Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda VisionC: Studie Octavie Coupé se ukáže v Ženevě

Vrcholem expozice Škody Auto na ženevském autosalonu se stane studie pětidveřového kupé Vision C na bázi Octavie. Sériová verze se začne prodávat na sklonku roku 2015.
Zpět na článek
6. 2. 2014 16:01
CLS a 6?
Vzhladom na piate dvere by som radsej spomenul A5 Sportback. Je to blizsie nie len koncepciou ale aj velkostou.
Avatar - iudex
6. 2. 2014 14:55
Re: 4DCC
reále bude musieť byť iný (prudší) sklon línie strechy už od B stĺpika, iné zadné dvere, teda fakticky celý skelet. "Kupé" jednoznačne vyžaduje dynamickejšiu líniu strechy a keďže predlžovať už aj tak veľmi dlhý zadný previs Octavie nie je žiadúce, bude musieť ísť nižšie strecha.
Avatar - iudex
6. 2. 2014 14:52
Re: nádhera !!!
Tiež nevidím dôvod, aby tam 1,2TSI v silnejšej verzii nebola. V najnovšej verzii má 81 kW/110k a to je dostatočne slušný základ. Na dostatočné motorické odlíšenie od "obyčajnej" Octavie stačí, ak vypustia najslabšie motory (1,2TSI-63 kW a 1,6TDI- 66 kW) a pridajú jeden imidžový najsilnejší motor (spomínaný 2,0TSI - 221 kW z Golfu R) a je vymaľované.
6. 2. 2014 14:30
Re: Myslim, si...
Tvoje "pochitil" zas ťahá trošku za oči...
6. 2. 2014 14:29
Re: Myslim, si...
Masy plechu ostanú, naopak, budú ešte výraznejšie, lebo "kupé", to je pre dnešný dizajn hlavne ležatejšie čelné sklo a nižšie bočné okná...
6. 2. 2014 14:27
Re: Vižn
Ja by som sa skľudnil chlapci, tentokrát má Ada v základe pravdu. Bohovsky vyzerajúca skica ostane skicou, a realita bude celkom iná. Všetko to bohovské si odmysli - a máš realitu. ;-)
6. 2. 2014 12:25
Re: Myslim, si...
Kupé? myslíš tím sedan, že ano? Kupé by muselo postrádat jeden pár dveří...
Re: Vižn
Jestli sis ještě nevšiml , Ada je jako naši vrcholní politici , taky odborník úplně na všechno. :-!
5. 2. 2014 22:17
Re: nádhera !!!
Máš to čím podložit, nebo jen čerpáš z toho, co ses dočetl na Skodahome? :-!
Avatar - Emel
5. 2. 2014 22:14
Re: Čert na zdi
Světla... hm, já se světly u Octavie problém nemám [odkaz]

Nižší kastle bude, multilink bude minimálně pro silnější motory, které tak jako tak budou tvořit jádro nabídky. Zadní světla z Audi asi nebudou, kabina... to je asi největší neznámá, pořád to bude Octavia, takže tady bych nějaké velké architektonické změny nečekal.
Avatar - Pekelná Micinka
5. 2. 2014 21:05
Re: Myslim, si...
Ty si tedy grammar nazi.. >:-[] Mužovo??? To si pochitil někde od tetek na vsi. Vždyť to tahá za uši! Mužovo ano, ale ego, například. Design je snad mužského rodu - tedy mužův design. Kabaňův design.
5. 2. 2014 20:54
Re: studie
Souhlas! Nového Supa už jsem měl možnost vidět a posunuli ho opravdu hodně dopředu... Hlavně přední část po B sloupky mi přijde vysloveně dravá, sebevědomá a z tohoto pohledu se nemusí bát ani konfrontace s A6, nebo 5tkovou řadou. Ze zadní části už jsem tolik nadšený nebyl, ale třeba si to sedne :-) Hlavně ho zase trochu natáhli, takže "jezevčíkovitého" vzhledu se hned tak nezbaví. Celkově mě ale nový Superb (myšleno design), narozdíl třeba od trojkové Octávie velice mile překvapil. "Vnitřnosti" budou převzaté z nového Passatu v podobné míře, jako je tomu u dua Golf/Octavia, to je jasné...
