Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedes-Benz SLS AMG: Technika okřídleného kupé pod lupou

Nástupce supersportovního modelu SLR McLaren se zatím stále skrývá za kamufláží. Stuttgartská automobilka ovšem odhalila jeho techniku.
Zpět na článek
14. 3. 2009 21:53
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
15. 3. 2009 06:26
16. 3. 2009 10:41
16. 3. 2009 10:46
16. 3. 2009 18:43
16. 3. 2009 21:11
17. 3. 2009 00:28
Avatar - Ricardo
14. 3. 2009 21:50
One-77 "pro chudé"
Základní parametry hodně připomínají Aston One-77 (samozřejmě chybí karbonová konstrukce, nápravy jsou jednodušší apod.) :yes:
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
14. 3. 2009 21:53
Reinkarnace...
...legendy, velmi se na něj těším :-)
Rozbalit vlákno
0
14. 3. 2009 22:49
nejedná se o nástupce SLR
tento model bude daleko přístupnější a to přesto, že jízdní výkony jsou s SLR hodně podobné. Nemá sice karbonovou karoserii, ale dost dobré vychytávky má. Jde především o převodovku, extenzivní použití hliníku a suchou skříň. Také konečně začali alespoň trochu snižovat pohotovostní hmotnost. Sice MB neuvádí cenu, ale všude se hovoří okolo 150,000 euro, což je podobné jako nejlepší SL. Osobně se mi to zdá až moc "levné", protože v porovnání s SL je toto auto minimálně o kategorii výše. Je ovšem pravda, že s budoucí generací SL má sdílet hodně dílů, takže možná dostali cenu na přijatelnou úroveň. Každopádně jsem zvědavý, jestli v budoucnu přijde V8 biturbo s předpokládaným výkonem přes 700 hřebců. To by byly panečku jízdní výkony.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Hammunasakra
14. 3. 2009 23:57
Re: nejedná se o nástupce SLR
Já tedy TAKÉ docela zvědava jsem, neb kdysi jsem u výrobce replik starého mercedes 300 s těmi "křídlodveřmi" (kousek pod München) byla a byť stará auta já NEmusím a NErada, tak TENTO model "něco do sebe" má (a současné SL 63 AMG opravdu k mým NEJoblíbenějším vozům patří :-) )
PS: Systémy "bi-/twin-turbo" se mi "líbí", ale tady snad ani NEní třeba (krom "fenomenálního" zátahu totiž "maličko" zvukem ruší - ATMOSFERický motor přeci jen LEPŠí "zvukově" bývá - a v tomto případě věru DOSTATEČNÝ výkon má - to si tedy myslím já ... bohužel hodně lidí JEN "hon na číslíčka" pořádá (i když už to skoro NEjde "využít/použít" - takže těch /tady trochu ZBYTEČNÝCH/ "turb" se asi dočkáme i u tohoto motoru)
Pěkný den :-)
Avatar - kolmar
16. 3. 2009 14:22
Re: nejedná se o nástupce SLR
toto som tu chcel napisat, takze je to na 100% atmosfera?? nebolo spomenute, no podla udajov ano. Cize najsilnejsi V8 510k dostane o rok nastupcu zase z rovnakej dielny? AMG :yes:
16. 3. 2009 22:02
Re: nejedná se o nástupce SLR
toto je stejný motor, akorát trochu vylepšený a se zvýšeným výkonem. Ani ještě nemá přímé vstřikování. Nová E63 dostane mírné navýšení na 525 koní (to má již SL, S a CL 63), má být ovšem prý lehčí než předchůdce, takže má mít také lepší jízdní výkony. Právě snižování hmotnosti má být jednou z hlavních priorit AMG. Nevím jestli dostane navýšení faceliftovaná S 63, ale předpokládám, že ano stejně jako S 600 - okolo 550 koní, nejlehčí je vzít motor z Maybachu. Již se ví, že AMG S 65 dostane stejné navýšení jako Maybach Zepellin, tedy na 640 koní. Úplně nový motor z dílny AMG má být již biturbo (nutnost dneška) 5,5 V8 CGI v novém CLS. Má mít přes 550 koní ve slabší verzi. Mimochodem normální V8 500 má být nahrazen V8 4,6 biturbo s výkonem 435 koní.
Avatar - Hammunasakra
17. 3. 2009 01:18
Re: Milý merc(i)!
Já "děkuji" za TAK "vyčerpávající" rozpis a opravdu máte VÝBORNÝ přehled, ale na druhou stranu mne vaše "zprávy" trochu mrzí, neb na jednu stranu bi/twin-turba "uznávám" a respektuji, ale "pohodu" VELKÉHO atmosferického motoru ... tu prostě NEnahradí (ano vím, BUDOU "rychlejší/svižnější" - to respektuji ...) ... ale BIG atmosferický V8 či 12 by byl stejně "lepší" - resp. ZVUKově "příjemnější"
Pěkný den ;-)
Avatar - Falco
15. 3. 2009 06:26
TECHNIKA
Miluju pohled na vnitřnosti :] Pokaždé si uvědomím jak úžasné věci dokáže člověk stvořit!
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Emel
16. 3. 2009 10:41
Paráda
300SL byla legenda, moc se těším na nástupce.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Pierro
16. 3. 2009 10:46
Re: Paráda
no jsem na něj taky docela zvědavej... ;-)
16. 3. 2009 18:43
SLS
[odkaz]
Rozbalit vlákno
1
16. 3. 2009 21:11
Re: SLS
Pekny - predek mi pripomina 107ku co snad tohle leto uz vyjede z garaze :-)
17. 3. 2009 00:28
kardan
Uz sem to psal ke stejnemu prispevku na Autofanu a tady to zminim take: kardan tam NENI!! Za dob SM a Automobil Revue se uvadely takove podrobnosti,ze se clovek opravdu neco dovedel. Napr. prevodove pomery u kazdeho profilovaneho auta, hmotnosti a naplne do poslednich detailu.

Dneska napise redaktor nejctenesiho internetoveho magazinu o autech, ze "přenáší se na zadní kola pomocí sedmistupňové dvouspojkové převodovky a kardanového hřídele, který je vyroben z karbonu." ... a vsimnu si toho sam?? Treba se mylim, treba sem to nerozeznal spravne, ale jezismarja, nekdo se nad tim zamyslete se mnou!!!! Nejlepe v redakci!
Rozbalit vlákno
0