Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Chevrolet Camaro Convertible: Šestka shazuje střechu

Kdy jindy přijít s otevřeným autem než na začátku léta? Chevrolet se pochlubil očekávanou novinkou, šestým Camarem s plátěnou střechou.
Zpět na článek
25. 6. 2015 09:04
25. 6. 2015 11:08
25. 6. 2015 12:22
25. 6. 2015 12:26
25. 6. 2015 13:49
25. 6. 2015 13:57
25. 6. 2015 14:13
Avatar - Barrichello
25. 6. 2015 09:04
Dokonalost
Nádherný convertible, s tou plátěnou střechou mu to moc sluší, prefektní linie a boční prolis, agresivní, ale přitom elegatní předek i zadní část, prostě skloubeno ideálně do skvěle působícíc celku.

Hodně dobrá práce :yes:
Rozbalit vlákno
41
Avatar - 3_diamanty
25. 6. 2015 09:25
Re: Dokonalost
suhlasim.... dokonalost :yes:

tomuto autu moze eleganciou charizmou a presvedcivostou vizaze konkurovat snad len jeden alebo dvaja vyrobcovia z britanie.... zbytok europy ( vlastne celeho sveta ) nema adekvatnu protizbran

prvykrat musim smelo prehlasit ze americke muscle cars ( ale aj ine ... ako corvette a jeepy, cadillacy ) uz maju dnes skutocne krasne aj interiery.... ktore mi v minulosti prisli ako najvacsia slabina americkych aut........ len si zoberme ten interier camara... jednym slovom uzasne retro a zaroven moderna palubovka .... klobuk dole pred celym timom..... ktory sa podielal na tomto aute.... z mojho pohladu spolu s corvette top americka klassa a absolutny olymp toho co sa da dnes na 4 kolesach kupit

:yes: chevy :yes:
Avatar - Barrichello
25. 6. 2015 09:46
Re: Dokonalost
Amerika dnes dělá lepší auta jak evropa.

Ne všechny samo, ale je jich už dost a pořád přibývaj další.

Cadillacy ATS-V a CTS-V sou v rezenzích hodnceny na úrovni BMW M z konce 90. a počátku 00 let co se týče zábavnosti, jízdních vlastností, požitku pro řidiče atd. Nopak současné BMW řady 5 sou v USA hocnoceny ve stylu, že nedosahují zábavnosti a jizního požitku pro řidiče jako jejich předhůdci. Navíc i výkony sou horší (než u Cadillacu).

Pro evropské uctívače D3 hodně bolestivý fakt, který nemohou překousnotu - že kdysi výrobce aut pro důchodce je nyní sportovnější jak jejich ikona s vrtulí >:D
Avatar - 3_diamanty
25. 6. 2015 10:02
Re: Dokonalost
mne to nemusis zrovna dvakrat pisat.... uz nejaky ten piatok fandim autam spoza velkej mlaky a tvrdim to iste.... maju tam krasne vozy ;-) .. a mnohe z nich sa mi uz dnes pacia viac ako tie nase europske masiny.....

cadillac je podla mna uz na dobrej ceste... ale najviac ma prekvapuje uspech buicku v cine.... ale o tom sme sa uz tusim bavili.... to velke SUV od buicku ktore maju v cine by som prijal aj v eu.... je elegantne krasne jednoduche ciste .... proste vazne moc pekne a ine... ako to co ponukaju vsetky tie vrtule hviezdy a kruzky.... z toho auta idu emocie... ide charizma ide exotika.... tymto autam z ameriky sa ziadna vrtulka nemoze vyrovnat... ani s 1000 konmkmi ..... je to iny a vyssi level automobiloveho precitenia a umenia :yes:
Avatar - Barrichello
25. 6. 2015 10:10
Re: Dokonalost
GM v číně dobře využilo situace a ted z toho těží no. Buick tam má úspěch, ale dobře se tam prodávají i chevrolety a cadillacy.
25. 6. 2015 11:08
Re: Dokonalost
Akorát je otázka, jestli typickej uživatel novýho pětkovýho BMW ocení spíš zábavnost a požitek z jízdy, nebo pohodlí, uživatelskou přívětivost, kvalitní interiér a image:)
Avatar - Barrichello
25. 6. 2015 11:17
Re: Dokonalost
Psal sem o M, tedy v případě pětky M5.

