 6ti-válec by už mohl být v zatáčkách OPRAVDOVÝ problém.. (bez vašeho "vwálčení" - CC je zřejmě OPRAVDU "špatně" postavené auto.. :-|
..aneb něco takového co si "představwujete" o Citroën C5, reálně platí pro vw Passat CC
A k té první části vašeho textu - ANO :-)
Pokud jedeme "normálně" (a je v zásadě jedno jestli na 10 nebo 90%) jede se vám zatáčka lépe a snáze s C5 (a já LIMITy vozů na silnici nikdy NEhledám - ani ty maximálně rychlostní - platí to pro C5 i pro "lepší" vozy), což je (domnívám se) dáno právě to "nej-" trakcí; naopak "hůře" s vozem který má motor uložný více před nápravou - neb jeho váha ho "táhne" ven ze zatáčky..
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2012 12:34
Re: 3.0 hdi
Lepší trakce je "fajn" v lednu i červenci, v přímém směru i v zatáčce ... řekla bych já ;-)
PS: Těžší vůz celkem logicky může mít limit ve slalomové dráze o pár km nižší - já mluvila o (velmi nadprůměrně) RYCHLÉM ježdění po silnicích - kde se REÁLNĚ projíždí "skorokruhová" zatáčka z dálnice na dálnici (daleko) "snáze" (a RYCHLEJi) s C5 V6 než audi A4 2.0 Tdi (a nebo s Passat CC - který, zdá se, je v této dispiclíně ze současných vozů možná "ten nejhorší"... :-|
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2012 12:32
Re: 3.0 hdi
Jestli tenhle svůj příspěvek myslíte FAKT VÁŽNĚ (..C5 by vyřazením šestiválce mohla vyřešit svůj problém s nadváhou..), tak.. (doplňte si sám ;-)
PS: A řeč není o hmotnosti vozu, ale o ULOŽENÍ (jejího) motoru - a tam jste se prostě SPLETL (nic víc nic míň) - vše "ostatní" je jen o tom že na to neumíte "kývnout" a "jedeme dál"
PPS: Zřejmě jste k tomu došel chybnou "analýzou" rozložení hmotnosti mezi nápravy (které ale NEříká jak je motor uložen..
PPPS: A ještě k tomu "ultrašpatnému" rozložení hmotnosti mezi nápravy - co vy na to že STEJNÉ je u Porsche 911 (byť "obráceně" - neb 911 je zadokolka.. :-)
19. 3. 2012 09:00
Re: hodnocení řady DS
Obecně tvrdit, že Alfa je s BMW nejsportovnější v premii ?? >:D >:D To je jak kdyby žáček prvního stupně zabloudil na "dospělácké" záchodky, kde kolem močí 9A a hrdě si myslel, že je na tom stejně.
Avatar - positivemind
19. 3. 2012 01:34
Re: 3.0 hdi
Teda, za tu námahu to takhle zdokumentovat, tak to :yes:
Avatar - Ham.
19. 3. 2012 01:32
Re: 3.0 hdi
Audi a VW jsi zatáhl do diskuze ty v 18:59, cituji: „Audi nebo Volkswagen se šestiválcem extrémní nadváhou na přední nápravě netrpí?“ A já říkám, že netrpí, určitě ne v takové míře jako C5 V6 HDI. Protože Audi má výhodu podélné zástavby, kdy motor a jeho příslušenství směřují část hmotnosti směrem do kabiny, protože má 4x4 a protože má celkově nižší hmotnost tak celkové tlaky na přední nápravu jsou daleko nižší. Passat má sice také motor napříč ale benzin, který je lehčí než nafta, celkově je Passat také lehčí a má stejný efekt jako Audi a sice komponenty 4x4 takže jednoduchá odpověď na tvou otázku je, že ani Audi ani Passat v takové míře jako C5 na přetíženou přední nápravu netrpí. Celkové hmotnosti těch aut a rozložení váhy mezi nápravy hovoří jasnou řečí. Tlaky na nápravy C5 V6 HDI jsou zhruba 1275 vs 600kg, A4 3.0 TDI 960 vs 785 kg, Passat R36 992 vs 749 kg (z naměřených hodnot v testech, podle papírových hodnot to vychází velmi podobně). Porovnávat C5 3.0 HDI se Supem kdyby neměl 4x4 je co by kdyby, protože se prodává jedině jako 4x4, vyčítat, že porovnávám podélnou zástavbu s příčnou je zase jen tvůj problém, protože ty jsi vytáhl Audi. Prostá fakta jsou, že C5 V6 HDI je zdaleka nejtěžší ve třídě (např. těžší než Insignia OPC) co se absolutní hmotnosti týče a navíc má nejméně příznivé rozložení této vysoké hmotnosti kdy dvě třetiny připadají na přední nápravu. Ostatní vozy jsou na tom lépe jednak proto, že mají nižší celkovou hmotnost a jednak proto, že mají hmotnost více orientovanou na zadní nápravu než C5. Takže největší nadváhou na předku ze střední třídy s šestiválci má C5 a proto jsem na začátku diskuze zmínil, že C5 by vyřazením šestiválce mohla vyřešit tento svůj problém který je oproti konkurenci u Citroenu nejpalčivější..
Avatar - del42sa
19. 3. 2012 00:45
Re: 3.0 hdi
ale hmotnost celého vozu vůbec nesouvicí s rozložením váhy na nápravách ani s umístněním motoru, a tyto argumenty jsi do této diskuze vnesl ty spolu s argumentcí, že C5 má nejblbějc umístněný motor narozdíl od VW a Audi (viz. tvůj příspěvek v 19:53 ), nehledě na nesmyslné srovnávání předokolky s verzemi 4x4 Tak když už chceš argumentovat, tak ať to má aspoň nějakou hlavu a patu. ;-)
Avatar - Ham.
18. 3. 2012 23:42
Re: 3.0 hdi
C5 má nadváhu bez ohledu na motorizaci, u šestiválců jsem dal příklad údajů A4 nebo dokonce A6 které jsou lehčí i s instalací 4x4. A ve čtyřválcích je to ta samá píseň. Viz zdejší test C5xSup, i když není Sup žádný střízlík a kdyby metrák shodil tak by mu to jen prospělo, tak tahá skoro o dva metráky méně.
Avatar - Ham.
18. 3. 2012 23:07
Re: 3.0 hdi
Nadváha zlepšuje trakci při rozjezdu, v podélném směru, to asi v červenci bude šumák. A co se týče zatáček tak někdo tomu říká jedna radost já tomu říkám na limitu o 5 nebo 10 km/h pomaleji.
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 23:00
Re: 3.0 hdi
No "podporujte" Ham(a) - dnes je to OBZVLÁŠŤ zapotřebí, neb s tím uložením motoru (viz fotky) se prostě ZMÝLIL (a zdá se že teď NEví "kudy z toho ven" :-)
Avatar - Ham.
18. 3. 2012 23:00
Re: 3.0 hdi
Dost jinak nejezdíme, když jedeme na 50% tak zatáčku projede každé auto. Když se rychlost zvedne k limitu nejlepšího ve třídě (chybou při nájezdu nebo úmyslně být co nejrychlejší, nebo třeba jen náhlou změnou podmínek v zatáčce) tak první kdo půjde čumákem po tečně ven bude C5, to je jasné jak z časů na dráze tak z průměrné rychlosti mezi kuželi.
Pokud si někdo koupí CC v šestiválci tak si 100% kupuje i 4x4.
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 22:58
Re: 3.0 hdi
No, ono má (nej)lepší trakci (třeba) i na přelomu července a srpna.. ;-)
..a s tím zatáčením, to si trošičku PLETETE - motor uložení pěkně víceméně "na nápravě" + výborná (nejlepší) trakce přední nápravy = zatáčky se vám projíždějí "jedna radost" (i dost vysokými rychlostmi). To auta která mají (jako)lepší rozložení hmotnosti mezi nápravy ALE motor předsunutý PŘED přední nápravu - mají v zatáčce potřebu "jet za tím motorem" (dnes už je to lepší, ale TYPICKÝ znak mnohých audi - a nebo asi toho Passat CC = je nutné to "řešit" pohonem všech kol..
(kterých se ale v reálu prodává ta "menší polovina")
Avatar - del42sa
18. 3. 2012 22:54
Re: 3.0 hdi
mluvili jsme o verzích V6 a moc ve předu předsunutého motoru (dle tebe) a teď sem postneš srovnání s dvoulitrovým motorem....

mimochodem koukni do materiálů Citroenu , C5 2.0HDI 160k váží 1563kg

[odkaz]
Avatar - Ham.
18. 3. 2012 22:49
Re: 3.0 hdi
Protože čím více je přetížený předek auta tím hůře zatáčí, ano na sněhu má lepší trakci.
Avatar - Ham.
18. 3. 2012 22:46
Re: 3.0 hdi
Od začátku argumentuji u C5 hmotností (nejvyšší ve třídě) o rozložením hmotnosti (nejhorší ve třídě u srovnatelných motorů a pohonů).
A bohužel i ta obtloustlá Insignia
[odkaz]
je ve srovnatelné konfiguraci Twiggy proti C5
[odkaz]
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 22:43
Re: 3.0 hdi
Proč "nejhorší" (rozdělení hmotnosti)?
Mám takový pocit že STEJNÉ má Porsche 911 - jen "obráceně" :-)
(což je v POŘÁDKU - však je to také ZADOkolka ;-)
PS: To co jsem psala, že "takto" jsou velké Citroën ÚMYSLně stavěny od dob původního DS (rok 1955) a PROTO mají tak výbornou trakci poháněné nápravy je fakt.
PPS: Ach a proč "podle mne" (má motor dostatečně vzadu)? Vám "nefungují oči" nebo tak něco? :-)
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 22:37
Re: 3.0 hdi
No to s těmi vozy "přede mnou/za mnou" byl trochu VTIP, že? ;-)
(i když i realita :-)
Nic proti měření na dráze (a svou výpovědní hodnotu má), ale: ALE na silnici jezdíme DOST jinak než dráze - a to co jsem napsala, že "normální" dálniční nájezd/zatáčka (kterou mám "naježděnou") se dá jet rychleji s C5 V6 než s audi A4 2.0 Tdi (nikoli kvůli motoru!) je FAKT (a to o tom Passat co už je jen CC to bude také asi pravda - a hledat "řešiní "ne asi úplně ideálně" postaveného vozu v tom, že si ho MUSÍM koupit ve verzi 4x4 je ... ;-)
Mimochodem (naprostá) VĚTŠINA Passatů (CC) se jistě prodá... s jakým že pohonem?
Ach a odkaz byl "krutější než jsem čekala" - NEfunguje..
Avatar - del42sa
18. 3. 2012 22:33
Re: 3.0 hdi
najednou operujeme hmotností celého auta ? a když se nám to hodí do krámu tak zase rozložením hmotnosti na jednotlivých nápravách ? A přitom ignorujeme podstatné rozdíly v uložení motoru a systému pohonu ? Na tohle nemá smysl dál reagovat HAMe. Jediné na čem se shodneme je to, že je C5 těžká, ale zdaleka ne nejtežší ve své kategorii, koukni se třeba na Opel Insignia ;-)
Avatar - Ham.
18. 3. 2012 22:31
Re: 3.0 hdi
To jsem rád, že nadváhu uznáváš. Ještě tedy vysvětli proč má C5 nejhorší rozdělení hmotnosti mezi přední a zadní nápravu když tedy podle tebe má motor dostatečně vzadu. Že by chladič měl metrák? Nebo xenony měly litinovou vložku?
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 22:30
Re: 3.0 hdi
Ale my se NEbavíme o hmotnosti vozu (ta je trochu dána tou použitou platformou z C6 a hlavně - NIKDO jí NE"zpochybňuje"! ;-) ), ale o vašem textu "MOTOR HODNĚ PŘEDSUNUTÝ PŘED PŘEDNÍ NÁPRAVOU" - kde jste se prostě "mýlil" - viz foto-odkazy od del42sa..
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 22:28
Re: DS5
V tom mi připadá dokonce "hezčí" (rozhodně "zajímavější"
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 22:27
Re: 3.0 hdi
Ale my se NEbavíme o hmotnosti vozu (ta je trochu danná tou použitou platformou z C6 a hlavně - NIKDO jí NE"zpochybňuje"! ;-) ), ale o vašem textu "MOTOR HODNĚ PŘEDSUNUTÝ PŘED PŘEDNÍ NÁPRAVOU" - kde jste se prostě "mýlil" - viz foto-odkazy od del42sa..
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 22:24
Re: 3.0 hdi
(asi se to NIKDY NEdozvím, ale) to "hrajete", nebo opravdu... ;-)
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 22:23
Re: 3.0 hdi
Trochu HODNĚ "mimo" příspěvek, ne(máte pocit)? :-|
1) Ham přišel s UMÍSTNĚNÍM MOTORU
2) já trošičku
3) del42sa HODNĚ
4) mu vysvětlil (obrázky "dokázal") že se MÝLIL
5) (tady by měl být) KONEC příběhu ;-)
6) a tady do toho vstupujete VY lovkick(u)
Avatar - Ham.
18. 3. 2012 22:18
Re: 3.0 hdi
Na co by kdyby se nehraje.
I běžný 4válec, třeba to citované C5 2.2 HDI v předohrabu má proti konkurenci ve střední třídě (opět beru jen předohraby) jednak nadváhu a jednak horší rozložení hmotnosti. Prostě i 508 od stejného PSA má nižší hmotnost a lépe rozloženou hmotnost než C5 a tím pádem lepší chování v zatáčce než C5.
Avatar - del42sa
18. 3. 2012 22:06
Re: 3.0 hdi
jsem rád že jsi se zasmál, ale zřejmě ti uniklo, že pokud má mít srovnávání nějaký význam, tak je potřeba srovnávat jablka s jablky a ne s hruškama. Klidně tady můžeme srovnávat 4x4 s předokolkami, ale takové srovnání jaksi postrádá logiku ;-)
18. 3. 2012 21:58
Re: 3.0 hdi
>:D >:D Ta druhá věta, to je argument jak z mateřinky: "Kdyby měl můj táta tolik peněz jako tvůj, taky by jezdil v mercedesu." >:D
Avatar - del42sa
18. 3. 2012 21:58
Re: 3.0 hdi
a já obdivuji tvoji chuť hrát si na chytrého a "obohacovat" tuto diskuzi svými "duchaplnými" příspěvky ;-)
Avatar - del42sa
18. 3. 2012 21:55
Re: 3.0 hdi
ty jsi jak zaseklá gramofonová deska. Ano C5 je těžká, ale pokud bys motor v C5 umístnil podélně jako u Audi a posunul převodovku směrem k zadní nápravě, tak by bylo rozložení hmotnosti velice podobné jako u Audi A4, co na tom nechápeš ?