5. 2. 2014 20:40
Re: 4DCC
Moc to nešlo ;-\ Záměrně jsem nechal celou přední část až po B sloupky identickou s "normální" Octavií a i zadní dveře jsou stejné. Je to výrobně ekonomičtější a víc to může odpovídat reálnému autu. Takže jediný způsob jak udělat jiný sklon sloupku je jeho natažení směrem dozadu. Vzhledem k tomu, že jsem zkrátil zadní převis tak už to moc nešlo. Možná kdybych vyhodil ten spojler tak by to šlo ještě trochu natáhnout. Ale souhlasím s tebou :yes:
5. 2. 2014 19:55
Re: 4DCC
Pěkné. :yes:
Ještě bych snížil střechu v zadu. ;-)
Avatar - Ji/Ri
5. 2. 2014 19:52
Čert na zdi
...nechci dopředu malovat čerta na stěnu, zeď... ale obávám se, že z toho vyjde tradičně unifikovaná kreatura bez špetky emocí, oholená na každém záhybu. Snad to nebude jen přihrbená octavia.... chce to něco více... jiné, dynamičtější přední lampy, nižší kastli, dát lehkost cls I., krapet položit středový tunel a dát kabině ducha... ne tuhle šedou márnici, co máme ted... sedadla z rs, žádnou lešeňovku, komfotní podvozek a ne tu kozu, co máme ted, zadní světla v duchu audi.... pak to bude dobré.... nicméně vidím kontury čerta na zdi...
:-(
Avatar - Dominik.
5. 2. 2014 19:39
Re: uz tu raz studia kupatka od skody bola
Zrovna jsem ho viděl 2 týdny zpět v depozitáři a na živo vypadá ještě o stupeň líp, tahle studie se mi vždy líbila, škoda, že to nemělo šanci dostat se do výroby.
5. 2. 2014 19:30
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
5. 2. 2014 19:11
Re: studie
To vypadá hodně dobře. :yes: Díky.
5. 2. 2014 18:40
3D
az najdu chvili cas, tak vemu svuj model RSka a proste mu trosku poupravim strechu po vzoru Passatu CC, a myslim ze nebudu daleko od toho jak by mohla vypadat produkcni Octavka CC, popripade treba zedituju zadni svetla z modelu Vision ktery jsem delal take :-)
5. 2. 2014 18:31
Re: studie
bohužel u Škody se termíny ještě můžou změnit, Superb je hotov a dělají se jízdní zkoušky, listopad/prosinec 2014 má začít ověřovací výroba v nové hale, která je na něj připravená, ale taky možná později info z října 2013. Od té doby se mohlo změnit. Coupe čeká na reakci a poptávku(Ženeva), jestli se má začít vyrábět, ale snad to projde, ale dříve jak 2016 tu stejně nebude. Ta studie bude zásadní, pár věcí najdeme v Superbu( nasadí novou laťku ve své kategorii) nový infotainment- propojení s mobilem, nějaké nastavení si nastavíme přímo v mobilu a předáme to vozu. To se bude postupně rozšiřovat přes aplikaci Škoda. Led diodová světla a konečně nastavení podvozku(tuhost tlumičů) atd. A tak trochu pa pa knoflíky... Superb bude pecka...
Avatar - wakantanka
5. 2. 2014 18:25
Re: Myslim, si...
Mne teda 4 dverové kupé a lá Octavia nedáva prachniaký zmysel. Keby z nej urobili 2 resp. 3 dverák, tak to by bola tá pravá RS. Proste športové auto, čo aj športovo vyzerá. Aj tak mám mocit že im to koncern zatrhne v hociakej podobe. :-(
Avatar - Egi
5. 2. 2014 18:08
Spíš ukázka designu Superbu
Jak jsem to tak viděl, tak se to spíš podobá novému Superbu. Skoro bych se vsadil, že nebude žádná Octavia Coupé (pro Škodu nelogická), ale Vision C je předzvěst designu nového Supa. Ten teda, co se pamatuji vypadal ještě malinko jinak, ale viděl jsem ho jako jedu z prvních studií, takže se ještě upravoval, ale základní rysy tam jsou.
Avatar - leone
5. 2. 2014 17:21
Re: tak bolo nacase...
tak to by bylo SUPR
to by pak byla vlastně o 100 tis. levnější než klasika >:D >:D :-!
asi těžko, ale hezká pohádka
Avatar - speeder75
5. 2. 2014 17:03
Re: Vižn
Když něčemu nerozumím, držím hubu.. víme? :-)
Avatar - Ada je zase tady
5. 2. 2014 16:58
Re: Vižn
Nechápu, co jsou ti dnešní nagelovaní zmr*5idesignéři zač. Nakreslí totálně univerzální hnusno-kreaturu ve tvaru pramice bez špetky nápadu a jakéhokoli odrazu reality a zdejší nagelovaní rendlíkovští kovbojové nad tím ještě slintají. Důležité jen je, aby kola měly velikost nejméně 28 palců a co nejvíce se tak přiblížily průměru kol u mého bicyklu značky Ukrajina a kabina byla vysoká nejvíce 10cm. Chce se mi blít vašnosti... :no: :no:
Avatar - leone
5. 2. 2014 16:55
nádhera !!!
skica vypadá dobře, ba přímo nádherně !!!,................
.............teď prosím Vás jen konečně už jednou toto přetavte ve skutečný reál !!!!, ...a ne že to bude mít zas "zapuštěné" 16", 150mm světlost, a pod kapotou x variací nadopovaných dvanáctistovek !!!!!!!!!!! >:D >:D >:D
Avatar - Emel
5. 2. 2014 16:50
Re: tak bolo nacase...
Jasně, dá se čekat, že 1.2TSI s pětikvaltem nebude. Otázka ale je, jak to bude ve srovnání s obdobnou motorizací a výbavou u klasické Octavie. Můj tajný tip je, že to bude +- srovnatelné s kombíkem.
5. 2. 2014 15:57
skica
A tohle je oficialni obrazek? Tak jako tak bych ta svetla ze seatu jeste prehodnotil. Ale alespon petivalec by tomu slusel, ne ze ne.
Avatar - _Karel_
5. 2. 2014 15:51
proč skica?
Nechápu co ukazujjí za skicu, viděl jsem v časáku poměrně dost normální/civilní obrázek, asi jako u nové fabie, skica je totální nesmysl.Ale ta reálnější podoba vypadala skvěle, za mě mnohem líp než CC.
Avatar - John Doe
5. 2. 2014 15:45
Re: tak bolo nacase...
Hej, Golf CC je (ževraj) aktuálny...
Avatar - sargis
5. 2. 2014 15:33
Re: tak bolo nacase...
Superb bude v novej generacie technicky a cenovo asi trosku dalej...do medzery sa Octa CC zmesti.
Avatar - iudex
5. 2. 2014 15:14
Re: tak bolo nacase...
Pravdepodobne to tak bude. Ja to vidím tak, že vypustia základné motory, stred samozrejme zostane a možno prihodia i jeden výkonnejší pre lepší image (tipol by som si 2,0TSI-221 kW z Golfu R). Základ o niečo vybavenejší, než Octavia a razom sme na Tebou spomínanom rozdiele. Pri porovnateľných motorizáciách/výbavách to odhadujem na obdobné navýšenie, ako je medzi liftom a kombi, max. 2000 eur.
Avatar - Lukixe
5. 2. 2014 14:59
Som zvedavý
Pokiaľ to nebude pôsobiť prehnane luxusne,ale viac ako sociálna verzia,tak ok,ale ak to bude moc načančané a moc materiálovo kvalitné,tak potom by sa dalo povedať,že Group to už začína prehánať.Octavia by mala byť praktické auto,toto bude zamerané na akú klientelu?Ale je dosť možné že to bude ta istá octavia,len s menším priestorom na hlavu vzadu a určitá skupina prejde s obyčajnej na túto,aj keď cena bude určite iná ;-\
5. 2. 2014 14:50
Re: uz tu raz studia kupatka od skody bola
Jen ověřený uživatel tu už psal, že Octavia "CC" jde 2016 do výroby.
Dát tomu jinou střechu a přidat si 100tisíc do ceníku je myslim dobrá volba ;-)
5. 2. 2014 14:48
studie
Počítám, že je to trochu design nového Superbu, spoustu prvků z této studie převezme.
Počítá se s naprosto odlišným vozem a odskok od Octavie a bude razit nový design Škodovek. SIII 22KT/15, coupe OIII 2016 a nový motor 147KW s DSG v základu... :-)
Avatar - Nadzvukovy
5. 2. 2014 14:43
Re: Coupe pre chaluparov ?
X6 ... Alebo ten co parkoval v zakázanej zóne Černobilu ! ;-)
Avatar - 3_diamanty
5. 2. 2014 14:40
Re: Coupe pre chaluparov ?
lesny? skor mestsky >:D
Avatar - Nadzvukovy
5. 2. 2014 14:32
Re: Coupe pre chaluparov ?