Image je na nic, kvalitní interiér má dnes kde co a pohldím sou ameriky vyhlášené 60 let >:D
Avatar - Aoyagi
25. 6. 2015 12:22
Re: Dokonalost
Prosím vás, BMW image žádný nemá, jsou to dnes už naprosto tuctová auta, po ulicích jich jezdí tisíce. A uživatelská přívětivost je taky dost diskutabilní.
25. 6. 2015 12:26
Re: Dokonalost
Hele nevim odkud jsi, ale tady v centru Prahy a kolem v Středočeskym kraji tisíce novejch pětkovejch bavoráků nejezdí.
Avatar - Barrichello
25. 6. 2015 13:46
Re: Dokonalost
Tisíce je přehnaný, ale stovky jich po Praze sou denně k vidění.

Jen cestou na poštu a to je kousek sem jich viděl odhadem tak 20. X5,X6, staré trojky, pětky, sedmy, sem tam nějaká jednička a X3
Avatar - Aoyagi
25. 6. 2015 13:49
Re: Dokonalost
Za prvé mluvím o celé ČR, ne jen o Praze (nebo jiném městě). Za druhé, nemluvím jen o 5 Series.
25. 6. 2015 13:57
Re: Dokonalost
Jakože jezdí po ČR hodně bavoráků, jsi teda myslel? No jo, to jezdí. Ale kupříkladu já dokážu odlišit novou nableskanou pětku od patnáct let orezlý trojky. A úplně na stejnou rovinu ty auta nestavim, no:)
Avatar - Barrichello
25. 6. 2015 14:06
Re: Dokonalost
Jde o to, že ty otuněné orezlé staré trojky, pětky, sedmy + tradiční inklinace ruské mafie k MB a BMW + pokud sis nevšiml značná obliba u bohatších vietnamců + tradiční kolotčáři a spol. právě tu iamge BMW dost shazují.

Tyhle vrstvy v takovém jaguaru, volvu, lexusu, infinitti enbo cadillacu nevidíš.
25. 6. 2015 14:13
Re: Dokonalost
Já ti nevim, já asi žiju v jinym světě, mně je úplně fuk, čim jezdí bohatej Vietnamec. Pokud vidim nový pětkový BMW, fakt si neřeknu "dobrý, ale BMW prej jezdí i nějakej ruskej mafián, takže vlastně blbý". A nejdu mu flusnout na okýnko:)
Avatar - Barrichello
25. 6. 2015 14:30
Re: Dokonalost
Tak sem to nemyslel, jen že už to dneska nemá image nějaké exkluzivní značky, v které jezdí jen elitní gentlemani a a dámy.

Ta už je totiž opravdu pryč. Flusat na ně, házet vajíčka a křičet na ně mafiáni netřeba. On to každý ví.
Avatar - Pekelná Micinka
25. 6. 2015 14:41
Re: Dokonalost
Ale to nikdy nemělo, nebo možná někdy 30 - 50. letech. Od půlky 60. let bych to viděl spíš jako řidičsky orientované vozy, sportovní, chceš-li. Což samozřejemě hodně mění publikum. Za války nestříleli do vzduchu a pak přišlo nádherné 507. A začínali snad s Dixikem, taky pěkné autí, i3 se mu ani neblíží.
Avatar - Barrichello
25. 6. 2015 14:49
Re: Dokonalost
Ta sportovnost se právě už hodně vytrácí, takže zbývá co vlastně?