Stejně tak VW V6.. Ten má motor stejně umístněný před přední nápravou včetně převodovky jako C5, ale má lepší rozložení hmotnosti díky 4x4. Stačilo by odmontovat hnací hřídel z převodovky, dále zadní diferenciál a zadní poloosy a použít jednodušší nápravu jako u verzí s předním pohonem a dostaneš se s Passatem V6 na stejné nebo horší hodnoty jako s C5.
18. 3. 2012 21:52
Re: 3.0 hdi
:yes: Obdivuju tvou neutuchající chuť házet perly sviním... ;-)
18. 3. 2012 21:42
Re: Francouzská kreativita
Dneska asi budu brečet do polštáře...V jednoduchosti je krása, ovšem ty jsi výjimka potvrzující pravidlo. Podívej se do své (plechové) garáže a uvidíš...sebe! :-)
Avatar - del42sa
18. 3. 2012 21:42
Re: 3.0 hdi
Já jsem žil v domnění (špatném), že sice Renault V6 motory pro Lagunu III původně plánoval, ale nakonec je v reálu do produkčních verzí neuvedl. Ale jak vidím spletl jsem se. Každopádně díky za info. :-)
18. 3. 2012 21:38
Re: 3.0 hdi
Prodalo se jich snad jen pet tisic, s faceliftem skoncily. Ani se nedivim, to auto je s prominutim...spatne. V 2.0T to jelo lip, zralo stejne a stalo o 3.000 Eur min.

Znamy ji ma dotazenou jako predvadecku z Nemecka (JJ, 2008) a tady se ho v servisu na rovinu zeptali, jestli to ma motor prehozeny z kupe (A.M.O.S Praha).
Avatar - del42sa
18. 3. 2012 21:36
Re: Odpružení
myslel jsem tím spíše to, že pokud šla PF3 platforma upravit pro použití obou typů odpružení, určitě by to šlo realizovat i PF2 platformy, pokud by PSA chtělo.
Pak by ten rozdíl pružiny versus hydraulické pístnice + čerpadlo + řídící elektronika tomu příplatku zhruba odpovídala.

PSA stejně tento systém mění a do budoucna má být jedna univerzální a má být ještě flexibilnější než současné tři : [odkaz]

Navíc ten argument "chápu použití levnější platformy" jaksi u top modelu řady DS neberu. Tady mají být použity ty nejlepší technologie, které má PSA k dispozici a to platforma 2 určitě není.
Avatar - del42sa
18. 3. 2012 21:26
Re: 3.0 hdi
o.k. máš pravdu, asi se přece jen nějaké V6 prodaly, ale zřejmě pouze v roce 2008 ... U nás v nabídce od začátku nebyly, ale to ani V6 benzín u nové C5.
Avatar - Ham.
18. 3. 2012 21:19
Re: 3.0 hdi
Audi A5 s přední pohonem a 2.0 TFSI 57:43
Audi A5 Q 3.0 TDI 55:45

Já tam rozdíly nevidím

Auto s naftovým V6 bude nejtěžší v dané modelové řadě, ale C5 je nadto obecně ještě velmi obézní, A4 s V6 diesel s quattrem navrch je o 100 kg+ lehčí než C5 s předohrabem. Takže reálný rozdíl mezi libovolným předohrabem ve střední třídě a C5 je min. 100-200kg.
18. 3. 2012 21:11
Re: NA-DS-ENÍ
ja ti teda neviem. Oslavovat na zaklade fotiek mne pripada scestne. Na fotkach sa mne to auto paci, ale radsej si pockam na realitu. Potom mozem mat nazor radikalne iny ;-)
18. 3. 2012 21:10
Re: 3.0 hdi
Pri vsi ucte...mam pravdu.

Na mobilu se mi nechce hledat uzivatelskou prirucku, tak tady mas aspon inzerat.
[odkaz]
Avatar - Ham.
18. 3. 2012 21:08
Re: 3.0 hdi
Všechny předokolky stojí za prd. Passat neberu jako etalon, ale i průměrný Passat je jízdní agilitou daleko vepředu v porovnání s C5. Ano pohodlím je C5 o něco lepší.
Avatar - Ham.
18. 3. 2012 21:05
Re: 3.0 hdi
Schopnost projet rychle zatáčku se nezjišťuje pohledem z okénka na vozy přede mnou, za mnou, ale na testovací dráze nebo mezi kuželi na limitu auta. A tam je C5 bezpečně nejpomalejší ve střední třídě právě kvůli velkému přetížení předku a odlehčenému zadku. CC neznám, ale kdyby mi dal někdo na výběr mezi CC 3.6 4x4 a C5 V6 HDI tak z hlediska jízdních výkonů bych si vždy vsadil na CC. Tady si konec konců můžeš najít jak by zhruba C5 V6 HDI dopadlo v přímém měření sil. Myslím, že rozdíl je docela krutý.
[odkaz]
18. 3. 2012 21:04
Re: 3.0 hdi
No, on je hlavně trochu nesmysl brát Audi A4 (předokolku) nebo dokonce Passata (!) jako nějaký etalon jízdních vlastností, obě ta auta jsou taky výrazně nedotáčivá a moc agility nepobrala. Na druhou stranu C5 to vyvažuje pohodlím, u Passatu jsem na nic nepřišel... ;-)
Avatar - del42sa
18. 3. 2012 21:01
Re: 3.0 hdi
Jistě to ty jsi začal s tím jak moc posunuté motory dozadu za nápravu mají tebou zmiňované vozy a obrázek někdy řekne víc než tisíc slov ;-) Jedna věc je umístnění motoru a zcela jiná je rozložení hmotnosti, jak už ti naznačila Kylie, tak nekličkuj.

ano platforma stejná, přesto u A5 jsou motory posunuty o kousek blíž ke kabině což s podélným umístněním převodovky a mnohem menšími převisy karoserie vede k lepšímu rozložení váhy, viz : [odkaz]

Naproti tomu má C5 motor umístnění napříč spolu s převodovkou, podobně jako VW Passat V6, ale ten má narozdíl od Citroenu také pohon 4x4.

Jinak souhlasím, že V6 je nejtěžší v nabídce, ale to by bylo každé auto s takovým motorem, které by nepoužívalo pohon 4x4.
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 20:54
Re: 3.0 hdi
Ale tady NEjde o rozložení hmotnosti (to jsem psala že "sedí" - takhle "pojata" byla i předchozí C5 na jiné platformě) mezi nápravy (na to asi mají vliv i převisy a celkové "pojetí" karoserie/vozu), ale o ULOŽENÍ MOTORU (a to "téma" jste do diskuze přinesl VY - a k tomu se obrázky naopak "velmi hodí"..
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 20:50
Re: 3.0 hdi
??? :-|
PS: Přečtěte si nejdřív odstavec "Jezdí jako Passat, nic zvlášního nečekejte" - tedy jestli vám nejde JEN o to "mne tvwumfnout" ;-)
(Passat CC má totiž ty "absurdní" převisy - jako PŘEDOkolka má ultra-BIG převis VZADU, a vpředu asi "slabší" trakci..
..a i když NEtuším proč zrovna u Citroën C5 V6 to je tak "nepochopitelné" (?), ale zatáčky projíždí naopak spíš lépe než ostatní vozy (přede mnou, za mnou :-)
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 20:41
Re: 3.0 hdi
NEjsem v tomto směru žádný odborník, ale myslím že se MÝLÍTE (narozdíl od "představ" sedí C5 v zatáčkách LÉPE než třeba audi A4 předokolka, nebo VW (už ne)Passat CC ;-)
PS: A tady NEžertuji (a nechci vás "diskuzně trumfnout" nebo něco takového!! :-|

[odkaz]
Avatar - Ham.
18. 3. 2012 20:40
Re: 3.0 hdi
A5 je na platformě A4, takže na tom budou rozdílně jen co se týče marginálií typu váha druhého páru dveří, výška kastle ale jinak jedno a totéž jsou. Jinak obecně preferuji zjišťovat rozložení hmotnosti měřením na váze než pohledem pod zvednutou kapotu.
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 20:39
Re: 3.0 hdi
(opět) PĚKNĚ napsáno ;-)
PS: Myslím že audi je maličko v "schizofrenní" roli - když musí postavit vůz který se (většinově) prodává s klasickým PŘEDNÍM pohonem, ale též se prodává jako 4x4 (s rozdělením sil ve prospěch ZADNÍ nápravy.. :-)
Avatar - Ham.
18. 3. 2012 20:37
Re: 3.0 hdi
Ano C5 má lepší trakci než ostatní předohraby protože má daleko více zatíženou přední nápravu a třeba na sněhu bude z předohrabů nejlepší, naproti tomu má díky tomuto faktu horší jízdní vlastnosti v zatáčkách protože hmotnost na přídi na ní v zatáčce působí jako kovadlina posazená na příď modelu letadla z balzového dřeva.
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 20:35
Re: 3.0 hdi
Ta čísla budou "sedět", obdobné rozložení měla už i minulá C5 (na zcela jiné platformě) - popravdě takhle jsou "stavěné" velké CITROËNy již od dob prapůvodní DS (1955 :-)
PS: Jen ten "motor hodně předsunutý před přední nápravu" - to je spíš symbol trochu JINÉ (ne francouzské) automoooobilky ;-)
Avatar - del42sa
18. 3. 2012 20:35
Re: 3.0 hdi
HAMe opravdu by mě zajímalo kam ty na ty svoje rádoby "fundované" teorie chodíš ?

Nejdříve k tomu umístnění motorů. Dávám sem pár fotek umístnění motoru v karoserii u Citroenu C5, Audi A4 a VW Passat V6. Speciálně pro tebe jsem červeně vyznačil uchycení předních vzpěr odpružení v karoserii, takže z toho si jistě dokážeš odvodit jak hodně před přední nápravou motor leží ;-)

C5: [odkaz]

Audi A4:[odkaz]

VW Passat: [odkaz]

Je naprosto logické, že automobily z pohonem 4x4 budou mít lepší rozložení hmotnosti vyplývající právě z nutnosti vést výkon ze předu k zadním kolům. Je tam tedy navíc hnací hřídel, diferenciál, dvě poloosy. To ti v konečném důsledku zlepší rozložení hmotnosti mezi přední a zadní nápravou ;-)

Ale abych ti nekřivdil, jedno Audi opravdu lepší rozložení hmotnosti a umístnění motoru má a to je Audi A5. Tam je už z pohledu z boku vidět, že přední kola jsou posunuty více dopředu podobně jako u BMW a proto může být motor posunut více dozadu, což ale neplatí o těch třech výše zmíněných automobilech. Pokud by se C5 dělala i ve verzi 4x4, rozložení hmotnosti by bylo velice podobné.

Audi A5: [odkaz]
18. 3. 2012 20:34
Re: zoufalost
VW, MB,BMW a Ford... Vsetci co maju ine auto su tupci, nie? :)) omg, dalsi uzkoprsy nazor...
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 20:32
Re: Odpružení
S tím že tam "klasické hydropneumatické odpružení" bude mnoha "fandům" CHYBĚT se shodneme, ale NEmyslím že by šlo o 2.000 €! Musela by se použít zcela jiná platforma! A její použití by "celkově" (obávám se) vyšlo MNOHEM dráž (má vpředu místo "obyč" McPhersonů lichoběžníky - je původem z C6/platforma pro vyšší střední - myslím že už u C5 je to finančně "jen tak tak".. + zákazníci co se "masovosti" prodejů týče JASNĚ řekli, že je jakákoli "vyspělejší" (dražší) technická řešení NEzajímají (a to se netýká jen C5 - prodejně nejÚSPĚŠNĚJŠí modely jsou .. no to víte sám ... slušně řečeno "zcela konvenčních řešení" ;-)
PS: Věru mne NEtěší, že pro základ DS5 byla použita "levná" platforma, ale asi se to "dá pochopit" :-|
PPS: Já doufám že "mňamkový" hydropneumatický podvozek ze současné C6/C5 zůstane ještě alespoň pro příští generaci C5 ;-)
Avatar - Ham.
18. 3. 2012 20:32
Re: 3.0 hdi
Z testů AutoZeitungu (v tištěné podobě udávají jak naměřené kilogramy tak poměry, na netu jsou jen bodová hodnocení), a AutoBildu (navážená kila a poměry jsou k dispozici na netu za poplatek 1 eur/test).
18. 3. 2012 20:31
Re: TESILOVÝ RAMBO
dalsi dlhy prispevok co nema s autami nic spolocne, ale len s Tvojou zakomplexovanostou...
18. 3. 2012 20:28
Re: DS4+5
Myslím, že hrozba nebude od Škody, ale od dvojice Hyundai/Kia. Ty nabízí velmi průměrné modely za nízké ceny. Žádná jejich novinka nepřichází s nějakou technickou finesou či revolučním vylepšením....
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 20:17
Re: 3.0 hdi
Skvělá teorie.. :yes: :-)
..a teď zkuste praxi (nejlepší trakce předních kol - na kterou se nechytá ani předokolka "o třídu výš" audi A6 ;-)
Mimochodem to o "motoru předsunutém hodně před přední nápravu" máte odkud?? Made in doma po večerech? :-)
PS: NEmít ten Bi-turbo motor v nabídce bude velká Velká VELKÁ škoda ;-\
(ale bohužel skončí - jako všechny ostatní - ono už teď jde o prodejně o zcela okrajové verze, a narozdíl od představ to tak (ve velké míře) je i u "prémiových" značek = 6ti válce ve střední třídě vpodstatě (ono to chviličku ještě bude trvat + u "prémiovek" snad tu a tam nějaký ještě zůstane) KONČí :-|
PPS: Vy byste doslova POTŘEBOVAL "se projet" (za podobnou cenu) třeba s audi A4 2.0 Tdi a pak s Citroën C5 V6 Bi-turbo.. :-)
..a pak ještě jednou s A4 2.0 Tdi (a "moudra" o "prospěchu konce 6ti válců" by byla "vyřešena" ;-)
18. 3. 2012 20:14
Re: 3.0 hdi
Můžu vědět odkud máš ta čísla?

