Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Nový Jeep Grand Cherokee zvládl losí test na výbornou

Selhání v losím testu je zapomenuto, nový Grand Cherokee jej zvládl s přehledem.
Zpět na článek
7. 1. 2014 13:18
Bariku
...ty si vážně zamindrákovaný blbec.
Promiň, ale je to tak...
Avatar - wakantanka
4. 1. 2014 18:31
Re: OT: prodeje Chrysleru v USA za prosinec
No a tvrdil som ja snad niekde, ze je Prius najpredavanejsie auto? Nie. LEn ze je to velmi popularne vozitko hlavne vo vacsich mestach. A kto by to bol pred par rokmi povedal, ze globalne v USA sa preda rocne tolko hybridnych Priusov ? Vtedy asi nikto. Aj teraz tu robime prognozy my z EU. MAchione ma v tomto vyhodu, pozna situaciu jak v statoch tak na starom kontinente a verim ze bude cely koncern uspeny. Mozno nie o rok alebo dva (take rychle to nebude aj ked by som si velmi prial silnu Alfu napr.) ale urcite tomu jeho planu veria aj banky ked mu na to pozicaju dost penazi. Takze pockajme co ukaze tento rok a budeme mudrejsi. >:D
Avatar - Plautus
4. 1. 2014 08:19
Re: Už předtím to bylo skvělý auto...
A živé stretnutie?
Naživo vyzerá po f/l verzia podstatne lepšie a modernejšie ako pred f/l. A nielen vyzerá.
4. 1. 2014 01:01
Re: OT: prodeje Chrysleru v USA za prosinec
Neviem, ci tu len mne pripada chore, ked sa nejake individuum tesi, ze sa v buducnosti (mozno) nebude nejakej znacke darit??
Avatar - Barrichello
3. 1. 2014 23:16
Re: Podvozok Jeep
Právě to co si napsal je blbost.

Journey má podovzek jeep asi takjako Mitsubishi nebo Avenger.

Interiéry už začal dělat dobrý Cerberus, viz RAMka 2009 a současné GrandCherokee, 300 a Charger. Tyto interiéry vznikly už za Cerberusu.
3. 1. 2014 21:54
Re: Podvozok Jeep
To ty si tomu nerozumel, pisal som, ze interier Fiat, motor US Pentastar a podvozok Jeep tomu autu svedci.
To ze ten podvozok bol vyvinuty niekde inde a pouziva sa aj v kope inych aut to situaciu nemeni. Ze sa podvozok Dodge Caliber pouzival aj v Jeepe Compass, Citroen C-Crosser a Mitsubishi to som vedel.
Ten podvozok je jednoducho vyborny a za tym si stojim.
Mas pravdu Jeep Grand Cherokee bol skor vynimka, tak som to aj bral ked som pisal vcerajsi prispevok. Vedel som o tych problemoch s losim testom, ale pri popise podvozku som myslel tie ostatne modely Jeep a Dodge.
Preto ma o to viac potesil tento dnesny clanok kde aj JGC ukazal, ze ten podvozok za nieco stoji.
A celkovo som chcel povedat, ze Chrysler to ma dobre namiesane a vzal zo vsetkych stran to najlepsie v com boli dobri.
Podvozok ako v Jeep (jedno odkial pochadza a kto ho navrhol), Interier a dizajn Fiat (v tomto sa nikto nebude hadat, ze Taliani su v dizajne a luxuse dobri) a motor Chrysler Pentastar (nenasiel som na tomto fore nikoho kto by na ten motor pisal negativne a ver tomu, ze je to naozaj tak)
Avatar - Barrichello
3. 1. 2014 20:46
Re: Podvozok Jeep
Oproti tomu podvozek GrandCherokee je od Mercedesu >:D >:D
Avatar - Barrichello
3. 1. 2014 20:46
Re: Podvozok Jeep
Si tomu nerozuměl.....si psal že máš Freemont(journey) s italským motorem a podvozkem Jeep.

Sem se ptal okdy je podvozek Jeepu v Journey, když ten podvozek/platforma je vývojová práce Mitsubishi a DaimlerChrysler AG a používají ho tyto modely:

Mitsubishi

2005–present Mitsubishi Outlander
2007–present Mitsubishi Lancer (sedan, hatchback)[3][4]
2007–present Mitsubishi Delica[5]
2008–present Mitsubishi Racing Lancer
2010–present Mitsubishi RVR (GA3W) (aka Mitsubishi ASX/Outlander Sport)[6]

Chrysler/Fiat

2007–2012 Dodge Caliber hatchback (PM)
2007–present Jeep Compass sports wagon (MK)
2007–present Jeep Patriot crossover SUV (MK)
2008–2013 Dodge Avenger (JS)
2009–present Dodge Journey / Fiat Freemont (JC49)[7][8][9]
2007–2010 Chrysler Sebring sedan (JS)
2008–2010 Chrysler Sebring Convertible (JS)
2011–2013 Chrysler 200 sedan & convertible (JS)

PSA

2007–present Citroën C-Crosser/Peugeot 4007[10]
2012 Citroën C4 Aircross/Peugeot 4008

Proton

2010–present Proton Inspira[11]
3. 1. 2014 20:37
Podvozok Jeep
Pre Barichella: Tak tento clanok mi prisiel do rany, este vcera si mi pisal ked som chvalil podvozky Jeep a Dodge, ze v Jeepe neviem v com sedim... :-)
Chrysler Group robi excelentne podvozky.
Avatar - Barrichello
3. 1. 2014 20:29
Re: OT: prodeje Chrysleru v USA za prosinec
Prosinec 2013:

Explorer - 15 660 ks.....Kdo to má vid >:D >:D >:D

Escape 24 462 ks....o tom se patriotu s compassem ani nesní...
Avatar - Barrichello
3. 1. 2014 20:00
Re: OT: prodeje Chrysleru v USA za prosinec
Jo Prius je nejoblíbenější auto v USA....možná tak v Holloywoodu....jinak pokud je mu známo prodejům vévodí Ford řady F, pak Chevy Silverado, pak kilometr nikde, pak je Camry a pak ten zbytek kde už se pozice rok od roku míchaj....
Avatar - twistedTSD
3. 1. 2014 16:48
Re: Už předtím to bylo skvělý auto...
PředFL v mých očích jednoznačně nepřekonán. Ba spíše zprasen. Na té fotce to krásně vyniká.
Avatar - wakantanka
3. 1. 2014 16:43
Re: OT: prodeje Chrysleru v USA za prosinec
Ty si proste strasny pesimista. Na jednej strane ta chapem, ze je tazko stravit, ze "prave ameriky" uz nie su prave ameriky. No ale doba sa meni aj nalady americanov. Kto by to pred par rokmi tipoval ze sa zblaznia do Priusu ? Myslim si, ze Fiat ma vyvojovych aj vyrobnych kapacit na motory az dost (aj vzhladom k neutesenej situacii v europe), takze v tomto by som velky problem nevidel. A podla toho co dokazali s Ducatom pri prerode na RAM to nebude az take zle. A ze sa novemu Cherokeemu dari, no hold aj ked vyzera tak ako vyzera asi to nebude zle auto. Ked jeho platformu a techniku pouziju aj pre europske modely tak zrazu vyvoj bude za hubicku a budu bubaky aj na dalsie modely.
Avatar - Barrichello
3. 1. 2014 15:58
Re: OT: prodeje Chrysleru v USA za prosinec
A co to má společnýho s chryslerem? Pokud fiat neinvestuje opravdu velmi masivní balík do amerických zanček, poletí prodeje hoodně rychle dolů a dojná kráva přestane dodávat penízky....

Značka chrysler už ve ztrátě je, ted je totázka kdy se do ní dostane Dodge....a stačí dva hurákyn, zvednou se ceny ropy, pikpy se přestanou prodávat a Jeep to sám nezachrání. A sou nahraný >:D

Co je potřeba obnovit:

1) nové 4 válce
2) nové osmiválce
3) nové modely
Journey, 300/charger, Caravan/Town country, Challenger, náhrada za compass/patriot, náhrada za Dakotu, 4 tý model pro značku Chrysler, výhledově inovovat pentastary, wranglera....

A pokud by chtěli expadnovat víc, ak ještě přidat tak 2-3 modely

Spočtni si, kolik to bude stát.

A je otázka jak dlouho vydrží ten boom Cherokee a podle mě dýl jak rok ne.
Pak bude potřeba facelift.
3. 1. 2014 15:40
Re: OT: prodeje Chrysleru v USA za prosinec
Teď už nic nebrání tomu, aby se rozběhla také modelová ofenziva Alfy, Fiatu a Lancie :-) :-) :-) :yes: :yes: :yes:
Avatar - Barrichello
3. 1. 2014 15:36
Re: OT: prodeje Chrysleru v USA za prosinec
25 000 ks za dva měsíce, kdo to má? co třeba Ford Explorer a není to novinka :o)))

Přímá konkurence týhle obludy.

Prodeje rostou, jj o 5% v prosinci.

Ale výrobní program totálně zastarává, některé modely sou letos už 5-6 let staré :o)))

Aby nedopadli jak Oldsmobile svýho času, ty taky dělali 15 let jedno auto s 3 faceliftama, bohužel jaksi zákazníci jim to nežrali a nikdo to nekupoval :o))
3. 1. 2014 15:33
Re: OT: prodeje Chrysleru v USA za prosinec
Novej Jeep Cherokee jednoznacne za jedna! 25 000 ks za dva mesice, kdo na to ma?
Bariku je mi lito ale celkove prodeje rostou a nadale porostou - nova 200 bude predstavena v Detroitu, na ceste je maly Jeep atd....

A pointa je ze vsechny penizky pujdou do kapsy FIATu :-)
Avatar - Barrichello
3. 1. 2014 15:29
Re: Už předtím to bylo skvělý auto...
budeš překvpaen, ale řadila a aztáčela už první generace Grand cherokee.... >:D
Avatar - Barrichello
3. 1. 2014 15:28
Re: OT: prodeje Chrysleru v USA za prosinec
JJ, co 200,300, Avenger, Caravan, Fiat 500 a rozdíl kolik se loni prodalo Liberty a kolik letos Liberty+Cheroke....

HAHAHA

PS: dočkej času.....
3. 1. 2014 14:57
OT: prodeje Chrysleru v USA za prosinec
[odkaz]

Prodeje nového Cherokee jsou neuvěřitelné.... :-O
Co, Bariku.... to je debakl, prognostiku, co? >:D >:D

Hezký víkend :yes:
3. 1. 2014 14:34
Re: Už předtím to bylo skvělý auto...
.... řadí a zatáčí.... podle mě bomba :yes:
Avatar - 3_diamanty
3. 1. 2014 14:30
Re: Už předtím to bylo skvělý auto...
mne sa naopak ovela viac paci s tymi uzkymi svetlami po facelifte ;-) , ten facelift je proste brilantny [odkaz] jednoznacne svetla naraznik aj maska sa mi viac pacia na novom GCH :yes: po facelifte vyzera podstatne serioznejsie a kvalitnejsie a hodnotnejsie cele auto :yes:
Avatar - Barrichello
3. 1. 2014 13:51
Re: Už předtím to bylo skvělý auto...
Před facelift byl hezčí....jediný pozitivum na FL je 8.st převodovka...
Avatar - 3_diamanty
3. 1. 2014 13:44
Re: Už předtím to bylo skvělý auto...
GCH je skvele auto o tom niet pochyb a mne sa po facelifte velmi paci

tu je pekne video z praxe a mimo cesty [odkaz]

skvela jazda ;-)
3. 1. 2014 12:41
Už předtím to bylo skvělý auto...
.... a když teď i zatáčí, to je prostě ráj.... :yes: ;-)