Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Tesla Model X: Výroba začne napřesrok, přišlo ve zprávě zákazníkům

Informace o příchodu Modelu X automobilky Tesla jsou konečně alespoň trochu konkrétní. První produkční vozy vyjedou na začátku příštího roku.
Zpět na článek
18. 6. 2014 18:36
dotaz na baterie
Seriozne bych se chtel zeptat, jaka je predpokladana zivotnost baterii v Model S ? Dalsi jak je to s dobijenim, kolik vydrzi nabijecich cyklu pres jejich dobijeci stanice (Supercharger) ?
Rozbalit vlákno
8
18. 6. 2014 19:02
Re: dotaz na baterie
a co se kouknout na stranky tesly kde to mas jasne vsechno napsane? :-)
Avatar - petrumr
18. 6. 2014 20:22
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Jeremy.McKvak.ANTIDIESEL
20. 6. 2014 10:46
Re: dotaz na baterie
jo
přesně tak! a co se takhle kouknout na stránky kde to všechno mají ;-) [odkaz] [odkaz]

VIVÁÁÁ LAS TESLA´S
>:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[]
18. 6. 2014 21:13
Re: dotaz na baterie
Znas to, lidska lenost je nekonecna a tohle mi nejak prislo jednodussi.
Dale udaje vyrobce jsou vetsinou optimisticke a rozdilne od reality.
18. 6. 2014 22:35
Re: dotaz na baterie
"Garantie
4 Jahre oder 80.000 Kilometer Neuwagengarantie, je nachdem was als Erstes eintritt
Die 60-kWh-Batterie hat eine Herstellergarantie von 8 Jahren oder 200.000 Kilometern, je nachdem was als Erstes eintritt.
Die 85-kWh-Batterie hat eine Herstellergarantie von 8 Jahren bei unbegrenzter Kilometerzahl.
Beide Varianten der Batterie-Herstellergarantie decken auch Schäden durch unsachgemäße Anwendung des Auflademechanismus und Brand der Batterie ab, selbst wenn der Brand vom Fahrer verursacht wurde."

tedy u 85kW verze se nemusi clovek bat ani vlastni blbosti :-)
Avatar - petrumr
18. 6. 2014 22:38
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
18. 6. 2014 23:45
Re: dotaz na baterie
Tesla na tuhle otázku říká, že používání SC nic nemění na záruce a můžeš ho používat, jak chceš. Mne to však pocitem jistoty nenaplňuje, ale to jsem já. Nechme to stranou.

Pokud tě to zajímá po technické stránce... za předpokladu, že v Tesle odvedli dobrou práci, problém není v nabíječce samotné, ale v uživateli. Ten dokáže baterii zabít i se zásuvkou v garáži, nepotřebuje k tomu SC. Když se budeš k baterii chovat příkladně, můžeš na ni (85 kWh) najezdit pravděpodobně přes půl milionu kilometrů.
20. 6. 2014 09:38
Re: dotaz na baterie
Kdo sem dával jak se postupně snižuje kapacita baterií po nějakém nájezdy a se zapnutým topením/klimou a dalšími spotřebiči?
Tesla podle dříve postnutých tabulek obstojí jako daily car, pokud nenajedeš víc než 200km/denně.