Mimochodem, A4 i A6 mají motor podél, narozdíl od C5, Passatu a drtivé většiny ostatních předokolek s motorem napříč.
18. 3. 2012 20:10
Re: hodnocení řady DS
Mě to popravdě řečeno taky překvapilo, ta kombinace silného a relativně sportovního motoru a vyšší stavby auta nedává na papíře moc smysl. Ale kupodivu to prostě funguje... Samozřejmě to není sporťák, Giulietta nebo BMW řady 1 jsou daleko ostřejší, ale ta DS4 se přesto dá velmi pěkně "vodit" i ve svižném tempu a přitom je rozumně pohodlná.

DS4 Racing vypadá skvěle a mohla by fungovat ještě líp :yes: :yes: :yes:
18. 3. 2012 20:05
Re: DS5
No svézt se určitě půjdu, až bude na showroomu a pak můžu referovat ;-)
Avatar - Ham.
18. 3. 2012 19:53
Re: 3.0 hdi
Každý šestiválec má hmotnost vyšší než čtyřválec, ale jde o to jak se celkově zastaví do auta a kolik vlastní motor váží.

C5 má motor posunutý hodně před přední nápravu takže rozložení hmotnosti je daleko víc posunuto dopředu než u konkurence, už nafta C5 2,2 hdi má rozložení hmotnosti 65:35 (1790 kg podle papírů, na váze naměřeno 1815kg), V6 HDI má pak rozložení 68:32 (papírově 1841kg, na váze 1875kg)

Rozložení hmotnosti u Audi A4 3.0 TDI Q je 55:45 (1730kg v papírech, 1745kg na váze) u Passatu R36 4x4 je rozložení 57:43 (1722kg podle papírů, 1740kg na váze). Oba mají proti C5 motor víc vzadu a část hmotnosti připadá na zadek vzhledem k 4x4. Dokonce i o třídu větší A6 3.0 TDI Q má nižší hmotnost než C5 a ještě o něco lepší rozložení hmotnosti než A4. I ostatní konkurence ve střední třídě se pohybuje pod limitem 60:40 nehledě opět na nižší hmotnost.

Přední náprava u C5 V6 HDI je ve střední třídě bezkonkurenčně nejpřetíženější, protože je:
a) celková hmotnost C5 nejvyšší
b) zdaleka největší část hmotnosti připadá na předek
Avatar - del42sa
18. 3. 2012 19:51
Re: DS5
pouze jízdně možná ten rozdíl nebude tak markatní i když DS5 má mnohem lepší tlumiče, ale celek, tj. el. výbava, zpracování interiéru, materiály, design tvoří ten rozdíl o kterém mluvím :-)
18. 3. 2012 19:45
Re: DS5
Jo to asi jo, ale neočekávám nějakou výraznou změnu, co se týká jízdy ;-) Můj P5008 THP jezdí skvele :yes:
Avatar - del42sa
18. 3. 2012 19:31
Re: hodnocení řady DS
právě v téhle verzi vidím největší rozpor. 147kW s vyšším posazem karoserie ala SUV ? To prostě k sobě moc nejde ;-) Navíc pokud sedneš do nějakého levnějšího provedení bez kůže "leather Habana" tak už to auto tak super-truper nevypadá v provnání s C4. Já osobně raději níže posazenou DS4 Racing, které výrazně snížený posaz jedině prospěl, respektive by to mohla klidně být vyšperkovaná obyčejná C4 "Racing". [odkaz] [odkaz]
Avatar - del42sa
18. 3. 2012 19:23
Re: DS5
chce to se svést ;-) technologická výbava je také vyšší
18. 3. 2012 19:15
Re: hodnocení řady DS
Zajímavý rozbor, já bych ovšem něco dodal k DS4: respektuji že Ti třeba designem nebo zaměřením "nesedí" a souhlas, že je trochu obtížné pro ni definovat zákaznickou skupinu.
JENŽE: když se v té DS4 projedeš, zjistíš, že to auto prostě SKVĚLE jezdí... :-! Právoplatně se řadí do prémie, vedle německé trojky, Alfy, Volva, Lexusu... Každé z těchto aut samozřejmě v něčem vyniká (BMW a Alfa jsou nejsportovnější, Volvo naopak komfortní a zřejmě nejprostornější atd.), ale DS4 se v téhle společnosti nemá jízdně vůbec zač stydět a jeho specialitou je právě vyšší podvozek a posaz - což někomu vyhovuje, jinému ne.
PS: jel jsem ve verzi s benzínem THP 200 koní.
18. 3. 2012 19:12
Re: DS5
No nejsem si tím tak zcela jist. DS5 z téhle dvojičky vychází, tj maximálně bude lepší ve zpracování interiéru a výbavě, tam bude mít navrch. Podvozek je skoro stejný, motory taky mimo silnějšího THP a HY4. Na rozdíl několika tříd to fakt nevidim... Řekněme, že to jejich luxusnější bráška ;-)
Avatar - del42sa
18. 3. 2012 19:02
Re: DS5
ale DS5 versus P5008/C4 Picasso to je rozdíl několika tříd
Avatar - del42sa
18. 3. 2012 18:59
Re: 3.0 hdi
To je zvláštní logika. Audi nebo Volkswagen se šestiválcem extrémní nadváhou na přední nápravě netrpí ?
Avatar - del42sa
18. 3. 2012 18:57
Re: 3.0 hdi
nemáš pravdu. Laguna třetí generace se s šestiválci nikdy neprodávala ani v DE, FR ani nikde jinde, kromě verze Coupé se šestiválci se prodávala pouze Laguna II ve verzi liftback/kombi.
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 18:44
Re: hodnocení řady DS
:yes: :-)
VELMi "pěkně" napsáno :yes:
18. 3. 2012 18:44
Re: 3.0 hdi
Laguna III se s sestivalci prodavala i v liftbacku a kombiku, minimalne ve FR a DE...
Ze se jich prodalo asi deset je vec druha :-)
Avatar - Ham.
18. 3. 2012 15:39
Re: 3.0 hdi
Tak u některých modelů ztráta šestiválce bude dokonce ku prospěchu. Třeba C5 by se tak mohla zbavit extrémní nadváhy na čumáku.
18. 3. 2012 13:18
Re: Auto jako hodinky
Pleteš se .... Já jakožto kupec vozu mám nějaké potřeby ,které musí být naplněny. Jsem ale limitován cenou. A to ze dvou důvodů ,buď nedobrovolně ,kdy na to prostě nemám a nebo dobrovolně ,kdy si stanovím nějaký strop. Ten milion je strop u spousty lidí. Proč myslíš ,že se auta rozdělují do tříd. Tam už nějaký a i ten cenový řád je. Ale pokud někomu nezáleží na třídě auta ,myšleno zaměřením tak si musí stanovit jiný řád. A ten je u mě milion kč. Samosebou se mi líbí auta dražší ,ale zatím ve svých letech mám důležitější věci než kupování drahých aut ať už z jakýchkoliv důvodů :-)
18. 3. 2012 13:15
Re: Francouzská kreativita
Ještě nutno dodat, že za 500k je Touran pouze holátko s motorem 1.2TSi co tahá 1500kg váhy, takže žádný zázrak :no: . U PSA či Rendlíku je za stejnou cenu slušný motor + prostřední výbava + nějaké extras :yes:
18. 3. 2012 13:09
Re: DS5
jo tak to je super ;-) No třetí auto na stejným podvozku si asi neobědnám, po C4 GPicasso jsem šel do P5008 a ač se mi DS5 líbí, spíš počkám >:D
Avatar - Ham.
18. 3. 2012 13:08
Re: 3.0 hdi
Všechno pravda, ale pokud 10 nebo 11 výrobců šestiválec nabízí tak mluvit o vzácnosti je trochu mimo. Až bude šestiválec nabízet třeba jen BMW tak ano, pak to bude vzácnost.
Avatar - del42sa
18. 3. 2012 13:02
Re: DS5
ano může být i v matném provedení ;-)
18. 3. 2012 13:02
Re: 3.0 hdi
jj, v podstatě je to logické, stále se zpřísňují emisní limity EU a spousta lidí za střední třídu nechce utrácet tolik peněz. 6-ti válce byli přecejen vždy jako TOP nabídka, tj kolem 1 mega... ;-) Nehledě na jejich spotřebu...
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 12:58
Re: Francouzská kreativita
No ceny vw Touran jsou od 500 do 900 t.? ;-)
A to Touran není žádná "novinka" = tahle "nudná produkce vw" by alespoň maličko měla být srovnatelná s novým modelem Citroën za NE až tak jiné peníze (dražší je v reálu hlavně ten Hybrid - jinak... jinak je rozdíl HLAVNĚ "v tom co na obrázcích vidíme" :-)
Avatar - del42sa
18. 3. 2012 12:55
Re: 3.0 hdi
ano pouze v Laguně Coupé a jen díky spojení s Nissanem, který měl takový motor už hotový a k dispozici a snaze Renaultu pozvednout coupé trochu výše než sedan, ale Laguna sedan a Laguna Combi šestiválce úplně vypustila. To že BMW u některých modelů pokračuje s R6 vůbec neznamená, že tyto motory nejsou čím dál vzácnější. Ten ústup výrobců od těchto pohonných jednotek je zcela zřetelně vidět.
Kdybys tohle napsal před deseti lety , kdy byl nějaký šestiválec skoro ve všem, tak by se s tím dalo souhlasit, ale dnes už ne.
18. 3. 2012 12:55
Re: DS5
Jo tohle je pěkná práce, mě se DS5 líbí. Celkově chválím Citroen za celou řadu DS, že měli koule do toho jít a udělat něco, co by např koncern určitě zatrhl ;-) :yes:

Jediný co bych si na DS5 neobědnal je ta stříbrná hokejka, ale mám pocit, že může být i tmavá, tuším, že je na jedný fotce + tmavý odstín laku a bude to paráda :yes:
Avatar - del42sa
18. 3. 2012 12:48
Re: Odpružení
chybou je, že hydropneumatika není ani za příplatek pro ty, kteří by si ji do toho vozu rádi objednali. Myslím, že při ceně vozu není položka cca 2.000 Euro, žádný problém. (to je zhruba vypočítaná cena hydraulických komponentů v poměru k sériové produkci v C5)
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 12:48
Re: DS5
Já tedy také (mnohem) raději benzín, ale myslím že 6ti válcové motory ve střední třídě (a tohle vlastně až tak úplně střední třída NEní) definitivně skončily (končí)..
..co jsem slyšela i u Citroën bude V6 nahrazen benzínovou HYBRIDní kombinací motoru 1.6 + elektromotoru (příští generace) 70 kW s výsledným výkonem někde okolo 300 PS..
Ale je fakt že TENTO (benzínový) hybrid by mne "zajímal" VÍC než ten současný 2litr diesel + elektromotor (i když i na ten jsem docela ZVĚDAVÁ na "vyzkoušení" ;-)
18. 3. 2012 12:35
Re: Auto jako hodinky
Čistě hypoteticky, když budeš dělat 0,5M měsíčně, taky si řekneš, že ti stačí auto za 1M ? Když se budeme dívat na auto čistě jako na přemisťovadlo, tak to tady můžeme všichni zabalit a běžet pro Logana. S touhle logikou a omezeným pohledem nějak nechápu proč někteří diskutují na autoserveru, kde bych čekal spíše nadšence, kteří se nebojí vylézt na rozhlednu a podívat se za vlastní horizont.
Avatar - del42sa
18. 3. 2012 12:31
hodnocení řady DS
Když automobilka Citroen poprvé vypustila info o znovuzrození legendární řady DS zdálo se že jde o senzační zprávu a výborný nápad. První informace hovořily o vyjímečném designu spolu s těmi nejmodernějšími technologiemi, které má koncern PSA k dispozici.

Realita nakonec byla mnohem střízlivější. Když budu hodnotit jednotlivé řady D3, D4, D5, tak posledně jmenovaná se té původní ohlášené filozofii blíží asi nejvíce. Naopak jako nejméně vydařená a v podstatě zbytečná je řada DS4.

Když vezmu v potaz běžné portfolio automobilky Citroen začínající C3, pokračující přes novou C4 až k C5 a odcházející C6, tak v rámci rodiny DS se jedná o jakési "načančanější" alternativy k běžné produkci Citroenu.

C3 a DS3 tam je to jednoznačně trefa do černého. Citroenu se podařilo vyrobit zajímavou a atraktivní stylovku, která je zajímavou tržní protiváhou Mini či Audi A3, podpořenou výkonnými pohonnými jednotkami a pestrou škálou barevných kombinací. Tady tedy pro Citroen jednoznačně za jedna.

C4 a DS4 ? osobně považuji DS4 za nejméně povedený automobil v rámci DS rodiny. Zatím co u DS3 se podařilo vytvořit tvarově originální stylovku, DS4 vypadá až příliš podobně běžné C4 a oproti ní nepřináší žádnou přidanou hodnotu. Vzhledem k tomu, že na stejném podvozku stojí i výše zmíněná DS5 (která ale není alternativou k C5) tak Citroen mohl tento model klidně vypustit z nabídky a namísto něj posadit novou DS5 pojmenovanou například DS4 Sportlounge. Nebo si opravdu myslíte že zákazníci DS4 touží po předraženém pseudo-crossoveru, do kterého když se posadíte, tak nepoznáte rozdíl oproti běžné C4 ? Vždyť takový model mohla klidně suplovat nějaká specíální verze C4 se zvýšeným podvozkem a oplastováním ala Škoda Scout a ve finále by to i zákazníka vyšlo levněji. Za řadu DS4 tedy :no: protože ta se filozofii řady DS zpronevěřuje nejvíce.

