Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Auta nebudou jen pro ježdění. Budou také osobní asistenti! Tvrdí to Bosch

Společnost Bosch letos na veletrhu spotřební elektroniky CES (Consumer Electronics Show) navazuje na svůj loňský koncept s dotykovými displeji a představuje několik dalších novinek.
Zpět na článek
8. 1. 2017 10:26
Re: Toľko displejov je nezmysel...
Lenže ako výrobcovia chcú keď sa bude jazdiť autonómne tak to môže byt jedno koľko bude displejov lebo pozornosť odvádzať nebudú
Avatar - jozephko
8. 1. 2017 09:46
Toľko displejov je nezmysel...
Toľko displejov, koľko je v tom koncepte, je úplný nezmysel. Úplne to odvádza pozornosť a ani na oči to nie je 2x príjemné. A navyše, pri jazde v známom prostredí, kde sa uskutočňuje drvivá väčšina jázd, je to aj zbytočné.
Takéto ovládanie auta bude v budúcnosti skôr v lacnejších autách, pretože vyrobiť pár displejov bude oveľa lacnejšie ako vyrobiť a zmontovať do jedného celku množstvo páčok, ovládačov a prepínačov. A v tých najluxusnejších autách budú displeje - okrem hlavných budíkov - úplne skryté. Vodič alebo posádka si ich aktivuje len v prípade potreby.
Stačí sa pozrieť na palubku Rolls-Roycu. Alebo na najdrahšie hodinky - sú digitálne alebo analógové?
7. 1. 2017 22:00
Budoucnost
Však tá autonómia je len o tom aby nás pozorovali lebo aj softwer bude robiť chyby možno o čosi menej ako človek ale bude len mi je ľúto že to ľudia nevidia
7. 1. 2017 22:00
Re: zbytočnosť
Však tá autonómia je len o tom aby nás pozorovali lebo aj softwer bude robiť chyby možno o čosi menej ako človek ale bude len mi je ľúto že to ľudia nevidia
Avatar - maxi!
7. 1. 2017 21:16
Re: zbytočnosť
to mas pravdu, ze Velky Brat nas sleduje, ci uz cez siete alebo auta.... :-!
7. 1. 2017 21:03
Re: Ovládať topení z auta?
Kdo nemá auto, které by to udělalo (i když domu pravděpodobně nepojedeš tři hodiny), by musel použít telefon/ počítač/ hodinky/ etc. ;-) Normálně by to člověk prostě načasoval, nebo by použil učící se termostat (na to je samozřejmě třeba jistá míra pravidelnosti, což třeba u mne moc neexistuje). Nikdy jsem to však nezkoumal, jen jsem o tom kdysi četl. Bude asi záležet na zateplení, rozdílu teplot atp. Nutný předstih bude záležet na tom, jak je vytápění řešené. Já mám například plošné a v místnosti je příjemně, i když je vzduch chladnější. Hlavně stropy umí sálat. Mělo by to být i relativně rychlé, ale nevím, jak by to fungovalo v tomhle režimu (o kolik by za, řekněme, 10 hodin klesla teplota a za jak dlouho by tam bylo zase příjemně).
7. 1. 2017 19:05
Re: zbytočnosť
Na koni a aute máš aj teraz úplnú slobodu ale keď bude autopilot človek už ide vedľa a stáva sa nepodstatný a j.b.m takú technológiu keď mi stiahnu dáta budú vedieť každý môj pohyb
7. 1. 2017 17:51
Re: Budoucnost
Toto je hnus. To nechci ani zadarmo. To je leda pro buzny co si jedou koupit lubrikační gel do centra. Radši si koupím Trabant. Na*rat
Avatar - maxi!
7. 1. 2017 17:01
Re: zbytočnosť
samozrejme, ved naco vymyslat hluposti.... sadnes na konika a tradaaaaa..... :-!
chlapci, keby sa takto nad vsetkym uvazovalo, tak by sme sa velmi dopredu nepohli! :-!
Avatar - Googlit
7. 1. 2017 15:02
Re: Ovládať topení z auta?
U chaty Ok. U staveb k trvalému bydlení je to imho hovadina. Tepelná setrvačnost konstrukcí je velká a tak by topení muselo začít najíždět s 3 hodinovým předstihem aby byl zajištěný dostatečný komfort, s teplovodním podlahovým topením možná ještě o hodinu dříve. A to je přesně ten čas kdy ještě fakt nevím v kolik budu končit v práci a to jsem jen já. Co žena, co děti.

