Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Ford Kuga 2.0 TDCi – Změňte tu kabinu!

Kompaktní SUV od Fordu již brzy čeká modernizace. Měla by hodně zapracovat na kabině, protože zde má kuga největší mezery.
Zpět na článek
neregistrovaný "SR20"
5. 6. 2016 09:38
Pedale
Tiež máte ten pocit, že sú na Kuge pedále moc blízko sedačky? Pripadá mi to ako auto pre krátke nohy, napríklad pre ženy. V Mondeu, S-maxe sú pedále OK
Avatar - Hammunasakra
20. 5. 2016 00:08
Re: Gothaj?
Ovlivňovat bude to správný slovo ;-)

Mě letos napsal aspoň 100 SZ = jednu dvě bez urážek, v posledních i vyhrožuje

Nebo ho mrzí že už se nebojim = to se mu prej líbilo :-!
19. 5. 2016 23:14
palubovka
Dodnes nechápu, co na tomto modelu Fordu někdo vidí. Vzhledově žádný zázrak, sedačky tvrdé, palubovka nevzhledná a obrovská jako v náklaďáku.
19. 5. 2016 21:41
Re: Kuga
Ano, u výkonnějších SUVeček v naftě jde o normální číslo. I proto jsem v zimě koupil americkou Kugu v top motorizaci s benzínovým dvoulitrem a po přehrání SW a výměně totálně zas..... filtru a spotřeba v klasickém mixu slezla z 10,4 na 9,6 ...
19. 5. 2016 20:49
Kuga, Edge a predná maska ...
"Auto přeskočí „astonovskou“ fázi fordů a vsadí na šestiúhelníkovou masku ve stylu většího Edge."
Pán redaktor, u týchto dvoch modelov je dosť zásadný rozdiel v maske a u Kugy musíme ten šesťuholník najprv vyzametať a poskladať ako puzzle. ;-)
Avatar - Atlis
19. 5. 2016 17:28
Prevodovka
Nechápem s čím mal redaktor problém. Pár kilometrov som Kugou s 150k dieslom a PS spravil, na rodinné SUV to radí veľmi slušne, žiadne trhanie a škubanie. Miesta je dosť, auto je dostatočne tiché a pohodlné. Myslím si, že motor je s prevodovkou zladený na jednotku. Hovoriť o zmenách, ktoré by si Kuga zaslúžila nemá zmysel, pretože už sú spravené.
Avatar - sendador
19. 5. 2016 12:13
Re: 1.1 mega?
To já raději 5 Pand, na každý pracovní den jednu :-)
Avatar - Emel
19. 5. 2016 08:59
Re: Gothaj?
Z legrace :-)

