Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Chevrolet Corvette Z06: Downsizing znamená 6.2 V8 a výkon 634 koní

Nová generace okruhově zaměřené „Vette“ prošla výrazným downsizingem. I přesto zůstává velkým drsňákem.
Zpět na článek
Avatar - Barrichello
21. 1. 2014 10:01
Re: LT4 x LS7
Tady máš tu technickou zastralost [odkaz]

HDM lepší jak PDK, hehe
Avatar - concorde
20. 1. 2014 10:46
Re: LT4 x LS7
on je hrozně zlej :-) Pokud jezdí nějakou italskou plackou a dá brno pod 2 minuty, tak smeknu a budu už ticho. Ale bojím se spíš, že má ta italská auta rád jen z plakátů. Což jsme ale měli v určitém věku rádi všichni, o to nic ;-)

Já třeba uznám, že 911 (997) s PDK byla na okruhu na***, jakkoli je to jinak parádní auto. po několika kolech se začne přehřívat převodovka - to je prý normální a musí se odpočívat. Takže pro mne nyní zlatý manuál a motor vpředu. v zatáčce to hezky drží a občas si vyslechnu štěkání omezovače, když se zapomenu .
tož tak
Avatar - concorde
20. 1. 2014 09:28
Re: Vette x Ferrari
přiznám se, že kdybych na tu Itálii měl a měl dalších pár mega do rezervy, koupil bych si jí. Je nádherná a taky bych se s ní bál jezdit na limitu....
911 jsem si taky hýčkal, ale když bylo třeba, šlápl jsem jí na krk a u Vette mi to přijde normální. Je poctivá, mechanická, žádná hejblata a asistenti, jediný náznak hi-tech je head up displej a ten stejně využívám tak max na navigaci v cizině....
Takže se na ně nedívejme s despektem, mají ta auta rádi a bojí se o ně.
Avatar - Enthusiastic.driver
20. 1. 2014 09:15
Re: Vette x Ferrari
A má i nějaké vyšší styky, protože mi v příspěvcích přes noc záhadně zmizelo 5 hore-palců >:D
20. 1. 2014 08:44
Re: Vette x Ferrari
Člověk by si myslel, že to tady Ferrari "šlechta" nebude sledovat, ale podle palečků to vypadá, že přeci jen ano. >:D :yes:
Avatar - Enthusiastic.driver
19. 1. 2014 22:45
Re: LT4 x LS7
concorde: já to moc dobře vím, ale pro popíchnutí pana petrolhéda jsem ten výraz musel použít :-)
Avatar - Barrichello
19. 1. 2014 20:13
Re: LT4 x LS7
Aventador není konkurence Corvette >:D
Avatar - Barrichello
19. 1. 2014 20:11
Re: LT4 x LS7
Oni američani neměli nikdy nic jinýho než základní Vette vid......co třeba Vette od ladičů Viper ACR, Saleen S7, Ford GT atd.....

Nechtěl bys srovnat tyhle auta s Ferrari?

Aby ses nedivil......takový Viper ACR ze zkušeným řidičem za volantem už pár exkluzivním vozítků naprášil zadek....a za polovinu ceny >:D
Avatar - concorde
19. 1. 2014 19:03
Re: LT4 x LS7
pozor - listová pera je něco, co si představím u V3S. Ve Vette mám v předu i vzadu kompozitové pero, chcete-li. Není to u každého kola ale vždy napříč mezi nimi, stejně jako stabilizátor. Je tam místo klasických pružin a je fakt, že když jsme poprvé auto zvedali, radši jsem volal do servisu, jestli mi to nevypadne :-)
Nevypadlo, kola se samozřejmě normálně vyvěsí a je to zvláštní pohled na podvozek, kde jsou tlumiče bez pružin a dole ta laminátová fošnička.
Avatar - Enthusiastic.driver
19. 1. 2014 16:52
Re: LT4 x LS7
Rozklikni si jednotlivé tratě, pak podle tvé logiky budou plečky i ty Italie a McLareny >:D

Prostě Vette je auto, které je schopno držet krok nebo porážet současnou evropskou i japonskou špičku, přestože je za třetinovou cenu a má pětinové provozní náklady. S rozvodem OHV... a listovými pery... >:D :-!
Avatar - Petrolhead_CZ
19. 1. 2014 16:42
Re: LT4 x LS7
Pomalejší než Gallardo Superleggera, Aventador a Godzilla. Jak píšu - pěkná plečka :-)
Avatar - Enthusiastic.driver
19. 1. 2014 16:27
Re: LT4 x LS7
[odkaz]