Pohodlný vůz? Vybavený luxusními materiály a technologiemi? to už dneska umí taky kde kdo. Takže vlastně zůstává jen ten přežitek, jen falešná nálepka, že je to něco víc jak jiní. A tohle živí ti, co D3 adorují a v do ničeho jiného by nesedli.
žije to už jen z legendy a zašlé pověsti a z těch nových zákazníků, kteří tvoří ty vietnamci, mafiány, zlatokopky, čínani atd.

Ale samozřejmě je pořád BMW lepší jak istatní. Ovšem už jen na papíře a vymysli pár lidí. Realita už je jinde.
Něco jako Mercedes v 90. let, který produkoval takový vergly, že už žil jen z image spolehlivých a robustních aut z minula, jinak se to sypalo kudy mohlo. Pak se koenčě z těch afér s el. brzdami, reznutí, zatékáním, závad motorů atd trochu vzapmatovali.
Avatar - Pekelná Micinka
25. 6. 2015 14:52
Re: Dokonalost
Nerad to říkám, ale Jag taky. Přitom zločinci - gentlemani měli Mk.II tak rádi. A noví zákazníci Jagu - kdo vlastně jsou. Tím padá legenda o aristokratovi. A já se ptám, nejsou všechny tyhle legendy spíš vytvořeny v nás a často také 40ti lety za drátem?
Avatar - Barrichello
25. 6. 2015 15:06
Re: Dokonalost
Podle mě část nových zákazníků jagu budou tvořit ti, co předtím měli němce, volvo, chrysler, lancii, alfu nebo ttřeba velké japonce, kteří se vytratili z evropy. Tedy lidi, co chtěj něco jiného něž D3 ale zároven něchtěj něco co je až moc unikátní (šedej dovoz).
Avatar - Pekelná Micinka
25. 6. 2015 15:29
Re: Rokokonalost
No unikátní snad už dnes není, ve smyslu auta jako takového, asi nic. Samozřejmě chápu, myslel si v rámci automobilového parku občanů ČR. A jinak určitě, prostě to bude relativně normální průřez střední/vyšší třídou obyvatel. Já, že se často s britskými auty používá spojení aristokrat,-ický. To je zavádějící, obecně rozšířený blud. Sériové Jaguary byly prostě něčím, co by se dalo nazvat vozy vyššího managementu, s tím, že ti úspěšní si mohli pořídit i E-Type na víkendy. Sir Lyons měl vizi špičkového sportovního auta za relativně slušné peníze a tu také naplnil.
Avatar - Barrichello
25. 6. 2015 15:38
Re: Rokokonalost
Tak protože si každej představil toho lorda z nědělního klubu s doutníkem, kteří samozřejmě ty jaguary taky měly, ale nebyly to jediní majitelé, ale hlavně to byly 50-70 léta. Pak už to bylo víceméně pasé.
Kor s pověstí jaguarů z 80 a poč. 90 let
Avatar - Pekelná Micinka
25. 6. 2015 14:50
Re: Rokokonalost
Tak rusáky, protože nemají vkus a tahle sorta obvykle ještě moc rozumu nepobrala, zato násilí ve všech podobách, uvidíš v čemkoliv, co má zrovna zlatou vysačku "seřazeno od nejdražšího". A ti opravdu velcí, tedy ti co spíše legálně podnikají na hranici nějaké šedé ekonomiky, ti budou mít Rollsy a možná féra nebo Veyron pro zábavu. A do terénu pancéřový Gčka.
Avatar - Pekelná Micinka
25. 6. 2015 13:07
Re: Rokokonalost
To ale platí pro všechna D3 auta - vyšší střední/luxusní sedany/kombi/SUV.
Avatar - Pekelná Micinka
25. 6. 2015 13:15
Re: Rokokonalost
Většina zákazníků ale nepořizuje vrcholné verze, to je třeba zohlednit. V Německu to asi bude jinak, ale u nás je třeba zohlednit i rozsah dealerské/servisní sítě. A samozřejmě BMW je "domácí" značka oproti Cadillacu, který pro mnoho lidí stále působí trochu exoticky. Tím vším jen naznačuji, proč se D3 prodává více, nikoliv celkové kvality Cadillacu.
Avatar - Barrichello
25. 6. 2015 13:47
Re: Rokokonalost
Tak to je jasné, o tom žádná.