A teď už k poslední DS5. Ta má svým pojetím k filozofii DS všeobecně nejblíže. Zcela originální design (byť dle mě například na přídi až přiliš překombinovaný), zcela originální luxusní interiér, který nemá obdobu v běžné produkci Citroenu, pohon 4x4, hybridní verze. To je trefa do černého. Jen ten podvozek prostě neodpovídá. Že někdo argumentuje cenou hydropneumatiky je celkem pochopitelné, bohužel Citroen svým zakazníkům nenabízí u DS5 ani možnost si za hydrauliku třeba připlatit, jako je tomu např. u řady C5. Tahle ta chybějí možnost je největším mínusem jinak povedené řady DS5. Vzhledem k výše napsanému, ale by ale DS5 slušelo spíše označení DS4 Sportlounge a současnou řadu DS4 si Citroen klidně mohl odpustit. ;-)

Potom by v tom byl větší pořádek. řada DS3, která je ekvivalentem C3, DS4 Sportlounge s podvozkovým ekvivalentem C4, a nějaká budoucí opravdová DS5 mající svůj podvozkový ekvivalent v C5 s víceprvkovou zadní nápravdou a předními lichoběžníky a nabízející hydropneumatické odpružení (v nějaké lepší/vyšší verzi než u C5)

Vzhledem k spojení PSA s GM jsem celkem zvědavý jak se toto projeví na budoucích platformách ve smyslu použití hydropneumatického odpružení v budoucích modelech Citroenu. Něco už napoví přesunutí výroby z Asnieres, která vždy byla továrnou na výrobu hydraulických komponentů na severu od Paříže do Španělska a jejíž součástí je mimo jiné i legendární muzemum Citroen Conservatoire, které obsahuje vzácné exempláře vozů a všechny prototypy, které kdy Citroen představil a nyní PSA uvažuje, že tuto továrnu uzavře úplně, což vyvolalo vlnu protestů: [odkaz]
18. 3. 2012 12:29
Re: Auto jako hodinky
No já nevím , já tak třeba uvažuju. Prostě milion je hranicí přes kterou si auto nekoupím ,protože mi to přijde zbytečné. Premii nějak nepotřebuju a to co od auta čekám mi dokážou nabídnout auta ,která končí přesně na této hranici +/- 100 000 (třeba superb, legacy apod.)... Myslím ,že nejsem sám kdo takto uvažuje.

DS5 jsem si oblíbil právě díky tomu co v poslední větě popíráš. Je to krásné auto :yes: je to praktické auto pro 5 lidí plus náklad :yes: je to něco neobvyklého, stylového ,zajímavého :yes: nemá to 4x4 - pro mě zatím :no: ... Takže jestli bych byl postavený volit mezi tímto [odkaz] nebo tímto [odkaz] a nebo tímto [odkaz] ...tak je volba jasná... Samozdřejmě nepočítám technické rozdíly. Nicméně DS3 se kterým jsem jel byl na tom velmi dobře i co se týče jízdních vlastností a tak čekám to samé u DS5. Pravda budou tam rozdíly ,které by hrály pro vw/subaru ,ale .... :yes: :yes:
18. 3. 2012 12:21
Re: Francouzská kreativita
Pokud by se naprosto běžná, masová, pro někoho nudná produkce VW měla rovnat top modelu Citroenu, tak co by se potom dělo v rámci koncernového rozložení sil třeba u A8. Tohle ten všemocný koncern přece nemůže konkurenci udělat. >:D >:D
18. 3. 2012 12:17
Re: Auto jako hodinky
Esenbe, ten milión není žádnou obecnou hranicí, lidé uvažují vlastně stejně i pod i nad milión - vždy kupují výrobky, které odráží jejich životní status. Já automobilovou krásu vnímám (zejména u velkosériové produkce) jako prolnutí krásy, stylu a účelu. DS mi právě neposkytuje potřebnou vyváženost těchto "ingrediencí".
18. 3. 2012 12:15
Re: TESILOVÝ RAMBO
Souhlas. U mne živá setkání s DS3 a DS4 daleko předčila dojem z foto. Prostě stylovky a řekl bych novodobá nejfrancoužštější produkce.
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 12:14
Re: NA-DS-ENÍ
NEbývalá snaha "shodit" konkurenci, rsp. NEunifikované (chtěla jsem říci NEkoncernové vozidlo :-)
..vás ta řada DS musí ale "tvwápit".. ;-)
..nicméně když mrknu na dvojičky fotografií v mém včerejším odkazu ve 20:17 (Francouzská kreativita) - vůbec se vám NEdivím! :-)
18. 3. 2012 12:13
Re: DS5
No tak to jsem zrovna nemyslel. O hybridu samozdřejmě vím ,ale asi jsem staromódní a tohle bych do auta fakt nechtěl :-) Počkám chvíli na V6 v benzínu a tam by se snad 4x4 mohla objevit. Každopádně to auto se mi fakt hrozně líbí. Už C6 mě fascinovala ,ale tohle je fakt něco pro mě :-)
18. 3. 2012 12:12
Re: TESILOVÝ RAMBO
Souhlas. Tyhle příspěvky mi vždycky přijdou jako sebeobhajoba (myšleno jako obhájení si sama sebe před sebou).
18. 3. 2012 12:10
Re: Auto jako hodinky
Ale mě to právě vůbec netraumatizuje. Nejsem nějaký velký znalec hodinek. Přirovnávám v závorce proto DS5 k nejvyššímu modelu nějaké střízlivé a kvalitní značky. Jsem spíše na funkční hodinky od suunta například ,které teď jedny mám ,ale měl jsem i citizenky a byly docela dobré.... Milion mě nějak netraumatizuje ,ale je to jakási hranice při koupi auta. Znám spousty lidí ,pro které je milion jakási vrchní hranice nad kterou by jsi ( v případě ,že by se jim nezačlo nějak zázračně dařit ) auto nekoupili. Lidé co kupují auto nad mega pak uvažují trošičku jinak ... No ale co tím chci říct. Citroen DS 5 a jeho zákazník si opravdu na nic nehrajou. Proč by si tohle auto kupovali ? Z toho důvodu ,aby se mohli pyšnit falešným luxusem ? Uvažuje takhle třeba kupec C6 ky ? Mimochodem ji měl ředitel v mém bývalém zaměstnání a ten si opravdu na nic nehrál a přitom to byla kapacita jako prase. Prostě právě proto ,že si na nic nehraju si koupím auto ,které se mi líbí a vůbec mi nezáleží kdo jej vyrábí :-) ... a sám musíš uznat ,že DS5 je sakra krásné auto.
18. 3. 2012 11:59
Re: Francouzská kreativita
Jo... maskují, to sedí ;-) Volvo je mistr kabin, o tom není sporu, u něho je příkladně sladěn materiál a barvy s tvarem (tvary) a s tím základním genem automobilky (bezpečnost), souhlas. Volvo zaujme uvnitř i v "základu", u AUDI holt to chce jít do vyšších výbav, ovšem pak je to parádní.
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 11:57
Re: DS5
Někoho jistě "klepne", ale kabina mi trochu připomíná/evokuje Bentley Continental GT (což určitě dělají ty ovladače nahoře ve střeše), ale to že v danné cenové kategorii je "pojetí" kabiny (mám potřebu říkat "kokpitu" ;-) ) velmi výjímečné až možná NEJlepší vůbec - to je REALITA :yes: :-)
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 11:52
Re: DS5
(tak to) je ROZHODNUTO :yes: ;-)
PS: TOP HYbrid(ní) verze je samozřejmě 4kolka ("typu" Haldex) :-)
+ se spíná při "zadupnutí" plynu pro "pomoc" spalovacímu motoru, pro lepší akceleraci..
+ v terénu lze samozřejmě "zamknout" trvalý pohon všech kol ;-)
18. 3. 2012 11:51
Re: NA-DS-ENÍ
Tebe ten milión nějak nebezpečně traumatizuje, viď :-) O stylu píši nahoře. O garážovém stylu. Styl cukrárenských rentiérů mě v podstatě nezajímá.
Avatar - rohYpnol
18. 3. 2012 11:50
Re: Francouzská kreativita
Až na to, že pokud porovnám třeba interiéry Golf x C4, tak bych raději tah na C4. Pohodlnější sedadla, tvarově zajímavější, plasty opravdu bytelné... A to si cením interiéru Golfu jako etalonu. Jasně, v C4 se najdou nesmysly jako "šílené zvuky směrovek", kolotočářské podbarvení budíků atp. Tohoto se Golf vyvaroval. Ale při volbě 3 h sedět v interiéru Golfu nebo C4 raději volím C4 :-!
To ber jako malý příklad
Interiéry Audi jsou materiálově úchvatné, ale za vše si musíš připlatit. Základní látka a šeď plastů nevyniká v ničem, snad kromě té ergonomie.
Když třeba porovnám interiér Audi a Volva, tak nevidím na Audi nic výjimečného... A tak bych místo Volva mohl dosadit jakéhokoliv z konkurentů. Snad kromě Lexusu, který mi přijde svým ztvárněním naprosto mimo.
A že spousty dílů u řady DS jsou společné s obyč. Citroeny? No u Audi to donedávna nebylo jiné, že... nyní už to alespoň po vzhledové stránce lépe "maskují" ;-)
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 11:50
Re: 3.0 hdi
Počkejte na nastupující generace - po šestiválcích NEbude "ni vidu" (krom "prémiovek" - a popravdě i tam (pů)jde o "okrajové prodeje" ;-)
18. 3. 2012 11:49
Re: Auto jako hodinky
>:D Jo jo, citizien... >:-[] tos tedy trefil. Pomineš-li to své aukro, zcela nesmyslně zde uvedené, pak jsi to trefil i k tomu bávu, ty breitling se docela hodí. Docela hodně [odkaz]

P.S. Ten milión tě nějak moc traumatizuje...
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 11:44
Re: Francouzská kreativita
:yes: :-) Známé to JE (ale jen málokteří si to uvědomují - "oceňuji" :yes: ;-)
Avatar - rohYpnol
18. 3. 2012 11:38
Re: Francouzská kreativita
Tak to je v klidu. Že muži nikdy nedospějou, tedy z dětství rovnou do senility je stará věc. Takže já si zatím užívám to dětství :-!
Avatar - Ham.
18. 3. 2012 11:36
Re: 3.0 hdi
Laguna Coupé 3,5 V6
Ford jsem vyjmenoval mezi těmi co to neumí
BMW i v nové generaci pokračuje s R6
Avatar - white label
18. 3. 2012 11:32
Re: Francouzská kreativita
Nic moc, snad jen vlastní vYzrálost, ale život s rohYpnolem zřejmě nebude žádné peříčko .. ;-)
Avatar - del42sa
18. 3. 2012 11:25
Re: 3.0 hdi
Od kdy má Laguna šestiválec ?? Poslední generace vůbec ne, to samé Mondeo, pouze přeplňované čtyřválce, BMW i Volvo jak se zdá jdou stejným směrem, takže ano, šestiválce ve střední třídě jsou na ústupu a stávají se čím dál vzácnější motorizací.
18. 3. 2012 11:03
Re: DS5
Rozhodně je ! Škoda ,že nenabízí 4x4 ,protože pak by bylo rozhodnuto :-)
18. 3. 2012 10:57
Re: NA-DS-ENÍ
On to možná nikdo nezmínil ,protože o tom ,že je to esteticky nádherné auto není snad ani pochyb. Hezčí a stylovější auto do 1 mio na silnicích nepotkáš. :yes:
18. 3. 2012 10:54
Re: Auto jako hodinky
Podle mě naopak si citroen na nic nehraje. A jeho majitel už vůbec ne! ... Naopak člověk ,který je ochoten utratit milion korun za auto u kterého nehledí na značku ,ale prostě jenom na to ,že se mu líbí je sám sebou víc než kdokoliv jiný. Citroen neudělal žádnou masírku ega. Udělal krásné auto se skvelou výbavou a luxusním zpracováním. Za dobrou cenu navíc ;-) ... Nevím proč vám to auto tak vadí. Já bych si ho teda rozhodně koupil radši než 3ku v základu. Tihle lidé co si radši koupí báwo jenom proto ,že je to báwo to jsou ti co předstírají luxus. DS5 si pak koupí člověk s rodinou ,který má rád hezké věci a nehledí na to co si o něm budou lidé povídat. Když to přirovnávám k hodinkám jako ty ... tak citroen DS 5 jsou nejvyšší model od citizenu nebo podobné ( střízlivé a kvalitní ,,quartzky,, ) ... a frajer v 3kovém báwu za mega je člověk co kupuje breitlingy na aukru :-)
Avatar - Ji/Ri
18. 3. 2012 10:50
DS5
Na fotkách cirkus, ve skutečnosti je neskutečně krásná a důstojná. A kabina - jak píše Kylie, to je žrááádlo.... V tomto případě ten tesilový rambo asi zajede pod stůl a půjde objednat trendline ze skladu.....
Tahle DS5, to je paráda! :yes:
Avatar - Ham.
18. 3. 2012 10:47
Re: 3.0 hdi
Jaká vzácnost, šestiválec ve střední má kde kdo (A4, A5, Passat, 3er, C, Sup, IS, Outback, Insignia, Laguna, S60), Šestiválec do střední neumí nabídnout jen pár výrobců (Ford, Honda, Toyota, Alfa). Jestli je něco vzácnost ve střední třídě tak jsou to 8 válce, nicméně i těch se pár najde.
18. 3. 2012 10:40
NA-DS-ENÍ
No jak to tak pročítám, nadšení korespondující s estetickým, vizuálním citroenovským silničním atakem se jaksi... nekoná. Nebýt tu Kylie, neúnavně usrkávající na (plném) diskusním slunci citronádu, a požívající jistých diskusně velkorysých výhod daných svým postavení v roli dámy, pak jsem tu snad nenašel žádný upřímný a oslavný přespěvek. Všechno je tak nějak jemně křečovitě zatažené, jako by měli kolegové zaraženou tu shora akcentovanou kukuřici v... no, to je jedno kde, ale asi nejtrefnější asociační oblouk tu vyklenul kolega Blowik... jo, jo, "empório" skoro ve zlatě na levém zápěstí, tik v levým voku, a mokasíny z papundelku na důkaz ležérního ambivalentního garážového... mindráku 8-s