Nie, nie ... X6 je Sus Scrofa ( Diviak lesný ) :-(
Avatar - Uživatel_5340709
5. 2. 2014 14:25
Re: Coupe pre chaluparov ?
V x6 se vozí pouze rychlostní skříň. >:D
Avatar - Ozzman
5. 2. 2014 14:23
Re: Coupe pre chaluparov ?
Tam se ale skříň vozí blbě >:-[]
Avatar - Ozzman
5. 2. 2014 14:23
Re: tak bolo nacase...
Zktázka jako Passat CC..... :-)

Neměla by mít bratříčka v podobě Golfu CC? Jednou se tu něco takového ukázalo.
5. 2. 2014 14:19
Re: Myslim, si...
Kabaň bez Kabaně, jako muž bez muže -> mužovo i mužův, ne?
Avatar - Uživatel_5340709
5. 2. 2014 14:10
Re: Vižn
Viz třeba rozdíl mezi GT-86 a FT-86. Z papíru do reality to jde vždycky o dost hůř.
Avatar - Iv8
5. 2. 2014 14:08
Re: Myslim, si...
Nejsem, ale mé chuťové buňky patří Prazdroji. :-)
Avatar - Uživatel_5340709
5. 2. 2014 14:07
Re: Coupe pre chaluparov ?
S tím už přišlo bmw ......... X6 :-) >:D :-!
5. 2. 2014 14:05
Re: tak bolo nacase...
Můj tip je, že základ Octavie "Coupé" bude o nějakých 80-100 tis vyšší než u klasiky. Za to ovšem nabídne rovnou výkonnější motory a bohatší výbavu rovnou v základu. ;-)
5. 2. 2014 14:02
Re: Myslim, si...
Ty asi nebudeš ze z Plzně, co? >:D
Avatar - Iv8
5. 2. 2014 14:00
Re: Myslim, si...
Kabaňovo design ? Snad Kabaňův. :-) Jinak souhlas.
Avatar - Nadzvukovy
5. 2. 2014 13:45
Coupe pre chaluparov ?
Medzera na automobilovom trhu by sa našla. ;-)
5. 2. 2014 13:44
změna...
Já jsem pro..Tahle Octa by mohla trohu rozčeřit vody v trohu nudném, ač účelném a kvalitním portfóliu značky Škoda. :yes:
Avatar - Emel
5. 2. 2014 13:35
Re: tak bolo nacase...
Nemyslím že by tu byl prostor pozicovat cenově Octavii CC výrazně nad lift / kombi...
Avatar - Dinar
5. 2. 2014 13:33
Re: uz tu raz studia kupatka od skody bola
Tehdy bylo celkem zřejmé, že tudor neprojde, ale škodovka se od té doby posunula, obhajuje své místo v sestavě vw koncernu docela úspěšně, takže proč jí nedopřát něco trochu méně zaměřeného na užitnou hodnotu, co pomůže posílení image. Navíc, v době flexibilních platforem a velkého sdílení skupin dílů napříč modely není takové auto extra náročné z hlediska vývoje a technol. nákladů. Vsadil bych si, že se octavie cc do výroby dostane. ;-)
Avatar - Dinar
5. 2. 2014 13:27
Re: Vižn
Tomu se říká designérská skica... ;-)
Avatar - 3_diamanty
5. 2. 2014 13:22
uz tu raz studia kupatka od skody bola
tusim to bolo toto [odkaz] a dokonca sa mi to kupatko aj velmi pacilo, skoda ze sa nevyrabalo

som zvedavy ci tentokrat to s tou vyrobou vyjde, drzim palce :yes:
Avatar - sargis
5. 2. 2014 13:19
tak bolo nacase...
aby Skoda 20 rokov po prevzati VW dostala priestor aj na menej masove (ale asi viac ziskove) segmenty. Uvidime, co z toho vznikne. Urcite si dost ludi kupi Octu CC namiesto klasickeho Passata, aj keby vybavou a motoricky stali rovnako ;-)
5. 2. 2014 13:17
Myslim, si...
...že Octavia Coupé není špatný nápad. Současný liftback se mi líbí až na jednu věc, a to je ohromná masa hmoty nad zadním kolem, je tam zkrátka šíleně nafouklá, což je pochopitelně daň za velký zavazadelník. Pokud by u kupé dostal hlavní slovo Kabaňovo design a kufr by byl až za ním, mělo by z toho vzniknout pohledné auto.
5. 2. 2014 13:09
Vižn
Brutalni nepomer vysokeho pontonu a uzkych pruzoru :-)