Jak říkám, není problém vyrobit dobré auto, problém je jich prodat hodně. V tomhle maj němci ještě pořád navrch.
Avatar - Pekelná Micinka
25. 6. 2015 13:54
Re: Rokokonalost
Otázkou je, co pro to Cadillac dělá a co dělat chce. U nás prostě není vidět a protože lidi jsou stádo, tak je to potřeba. Kdo sponzoruje filmové festivaly - MFF Audi, ve světě nevím (nemám čas hledat), ale u nás by se to Cadillacu ani nevyplatilo. V Berlíně nevím, ale tam je D3 doma, tak snad Cannes. Taky je dost možné, že prostě Evropa o ameriky v masovém měřítku nestojí.
Avatar - Barrichello
25. 6. 2015 14:03
Re: Rokokonalost
Oni se musí hlavně nejdřív zviditelnit v doma v USA a pak v číně, až se jim to podaří tam stabilizoat, můžou dělat útok na Evropu, ale bude to chtít bohužel nějaký diesel no.
Avatar - Pekelná Micinka
25. 6. 2015 14:32
Re: Rokokonalost
Tou dobou - už ani ne. >:-[]
Avatar - Barrichello
25. 6. 2015 14:38
Re: Rokokonalost
Myslíš že maj rovnou přijít s obrněným vozidlem pro boj s imigranty jo. No to by mohl být ideální vstupní model, tak kolem roku 2030 >:D >:D >:D
Avatar - Pekelná Micinka
25. 6. 2015 14:57
Re: Rokokonalost
Tak myslím, že něco takového Cadillac už zkoušel, Gage nebo V100? Píšu z hlavy, nevím. Ale to byla narážka na ten Diesel. Je možné, že tou dobou už dieselová mánie v téhle třídě skončí, bude třeba hodně dobrý benzín, hybrid, nebo elektro.
Avatar - Barrichello
25. 6. 2015 15:06
Re: Rokokonalost
Uvidíme, zatím ta dieslová mánie u větších aut pořád trvá.
Avatar - Pekelná Micinka
25. 6. 2015 15:33
Re: Rokokonalost
Doufejme. Hlavně aby Cadillac také něco takového měl. Mně by byl elektromobil nebo hybrid s benzínem stále sympatičtější, než diesel. Obojí je totiž také symbol technického pokroku, v jehož čele dlouhou dobu Cadillac spolustál, takže by to bylo i přirozené.
Avatar - Barrichello
25. 6. 2015 15:36
Re: Rokokonalost
Zatím maj jen to ELR a Hybrid Escalade
Avatar - Pekelná Micinka
25. 6. 2015 15:37
Re: Rokokonalost
Tak je třeba někde začít, hlavně aby se to chytlo na domácím trhu, amíci jsou konzervativní a do jisté míry je to pochopitelné.
Avatar - Barrichello
25. 6. 2015 15:39
Re: Rokokonalost
Tak GM ty technologie má, je otázka, jestli je tam dá.

zatím pořád frčí nejvíc benzín no. Což je dobře, aspon já jsem s tím jako konzervativní osoba spokojen.
Avatar - Pekelná Micinka
25. 6. 2015 15:04
Re: Rokokonalost
Ad ještě ty recenze. Nejsou jak BMW, tak Cadillac jinak naladěny pro EU a USA, myslím hlavně podvozek, ne motor.
Avatar - Barrichello
25. 6. 2015 15:41
Re: Rokokonalost
Trochu ano. Ale já vždy srovnával EU verze. Ji žádnou americkou verzi nikdy neměl. A v US testech zas srovnváaj americkou verzi BMW i domácích značek.

Takže férové srovnání.
Avatar - Pekelná Micinka
25. 6. 2015 15:52
Re: Rokokonalost
Tak to jo. BMW zřejmě sleduje většinového zákazníka, který je, bohužel pro puristy, dnes u M modelů jiný, než dříve. Ale je to šance právě pro značky jako Cadillac nebo Jaguar, aby nabídli něco jiného - lepšího.
Avatar - Pekelná Micinka
25. 6. 2015 13:02
Re: Rokokonalost
Prosím tě, elegantní?? Mně připadá dost agresivní, i oproti současné verzi, navíc to postrádá tu jednoduchost prvního retro Camara. Ale jako celek to funguje, to ano.
Avatar - Barrichello
25. 6. 2015 15:42
Re: Rokokonalost
Tomu se říká dravá elegance. Je to dynamické, dravé ale ne až moc agresivní, vulgární a přehnané.
Avatar - Pekelná Micinka
25. 6. 2015 15:58
Re: Rokokonalost
Ok. Já nechci slovíčkařit. Dravá elegance si předtím nepoužil. Pro mě elegance spočívá spíše v naprosto jednoduché, až možná naivní, ale dokonale zvládnuté lince, tvaru a celkovému vyvážení hmoty. A na to se mi zdá čumák Camara už moc složitý a domnívám se, že ani tvůrci designu nešli za elegancí. Jak jsem ale již napsal, funguje to a i mně se líbí, pokud to nevyplynulo.
Avatar - Aoyagi
25. 6. 2015 09:30
V dalších zprávách...
Mimochodem, bylo odhaleno nové Cruze. A osobně si myslím, že vypadá hrozně.

[odkaz]
Rozbalit vlákno
8
Avatar - MichalSVK
25. 6. 2015 12:46
Re: V dalších zprávách...
Osobne si myslím, že máš pravdu... predchádzajuce Cruze som skoro vlastnil... teraz by som si do toho ani nesadol.
Avatar - Aoyagi
25. 6. 2015 13:12
Re: V dalších zprávách...
Skoro? Jak to? Jedno Cruze mám v hledáčku :-)

Edit: Hm, možná se mi něco ztratilo v překladu.
Avatar - MichalSVK
25. 6. 2015 13:49
Re: V dalších zprávách...
Príšiel Fluence... Viac mi sedel výbavou, motoricky, cenovo a napokon aj výzorom... ale veľké rozdiély medzi nimi neboli... Fluence je pohodlnejší a Cruze športovejší... ale chybu neurobíš ani jedným.
Avatar - Aoyagi
25. 6. 2015 13:52
Re: V dalších zprávách...
OK, děkuji za info. Že Cruze je sportovnější (tvrdší) jsem slyšel, jen ještě nevím jak moc. Někdy příští týden se chci nechat svézt.
Avatar - Pekelná Micinka
25. 6. 2015 13:05
Re: V dalších zprávách...
Mně se líbí. Připomíná mi Hondu City. Tohle je ale pěkné i vzadu. A ano, vypadá spíše jako malé japonské, než malé globálně americké auto.
Avatar - Aoyagi
25. 6. 2015 13:54
Re: V dalších zprávách...
Tak jestli to je stejně jako první Cruze, tak design i inženýring (pardon, vytrácí se mi česká slova) jsou z jižní Korei od bývalého Daewoo.
Avatar - Pekelná Micinka
25. 6. 2015 14:30
Re: V dalších zprávách...
Tak ono to také má být levné auto. A spotřební tak jako i dražší modely. A s ohledem na to, se mi docela líbí, jak jezdí, to samozřejmě nevím.
Avatar - Aoyagi
26. 6. 2015 10:40
Re: V dalších zprávách...
Však jo, oproti Ochcávce pořád krása.
Avatar - Pekelná Micinka
25. 6. 2015 15:41
Kamarád bez čepice
Tohle Camaro je skoro škoda nepořídit jako convertible. Líbí se mi, jak vyřešili ten dekl vzadu za sedačkama. :yes:
Rozbalit vlákno
0