:-) tak co teď? pořád neplatí?
Avatar - Petrolhead_CZ
19. 1. 2014 16:23
Re: LT4 x LS7
Ano četl a viděl. Je to pro diskuzi jistě přínosnější, než tvůj očividně zaujatý postoj.
Avatar - Petrolhead_CZ
19. 1. 2014 16:22
Re: LT4 x LS7
To jsou všechno hezké představy, ale kde je nějaký důkaz? Jedna věc je si to takhle idealizovat v hlavě a druhá tkví v nějakých objektivních posudcích. Stačí se mrknout na srovnání Corvette proti konkurenci a je hned jasno, že tvůj příspěvek se jeví jako zbytečný, protože Tvá tvrzení jednoduše neplatí :-)
Avatar - Enthusiastic.driver
19. 1. 2014 14:38
Re: LT4 x LS7
Po LS7 mi je taky smutno. LT4 už mi připadá tak nějak moc infiltrován moderními cinkrlátky... Ale pořád bych řekl, že patří k tomu nejlepšímu :yes:
Avatar - Enthusiastic.driver
19. 1. 2014 14:18
Re: LT4 x LS7
Petrolheade, vystrč hlavu ze zadku italských dobytků. Jestli může být americký automobilový průmysl na něco pyšný, tak určitě na Corvette.

Budeme se bavit o nyní již minulé generaci C6, protože o nové C7 krom informací z článku ještě nic nevíme :-)

Takže začněme motorem. Víš třeba, že LS7 smallblock byl vůbec nejlehčí osmiválec své doby? Že Nikdo z německé prémiové trojky ani z italských výrobců supersportů tak lehký motor neměl? Navíc se jim LS7 vyrovnal výkony i spotřebou (v té např. Italské V8 a V10 spíše předčil) a zcela deklasoval robustností a spolehlivostí? V době, kdy má Gallardo a F430 před třetí GO je LS7 sotva dobře zajetý.

Pak ten podvozek. Níže linkuješ nějaký test Corvette v základní verzi a ještě kabriolet --> to je ale něco jako GT model, nikdo po něm nečeká výkony supersportu. Je to sportovně laděný kabriolet s osmiválcem.
Od sportování tu je Z06, která ve své době patřila k tomu nejrychlejšímu, co se dalo koupit. S paketem Z07 (tužší podvozek, větší brzdy, semi-slicky) si pak nemá co vyčítat se světovou špičkou. Je mi líto petrolhéde - 8 let stará americká herka, která se "kupuje jen kvůli ceně" si nemá co vyčítat s MP4-12C, 458 Italia nebo GT3 RS 4.0. Naopak všechny Astony, AMG a M se na ní dívají uctivě zezadu...

Dá se předpokládat, že nová generace bude zase o kus rychlejší, takže bych řekl, že 458 Speciale má problém :-)
19. 1. 2014 13:53
Re: LT4 x LS7
Jo takhle, tys to někde četl. Tak to mi jako odpověď stačí ...
Avatar - Petrolhead_CZ
19. 1. 2014 13:07
Re: LT4 x LS7
Tak to je obecně známý fakt, přečti si pár recenzí, viz. tady např pěkný článek o Grand Sportu: [odkaz]

Prkenné šasi, nedůvěryhodné a nepředvídatelné jízdní vlastnosti, vysoký posaz, pomalé řízení, prostě americká ''kvalitka'' :no:
19. 1. 2014 12:36
Re: LT4 x LS7
"...když měly Corvetty vždycky nejmizernější podvozky a jízdní vlastnosti široko daleko ..." A na to si přišel jak?
Avatar - Petrolhead_CZ
19. 1. 2014 11:06
Re: LT4 x LS7
Na 458 se bude vzpomínat jako na ikonu, která vládla světu supersportů po všech myslitelných stránkách.
Avatar - Petrolhead_CZ
19. 1. 2014 11:00
Re: LT4 x LS7
K čemu jim byly magnetoreologický tlumiče, když měly Corvetty vždycky nejmizernější podvozky a jízdní vlastnosti široko daleko? K čemu head up displeje v těch hnusných, nekvalitních a neadekvátních interiérech? Naopak, jedinou výhodou Vette je právě ta cena, která slouží jako utěšovací argument pro ty, kteří si na geniální 458 našetřit už nestihnou.

Je zajímavé shromáždit si výsledky testů a dojmů z profesionálních magazínů a webů, kde drtivě vede 458 Italia před zbytkem světa, poté následují MP4-12C, Gallardo, V12 Vantage S, SLS AMG, R8 V10, 911 GT3...Corvetta bude vždycky ta poslední vzadu, je načase si vytáhnout hlavu ze zadku a konečně si přiznat, že USA se na Evropu nechytá. Těším se na případné srovnání 458 Speciale, MP4-12C, SLS AMG Black Series, Gallarda Squadra Corse se Z06 na okruhu a na silnici, těším se, jak Amík dostane napráskáno.