Ne, občas vedeme po SZ teoretické diskuse, za mě celkem v pohodě.
18. 5. 2016 23:04
Re: Gothaj?
Jo, jo, to je prostě diagnóza... >:-[] Můsí to bejt hrozně neš%tasnej člověk. Chudák... :-(
Avatar - zaplosak
18. 5. 2016 17:36
1.1 mega?
Za ty prachy bych si koupil superb ve výbavě laurin klement.....
Né, děám si *, tu taky nee... >:D >:D >:D
18. 5. 2016 16:12
Re: Gothaj?
V první řadě je především zlej. Prostě cíleně a uvědoměle zlej.
18. 5. 2016 16:06
Re: Kuga
jo Karle... utíká to. Ale cítím se ještě mladej... ale napovím ti. Když jsme utíkali před rusákama, bylo mi sedm :-)
Avatar - _Karel_
18. 5. 2016 15:35
Re: Kuga
Tak to budeš starší, než já. Já se v Granadě a Taunusu vozil až po škole.
18. 5. 2016 14:59
Vzadu a dost místa?
To si autor dělá srandu?
Avatar - Hammunasakra
18. 5. 2016 13:50
Re: Gothaj?
Jo skoro denně! >:D Protože je magor? >:-[] Ne je tajemnej jak hrad v Karpatech >:D
Avatar - Emel
18. 5. 2016 13:24
Re: Gothaj?
Co tak koukám, rozhodl se to z povzdálí sledovat a řídit :-) .
18. 5. 2016 13:12
Re: Kuga
aby taky ne... :-)
Mrzí mě, že jsem byl zamlada tak hloupej a nezachránil ji. Nechal jsem ji shnít ve stodole... :-(
Avatar - Ozzman
18. 5. 2016 13:11
Re: Gothaj?
On je pořád mezi námi ? :-) Proč už nepíše do diskuzí? :-) Vyjádřil se?
18. 5. 2016 12:51
Re: Kuga
Tak to tě omlouvá :-)
Když já chodil na "ZŠ", tak jsme si vozili zadky v Granadě :-)
Avatar - Uživatel_5340709
18. 5. 2016 12:51
Re: Gothaj?
Jestli mu to pomůže v léčbě /o čemž pochybuji/, tak ať mi jich dá třeba 100. :-!
Avatar - Ozzman
18. 5. 2016 12:48
Re: Kuga
Já jsem v zahraničí viděl i Oktavku II po fl s podobnou kombinací, což se snad ani tady nenabízlo... no, vypadalo to hodně podobně >:D Jo, je to tak, byl to takovej levnej pocit "luxusu", na druhou stranu, když jsem to viděl poprvé v 90. letech na Scorpiu a Mondeu MK I, tak mi to taky přišlo jako cool >:D Na mou obranu sem chodil na ZŠ a měli sme Felicii >:D
18. 5. 2016 12:45
Re: Kuga
Za to ani tak nemohl Ford jako ti, co si to kupovali :-) Jen nabídli to, co lidé chtěli...a střed Evropy bylo v té době takové maloměsto ještě a podle toho to vypadalo...
jojo, ten interiér byl legendární...
PS:
spíš to máš za to, že se bavíš se mnou :)
Avatar - Ozzman
18. 5. 2016 12:42
Re: Kuga
Už jsem to tu jednou asi psal, ale kamarádky otec před pár lety měl uplně nachlup stejné Mondeo jako já, černé kombi..... ale Ghia.... když jsem viděl černý interiér v kombinaci všudeghiadřevoisnadnavolantu..... tak sem pochopil, proč jsou tak rozporuplné reakce na interiéry Mondea >:-[]

p.s. někdo je tu asi fanoušek Ghie, jinak si neumi m vysvětlit ten palec dolu :D
18. 5. 2016 12:38
Re: Kuga
ghia dřevo >:D >:D >:D >:D
jo, to si vzpomínám... tehdejší Korejci by se za to stydět nemuseli... kamarád tomu říkal Ford Sonata :-)
Avatar - Ozzman
18. 5. 2016 12:35
Re: Kuga
První hezká byla, ale ten interiér byl někdy hrůzostrašný, ve stylu IV mondea v tom nejhorším možném směru, jakože kombinace levné stříbřenky, nebo Ghia dřeva >:D
Avatar - Hammunasakra
18. 5. 2016 12:31
Re: Aj aj,
Viz já a Audi je výbornej příklad = já můžu >:-[]

ACZ ne :no: :-!