BRAVWO DaS AUTO :yes:
18. 3. 2012 10:25
Re: Francouzská kreativita
Oslovovací intimita je nadějná, ovšem to další je dokonale mimo. Nejde o ergonomii v extrémních modelech, jakým je například R8, nýbrž o ergonomii běžných produkčních, velkosériových modelů. Prioritně jde o posaz, tedy zda na krátké ruce či nohy, jde o sklon volantu a o jeho výškovou polohu, jde o dosažitelnost ovládacích prvků, umístění řadičky. A právě v tom všem je AUDI doslova příkladné.
Avatar - rohYpnol
18. 3. 2012 09:22
Re: Francouzská kreativita
Ty kráso, 2012?! Co jsem propásl?
18. 3. 2012 08:51
Re: Tezkej Pokondr
Ved prave. Aby automobilky splnili NCAP, tak tam vrazia zelezne kolajnice, namiesto pouzitia pokrokovejsich materialov. U konfekcie nemyslim hlinik a ani karbon. A aby potom tie monstra rozchodili, tak tam davaju 200 PS motory a vyssie. Do tabulky potom napisu laboratorne vysledky merania CO2 a je vystarane. Je zaujimave, ze prave tieto auta stracaju na svojej hodnote najviac. Vacsina ludi si totiz rozmysli, ci bude liat PHM do takejto obludy a cakat, kedy sa mu pokazi sofistikovana technika motora, prevodovky, ...
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 01:32
Re: 3.0 hdi
Obávám se že větších (benzínových) motorů se NEdočkáme brzy u žádného výrobce.. :-|
PS: U Citroën k němu alespoň přibude HYbrid(ní)4 "podpora" v druhé generaci elektromotrů v zadní nápravě o výkonu 70 kW = výsledný výkon někde v kategorii 300 koní bude za "pořádný" BENZÍNový V6 alespoň výkonově "dostatečnou" náhradou (a systém by asi měl mít MENŠí spotřebu než "klasické" V6 - možná i o DOST menší...s 4kolkou DS5 hybrid prý lze reálně jezdit za 4 + něco a přes 7 litrů se nedostane ani pr.... ;-)
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 01:19
Re: TESILOVÝ RAMBO
Ale KDEPAK - Ferdinand je "perla" či "rovina chlap" poněkud JINÉHO typu (i když "kotlík dole v pekle" si bezpochyby zaslouží OBA dva..
..možná i "rovným dílem".. :-)
..že by jeden společný? ;-)
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 01:17
Re: 3.0 hdi
No kdyby prodeje PHAETON NEbyly tak "tlačeny" (tipla bych si že 95% dělají prodeje do státní správy, případně některým "spřízněným" či spíš "podřízeným" firmám ;-) ) tak by to byl prodejní boj "o prsa" :-)
PS: Rozhodně podvozku C6 s "dvojítým odpružním" by byla VELKÁ škoda (trochu podobné "ultraodpružení" člověk potká až v S-Klasse - a potká ho možná časem v nových "aktivních" systémech, kdy kamery monitorují vozovku a přesně dle jejího stavu upravují odpružení. MB systém má již hotov - jednou v budoucnu ho prý plánuje i jakési audi.. ;-)
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 01:03
Re: Odpružení
..rádo se :-)
Bez nějakých "dramat" jsem ho sehnala trochu levněji - mimochodem původní německá cena 1.990 € od loňského testu v CHIPu vzhledem k BIG zájmu jaký NEpamatuji vzrostla na současných "doporučených" 2.499 €!
K tv "patří" i aktivní 3D brýle (s doporučenou cenovkou 1.990 kč za kus - i ty se dají koupit trochu "levněji".. :-)

[odkaz]
Avatar - white label
18. 3. 2012 01:02
Re: 3.0 hdi
Njn, taky jakého jiného nástupce může mít C6 (která může závidět prodeje i Phaetonu), než pouze teoretického, že... ;-)
Avatar - white label
18. 3. 2012 00:59
Re: TESILOVÝ RAMBO
Koho zná Ham. netuším, ale u tebe jsem si jistý, pro tebe je to přece určitě pan Ferdinand P.... >:-[]
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 00:56
Re: 3.0 hdi
..však ona to také žádná "vlajková loď" NEní.. ;-)
PS: Jízdně (a i jinak) to stále ještě je postarší Citroën C6 a "zajímavý" by mohl být jeho teoretický nástupce nastíněný studií DS9

[odkaz]

PPS: A 6tiválec ve střední třídě je VZÁCNOSTí už dnes (popravdě současný Citroën C5 je docela VÝJÍMKOU) - v příští generaci (u všech značek) jsme asi už "bez šance" :-|
Avatar - Ham.
18. 3. 2012 00:24
Re: 3.0 hdi
Vždyť je to auto postavené na bázi nižší střední, z toho asi vlajková loď s šestiválcem udělat moc nejde.
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 00:21
Re: TESILOVÝ RAMBO
Vy znáte snad VĚTŠÍHO...? Skoro NEuvěřitelné! ;-)
PS: JMENUJTE!! :-)
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 3. 2012 00:10
Re: Odpružení
Přesně tak, scén je tam velmi mnoho :-) Nadčasovost filmu je unikátní, lze jej stále sledovat a vstřebávat... :yes:

Děkuji za tip :-)
Avatar - Hammunasakra
18. 3. 2012 00:07
Re: Odpružení
No to je sice "výrazná" scéna (ve filmu), ale určitě ne ta(ková) co ve MNĚ zanechala nejhlubší pocity..
..musela bych opravdu "aktualizovat", ale souhlasím že těch (velmi) "zajímavých" (nadčasových - většina filmů je po pár letech "nekoukatelných") scén tam je MNOHO - famózní je ale "celková vizualizace" - trochu "se stydím" že nezvládám být konkrétnější.. (že bych si pustila "kvalitativní nouzovku" z YouTube? :-)
PS: NEčekám od takovéhoto filmu 3D, ale pro mne má docela (velký) "význam" na čem hudbu poslouchám (na film se koukám - mimochodem mám v pražském bytě nové "cenově dostupné" FAMÓZNí tv řešení - Philips PFL 9706 - VELMi doporučuji (byla mi doporučena jako nejlepší současná "zaplatitelná" tv a musím potvrdit že je obrazově opravdu MIMOŘÁDNÁ :yes: :-)

[odkaz]
Avatar - positivemind
18. 3. 2012 00:07
3.0 hdi
Má to být vlajková loď, tak kde je sakra pořádný motor? Tohle auto nemá reprezentovat nějaká 1.6, i když může být sebelepší.
Avatar - white label
17. 3. 2012 23:46
Re: Francouzská kreativita
Že sis zase zapomněl vzít rohYpnol (tak na co ten nick máš), nebo jsi jen "zamrzl" v čase..., píše se rok 2012! ;-)
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
17. 3. 2012 23:42
Re: Odpružení
Co třeba podmanivá a strhující proměna? [odkaz]

Film je však protkán řadou unikátních scén :-)
17. 3. 2012 23:42
Re: Tezkej Pokondr
No hele, co si budeme, 1,5 tuny je na dnešní supertěžkou dobu váha naprosto v normě :-)
17. 3. 2012 23:29
Re: Auto jako hodinky
Jo, chápu co chceš říct, ale já to myslel trochu jinak :-)
Avatar - Ronault.
17. 3. 2012 23:27
Re: Auto jako hodinky
Určitě je auto nějaký sociálním statusem, něco o řidiči říká... ale ne vždy, stejně jako hodinky. A právě v dnešních docela různorodých dnech, kdy už BMW dělá terenní vozy, sporťáky jezdí na elektřinu, Porsche dělá dieslové sedany a Hyundai je prý českou značkou mi tohle příjde trochu jako řešení svých osobních komplexů 8-s

V konečném důsledku si tuhle DS5 koupí ti, kterým se bude líbit a uznají za vhodné utratit za ní peníze, stejně jako je to se vším.
17. 3. 2012 23:12
Auto jako hodinky
Akorát jsem si říkal, co mi ta DS řada připomíná... a pak mě to trklo.

DS to je něco takovýho [odkaz] Je to z Evropy? Je. Má to značku s puncem "luxusu"? Má. Je v tom mechanickej strojek? Je. Vypadá to načančaně? Jo. Vypadá to luxusně? Jo. Věřím tomu, že je to luxusní a tím správným způsobem "originální"? Ne... je to šaškárna. Naproti tomu si dosaď jakýkoli quartzky lepší značky se střízlivějším designem... to bude mainstream. Prémie pak cokoli co bude mít švýcarskou mechaniku, třeba ETA nebo Valjoux, jo, takový hodinky to maj v sobě, z těch to vysloveně vyzařuje samo. (samozřejmě ignoruju reálný třídní začlenění hodinek, který by bylo, obzvlášť na západ od nás, dost posunutý nahoru)

Kdo je ten, co se za něco schovává? Je to člověk se střízlivejma quartzkama, který si na nic nehrajou? Ne. Je to frajer s švýcarským soukolím na ruce? Ne. Jasně, jedinej, kdo se tu schovává a na něco si hraje, je ten mamlas s načančaným Empóriem na ruce... něco takovýho nosej dva typy lidí a) maj nulovou znalost hodinek b) "Hele koukej, ty beru, ty vypadaj draze, s nima budu vypadat jak boháč!"
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 22:44
Re: Francouzská kreativita
Já vím (o BMW a MB) - a ta polovina by mohla "odpovídat". Nemám žádný model k "přímému" porovnání, ale náklady na servis (výměny oleje apod.) u C5 (byť jde vždy o nejvyšší model) jsou .... "velmi rozumné" ;-)
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 22:41
Re: TESILOVÝ RAMBO
I když auto jako takové mne NEoslovuje, tak "žraločí šedá" na DS4 Racing vypadá "super-atraktivně/-zajímavě" :yes: :-)
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 22:39
Re: Odpružení
Na dálkové ježdění atd. JEDNOZNAČNĚ C5 V6 (motor i podvozek jsou "dost jinde"), ale na "obyč" ježdění "po okolí" atp. (což je v reálu jistě ČASTĚJŠí využití vozu) může být hybridní DS5 (s opravdu "exkluzivním" interiérem) docela HODNĚ "zajimavé" ;-)
17. 3. 2012 22:32
Re: Odpružení
No, uvidíme. Ale musím říct, že dát 800 tisíc za Citroën bych problém neměl, ale dát 800 nebo 900 tis. za Citroën BEZ hydropneumatiky, byť by to byla prémiovka DS - to bych se rozmýšlel. ;-\
Za tyhle ceny bych asi obětoval trošku šarmu interiéru a volil místo DS5 raději "hydropneumatickou" C5 Break. Ale chápu, pokud někdo zvolí opačně. :yes:
17. 3. 2012 22:28
Re: TESILOVÝ RAMBO
snad aj v tomto pripade skutocnost predci fotografie ;-)
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 22:28
Re: Odpružení
To bohužel "ani náhodou" (myslím to "hydropneumatika by se vejít mohla") - podívejte se jakou techniku v těchto cenových relacích nabízí konkurence (popravdě "tu nejtuctovatější" možnou :-|
PS: U řady DS ceny dolů moc NEjdou (a asi ani nepůjdou - neb zrovna tyhle české jsou spíš NIŽŠí než německé, švýcarské, rakouské...
17. 3. 2012 22:27
Re: Francouzská kreativita
K PPS: Tak tak, aneb motto mnoha novinářů - ergonomicky nejlepší je to, v čem jezdím nejčastěji a nač jsem tudíž zvyklý - a v Česku je to náhodou redakční Škodovka... Jaká náhoda, že v Německu to zase obvykle bývá VW, nebo Audi, v Anglii Ford atd.
17. 3. 2012 22:25
Re: zoufalost
bla bla, svojich kupcov si to auto najde (pravdepodobne) a ti sa mozu slobodne rozhodnut ako so svojimi peniazmi nalozie. Ak by bola rada DS taka zufalost, neuvazovali by ako ju rozsirit, ale ako utlmit vyrobu
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 22:25
Re: Odpružení
Pfff - teď jste mne trochu dostal (viděla jsem ho sice 2x ale už to "nějaká chvilka" je ;-)
NEvybavuji si nějakou "konkrétní jednotlivost", naopak krom některých scén či "maličkostí" film působil NEskutečeně "moderně" ("klasicky" je čas VÍC vidět na ženách - tedy na té "proletářce" - to jsem NEmyslela zle! :-)
Potřebovala bych "aktualizovat" (a přiznám se že "nouzové" dívání se na "stáhnuté" filmy mne "moc NEbere" - nedívám se moc ani na tv, snažím se kdyžtak už mít film v co nejvyšší kvalitě na blu-ray ;-)
Snažím se vzpomenout a "pocity" z filmu se mi vybavují "více než snadno", ale ... ale opravdu bych si ho zítra "s chutí" pustila.. :-)
PS: Nicméně vy budete mít asi "něco na mysli" - tak ŘEKNĚTE (třeba "se chytnu" ;-)
Avatar - Ronault.
17. 3. 2012 22:24
Re: TESILOVÝ RAMBO
Tak mě se taky docela líbí, spíše čekám na osobní setkání, kde DS vždy předčilo fotky, DS4 v bílé vypadá perfketně, stejně tak třeba DS3 v žluté s černou střechou :yes:
17. 3. 2012 22:20
Re: DS4+5
snad ostane ako alternativa za nejaky ten priplatok (predpokladem)
17. 3. 2012 22:19
Re: Francouzská kreativita
Podobnou nabídku servisu na 5 resp. 6 let v ceně (nikoliv zadarmo...) mají teď i BMW a Mercedes. Jinak samozřejmě na Citroën bude cena za jakýkoliv díl i za práci dramaticky nižší, tipuju tak za polovic.
17. 3. 2012 22:18
Re: TESILOVÝ RAMBO
kazdemu podla chuti, mne osobne sa zatial velmi paci a tesim sa na "zive" stretnutie ;-) . Uz len makat viac na sebe a naskrabat tych 30k €.
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
17. 3. 2012 22:16
Re: Odpružení
Mě celkem vyhovuje (byť s rezervou) i v kvalitě na YouTube :-) Jaká scéna na Vás obzvláště zapůsobila?
17. 3. 2012 22:16
Re: Odpružení
Souhlas, to je snad jediná zásadní chyba, kterou na tom autě spatřuji. A k těm cenám - ty v článku uvedené mi zrovna nízké nepřipadají, resp. myslím že v jejich rámci už by se hydropneumatika "vejít" mohla. Je mi jasné, že (1) DS je prémie a (2) časem mohou ty ceny jít výrazně dolů, ale přece jen...

