Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: GAZ 69 od Truck Garage: Ruská klasika s osmiválcem Hemi

Zrenovovat starší teréňák a vybavit jej silným osmiválcem umějí nejen v Americe, ale i v Rusku. Dokážete si představit spojení legendárního GAZu 69 a Chryslerova Hemi?
Zpět na článek
7. 12. 2015 19:36
Re: GAZ
Jo vypadá to zajímavě, ta šedá metalíza tomu sekne ;-)
Avatar - Barrichello
7. 12. 2015 10:06
Re: jaky puvod ma tohle auto?
>:D >:D >:D
Pěkné zážitky.

Já znam z vyprávění bohužel smutnější, kdy nezkušená řidička vzala s tímhle Gazíkem do lesa kamarádku a svojí dceru, auta převrátila na bok a ta malá holka z toho vypadla ven, bohužel tak neštastně že rovnou na kamen a zabila se.
7. 12. 2015 10:03
Re: jaky puvod ma tohle auto?
:yes:
jednou jsem v GAZikoj vez 2 holky a vzadu byla myslim takova mekka lavice a na ni ještě polstarky. a jak na tom holky sedely, tak se přes hrboly tak krasne natrasaly, ze jsem přes ty hrboly jezdil schvalne.
holkam to dělalo vylozene dobře, tak co bych pro ne neudelal >:D
v tom zrcatku to vidim jako dnes :-)
Avatar - T613
7. 12. 2015 09:52
Re: jaky puvod ma tohle auto?
vyjadřoval jsem se toliko k GAZ-64/67. Historii GAZ69 nemám prostudovanou do hloubky. Poslední ruské auto, které jsem si do hloubky prostudoval byla Poběda. Co tam se děly za šílenosti..
Re: jaky puvod ma tohle auto?
Výborný text!!! O tobe je známo ze se o tyto veci zajímás a ze jim rozumís a na tvých textech je to videt. :yes: :yes: :yes:

Zajímavé jsou také nekteré dnes jiz historické komentáre které velice pripomínají komentáre nekterých úcastníku dnesní diskuse.

Jeste k vozu GAZ 69: Jeste dlouho po ukoncení výroby v SSSR a Rumunsku se tento automobil vyrábel v KLDR pod znackou Kaengsaeng.
Avatar - Uživatel_5340709
7. 12. 2015 09:26
Re: jaky puvod ma tohle auto?
Pak ještě se sluší připomenout lehce transformovanou rumunskou verzi ARO M461, které je v čr i více kusů a spousta lidí si myslí, že je to GAZ. Ale obě verze GAZ69 i M461 na dobrých gumách /což byl v jejich době trochu problém/ toho vyjely v terénu opravdu hodně.
Avatar - T613
7. 12. 2015 09:09
Re: jaky puvod ma tohle auto?
GAZ 64 vycházel opravdu velmi volně z Jeepu.. no z Jeepu.. vycházel z Bantam BRC 40 (z kterého vycházel Willys MB a Ford GPW), který byl pro GAZ64 inspirací. Jinak z něj neměl vůbec nic. GAZ67 je evoluce GAZ64, kdy bylo na frontě zjištěno, že GAZ64 má problém jet ve vyježděných kolejích po tancích a náklaďácích. Proto mu byl zvětšen rozchod kol.
Konstrukčně GAZ64 vycházel ze součástkové základny GAZ61, GAZ M1, AGZ AAA etc.
Koho by zajímala historie vzniku, tak ji najde na mém blogu
[odkaz]
Avatar - Uživatel_5340709
7. 12. 2015 08:56
Re: jaky puvod ma tohle auto?
Jeho pra-pra předchůdce GAZ 64 volně vycházel z jeepu, ale GAZ 67, 69 už čistě ruská konstrukce.
7. 12. 2015 08:45
jaky puvod ma tohle auto?
nemyslim tim tahle predelafka, ale to co vyjizdelo s tovarny
je to původem ruske, nebo to vychazelo z amerického jeepu??
Avatar - Blue Sun
7. 12. 2015 08:38
Hm
Není to spíš trošku překarosovaný třídveřov Wrangler?