Asi si ešte nezkous ty Nm a přední pohon :-)
Sorry ale to sou ověřitelný fakta ;-)
Avatar - Hammunasakra
18. 5. 2016 12:29
Re: Aj aj,
Tenhle bod dolů bych ti prominul >:D
18. 5. 2016 12:14
Re: Gothaj?
jojo, kolikrát ani nestačíš dopsat koment a už je tam >:D >:D >:D
18. 5. 2016 12:08
Re: Kuga
...protože se vracím k modrému oválu po cca 19-ti letech, budu to muset trochu podrobněji prozkoumat a protože je tu možnost mít Kugu jako náhradní vůz, bude brzy příležitost. Nicméně... nejhezčí Kuga (subjektivně) byla úplně ta první.
Avatar - Ozzman
18. 5. 2016 12:04
Re: Aj aj,
Promin, ale ten Lexus si zaslouží hvězdu dolu už jen za to, jak je ošklivej >:-[] >:D
Avatar - Ozzman
18. 5. 2016 12:04
Re: Kuga
>:-[] Jo.... a když si na druhé straně barikády a otec ti v prudkém kopci ujíždí s krabicí na kolech a ty ho horkotěžko doháníš s dvoulitrem v naftě >:D Taky sem si to zkusil >:-[]
Avatar - Ozzman
18. 5. 2016 12:02
Re: Kuga
Tak nějak jo >:D Upřímě mne to dálniční cestování v SUV moc nebaví i ten vítr je znát víc, když se do tebe zboku hezky opře :-) Osobně bych do malého Fokusu bral jako ideál to 110Kw EB, Kugu si umím představit spíše s TDCi, ale upřímě mne strašně mile překvapila, jak ten model v nejlevnější motorizaci umí jezdit svižně.
Avatar - Uživatel_5340709
18. 5. 2016 12:01
Re: Gothaj?
+ pravidelná denní dávka palců dolů. :-)
Avatar - Hammunasakra
18. 5. 2016 12:00
Re: Aj aj,
Mimo jiné = krásnej příklad :yes: ;-)

Profi autor nejdřív srovnal se supersportem a pak nebral v úvahu že v nejlíp odhlučeněnym a asi nejkomfortnějšim voze třídy zrychlení prostě působí jinak než v [odkaz] :-)

Zatimco u koncernovýho vozu by vypích jeho přednosti = tady je zazdil a udělal z nich skoro mínus >:D
18. 5. 2016 11:59
Re: Kuga
vím, co je EB :-), nedávno jsem se rozhodoval mezi EB a TDCi :-)
no, při 130 - 160 žere všechno zvýšené tak nějak víc....
Avatar - Ozzman
18. 5. 2016 11:58
Re: Kuga
Asi určitě a město neni problém, problém je to vytáčení a to EB k tomu docela svádí ;) Kolikrát překvapíš nejednoho jezdce střední třídy ftédéí, jak umí srdnatě akcelerovat :-) Bohužel si to zaplatíš na benzínu >:-[]
Avatar - Ozzman
18. 5. 2016 11:57
Re: Kuga
Nemám, Nikdy jsem ve všech derivátech Fokusu III. generace (a že jsem mimo ostrých verzích jel a zkoušel všechy, včetně různých Cmaxů) neměl žádný problém s kotníkem ani ničím jiným a Kuga mi přijde ze všech nejprostornější v interiéru. Za deste s Ecoboostem = benzín ;) 1.6 110Kw pro upřesnění. Umí to i za 8, když to pořád netočíš a jedeš předpisově - dálnice 130-160 (Autobahn) za 8,5-9l/100.
18. 5. 2016 11:55
Re: Kuga
Je fakt, že ty EB bývají nenasytnými, obzvlášť v městském provozu. A že ta Kuga je docela těžká... no tak asi jo, ale stejně je to dost, když to má v názvu to Eco :-)
Avatar - _Karel_
18. 5. 2016 11:49
Re: Aj aj,
Aháá, už jsem doma, nedávný "rádobysportovní Lexus" >:-[]
Dokud nejsou předmětem testu jen suchá čísla z tabulek, vždu to bude více či méně subjektivní hodnocení.
Viz ty a Audi.
18. 5. 2016 11:47
Re: Kuga
to máš kotník permanentně v sádře? Za deset? To je docela dost...
Avatar - Hammunasakra
18. 5. 2016 11:46
Re: Gothaj?
Žádný by = mě to do SZ píše skoro pravidelně >:-[]

Obzvlášť tenhle víkend byl aktivní = snad 50 SZ a slinty jen lítaly! :yes: :yes: >:D
Avatar - Hammunasakra
18. 5. 2016 11:45
Re: Aj aj,
1. Já nic = hodně místních čtenářů dost a dost >:-[]
Prostě jinde se píše jinak = to je fakt