Navíc moderním nízkoteplotním zdrojům jako jsou tepelná čerpadla ale konec konců i kondenzačním plynovým kotlům svědčí spíše dlouhodobý provoz v nízké zátěži s nízkou výstupní teplotou topné vody než rychlé natápění vysokými teplotami. Taková úspora ve výsledku může přijít velmi draho ať už díky snížené účinnosti zdrojů vytápění nebo díky zkrácení jejich životnosti.

Spíš se mi líbí když se regulace sama učí jaké má přes ten který den dům energetické nároky a podle toho s předstihem dům vytá*** připravuje TUV. Tak mi to doma funguje už pátým rokem... po čase se sama naučila že v 6 ráno a v 7 večer má být nachystaná teplá voda, stejně jako že o víkendu je díky vaření a domácím aktivitám potřeba spíše jen temperovat pro docílení pohodové pokojové teploty.
7. 1. 2017 13:52
Re: Budoucnost
Jo, ta vizualizace je neskutečná šílenost.
7. 1. 2017 13:46
Re: Ovládať topení z auta?
Na chatě to používám. Není to nutnost, ale je to příjemné. Systém jsem si však udělal sám, jeho bezpečnosti tedy věřím.

U domu by mi ani tak nešlo o nastavování jako o (automatické) spouštění. Myšlenka je, že dům automaticky přestane topit/ chladit, když nikdo není doma, a znovu začne s předstihem, když jsi ještě na cestě, aby jsi nic nepoznal.

U nákupů mi pořád vyhovují klasické upomínky. Tady bylo hlavním pokrokem dobré rozpoznávání řeči, kdy je mohu kdykoli nadiktovat. Kdybych nepreferoval mechanické hodinky, mohl bych je klidně diktovat hodinkám. Na tomhle se však asi ukazuje, že ještě nemám děti.
7. 1. 2017 13:25
Budoucnost
Podle některých časopisů ani ne moc starých jsme ted měli cestovat na Mars na dovolenou nebo aspon měly být lítající auta a ani v těch nebylo tolik obrazovek >:D
7. 1. 2017 13:01
Ovládať topení z auta?
Ovládanie kúrenia cez internet, alebo dokonca z auta, to je absolútny nezmysel. Stačí sa zamyslieť, koľkokrát ste v živote doma nastavovali teplotu kúrenia alebo zapínali kúrenie.. Kvôli tomu, aby ste možno raz za rok v aute diaľkovo v dome zapli alebo vypli kúrenie, by som svoj dom zbytočne nevystavoval riziku útoku z vonku. Automatické objednávky do chladničky detto. Nie je potrebná ani vysoká umelá inteligencia, to dokáže aj chladnička s dobrým softvérom a čítačkou kódov zvládnuť aj sama. Na ktorého huja by som sa ešte z auta pripájal a zisťoval, či mám doma v chladničke mlieko, a či ho netreba objednať....
7. 1. 2017 12:32
zbytočnosť
Všetko len zbytočnosti čo vymýšľajú dá sa zaobísť aj bez toho
7. 1. 2017 12:29
Re: POKUD BUDETE NADÁLE KONZERVY ŠÁDE z BOULESLAVY...
jj
.... TAK TO VÁS ČEKÁ LEDA TAK KVEDLÁNÍ ŠAUTRPÁKOU !! >:D >:D >:D Ti si totiž žádnou změnu nepřejí ;-) [odkaz]
>:D
>:D >:D
>:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D >:D >:D :yes:
Avatar - maxi!
7. 1. 2017 11:52
Re: súčastnost
alebo sa ma medved spytal, ze uz by potreboval na garancnu prehliadku a ze ci tam ma zavolat a dohodnut termin?
Poradi ti benzinku, ked mas malo paliva... a zavola zachranku alebo servisne vozidlo, ked prestanes javit znamky zivota.... etccccc.... :-!
Avatar - Zappa
7. 1. 2017 11:49
súčastnost
auto je uz teraz kámoš, co ta zavola na kafe, ze uz mas toho dost za volantom.