Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Proč se nová Škoda jmenuje Karoq? Tohle byste nevymysleli!

Jméno Karoq souvisí se sjednocením systému názvů SUV značky Škoda. Nevzniklo úplnou náhodou, jeho historie nás přivádí až k původním obyvatelům Aljašky.
Zpět na článek
neregistrovaný "SR20"
30. 4. 2017 10:47
Je to kchúl meno.
A metrosexuáli si budú za volantom pripadať jak drsní chlapi.
29. 4. 2017 21:50
Ty si ale kár :)
nie, ja som iba maly karoq :-)
29. 4. 2017 16:08
Re: je mi to docela jedno - je to stejne o zvyku
:-) :-) :-) :-) :-)
29. 4. 2017 14:13
Re: Já tedy u auta jméno neřeším.
A čo si hneď taký pokakaný? Ja ti nič nezakazujem, ja sa tomu len divím. >:-[]
29. 4. 2017 14:11
Re: Nová norma?
Ešte keby si tak chápal zmysel toho, čo píšeš. Čítaš niekedy po sebe?
Avatar - Hammunasakra
29. 4. 2017 12:51
Re: Já tedy u auta jméno neřeším.
Takže si Gilgit = já to věděl :-)
Avatar - pumpkin
29. 4. 2017 09:56
Dvanásťročný copywriter
Dúfam, že ďalšie názvy pre škodovku pomôžu vymyslieť pre zmenu austrálski Aborigéni a že chlapcovej rodinke z Aljašky pošlú jeden Karoq za odmenu. :-)
Ten názov mi sám o sebe nevadí, len čo tak hľadať inšpiráciu doma a nie na konci sveta. Ale rozumiem, tu by sa také báchorky ľahko prekukli...
Avatar - pumpkin
29. 4. 2017 09:44
Re: A za koliq ta karotka bude?
Pššt, to si šetria na crossover namiesto Citigo.
Avatar - 3_diamanty
29. 4. 2017 07:27
Re: Česká tradice a hodnoty?
presne .... ved skoda mala krasne nazvy.... a kludne by som bol za navrat mena felicia aj mena popular .. k comu nejaky karoq.... ale markting ma dnes velku moc... vid nastupca laguny talisman ktory mi znie akoby bol z bolywoodu ale europsky teda uz vobec nie .... tradicie su dnes uz zda sa k nicomu .... s tym ale nic nespravis...

inak mne sa nazov yeti pacil.... preco vlastne skoncil? vie niekto skutocny dovod?

PS: Jozo ma na viac... pre skodu spravil ozaj dost ale ma stale este velku buducnost pred sebou a tak sa dalo cakat ze skor ci neskor pojde zase "o dum dal" ... medzi dizajnermi nic neobvykle
Avatar - Pekelná Micinka
29. 4. 2017 01:25
Re: Česká tradice a hodnoty?
Krásné možná, jenže historicky, by se to muselo jmenovat Škoda RSO. ;-)
Avatar - rohYpnol
28. 4. 2017 23:28
Re: cena
Ne, Kodiaq sbírá chválu kudy chodí.

Ale z druhé strany - za extrémní čekací dobou nevidím tak masivní poptávku, ale spíš nedostatečné výrobní kapacity.
Avatar - rohYpnol
28. 4. 2017 23:24
Česká tradice a hodnoty?
Škoda čerpá hodnoty u aljašských eskymáků ... opravdu skvělé >:-[]

Ještě že nešli s inspirací ještě dál na západ >:D >:D >:-[]

Asi chápu, proč Kabaň utekl >:-[] :-!

Přitom takové krásné názvy byly... Popular, Felicia... ach jo.
Avatar - Emel
28. 4. 2017 22:23
Re: cena
Jako... mně se taky líbí Superb. Ale Kodiaq má lepší techniku - robustnější převodovky a tak. Jen mu chybí silnější benzíny, ale ten 140kW Miller je taky zajímavá volba. A proti Karoqu má mimo jiné víceprvek ve všech verzích třeba.

Víc se samozřejmě prodá Karoqa, jako se prodá Octavií víc než Superbů, ale příplatek za Kodiaq nebudou vyhozené peníze.
28. 4. 2017 21:13
Re: cena
Kodiak byl "vyprodanej " dřív než ho někdo vůbec mohl pořádně vidět, spíš bych to připsal davovému šílenství a excelentnímu marketingu, něž výjimečnosti. Když člověk ví, jak Kodiak mohl vypadat a co mohl představovat, je to prostě promarněná příležitost. Za stejné peníze je pro mě superb mnohem lepší volba.
28. 4. 2017 20:58
Karoq?
A čo vy si , vy tupcí, predstavujetě pod pojmom Karoq?