2. Kdyby mělo ACZ fakt ve všem pravdu = konkurence může většinu modelů přestat vyrábět :-)

3. Taky to vidim jako blbost = ale jestli to chceš jinak = tady často dopadaj jinak než jinde ;-)

A to 3. to je fakt už megapra.árna :no: :-|

Ale SW pro kecání je tu fakt lepší než kde jinde :yes: :yes: :-)
18. 5. 2016 11:43
Re: Gothaj?
Jedna místní negativní diskutérská legenda by napsala, že jsou to spíš "slinty" >:D
Avatar - _Karel_
18. 5. 2016 11:38
Re: Aj aj,
Tak bod po bodu
bod 1- DG - nevšiml jsem si popírání a nevím, co víc na té aféře potřebuješ vysvětlit >:-[]
bod 2 - vcelku souhlasím
bod 3- blbost.
Avatar - Hammunasakra
18. 5. 2016 11:34
Re: Aj aj,
Už jsme to probírali = jinde jsou lepší info, tady se líp kecá
Avatar - _Karel_
18. 5. 2016 11:34
Re: Aj aj,
Dobře víš, že je to na tebe. Proč čteš testy, který který považuješ za neobjektiVWní?
Avatar - _Karel_
18. 5. 2016 11:32
Re: Kuga
Spotřebu jsem myslel z testu, skoro 8. Mě to přijde relativně dost, ale možná je to u naftových SUV-ček ok.
Edit:koukl jsem na spritmonitor a asi je to normální spotřeba i u konkurence, takže beru zpět.
Avatar - Ozzman
18. 5. 2016 11:30
Re: Kuga
"vnitřek- ten musí holt někomu vyloženě sednout" - nebo si zvykneš, protože tu krásu přebijou jiné arguemnty >:-[] Taky z toho nejsem u vytržení, ale už to nevnímám :-) A spotřebu jsem psal za sebe, já s tím EB v Kuze umím za 10 >:-[] Ale já prej mám na noze cihlu mi bylo řečeno >:-[] >:D
Avatar - Hammunasakra
18. 5. 2016 11:26
Re: Aj aj,
Jestli je to na místní objektiVWitu tak to beru >:-[]

Fakt je to až výsměch :-)

- Dieselgate do nekonečna furt popíráme = místo vysvětlování

- koncernový auta sou vždy dokonalý = nebo aspoň lepší než jakákoli konkurence

- a nekoncernoVWý auta dopadaj až na vzácný výjímky blbě

Fakt myslíš že taková a jen taková je realita? ;-)
Avatar - _Karel_
18. 5. 2016 11:11
Re: Kuga
Souhlas, taky se mi barva líbí, zvenku to celkově ujde, ale vnitřek- ten musí holt někomu vyloženě sednout, já souhlasím s autorem. Kufr litrově těžká bída, ale motor + podvozek nejsou slabé argumenty. Spotřeba nic extra-řekl bych, ale redakci žere hodně všechno, tak snad při slušné jízdě bude realita jinde.
Avatar - Ozzman
18. 5. 2016 11:02
Re: Gothaj?
Tak, třeba se pěkně zapotili při jízdě >:D Co ty víš s kým Kugu testovali..... třeba s figurantkou Míšou..... jen doměnka >:-[]
Avatar - Ozzman
18. 5. 2016 11:01
Re: Aj aj,
Hele upřímě, tady se to hodnotí objektivně a bohužel některé aspekty mají stejnou váhu, takže velikost kufru prostě vyváží dobré jízdní vlastnosti... tak to je a je dobře, že je to tak nastaveno, musí být stejný metr. Kuga nevyniká v oblastni prostornosti, třeba i odcházející Tigi je uvnitř o píď větší a má větší kufr. Naopak Kuga dává kontra tou využitelností, jenže na hloubku má málo cm, to je fakt. V mínusech je výhled ven, s tím jsem problém neměl, automat taky neznám a tyhle sedačky jsem nezkoušel :-) Navíc v minulých testech byla Kuga velmi chválena, takže možná i autorovi tohoto testu nesedla :-) A ta ceníková cena, to je úlet >:D
Avatar - Ozzman
18. 5. 2016 10:58
Kuga
Pár postřehů k testu a automobilu: Ta barva se mi líbí >:-[] V sousedství jedna taková je a fakt by mi to asi nevadilo, rozhodně lepší, než sterilní černá, nebo bílá ;)