Na designu bych snad trochu ubral na některých "kudrlinkách" zvenku, třeba taková Lancia Delta (jako podobně pojatý prémiový konkurent) je tvarově "čistší", ale to nic nemění na povedené základní linii DS5 a DOKONALÉM interiéru. :yes:
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 22:15
Re: Francouzská kreativita
Bazaroví návštěvníci jistě "vyšší" modely (motorizace) Citroën měli VELMI "rádi".. :-)
..píši měLI, než současná generace C5 je už až tak moc NEpotěší (za pěkné peníze lze sehnat ojetou C6), už dokonce i v českých bazarech je prý "nepříjemně drahá" (o německý rakouských švýcarských NEmluvě ;-)
PS: Docela "příjemná" volba mezi Citroën C5 2.2 HDi bi-turbo a Fabia 1,2 12V za stejnou cenu (řekla bych :-)
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 22:12
Re: Odpružení
Mít ho na Blu-ray/DVD snad bych si ho (zítra, jsem ještě "kousek od Genf) i pustila... :-)
17. 3. 2012 22:11
Re: Tezkej Pokondr
porovnaj hmotnost aut podobne velkosti a potom tu vykrikuj
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 22:10
Re: zoufalost
S těmi HYBRIDy se trochu MÝLÍTE ;-)
PS: Ale jestli jste myslel "čistě v Česku" - tak to asi ano (to vám dám "za pravdu" :-)
PPS: A "za tyhle prachy" dostanete od BMW nebo MB 1čku nebo Ačko (které se mi vzhledově tedy MOC líbí), ale to jsou "fajn" auta, ale taková "maličká" ;-)
PPPS: I když avizované MB A AMG - to by NEmuselo být špatné.. :-)
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
17. 3. 2012 22:08
Re: Odpružení
Naprosto souhlasím! I jeho hudba je pozoruhodná a dokazuje, že i klasickými nástroji lze zahrát futuristickou kompozici :yes:
17. 3. 2012 22:08
Re: Francouzská kreativita
Ano, to je mi jasné. Ale právě proto, že 10 letý C5 V6 Bi-turbo bude prakticky bezcenný, tak i 3-4 letý kousek trpí velkou ztrátou hodnoty. Kdysi jsem rád chodil po autobazarech - nejčastějším autem v koutě bazaru bývaly Citroeny XM 3.0 V6. Stály několikrát méně než stejně staré Favority. Nebo se podívejte na nějaký velký inzertní server a zjistíte, že 10 let stará C5ka stojí stejně jako 10 let stará Fabie.
V Německu to bude plus minus stejné, akorát si místo Fabie dosaďte Polo nebo Golf. Ve Francii to samozřejmě bude jinak.
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 22:06
Re: Odpružení
Film je VÝBORNÝ :yes: :-)
(na dobu svého vzniku doslova NEskutečný! ;-)
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 22:05
Re: Francouzská kreativita
No to je JASNÉ: Kylie spokojeně odjíždějící svou "netknutou" novou Citroën DS5 HYbrid(ní)4(kolkou ;-)
17. 3. 2012 22:04
zoufalost
Tyhle řady DS jsou od frantíku naprostá zoufalost. Ten kdo má prachy šáhne po BMW nebo MB a normálně uvažující obyčejnej člověk koupí něco od VW nebo Fordu. Hybrid v současné době nikoho nezajímá. I KDyž Mě Tu NěKDO BUde CPát OPAk, nic to nezmění na tom že prodeje budou mizivé.
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
17. 3. 2012 22:04
Re: Odpružení
Snad se vize Metropolis (jež je stejně skvotná jako stejnojmenný film z roku 1927) uplatní v produkci :-) :yes:
Avatar - rohYpnol
17. 3. 2012 21:57
Re: Francouzská kreativita
Jo teď se dívám na první větu, takže už se někdo zřejmě zamyslel :yes:
17. 3. 2012 21:57
Re: TESILOVÝ RAMBO
no vidíš, ani na tom Klausovi se neshodneme >:-[]
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 21:57
Re: TESILOVÝ RAMBO
To VĚŘÍM.. ;-)
..nicméně silně ANTI-CITROËNovské "alergie" jsem tu zaznamenala OKAMŽITĚ (a popravdě ještě PŘED mým prvním příspěvkem vůbec - to tu máte nějak "v krvwi" :-)
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 21:54
Re: Odpružení
To tedy SOUHLASím, ale viz výše - to je prostě DRAHÉ (ostatní automobilky nějaké "podobné" náročnější systémy odpružení používají většinou jen u (NEJ)vyšších modelů = takhle pojatý interiér + platforma z C6, na které současná C5 stojí - to by vůz musel být ... minimálně o 100 tisíc draží - a možná by ani to nestačilo..
PS: Uvidíme jestli (a jaký) bude nástupce C6 (bude-li ve stylu avizované DS9 :yes: :-) :yes:
Avatar - rohYpnol
17. 3. 2012 21:54
Re: Francouzská kreativita
A majitelé Audi zásadně píší zeměkOOOOule, majitelé VW jezdí v jednom velkém proVWizoriu, majitelé Škodovek se vždy podívají do garáže a vydechnou "Škoda Auta", jen na Seat mě kruci nic nenapadá, tedy kromě SE*u nATo, ale tím se asi řídí v koncernové laboratoři.
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
17. 3. 2012 21:54
Re: KabINa
:yes:
17. 3. 2012 21:54
Re: Francouzská kreativita
Asi jste můj příspěvek plně nepochopil ...
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
17. 3. 2012 21:53
Re: TESILOVÝ RAMBO
Kreativní architektura :yes:
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 21:52
Re: KabINa
A "naživo" je to ještě lepší (BEZ přehánění v cenové kategorii "do milionu" asi NEmá konkurenci...
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 21:50
Re: Francouzská kreativita
Servisně pojišťovací náklady budou na C5 asi (o dost?) nižší...
..plus na tenhle nový Citroën DS5 je servis prvních 100.000 km (a 5? let) zdarma... ;-)
17. 3. 2012 21:49
Odpružení
Škoda, že není hydropneumatické odpružení. Bez něj to není 100% Citroen. ;-\
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 21:48
Re: Francouzská kreativita
Raději parkuji v garáži a až na výjímky prodávám auta dříve než za 10 let (a NEhodnoťte svět aut JEN z českého pohledu a mrkněte na rakouské německé bazary - C5 V6 Bi-turbo - to je něco co třeba vw dodnes nemá - se prodá(vá) "no problema" ;-)
Avatar - rohYpnol
17. 3. 2012 21:46
Re: Francouzská kreativita
Jó, Sir Robert je taky dokonalý, a přesto...
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 21:45
Re: Francouzská kreativita
Milý GTi - napsat tohle "obecně" o JAKÉKOLIV "masové" značce je.. "pěkná bubost"? ;-)
To co jste napsal platí asi o A8 či R8, snad ještě o A6, sorry o A4 rozhodně NEeee.
Ne že by s ní byly nějaké problémy, ale já si takhle "prémiové" auto tedy NEpředstavuji.. :-)
..až sám provedete "porovnání" DS5 (které v česku bude cenově tak někde v úrovni A3) a audi A4 - no, BUDE to asi "boooovwet" ;-)
PS: Ostatně váš "příspěvkový boj" VŽDY když "příjde na řadu" právě řada DS od Citroën "napovídá", že... to (ať vědomě či podvědomě) dááávno už sám VÍTE :-)
PPS: Já (jsem "časopisově sečtělá a) VÍM že jediná "správná" ergonomie je ta ve vozech škoda a vw a seat a audi ;-)
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 21:38
Re: Francouzská kreativita
..vy se toho (reálného) sroooovwnání BOJÍTE - já to "cítím" ;-)
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 21:37
Re: Francouzská kreativita
A tohle JEŠTĚ lepší! :yes: ;-)
PS: Ale ani to nic nezmění na tom, že interier DS5 je lepší než audi A4 (myslím "kvwalitativně" a "pooooužitými materiály" a "jejich zpracovwáním") - TO jsou ale věci, že? :-)
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
17. 3. 2012 21:36
Re: KabINa
Na mě to působí útulně a velmi zabydleně. Překombinovanost a chaos mi spíše sedí na japonské interiéry, třeba hrůzostrašné Hondy.

Na pestrosti automobilové nabídky mě fascinuje různorodost - v každém designu je zřetelný obtisk lidské duše. Každá je jiná a je pozoruhodné pozorovat tu rozličnost stylů a emocí...
Avatar - rohYpnol
17. 3. 2012 21:34
Re: Francouzská kreativita
VW = Volba Wermachtu
17. 3. 2012 21:34
Re: KabINa
Prvotný nápad môže byť dobrý, len chcieť naraz priveľa celok ako taký obvykle pokazí. Príliš veľa tvarov a príliš veľa materiálov na malom kúsku. Pôsobí to na mňa prekombinovane až chaoticky. Menej by bolo viac.
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 21:34
Re: DS4+5
Nu, ti japonci VÉVODí i těm testům na 100 tisíc.. ;-)
PS: Automobilky to moc NE"vykřikují", ale "plánovaná" životnost vozu NENí ...
..bůhvíkolik si lidé představují, ale OPRAVDU těch cca čtvrt milionu km (za které "jakžtakž" firmy ručí - co je pak, to je už až tak NEzajímá...
PS: Na více km jsou pojatá (některá) americká auta - evropská bohužel NEee (a downsizingem se to asi NEzlepší.. :-)
PPS: Na druhou stranu v CITROËNech se třeba s výměnou rozvodů (dnes už snad u všech motorů) počítá až ve 240.000 km a v česku máte "zdokumentovaných" 1 milion km s motorem 1.4 HDi :yes: ;-)
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 21:30
Re: DS4+5
Ok - mělo to být k blowik(ovu) příspěvku.. (k tomu vašemu platilo jen to úvodní NE ;-)
Avatar - miop
17. 3. 2012 21:27
Re: Tezkej Pokondr
Dnes som konecne nazivo videl a zazil DS5-ku. prekvapilo ma, ze je to dost nizke auto a neposobi tak mohutne, ako na obrazkoch. Nazivo si ma DS5 ziskala este viac :yes:
Avatar - rohYpnol
17. 3. 2012 21:27
Re: Francouzská kreativita
SkVWělé. A teď se ještě zkus zamyslet, kolik za těch 10 let utratíš na tom zabezpečení :-!
17. 3. 2012 21:25
Re: Podarene
Tak zrovna Ford a Opel sa veľmi nemajú čím vytiahnuť, pokiaľ teda ostávame pri dizajne. Čo nič nemení na fakte, že DS skutočne je "preplácaný".
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
17. 3. 2012 21:25
KabINa
Ač jsem výrazně v menšině, obdivuji (krom exteriéru) kabinu - jednotlivé plastové díly mi svou strukturou evokují tok čokolády (zvláště zde [odkaz] ). Úchvatné místo k životu :yes:
Avatar - rohYpnol
17. 3. 2012 21:24
Re: Francouzská kreativita
Jenže vtip končí u toho, který majitel by byl ve výsledku ten šťastnější, že >:-[] ;-)
Avatar - rohYpnol
17. 3. 2012 21:20
Re: DS4+5
Jestli o ně ale nestojí proto, že jsou drahé, je přeci úplně irelevantní k tomu, co jsem napsal, ne?
Avatar - white label
17. 3. 2012 21:15
Re: TESILOVÝ RAMBO
DS5 je pro mě od počátku designově přeplácaná (zejména exterier), jinak zatím nevím, nemám s ní osobní zkušenost...
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 21:11
Re: TESILOVÝ RAMBO
Vy už jste dlouho nebyl na (Aveneu de) Champs Élysées... že? ;-)

..nevím proč NEjde dát odkaz :-| na vw Wolfsburg by určitě šel.. :-)
tak GOOGLE a C42 Citroën showroom by Manuelle Gautrand Architecture, Paris ;-)

PS: Manuelle Gautrand je vůbec "moc šikovná", ale VÍM že v Praze takové věci NE"frčí" (pan Kaplický by mohl vyprávět...

[odkaz]