Kaj Akurát Rýchlo Ojebať Qupujích - to jé od tých eskýmákov to posledné slovo.....
Avatar - _Karel_
28. 4. 2017 20:53
Re: cena
No, já si to myslím. A ti, co ho vyprodali na měsíce dopředu, nejčastěji v nejvyšších výbavách za ceny dost přes milion si to asi myslí taky.
28. 4. 2017 20:48
Re: cena
Nevím, superb je mimořádně povedené auto na poměry škody. Dá se to říct o kodiaku? Nemyslím si.
Avatar - 3_diamanty
28. 4. 2017 20:10
Re: Skoda Knedliq
skoda vepro skoda knedlo skoda zelo.... slo by to :yes:

knedliku 6.. tata 5 ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
28. 4. 2017 20:04
Karoch
Fabio si hrál s míčem. Míč se však zakutálel na vozovku. Škoda Fabia....
Avatar - _Karel_
28. 4. 2017 19:55
Re: cena
Přesně!
Stejně jak sup - od té doby, co se prodává Rapid se Superb pro nezájem přestává vyrábět!
28. 4. 2017 19:10
cena
Jestli to bude vypadat aspoň trochu dobře ( což se mi z těch obrázků moc nezdá), komu budou prodávat Kodiaka? Kolik lidí zaplatí raketu za další dvě pseudo sedačky?
28. 4. 2017 19:07
Skoda Knedliq
Jak tak dalej pójdzie, będziecie jeździć Knedliq'ami. Albo Skodą Bramboráq
Avatar - 3_diamanty
28. 4. 2017 18:58
Re: ten marketingový blábol o malém Vinetuovi si mohli odpus
mas ty starosti >:D
Avatar - 3_diamanty
28. 4. 2017 18:57
Re: Nová norma?
postreh mas.. to nemohu rict >:D
28. 4. 2017 18:28
Re: Já tedy u auta jméno neřeším.
A to je nějaký problém? Tuším, že zatím nejsou stanoveny žádné limity, co do délky příspěvků.
28. 4. 2017 18:23
Re: Já tedy u auta jméno neřeším.
Ja len že o tom pletieš viac ako ostatní o mene auta... >:D
28. 4. 2017 18:03
Re: Já tedy u auta jméno neřeším.
Protože to zde již několik let sleduji a jaksi mě to baví.
Smím vyjádřit svůj názor?
28. 4. 2017 18:00
Re: Já tedy u auta jméno neřeším.
Tak prečo sa nad diskusiou o takej nepodstatnej drobnosti tak obšírne pozastavuješ? Keď ti to je tak strašne fuk...
28. 4. 2017 17:57
Re: Nová norma?
Skús to ešte raz a po slovensky...Komolíš slovenčinu aj češtinu dokopy takým spôsobom, že aj Maďar by z toho bol maďar...
28. 4. 2017 17:54
Re: ten marketingový blábol o malém Vinetuovi si mohli odpus
Tvoj nick je tiež dosť unikát. Cítim štipku skrývanej schizofrénie...
28. 4. 2017 17:53
Já tedy u auta jméno neřeším.
Je pro mě důležité, aby mi maximálně vyhovovalo v součtu svých vlastností.

Překvapuje mě tak bouřlivá diskuze u tak nepodstatné věci. Moje nynější auto se nijak nejmenuje, je to nějaká značka, model označen třemi čísly a jedním písmenkem a je mi to úplně jedno, jedno, jedno. Mám ho rád a když mi přestane vyhovovat tak ho odhodím. Kvůli jménu jsem nikdy svůj výběr nekorigoval. Moje bývalá auta, která měla jméno, jsem neměl o nic víc rád. Je to stejně jenom označení, které nezaručí, že se bude míň s.rát nebo že mu kvůli jménu odpustím, že třeba nejede.
28. 4. 2017 17:50
Kodiak
Kodiak je pěkný film, super krimi a drama, doporučuji. :yes:
Avatar - white label
28. 4. 2017 17:36
Re: A za koliq ta karotka bude?
Když už, tak karotqa...
Avatar - _Karel_
28. 4. 2017 17:10
Re: Bože..
;-\ Tak tak, strašná kravina. Jeli na Aljašku ptát se domorodců (!!!), co říkají na české (!!!!) auto, které v Čechách oficiálně představují zamaskované ve fólii. Neznaje marketing škody, myslel jsem si, že maskování je určené pro testování auta v provozu, kdy nechci prozradit jeho vzhled.
Ale představit (oficiálně!!) auto, neboli ukázat ho všem, ale tak, abych ho nemusel ukázat....Ještě mohli oficiálně oznámit jméno auta, a zamaskovat v něm tři prostřední písmena, aby to bylo zajímavější.
Avatar - holden2
28. 4. 2017 17:03
Re: je mi to docela jedno - je to stejne o zvyku
presne jak pises. musis si zvyknout.
Avatar - holden2
28. 4. 2017 17:01
je mi to docela jedno - je to stejne o zvyku
bude to stat za ho*vno stejne jako veskerej boleslavskej hnuj. skodovka je hnuj pro dobytek. skodovkou jezdis protoze musis. skodovka se nekupuje ale fasuje. uz tu na hnuj ceka moucha
28. 4. 2017 17:01
je mi to docela jedno - je to stejne o zvyku
zatim na to nemam nazor. kodiaq taktez. uvudim jak to bude az budou vice frekventovane na cestach.

