Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Čelní okno auta je spotřební materiál, ale dá se i opravit

Čelní skla s prasklinami se dosud většinou lepila, alternativou je však metoda speciálního leštění.
Zpět na článek
8. 6. 2012 21:30
Re: hm..
Když se ti fólie překládá, tak jak tam můžeš dát místo ní sklo?

Fólie se dá koupit, dneska se dělají už z docela dobrých materiálů co pár let vydrží, a výměna stojí třeba 2000,- na P306.
8. 6. 2012 18:05
Re: Kolik to stojí?
A hlavne nekupovať lacné plechové škrabky na ľad.
Avatar - Mangalica
8. 6. 2012 16:03
Re: Nemá to cenu pokud to není veterán
Já vím, jak to jde "jinak", ale ve finále to je to nejhorší řešení... ;-\
8. 6. 2012 15:18
hm..
predni okno asi nema cenu moc resit, horsi to je se starymi soft/topy u kabria kde jeste neni sklo ale ta priblbla umelohmotnotna folie. Jednak casem chytne patinu, jednak jak se to sklada a prehyba, tak se to pokazde v jednom nebo dvou mistech odira a mimo to to vzdycky chytne zvenku vetsi ci mensi skrabance. Jsou na to specialni pripravky, ale i tak je to lesteni jen docasne, staci 14 dnu a mate to zas nasedle nebo nahnedle a s oderkama. Az me to dostatecne rozcili, tak to prekopu a dam si tam softop se sklenenym okynkem, i kdyz to je docela palka a opruz prace. Ale porad lepsi, nez to porad dokola lestit a stejne houby videt dozadu. jak to mohli tak hloupe udelat nepochopim nikdy.
Avatar - Barrichello
8. 6. 2012 13:58
Re: Nemá to cenu pokud to není veterán
Musíš mít připojištění, že.
Anebo to jde i jinak, ale to ti tu fakt popisovat nebudu >:D
8. 6. 2012 13:42
Re: to fakt?
Teda ja osobne pod "lepenim" rozumiem spajanie dvoch predmetov. O to ale v pripade opravy skla predsa nejde, tam sa len odvrtany poskodeny material vyplni inym materialom s podobnymi optickymi vlastnostami...
Avatar - Mangalica
8. 6. 2012 13:34
Re: Nemá to cenu pokud to není veterán
A to se dělá jak, když nemám připojištění a viník odpovědnost nepřizná?
8. 6. 2012 11:54
Re: Kolik to stojí?
minulé léto jsem leštil škrábance od stěračů a docela solidní 30cm rýhu od stěrky na led. Použil jsem leštící kotouč na leštění skla + diamantový prášek. Nejdříve pomocí vrtačky, pak ručně. Vzalo mi to tak odpoledne, a pak jsem dva dny nemohl hnout rukou >:D ale rýha a škrábance zmizely, sklo jak nový. Lepší připojistit a člověk má klid. Ten kotouč + prášek stál tak kolem 300,-
8. 6. 2012 11:06
Kolik to stojí?
Kolik to tak stojí?
Mám na 14 let starém puntu poškrabané okno od stěračů jako kráva (jedna to taky udělala). Ale bojím se, že oprava převýší cenu vozu >:D
Avatar - Barrichello
8. 6. 2012 09:35
Nemá to cenu pokud to není veterán
jinak je lepší dát nový okno a nechat to vyměnit na pojištovnu.
8. 6. 2012 08:36
Re: to fakt?
A ten epoxid je co? Lepidlo. Takže jde o lepení. Čili tuto část článku potvrzujete.
Ale na tu základní nesrovnalost - škrábanec kontra prasklina - poukazujete správně.
8. 6. 2012 08:24
to fakt?
"...Čelní skla s prasklinami se dosud většinou lepila, alternativou je však metoda speciálního leštění..."

Tak sa mi zda, ze niekto nevelmi trefne prelozil povodny clanok. Pretoze by ma skutocne velmi zaujimalo ako sa PRASKLINA da opravit LESTENIM. Jedine zeby snad niekto tak usilovne lestil sklo, az v nom "vylesti" dieru vacsiu ako bola prasklina. To hej, to by uz slo. Ale v normalnych pripadoch sa lestenim opravuju len skrabance, aj to iba z vonkajsej strany.

A ked som uz pri tom, ani o tom som nepocul zeby sa sklo s prasklinou "lepilo". Technologia opravy ktoru som videl spocivala v tom, ze sa poskodene miesto odbrusilo, vzniknuta jamka sa zaliala akousi priehladnou hmotou (myslim ze je to epoxidova zivica alebo nieco podobne), vytvrdilo sa to uv-ziarenim a na zaver vylestilo.