Jako rodinné auto Kugu asi ne (možná pro menší rodinu, ale cestování ve 4 jsem zkoušel a nestěžoval jsem si) i když malá není, tak přecijen v střednětřídním kombiku, což je stejná cenová, či MPV je více místa, tohle je prostě Fokus s kratším kufrem. Naopak velká výhoda je nízko položená nakládací hrana kufru, která je jakoby pod sedačkami. Velikost zavazedelníku lze ještě měnit polohovatelnými zadními sedačkami (nevím, jestli tento kus to tak měl). Interiér není krásný, určitě proti Mondeu je více tvrdých plastů, ale zvyknete si, je docela funkční, hlavně řadicí páka je po ruce, super volant příjemě padne do ruky, ale zpracování je na vysoké úrovni v rámci mainstreamu a působí bytelně a to i výplně dveří! >:-[] Dále zadní sedáky, nezkoušel jsem sedačky, který má testovaný kus, ale příplatkové sportovní sedačky (textilní) jsou velmi dobré vepředu i vzadu.

Největší devizou auta je ale jízda, na okrsce je to mrštné jak malý kombik, perfektně svádí k rychlému průjezdu zatáček, díky Torque vectoring control zaklekne a nepustí se vozovky, na běžný provoz v takto vysokém autě je to super, nesrovnávám s hothatchem, tak pozor!). Co mám porovnání s odcházejícím Tigim, Sportáží, IX 35 tak Kuga jednoznačně podvozkově válcuje a to i co se komfortu týká. Hluk od podvozku také neznám, ježděno na trochu vyšším profilu 235/55 R17.

Není to výkřik poslední módy, ceníková cena je brutálně mimo (daleko zajímavější jsou skladovky), ale pořád Kugu řadím k tomu lepšímu v nabídce, co se mixu jízdy a užité hodnoty týká v kategorii SUV nižší střední a s mrštným točivým Ecoboostem je s ní radost i na okrsce.. pak je teda radost i na benzínce >:-[] >:-[] . zato na dálnici je to nuda >:-[]

P.s. netestujete ty Kugy nějak dokola? >:D
Avatar - Ozzman
18. 5. 2016 10:45
Re: Aj aj,
Špatné logo >:D Ne, Kuga tu vždy dostala celkem velmi pozitivní hodnocení, ale jako model už byla překonána konkurencí, kde se musí rovnat s novými generacemi.
Avatar - Uživatel_5340709
18. 5. 2016 10:31
Re: Aj aj,
Nevím, je to otázka úhlu pohledu, v poslední době to ford schytává často. Interiér by se asi dal překousnout, ale patrně to hodně pokazil automat. Tuhle dvojspojku moc neznám, tak těžko soudit.
Avatar - _Karel_
18. 5. 2016 10:27
Re: Gothaj?
Taky jsem koukal, ale tam by se to dalo odpustit.
Avatar - Uživatel_5340709
18. 5. 2016 10:26
Re: Gothaj?
...a motorový prostor taky pěkně zaliskanej.
Avatar - AUDIRS6
18. 5. 2016 10:24
Re: Aj aj,
nuz, skor sa naskyta otazka, preco bolo toho dobreho len tak malo ? ;-\
Avatar - Uživatel_5340709
18. 5. 2016 10:22
Aj aj,
ještě jsem nezačal číst a vidím 3 hvězdy, tak co zase bylo špatně? ;-)
Avatar - _Karel_
18. 5. 2016 10:03
Gothaj?
Když už jste dojedli gothaj a utřeli si mastné ruce o střed volantu, mohli jste ho před focením alespoň utřít. :-)
[odkaz]