..no jsou tací, které architektura ála přítrojové desky vw seat apod. moc NE"berou" :-)
17. 3. 2012 21:02
Re: DS4+5
Test na 100 000 km u mě není spolehlivost :-) To najede služebák za dva roky. Chleba se láme u 200 000 km. Za etalon spolehlivosti považuju Japonce, nikoliv koncern VW.
Avatar - Ronault.
17. 3. 2012 21:02
Re: TESILOVÝ RAMBO
Některé levné kopance alergické na Kylie nejsou. ;-) Samozřejmě jako někteří jiní ;-)
Problém trochu nastane v tom, že nakonec se v diskuzi o tom autě toho moc nedozvíme od těch, co už měli tu příležitost. Přitom třeba DS4 jízdně většina velmi chválí... ale tak mě je to fuk, asi se půjde seznámit osobně :-)
Avatar - white label
17. 3. 2012 20:59
Re: TESILOVÝ RAMBO
Alergie na Citroen je zde často spíš převlečenou alergií na Kylii (ono se to snad i rýmuje). >:-[]
17. 3. 2012 20:57
Re: Francouzská kreativita
:-) :yes: :yes:
17. 3. 2012 20:56
Re: Francouzská kreativita
Kylie, AUDI, to jsou dokonalé, odladěné kabiny, kabiny pro šoféra. Nahoře i u mého odkazu jsou vrcholné verze, samozřejmě, že když se seznámíš se základní verzí na textilu, nemusíš zrovna jásat, ovšem v ergonomii, a (kupodivu) i ve vkusu (ukazatel rychlosti, otáčkoměr například) je AUDI, když už mermomocí toužíš po konfrontaci, přece jiné silniční a estetické patro. Jako chlap ti píšu, že při pohledu na kabinu AUDI se musí každému normálnímu chlapovi s těma příslovečnejma koulema zvedat nejen nálada... Píšu o tom úplně nahoře... musíš si vybrat svojí skupinu, ovšem u toho vyholování ty jako žena požíváš zdejších výsad diskusní imunity... No a o tom to je. Až tě v DS posadí na základní pytlovinu, budeš jásat o řád méně a ovšem o to více pak možná budeš hledat tu tolik potřebnou ergonomii.
17. 3. 2012 20:54
Re: Francouzská kreativita
Každá mince má dvě strany. Passaty, Audiny či bavoráky přinášejí majiteli nutnost zabezpečovacích prvků a drahého pojištění. Na druhou stranu pak po x letech nemají problém prodat auto v bazaru za slušnou cenu. Citroën C5 V6 3.0 Bi-turbo můžete parkovat bez obav na ulici před domem ... ale až bude mít 10 let, tak vám jej v bazaru ani nevykoupí.
Avatar - Ronault.
17. 3. 2012 20:53
Re: TESILOVÝ RAMBO
Některé "star" jsou zase alergické na Citroen, nedejbože se snaží nabídnout auto s vyšší přidanou hodnotou ;-)
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 20:53
Re: TESILOVÝ RAMBO
Exterier DS5 na foto "žádný zázrak", naživo VÝRAZNĚ lepší, ale DOOPRAVDY "zajímavý" je interiér, ten je (na svou cenovou kategorii) doslova "mimořádný" :yes: :-) :yes:
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 20:51
Re: TESILOVÝ RAMBO
Nu když zmiňujete audi - vidět chvíli po sobě nový Mercedes A (je "sladký" - opravdu se POVEDL :yes: :-) ) a "designovou aktualizaci" audi A3 (to byste UZNAL snad i vy ;-)
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 20:49
Re: DS4+5
Něco souhlasím, něco jsou (skoro "klasická" česká) klišé - spolehlivost (např. "mé" současné C5) je víceméně stejná jako kdysi Xantie - NADprůměrně spolehlivý vůz.
Ostatně výsledky dlouhodobých testů AutoBild na 100.000 km byly snad zveřejněny i zde - někde v druhé 1/4 jsou kousek (pár míst) po sobě srovnány vozy v pořadí:
audi A4
Citroen c5
audi A6
Ale máte pravdu že až VĚTŠINA lidí si to "představwuje" jinak, dokonce ZCELA jinak..
Avatar - white label
17. 3. 2012 20:48
Re: Francouzská kreativita
Zkratka "DS" - Duplikát Snů
Konečně mají i francouzi svou "D troiS". ;-)
17. 3. 2012 20:47
Re: TESILOVÝ RAMBO
>:D Je to znát, tradiční čisté, nezapocené příspěvky :-)
Avatar - Parda71 (BMWfans)
17. 3. 2012 20:46
Re: Tezkej Pokondr
1,5 t dnes váží kde co, tak moc nechápu tvé rozpaky.
Avatar - white label
17. 3. 2012 20:44
Re: TESILOVÝ RAMBO
Ono to byla hlavně narážka na místní "star" a jeho profláklou alergii na Audi... >:-[]
Avatar - white label
17. 3. 2012 20:42
Re: TESILOVÝ RAMBO
Už se stalo a u mě dobrý... >:-[]
Avatar - Ronault.
17. 3. 2012 20:40
Re: Francouzská kreativita
Tys byl vždycky místní nejjednodušší fanda Audi a evidentně se časy neměni ;-)
Avatar - Ronault.
17. 3. 2012 20:38
Re: TESILOVÝ RAMBO
Tak co jsem tak koukal na prodeje, tak nejsou úplně nejhorší. V těhle autech "navíc" se PSA docela daří, mrkni na RCZ, takové prodejní výsledky jsem nečekal ani v tom nejlepším snu. Nebo 3008 a taky DS3 se nevede vůbec špatně. Uvidíme DS5, to je trochu velká karoserie na polo cross over a MPV.
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 20:38
Re: Francouzská kreativita
Tady je ale ZCELA na místě - neb (byť to měl být vtip) jste to s tím kradením v česku SPRÁVNĚ pojmenoval.. :yes:
..raději ukradnou ojetého PASSATa 2.0 Tdi, než fungl nový Citroën C5 V6 3.0 Bi-turbo ;-)
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 20:36
Re: Francouzská kreativita
(jak už jsem tu párkrát psala) cca od dob BANGLEa je rozumné vozy NEposuzovat podle obrázků, ale REÁLNĚ.. ;-)
..což jsem s audi A4 2.0 Tdi (a už i s Citroën DS5 - byť tam zatím "jen částečně" - NEměla jsem ho ještě půjčený) UDĚLALA (a vwšem fandům to DOOOOPORUČUJi :-) ) - mně už (na "prémiovost") na audi A4 NEukecáte (možná vypadá "ne špatně" na fotografii - realita je "těžce průměrná" - a to spíš "fandím" :-|
Avatar - Ronault.
17. 3. 2012 20:36
Re: TESILOVÝ RAMBO
To jaksi nejsou vyjímky, to jsou tvůrci image těchto aut, bohužel tomu tak je ;-)
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 20:32
Re: Francouzská kreativita
No VIDÍTE, to už bylo (mnohem) LEPŠÍ :yes: ;-)
PS: Jinak "pěkné auto" vs "náhražka" mé 20:17 :-)
17. 3. 2012 20:32
Re: Francouzská kreativita
[odkaz] Slov jistě netřeba.
17. 3. 2012 20:28
Re: Francouzská kreativita
Trefné a vtipné zároveň.
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 20:27
Re: Francouzská kreativita
Já ho před pár hodina viděla "live" = takže "snadno" ;-)
PS: Ale vy jste už asi dlouho NEjel v audi A4 2.0 Tdi :-)
17. 3. 2012 20:23
Re: TESILOVÝ RAMBO
Běž se vykoupat >:D ;-)
17. 3. 2012 20:18
Re: DS4+5
Asi to bude tím, že jsme chudší a většina lidí tak nevnímá auto jako spotřební zboží (jak je tomu v bohatších zemích), ale jako dlouhodobou hodnotu. A poslední Citroen, který je možno označit za nenáročný "držák", je Saxo (C1 beru jako převlečenou Toyotu).
Mně osobně vadí na Citroenech několik zásadních věcí: design, experimentování v interiéru (např. digitální ukazatele uprostřed palubní desky), preferování efeketu před efektivností, dlouhodobě problematická spolehlivost (zejména u dražších modelů), obtížná možnost údržby svépomocí a určitě by se našly další věci. Víceméně to platí i pro ostatní "frantíky".
17. 3. 2012 20:18
Re: Francouzská kreativita
Tohle neudržíš, Kylie, to nahoře je dokonalý plejstejšnový leporelo, něco je sice obšlehnuté z kabiny panamery, zbytek, zejména ta osová nesouměrnost u ovladačů klimatizace, a vůbec nad tím ta titěrná tlačítka v tom kruhovém voliči... no takový estetický brajgl jsem už dlouho neviděl - [odkaz] Jako u nějakého kvalitního kávovaru ano, avšak v autě?
17. 3. 2012 20:18
Re: Francouzská kreativita
...C5 V6...tohle připomínání je diagnóza samo o sobě..."ruka pětiprstá" >:D
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 20:17
Re: Francouzská kreativita
Vím že fandové vw bývají NEnávwoční, ale že až takhle..? :-)
PS: Obrázky otvírejte (porovnávejte) "po 2jičkách" ;-)
(obzvláště ta 2há 2čka je "vwýmluvná" :-)

[odkaz]

[odkaz]

[odkaz]

[odkaz]

[odkaz]

[odkaz]
Avatar - white label
17. 3. 2012 20:17
Re: Francouzská kreativita
Dyť jsem jasně napsal, že je to pravda, že to slovo opravdu znáš!
Slaboučké? Tos napsala ty, já si to jen myslel... >:-[]
Slovo koule znám osobně, slovo kooooule nikoli, ale jestli myslíš právé prémiové "auto koule", tak ty se píší takhle: "OOOO" a atrapa těch "auto koulí" zase takhle: "DS". >:D
17. 3. 2012 20:16
Re: Francouzská kreativita
Takže v porovnání servisních nákladů máš jedinou položku..."cockpit spray" >:D
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 20:12
Re: Francouzská kreativita
Tady je "vweselo" skoro "neustále" ;-)
Avatar - twistedTSD
17. 3. 2012 20:11
Re: Podarene
Já jen doufám, že z dílny výše zmíněných značek nikdy takový přeplácaný "Skvost" neuvidím...
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 20:11
Re: Francouzská kreativita
:yes: :-)
PS: Mimo jiné i PROTO mám na cesty do česka C5 V6 ;-)
(a přiznávám že interiér DS5 se mi MOC líbil :-)
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 20:10
Re: Francouzská kreativita
To vám v 19:47, když jste odpovídal WinDiesel(ovi) ještě NEdošlo..? ;-)
17. 3. 2012 20:10
Re: Francouzská kreativita
>:D :yes: Dnes tu bude veselo >:D
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 20:08
Re: Francouzská kreativita
"Slabooooučké"
PS: To FAKT NEmáte "kooooule" na to přiznat že to je pravda? ;-)
Avatar - white label
17. 3. 2012 20:08
Re: TESILOVÝ RAMBO
Podpaží si vyholuju taky, ale nemám DS, TT, 1er, ani novou A-klassu...a do metrouše mám taky slušně daleko. Prostě jen nemám rád, když po každém spocení v těchto partiích začínám "cítit" rozkládající se pot zachycený na neoholeném ochlupení.
Kdo aspoň jednou nezkusil ten rozdíl, pochopitelně neví o čem píšu. ;-)
P.S. Předpokládám, že zravna tohle GTI myslel spíš symbolicky/přeneseně, tedy ne doslova/absolutně, jinak mám velký diskusní problém. >:D
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 20:07
Re: Francouzská kreativita
No já určitě - a jsem potěšena že vy také.. ;-)
..je tím pádem slušná šance že by jste mohl "zvwládnout" se do obou vozů posadit a kokpity si SÁM porovnat.. :-)
..jinak ROZDÍL mezi námi je "stále stejný" - já (už) VÍM :-)
17. 3. 2012 20:03
Re: Francouzská kreativita
Z tisku:"Gang, který krade automobily především v Praze, opět řádil! Mnoho majitelů luxusních vozů, zejména německé výroby, hledalo svůj vůz v podzemních garážích marně...na svém místě zůstal jen citroen DS5" >:D
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 20:01
Re: DS4+5
Ano, to se DÁ očekávat - lidem na vůz střední třídy dnes stačí technika ála škoda SUPerb (a spousta jich ještě tvrdí že to je "to nejlepší" ;-) ) = jakákoli vyspělejší (čti dražší) technika je odsouzena..
PS: Snad bude alespoň nějaký nástupce C6 (aby tahle VELMi "příjemná" technická řešení zůstala alespoň "někde"..
.."vyspělejší" řešení prostě zůstanou časem u VŠECH značek jen u modelů (nej)vyšších tříd - ani Citroën už nebude výjímkou.. :-|
Avatar - white label
17. 3. 2012 19:59
Re: Francouzská kreativita
Ano, to slovo zná..., asi jako já znám slovo žena. >:-[]
17. 3. 2012 19:59
Re: Francouzská kreativita
Cože? Ty znáš slovo "mozek"!? >:D
Avatar - white label
17. 3. 2012 19:58
Re: Francouzská kreativita
Skvělá ironie, vidím, že se tu někteří od GTIho učí docela rychle! :yes: >:D
Avatar - white label
17. 3. 2012 19:53
Re: TESILOVÝ RAMBO
>:-[]
Od kdy zrovna ty hodnotíš auta podle prodejů a zisků?
Co potom říkáš třeba na aktuální a "velmi důležitý" (a podstatně větší) úspěch Audi? :*) ;-)
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 19:53
Re: Francouzská kreativita
Rozdíl mezi námi je, že já to VÍM.. ;-)
..vám to jen "mozek nebere" :-)
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 19:51
Re: DS4+5
Nemáte v kartě "ani náznak", takže NEtuším odkud jste, ale C6ky potkávám i v Praze..
A pokud "germánskými" zeměmi myslíte (hlavně) Německo a Rakousko - tak tam je vnímání CITROËNu právě HODNĚ jiné než v zrovna v Česku.. ;-)
..kde se díky tomu prodávají i o dost LEVNĚJi (třeba ve Švýcarsku je základní cena DS5 Hybrid 65.000 franků..
PS: Proč je "vnímání" zrovna Citroën v česku až TAK "negativní" - to mi "kloudně" zatím nikdo moc NEvysvětlil (zrovna tak proč "vwšichni milují... :-)
17. 3. 2012 19:47
Re: Francouzská kreativita
To je jasný... >:D
17. 3. 2012 19:47
Re: Francouzská kreativita
Frantíci tak kreatenovali a tolik, tolik, tolik chtěli alespoň jet po stejné highway jako kdesi vpředu v nedohlednu německá prémie, že jim z té kreatenovity vyšla na kolech svastika... >:D
Avatar - white label
17. 3. 2012 19:47
Re: Francouzská kreativita
On tam píše o celé D3, tedy včetně "tvého" MB, tak tu zbytečně nedělej mrtvého brouka a neschovávej se za ty "vaše hvězdné tři cipy"... ;-) >:-[]
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 19:44
Re: Francouzská kreativita
Je fakt že den s vozem audi A4 2.0 Tdi 105 kW byl opravdu (až NEčekaně) "vwšední".. ;-)
..a popravdě proti DS5 se NEchytá ani interiérem :-)
17. 3. 2012 19:44
Re: DS4+5
Lze očekávat, že za pár let už žádná hydropnneumatika u Citroenu nebude. Je to poslední technická věc, která prozatím unikla unifikaci v automobilce PSA.
17. 3. 2012 19:44
Re: TESILOVÝ RAMBO
...přijdeš do dealerství citroenu, kopneš do dveří (ty upadnou), vyděšení prodejci (nejsou zvyklí na zákazníka) odloží banán, kukuřici a bagetu a vypadne z nich jen..."sssslevu??? Ne hoši, nejsem zdejší a potřebuju jen poradit, kde ve vašem městě najdu dealerství Audi?"...po zemi se válí kukuřice, rozbitými dveřmi fouká do prázdného šokrůmu vítr a prodejce už nikdy nikdo neviděl...
17. 3. 2012 19:40
Re: DS4+5
Třeba ani neuvidí. Nepamatuju si, že bych někdy viděl C6ku nebo něco z řady DS. Ve Francii a jiných románských zemích se asi něco z řady DS prodá, ale germanizované země (včetně ČR) si na něco takového moc nepotrpí.
17. 3. 2012 19:40
Re: TESILOVÝ RAMBO
Az na to, ze tesil jaksi koreluje s tim pralesem nejen v podpazi. Mimochodem takove Audi a VW jsou mezi gay komunitou velmi oblibena auta >:D

[odkaz]

[odkaz]