ale pamatuji si jak byl Yeti uvaden na trh a to bylo povyku, jak je to nejhorsi jmeno v historii automobilu. a hle, lidi si na to zvykli. to stejne ocekavam tady.
Avatar - del42sa
28. 4. 2017 16:41
Karoq
takový dojemný příběh, jediné oko nezůstane suché ;-) >:-[] Mise splněna, stačilo říct, že vám prostě chutná.
Avatar - Emel
28. 4. 2017 16:19
Jména
Arviaq, Eliaq, Yuroq, Amiq a Karuq... jako že bude Karoq a Karuq? ***q, to je teda bizár... to už snad trumfne jen [odkaz]
Avatar - 3_diamanty
28. 4. 2017 16:07
Re: Nová norma?
a hned maju aj noveho konkurenta ioniq... bude to este velky Q-veckovy suboj dvoch sousedu
Avatar - 3_diamanty
28. 4. 2017 16:02
Re: ten marketingový blábol o malém Vinetuovi si mohli odpus
meno yeti pritom za mna nemalo chybu... tak neviem v com bol problem..

karoq.. karl.. tieto mena mi na autach proste zneju divne .. co ze mas? no mam karla.. a ty? ja zase karoqa... ;-\ ak onic v zlom... ale yeti bolo uzasne meno.. sedelo tomu auticku dokonale... tak nevidivim dovod vymyslat nove meno ale marketing je dnes neporazitelny
28. 4. 2017 16:02
Nová norma?
2 články o tej istej Škode denne! Alebo do večera stihnete aj tretí? 8-s
Avatar - Barry Lyndon
28. 4. 2017 14:52
ten marketingový blábol o malém Vinetuovi si mohli odpustit,
prostě je to podle albánské vesnice a ne že ne. Jako Má Ford Capri, má Škoda Karoq. Je to takové krásně východoevropsky neatraktivní :no: . Ten název je dokonce tak blbý, že má potenciál kupující odrazovat.
Avatar - CHerokee
28. 4. 2017 14:44
Re: Což o to
Souhlasím, po Qashqai a Hyundai je to nejpitomější názov pro auto.
Avatar - rokyta.p
28. 4. 2017 14:41
Čumulangma nic ?
Vidíte, a já si myslel že Karoq = Jozef Kabaň >:D Trošku to ale trhá uši i jazyk. Hlavně , že takto nebojácné SUV není Čumulangma ;-)
28. 4. 2017 14:37
Re: Bože..
Ty nejsi očkovaný? V této společnosti?
Avatar - Ozzman
28. 4. 2017 14:31
Re: Bože..
Já už tu Qmánii taky chytil 8-s
Avatar - Ozzman
28. 4. 2017 14:27
Re: PR
Nene, Seat vychází z anglického - sedačka, sedět - první Seaty moc nejezdily, takže byly používány jako sedačky, v parcích, v městech, kdekoliv, kde jsi se potřeboval posadit, sedl sis do Seatu na Seat...
28. 4. 2017 14:24
PR
Tak jsme se dozvěděli, že název vymyslel 12 letý hoch z Aljašky, a ještě k tomu historické logo automobilky přivezl do Uherska jeho praděd s trojúhelníkovými šípy v toulci...

Co takový Seat, nebyl to jeho prastrýc sportovec co měl po úraze páteř do písmene S? Určitě házel oštěpem... jinak si ta trojúhelníková světla neumím vysvětlit.

[odkaz]
Avatar - twistedTSD
28. 4. 2017 14:23
Kua už!
Běžte už s tím automatickým spouštěním videí/reklam někam. Spolehlivě mě to odradilo od čtení článku dříve než jsem začal. Ale to je vám evidentně jedno, hlavně že máte zobrazeno. :no:
Avatar - Bubáq
28. 4. 2017 14:20
Není to z mé hlavy, ale....
...dávám si registrovat překrásné jméno s úžasnou historií: Bubaq.
28. 4. 2017 14:15
Bože..
Než vypotily takový příběh (protože každý produkt musí mít dnes za sebou příběh) tak to se marQetigové oddělení šQodovky muselo pěkně zapotit.. :yes:
Avatar - Missouri
28. 4. 2017 14:11
Což o to
logiku to má, ale pěkné to není. Ten dvanáctiletý kluq, to musí bejt panečku vykuq... Saqra!
Avatar - Ada je zase tady
28. 4. 2017 14:07
A za koliq ta karotka bude?
Bude mít zase na tachometru čísla vzhůru nohama? :no: