Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Evropská komise prý chce napadnout německé mýtné u soudu

Zavedení mýtného v Německu zřejmě nebude tak jednoduché. Důvodem je diskriminace zahraničních řidičů.
Zpět na článek
1. 6. 2015 09:27
1. 6. 2015 09:53
1. 6. 2015 10:00
1. 6. 2015 15:46
1. 6. 2015 22:46
1. 6. 2015 20:27
1. 6. 2015 09:51
1. 6. 2015 16:32
1. 6. 2015 09:27
degeni
Nemcum bude stacit kdys tu snizenou dan zavedou treba az po roce, proste aby to nebylo ve stejny cas :-)

na posledni navsteve u znamich v Nemecku (asi 14 dni zpet) jsem se dozvedeli ze podobne nutkani jako maj Britove zacina mit i velka spousta Nemcu, tedy referendum o vystoupeni z EU, a co si budem namlouvat, bez Nemcu by ce cela EU rozpadla, pac by nebyl nikdo kdo by daval na dotace pro ostatni cleny >:D

ja osobne bych dnes hlasoval o vystoupeni z EU , za Ceskou Republiku, sak cleny shengenu jsem a byli by jsme i tak :-)
Rozbalit vlákno
7
Avatar - fOE
1. 6. 2015 09:53
Re: degeni
Co to je ta "velka spousta nemcu"? Vetsina vasich znamich? 5?10?100 nemcu? >:D
Ja jen ze jsem jeste nevidel nejaky pruzkum ktery by necemu takovemu v DE byl naklonen, pokud nejaky najdes rad si poctu. ;-)
Avatar - Hammunasakra
1. 6. 2015 09:57
Re: degeni
Hlasuješ tak i při vědomí že jsme příjemce dotací?

VIz přehledná tabulka níž na stránce [odkaz]
1. 6. 2015 10:00
Re: degeni
jj i tak bych hlasoval pro vystoupeni, a do te doby samozrejme EU jeste poradne "podojit" >:-[]
Avatar - Hammunasakra
1. 6. 2015 10:04
Re: degeni
Takovej trochu řeckej přístup >:-[]
1. 6. 2015 22:46
Re: degeni
Právě dotace jsou pro mně velmi pádný důvod vystoupit. Ničí trh a beztak se většina prostředků prostě "proinvestuje" (zbůhdarma utratí za nesmysly).
Avatar - MadPete
1. 6. 2015 20:27
Re: degeni
EU potřebuje zeštíhlit a zreformovat, ne zrušit.

K mýtnému- samozřejmě mi vadí začít platit za něco, co bylo dosud zdarma. Ale objektině to nemohu než schválit - dlouhodobou dopravní politikou EU je, a podle mě správně, přenášet náklady na infrastrukturu na její skutečné uživatele a ne celou společnost.
1. 6. 2015 09:51
???
Prosím česky a k věci. Díky. :-(
Rozbalit vlákno
1
1. 6. 2015 16:32
Re: ???
celkem k veci to je, neb to souvisi s EU a tys tu nic chtel(a) napsat pouze tohle?? >:D
1. 6. 2015 10:16
pochybuju, ze nemci se nechaj evropskou komisi vyjebavat
snizi dan z vlastnictví vozidla vsem nemcum bez ohledu na to, jestli maj dalnicni znamku nebo ne, a dalnicni znamku zavedou nejen na dalnice, ale i na silnice prvních trid. u nas se taky plati myto na silnicich orvnich trit, tak proc by tam nemci nemohli mit znamky.
Rozbalit vlákno
3
1. 6. 2015 10:59
Re: pochybuju, ze nemci se nechaj evropskou komisi vyjebavat
Tak ono se hlavně o žádnou diskriminaci cizinců nejedná, protože Čech žijící nebo pracující v Německu tam taky může platit daň z vlastnictví auta a uplatnit si pak slevu. Takže by se přesněji jednalo o "diskriminaci nepoplatníků daně z vlatnictví auta" :-)
1. 6. 2015 11:11
Re: pochybuju, ze nemci se nechaj evropskou komisi vyjebavat
hahaha tak to je dobry, klidne bych jim v tomhle duchu odpověděl, pripadne ještě upravil nemecky zákony ve smyslu, ze každý, i cizinec, muze v nemecku dan z vlastnictví auta zaplatit a pak zadat slevu.
1. 6. 2015 11:42
Re: pochybuju, ze nemci se nechaj evropskou komisi vyjebavat
Na německý daně odborník teda nejsem, ale co jsem našel:

"Rozsah zdanění v Německu je širší než v ČR a zahrnuje zdanění držby tuzemských a zahraničních vozidel používaných k provozu na německých veřejných komunikacích a rovněž protiprávní používání těchto vozidel. Zatížení daní z vozidel se týká také přidělení značky pro veterány stejně jako přidělení červených značek německým úřadem pro připuštění k opětovnému použití."

Takže z toho vyplývá, že bez ohledu na státní občanství člověk nemusí mít na autě ani německou RZ , aby platil daň z auta v Německu a to už o diskriminaci nemůže být vůbec žádná řeč :-)
Avatar - Bully_
1. 6. 2015 15:45
No kdo by to byl cekal,
ze se neco takoveho stane? Pres jasna stanoviska mistnich odborniku na vsechno :-)
A nebylo by od veci poopravit nazev samotneho clanku, nikdo samozrejme neni a ani nemuze mit nic proti rozhodnuti Nemecka vybirat nejakou formou dalnicni poplatky. Jde jenom o to, aby to odpovidalo mezinarodnimu pravnimu ramci. Zbytecne to pak popuzuje nektere lidi, co si mysli, ze je jedinou naplni prace EU kazit Nemcum pekne odpoledne.
Rozbalit vlákno
1
1. 6. 2015 16:36
Re: No kdo by to byl cekal,
at si zavedou, co chteji, kdo tam musi, stejne si znamku koupi... aspon v tech tricetikilometrovych zacpach nebudem sedet zadarmo. >:-[]