>:D
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 19:37
Re: TESILOVÝ RAMBO
Znám DOST lidí se "slušným" příjmem, ale NIKDO (opakuji N-I-K-D-O!!!) z nich by si o vůz škoda Octavia ani... :-)
(a jestli to tak funguje na Slovensku - a tam bych takový plat považovala za VÝJÍMEČNĚJŠí než ...v Rakousku Německu apod. ...tak "je mi (jich) UPŘÍMNĚ líto" ;-)
BEZ urážky (a nic proti Octavii), to je prostě BUBOST :-)
(a celkem "rozšířené" a "normální" je dodržovaž "pravidlo 6ti násobku" - tedy kupovat si vůz cca do 6ti násobku platu - a platí to i NAOPAK! Pokud je někdo na pozici s platem cca čtvrt milionu čistého měsíčně, NEmůže si dovolit jezdit "něčím" jako škoda Octavia 2.0 Tdi :-|
PS: Mimochodem kdo byl/je právě na výstavě v GENFu/Ženevě ví že cenovka "jen" vrcholné hybridní verze DS5 je 65.000 švýcarských franků - což se mi zdá cca minimum (rsp. "akorát") pro člověka s příjmem "okolo 8 000 € mesačne" ;-)
17. 3. 2012 19:35
Re: Francouzská kreativita
>:D >:D >:D dal bych jich třeba 100, ale nechce se mi klikat, jdu se schovat za OOOO >:D
17. 3. 2012 19:32
Re: TESILOVÝ RAMBO
Takže vlastně nikoho neznáš... :-)
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 19:29
Re: TESILOVÝ RAMBO
TAKová snaha "shodit" řadu DS? Že by "strach" z konkurence? ;-)
Je FAKT že vw NIC srovnatelného NEnabízí (doporučuji porovnat interiér DRAŽŠÍHO audi A4 a Citroën DS5 :-)
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 19:27
Re: TESILOVÝ RAMBO
Tak tady FAKT neFAKT(em to není ;-)
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 19:26
Re: Podarene
Je "milé" jak zrovna u modelů řady DS NEváháte a "vyrážíte na zteč" (jsou to KVWALITNĚJŠí auta než jste čekal, že? :-)
17. 3. 2012 19:25
Re: TESILOVÝ RAMBO
Copak, šlápl jsem ti někde ne kuří garážový voko? 8-s >:D
17. 3. 2012 19:24
Re: TESILOVÝ RAMBO
Tak tyhle výjimky jsou mimo zorné pole... ;-)
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 19:24
Re: Francouzská kreativita
Než jsem ho viděla naživo, trochu jsem "pochybovala", ale HYbrid4(ní) verze by NEmusela být špatná..
..a interiér DS5 je - v cenové kategorii "do miblionu" korun českých - naprosto FENOMENÁLNí (a asi BEZkonkurenční :yes: :-)
17. 3. 2012 19:23
Re: TESILOVÝ RAMBO
Souhlasím bez výhrad ;-)
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 19:22
Re: DS4+5
Je vidět (poznat), že jste DS5 zatím neviděl "live" :-)
Ono něco asi bude i na podvozku C5/6 - něco jako nástupce C6, ale to jsme pak ve zcela jiných cenových hladinách...
Avatar - WinDiesel
17. 3. 2012 19:21
Re: Francouzská kreativita
Schovat se za 4 kroužky, hihi dobré, dávám kladný bod. :yes: Trefné a případné.
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2012 19:20
Re: DS4+5
Ne - jen jsou prostě drahé (ostatní firmy nějaké podobné sofistikovanější odpružení nabízejí většinou až v modelech nejvyšších tříd ;-)
Avatar - WinDiesel
17. 3. 2012 19:18
Re: TESILOVÝ RAMBO
DS není omyl až do té doby dokdy se dobře prodává a on se prodává dobře. A program je ziskový, to je velmi důležité.
Avatar - WinDiesel
17. 3. 2012 19:16
Re: TESILOVÝ RAMBO
Jejda, koukám že jsi četl od GTI hodně málo. Větší narcis už je jen Klaus.
17. 3. 2012 18:52
Re: TESILOVÝ RAMBO
Nasúhlasím bez výhrad, ale faktom je, že program DS je omyl.
17. 3. 2012 18:51
Re: Tezkej Pokondr
1,5 tony je tak strašná váha, že tak vykrikuješ?
Avatar - Ronault.
17. 3. 2012 18:40
Re: TESILOVÝ RAMBO
Věřit můžeš, ale jak znám fotbalisty a jiné ulízané geláče za volanty TT a jiných, tak to bude založené jedině na víře ;-)
17. 3. 2012 18:27
Re: Podarene
Já tu zatím (mimo zmínky o BMW3) nenapsal o jiném autě ani slovo... :-| ;-)
17. 3. 2012 18:25
Re: TESILOVÝ RAMBO
Nesnaž se argumentovat ojedinělostí, v argumentaci se soustřeďuj vždy na jev převažující, koneckonců, nevšiml jsem si, že bych nahoře jakkoli horoval pro drahá auta a zatracoval auta levná. Tvá diskusní fantasie o tobě nyní vypovídá více, než bys byl schopný připustit i po pátém pivu...
17. 3. 2012 18:22
Re: TESILOVÝ RAMBO
:-) No, věřme, že neholí... ;-) Souhlas, takovéto diskuse jsou důležité, zejména pod některými auty... :-)
17. 3. 2012 18:19
Re: TESILOVÝ RAMBO
Nelži si do kapsy. Garážový řád je daný a neměnný. Co se týká té nové A3... no, nekoukej se do cizích garáží, běž do své garáže, otevři vrata, koukáš na sebe. Nebo co bys tam jako chtěl najít, souseda? 8-s >:D
Avatar - rohYpnol
17. 3. 2012 18:07
Francouzská kreativita
Jsou lidé, kteří se zuby nehty drží zažitých stereotypů. Bez špetky fantazie, nadhledu. Naprosté ztracené ovečky ve stádu. Nic neřeší, jen následují stereotypy třídy. Pro takové tu jsou vozy jako Audi A4, BMW3, C-classe atp. Koupí, neprohloupí. jenže jejich každý den s vozem je dokonale...všední. To je to správné slovo.
Pokud v sobě někdo ale najde tu vnitřní energii a odvahu, má jasnou volbu DS5. Tedy DesignovýSkvost, DokonaleSebevědomá - s číslem 5. každý den bude zážitek. Už nenastane ta trapná situace, kdy sousedi mají stejný model ve stejné barvě a omylem ho o víkendu naleští sousedovi... Už nebude to marné hledání vozu v podzemních garážích.
Tohle auto má pořádnou dávku sebevědomí a odvahy. Ale musí ho v sobě najít i majitel, který bude chtít víc než se jen schovat za 4 kroužky.
Citroen DS5, Dokonalý Skvost za 5 bodů z 5 :yes:
Avatar - rohYpnol
17. 3. 2012 17:45
Re: DS4+5
Protože jak je vidět, tak o hydro podvozky nikdo nestojí :-!
Avatar - rohYpnol
17. 3. 2012 17:44
Re: TESILOVÝ RAMBO
A je vidět, že neznáš nikoho, kdo by koupil Citroen >:-[]
17. 3. 2012 16:47
Podarene
Velmi podarene po dizajnovej stranke, take tazko zaraditelne. Ma to taku charizmu apunc luxusu. Frantici sa vymakli, kedy nieco take budeme vidiet z dielni Fordu, Oplu, Skody, VW??? A GTi ty si cisty traged >:D (inac nic v zlom, tvoje eposy velmi rad citam a obdivujem tvoju slovnu zasobu a dar reci ) Cim zaujimavejsie auto tym vecsie zhovadenie z tvojej strany, akosi (mozno nechtiac) davas pomocou tvojich bajok najavo ze existuju auta, ktorym sa tvoji koncernovci akosi vyrovnat nemozu ci uz dizajnom, technikou.... a to tym ze cim lepsie auto tym vecsi prispevok od teba :-)
17. 3. 2012 14:50
Re: TESILOVÝ RAMBO
Poznám ľudí, ktorí zarábajú mesačne okolo 8 000 € a jazdia na novej Octavii. Nie preto že by nemali na nemeckú prémiu (to slovo neznášam), ale preto, že proste nie sú ochotní dať za auto 60 000 € a na každodenný život im bohato stačí spomínaná Škoda. Poznám ale aj ľudí, ktorí nemajú ani na novú Octaviu, ale s cieľom kompenzovať si svojho malého vtáka sa naváhajú zadĺžiť a kúpiť si nové BMW 3, na ktorého mesačnú splátku majú le tak tak. A nakoniec poznám ľudí, ktorí spomínanú hotovosť majú a nemajú ju problém utratiť za auto, ale hľadajú niečo skutočne originálne, neobyčajné a táto skupina po nemeckej "prémii" ani nepáchne. Na to je tu Lexus, Infiniti, Volvo, Maserati, Rover, Jaguar. Nič proti tebe, ale tvoja sociologická analíza majiteľov áut je úplne mimo.
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
17. 3. 2012 14:10
Re: TESILOVÝ RAMBO
Velmi zajímavá přirovnání, avšak k těm "vyholovačům podpaží"... myslíš, že metrosexuální majitel Audi TT, BMW1 či nové A-Klasse si podpaží neholí? :-)

Dochází zde k pozoruhodným diskusním změnám, které jsou zajímavé a přínosné pro diskusní prostředí - propojování automobilu se sociologií a psychologií jedince (objevuje se to tu již delší dobu, ale až nyní to nabírá slušnou rychlost)... jen tak dál :yes:
17. 3. 2012 13:42
Re: TESILOVÝ RAMBO
No nevím, nechci GTImu dělat advokáta, ale nevidel jsem jediný jeho příspěvek, kde by mluvil o sobě, nebo někomu vštěpoval ten správný pohled na svojí osobu nebo své auto (na rozdíl od hromady místních diskutérů, kteří sem na diskuse chodí oblečeni výhradně v bojovém brnění a připraveni vyzvat na souboj všechny, kteří by obsah jejich garáže chtěli jakkoli pohanět)
17. 3. 2012 13:25
Re: TESILOVÝ RAMBO
touto vetou se GTI presne vystihl :-)
17. 3. 2012 12:51
Re: TESILOVÝ RAMBO
"Jsou to jedinci, kteří mají bolestnou nutkavou touhu přesvědčit své okolí o své (podprůměrné) výjimečnosti." :yes: :yes: :yes:
17. 3. 2012 12:42
DS4+5
Jak mi standardní nabídka Citroenu nevadí, tak DS4 i DS5 mi přijdou hrozné (trojka je pro mě celkem skousnutelná).
Vezměme standardní model, navrhněme velmi složité, neuchopitelné tvary plné křivek a proláklin a hoďme na to chromové lišty, ale pozor hodně, hodně masivní!" a voilá DS5 je na světě.
Za mě :no:

Když už chtějí mermomocí posunout DS někam dál, nechápu, proč spíš neudělaj něco na hydro podvozku cé pětky.
17. 3. 2012 11:58
Re: TESILOVÝ RAMBO
..."jak můžeš žít v takovým omylu"...? :-)
Člověče, věz, že existuje obrovská spousta lidí, kteří jsou sami se sebou naprosto spokojení a nepotřebují vlastnit nic prémiového. Mají naprosto jiný žebříček hodnot a materiální požitky jim jsou vzdálené. A jsou to lidé kteří mají tisícenásobně více než my dva dohromady stejně jako ti kteří vyjdou akorát tak s výplatou.
Já si myslím, že jsi před rokem 1989 působil jako kádrovák a tvoje léčení se vůbec nepovedlo...
DS jakkoliv mě neoslovuje jde správnou cestou - cestou "customizace". Stále více lidí chce mít na svém autě něco "úplně jiného než jeho okolí" a je úplně jedno jestli to je Kia Rio nebo Audi A8 - teď se bavím o originálním packetu na voze. Ale vůbec nic to nemá společného s třídním zařazením.
Takže to, že máš v garáži fungl novou Audi A3 neříká vůbec nic o tvém stylu a o tom jaký jsi ty. Pokud je člověk spokojený sám se sebou a s životem jaký vede, ať si klidně jezdí naleštěnou Felicií.
17. 3. 2012 11:36
Re: TESILOVÝ RAMBO
>:D >:D :yes:

milujem triedu DS! ( tusim tam chyba "E")
17. 3. 2012 10:55
TESILOVÝ RAMBO
Auta lze z jistého pohledu vlastně rozdělit jen do dvou skupin. Jednu skupinu kupují lidé, kteří stojí pevnejma nohama před garáží i v garáži, znají své kvality a ví přesně, jakou kvalitu vyžadovat i od svého auta. Vezmi si například takového trojkového bavoráka. To je auto, které se kupuje samo, nic neřešíš ani v garáži ani v sobě, víš přesně co jsi ty, co je tvoje garáž a co je tvůj nový bavorák. Prostě prémiově žiješ a víš, že když chceš káru, dělo, zavoláš do své banky a přesuneš pár kaček k BMW. No a pak si přijdeš pro káru. Kopneš jí do dveří a zcela přirozeně odpálíš jako drak.

Ta druhá skupina, tu kupují snažiči, hledači, lidé nespokojení především sami se... sebou. Jsou to jedinci, kteří mají bolestnou nutkavou touhu přesvědčit své okolí o své (podprůměrné) výjimečnosti. To jsou všichni ti tesiloví rambové, vegetariáni, co nerozeznají banán od kukuřice, cukrárenští terminátoři, vyholovači podpaždí, co v kůži imitujících mošnách, zavěšených skoroležérně přes levé rameno, vláčí životem všechny své děsivé sny. Ponožky sladěné se šálou, kupírované uši, na ohanbí afro a pod čepicí sliz...

Neboť pamatuj, auto, to chce přirozenou noblesu, jemnou aroganci, značnou míru dravosti a přesně nadávkovanou míru garážového stylu. Teď mě napadá, víš ty vůbec, co je to ten pravý a jediný GARÁŽOVÝ STYL? 8-s
Avatar - Misanick
17. 3. 2012 09:58
Pěkné
Opravdu pěkné auto, "déesko" jak má být. :yes:
Avatar - del42sa
17. 3. 2012 09:47
Re: Vrchol?
Ještě se vyrábí, ale tady ho nikdo nekupuje a nejen tady :-( Bodejť za ty prachy se ani nedivím... Čekám že letos bude jeho výroba oficiálně ukončena. Facelift se nekoná, prodeje také ne, mohli do něj klidně dát tu novou 2,2 HDI a nějak podpořit prodeje, ale samo od sebe se nic nic neudělá, že ?

Navíc tenhle pseudo "DS5" Citroen bez hydrauliky a na podvozku C4 je tvrdý jak motokára, skutečně v duchu tradic legendární DS :no:
17. 3. 2012 09:11
Tezkej Pokondr
Znova v stopach C5. Dalsi 1,5-tonovy dinosaurus na cestach!!!
Avatar - euro89
17. 3. 2012 07:47
Vrchol?
C6 se již nevyrábí nebo to bylo myšleno jen z pohledu českého trhu, kde se C6 již pár let neprodává?