Mimochodem, mě zas ta tvoje Z06 připomíná směšný modýlek od Hot Wheels nebo obyčejnou verzi ( která btw uboze ukradla ten designový prvek zadní linie střechy na bok od 599 GTO ) po náletu extremistických tunerů. Je to vrchol nevkusu.
19. 1. 2014 09:11
Re: LT4 x LS7
Tak teba som tu uz dlho nevidel ty jeden zaryty amerikanec. :-) Ale k veci, Corvette je cisto sportiak, navrhnuty tak, aby dosahoval co najlepsie vysledky na okruhu, tomu je podriadene uplne vsetko. Na druhej strane Ferrari spada do kategorie sportovo-luxusnej az na par verzii. Inerier hovori za vsetko, Taliani sa vyhraju do najjmensich detailov ci uz po dizajnovej, kvalitativnej (nezamienat so spolahlivostou), ci materialovej stranke. Takuto pridanu hodnotu ti Amerika neponukne, v tom je ten rozdiel, v luxuse, pocitoch, emociach, historii, mene, exkluzivite za co si aj nechavaju patricne zaplatit.
Avatar - concorde
19. 1. 2014 07:54
Vette x Ferrari
Myslim ze srovnavat Vette a Ferrari jde - ale jinak. V Brne na okruhu ferraristi vystavi svoje Italie pred boxy a pri piti kavy si povidaji jak byli pred lety na vylete na Stelviu. A nekolik Vette zatim do umoru brousi gumy na okruhu a honi desetinky. Majitel Ferrari navic vi, ze kdyz se mu na aute rychlou jizdou neco vysype, pomalu aby si vzal uver na opravu. Vettistum maximalne nezbude nic z aktualni vyplaty. A ted vazneji - soucasna Ferrari jsou klenoty. Designove i technicke, nova C7 se trochu priblizila ale je jinde. Cekam az vylezou s novou ZR1 :). Pak teprv zacnu prodavat organy.
Avatar - Hammunasakra
19. 1. 2014 01:42
Re: LT4 x LS7
To víš že jo [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] Chtěl bych vidět tvý auto před bouračkou >:-[]
Avatar - Lonestarstate
19. 1. 2014 01:17
Re: LT4 x LS7
Jj, kdepak vyspělá technika u GM....jenom měli dřív než kdokoliv v Evropě (natož v Itálii) magnetoreologické tlumiče, head up displeje a milion dalších věcí. Jediný v čem Ferrari vede je cenovka...ve smyslu, že stojí několikanásobně víc. V rychlosti na okruhu to není...jen v limitovanosti výroby = exkluzivitě.

Charakter a povedený design jsou subjektivní měřítka, ovšem pro mě má například Ferrari 458 předek jako špatně svařená bouračka.
Avatar - Petrolhead_CZ
19. 1. 2014 01:05
Re: LT4 x LS7
Tak Corvette nikdy nebude pro Ferrari konkurencí, které je o několik tříd výš, zvlášť v posledních letech. Amíci neznají slova sofistikovanost, ,vyspělá technika a inženýrství, charakter a povedený design. Bez těchto aspektů se Italům a Evropě celkově nikdy nepřiblíží.
Avatar - Jaros71
19. 1. 2014 00:37
Re: LT4 x LS7
Parádní kára... :yes: :yes:
I když to není Ferrari.. :-)
Avatar - Hammunasakra
18. 1. 2014 22:31
Re: LT4 x LS7
Koník na kapotě je trochu jiná liga, ale jinak vette :yes: :yes: ;-)
18. 1. 2014 20:50
Re: LT4 x LS7
Krásný kousek. Asi bych ho naději něž nějaké auto s koníčkem na kapotě. :-)
18. 1. 2014 20:16
LT4 x LS7
Škoda eles sedmičky v předcházející Z06, to byl polozávodní, atmosféricky plněnej ručně vyráběnej klenot. Dokonce byl opakoveně testován do 8. tis rpm, ale zde již nestíhala hydrulická zdvihátka (nojo, OHV) a plnění vzduchem, proto měl sériově nastavenou redline na 7.100 rpm. Potenciál tenhle motor ukázal, když jeho derivát LS7.R v Corvette C6.R úspěšně vyhrával, co se dalo.
Tohle už není ono. Ale přesto to vypadá, že C7 Z06 bude krutá pila ;-)
Btw. Davide Bureši, dík za článek, po dlouhé době něco, co stojí za to :yes: