Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Jak vyměnit stěrače u nového mercedesu? Dostat se k servisní poloze není tak snadné

Marek Bednář Lukáš Volšický
Diskuze (10)

Není nové auto jako nové auto, jak jsem zjistil při snaze zvednout stěrače Mercedesu-Benz GLB do servisní polohy. Nerad to přiznávám, ale musel jsem si vzít na pomoc návod k obsluze.

Když chcete vyměnit stěrače u nových aut, většinou je třeba je nastavit do tzv. servisní polohy, neboť ve své klidové poloze jsou schované pod kapotou a ramínka nejde odklopit. U evropských aut je běžné, že se do servisní polohy dostanete potažením za páčku stěračů, jako byste chtěli jednou setřít sklo, těsně po vypnutí auta.

Jenže nové mercedesy nemají vlastní páčku stěračů a zmáčknutí tlačítka na špičce té levé pro jedno setření skla nemá po vypnutí auta žádný efekt. Takže jak na to? To se dozvíte ve videu, v němž hlavní roli sehrál právě testovaný Mercedes-Benz třídy GLB.

Marek Bednář Lukáš Volšický
Diskuze (10)

Doporučujeme

9. 5. 2024 18:02
Re: A to zase vymyslela která hlava?
Aha, to uz me ani nenapadlo, ze by vlastne nekdo mohl používat sterace s raminkem. To uz dobre 10 let nepouzivam, mozna jeste dele.
Jen pro srozumitelnost - kdyz mluvim o ramenu, mam tím na mysli tu cast sterace, která je pevne prichycena k automobilu (a lze odklopit).
9. 5. 2024 14:44
Re: Zlatý starý auta
Přesně tak, to není o stáří auta, ale o tom, že jsou některá nová auta šroty a než si ho někdo koupí, tak by se měl zajímat o to jak se mu s tím autem bude vlastně žít.
Avatar - Stejsn
9. 5. 2024 12:30
Re: A to zase vymyslela která hlava?
Já se (po radách tady na fóru) naučil používat bezramínkové Heyner, jsem s nimi velmi spokojený.
Avatar - Mikesus
9. 5. 2024 11:57
Re: Zlatý starý auta
Presne. Taky to mám během chvíli.. moment, ono to asi nebude výsada starých aut.
Avatar - Barrichello
8. 5. 2024 22:01
Zlatý starý auta
výměna stěračů za 2 minuty :-)