Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda má nového šéfdesignéra. Podívejte se, jaká auta Oliver Stefani v minulosti navrhnul

Oliver Stefani míří do Škodovky od mateřského Volkswagenu. Nahrazuje Jozefa Kabaně, který se na začátku roku rozhodl odejít k BMW.
Zpět na článek
2. 8. 2017 20:28
2. 8. 2017 22:55
3. 8. 2017 22:23
2. 8. 2017 21:12
3. 8. 2017 13:17
2. 8. 2017 21:35
3. 8. 2017 06:13
3. 8. 2017 08:00
3. 8. 2017 10:07
3. 8. 2017 15:44
Avatar - Uživatel_5340709
2. 8. 2017 20:16
Špekulace:
Proč on z WV, tvůrce posledního Pašíka a Golfu přechází tak najednou na Škůdku? Že by s ním nebyli až tak spokojeni? ;-)
Rozbalit vlákno
20
Avatar - _Karel_
2. 8. 2017 20:28
Re: Špekulace:
Mě se zrovna jeho VW líbí historicky nejvíc.
Avatar - Uživatel_5340709
2. 8. 2017 20:31
Re: Špekulace:
Jj, zrovna ten poslední Passat, nebo CC nejsou špatné počiny, ale trochu se bojím,aby Škoda netrpěla nudou a šedí. /ale furt lepší než čtyřoko/
2. 8. 2017 21:30
Re: Špekulace:
Zrazu kolko uznania za predoslu pracu, ked tu vcera hyundai pri i30n spomenul byvaleho cloveka z bmw bolo to trapne chvalenkarstvo. Ked dojde do skody typek z vw je to uz v poriadku.
Avatar - 3_diamanty
2. 8. 2017 21:30
Re: Špekulace:
zrovna ten beetle a tigi mi nepridu dvakrat krasne .. ale golf je myslim ok a to je pritom najdolezitejsi model... sice kombik tiez ziadna slava ale s tym mal golf stale problem aj v minulosti.. ale aj ten koncept na styl transporteru sa mi paci... aj jeho passat je podla mna ok a snad prvy passat o ktorom som tvrdil ze sa mi paci ... takze ked moze navrhnut golfa alebo passata tak preco by nemohol navrhnut do buducna octavku .... pojde to... navyse ak sa este kusok uvolni a dostane viac priestoru tak aj nenake tie emocie sa mozno uz objavia.... len si zoberme ako vyzeral povedzme golf 5.... razom je golf 7 fakt krasavec... takze preco nie... skoda sa bat nemusi.... dizajn bude mat iste hodny jej mena ... aj ked verim ze na Joza sa tam tak skoro iste nezabudne a jeho pociny raz budu este legendarne... ;-)
Avatar - _Karel_
2. 8. 2017 21:41
Re: Špekulace:
Mě Tigi nepřijde dvakrát krásný, ale třikrát ;-) Za mě mimořádně povedené auto (vzhledově).
Avatar - 3_diamanty
2. 8. 2017 21:51
Re: Špekulace:
za mna je kusok kratky a tupy na predok... aj akoby ten predok bol nizky... vedla tucsonu alebo sportagu proste neposobi tak sebavedomo ... mozno tomu pomoze ta orandzova farba.. 19tky a R line paket.. ok... ale inak je za mna tigi ozaj nie moc pekny... pritom vacsi touareg je fakt pekny ...

ale dizajn je vzdy subjektivny ok.... kazdopadne passat zvladol bravurne .. a ze sa mi novy passat celkom zapacil som sa nikdy netajil .. pisal som to uz pri jeho predstaveni .. co je sice uz nejaky ten piatok dozadu ale pamatam sa na to ;-)
Avatar - Avanti
2. 8. 2017 22:01
Re: Špekulace:
Aj tebe by pomohla možno tá "orandzova" farba...
2. 8. 2017 22:05
Re: Špekulace:
Myslíš na hlavu, na nechty, či kam? >:-[]
Avatar - 3_diamanty
2. 8. 2017 22:25
Re: Špekulace:
ale pozor.. pise ze mozno... takze mozne je aj to ze mi nie je pomoci ;-) >:D
3. 8. 2017 06:04
Re: Špekulace:
Alebo je možné aj to, že pomôže iná farba...
Avatar - wakantanka
3. 8. 2017 22:22
Re: Špekulace:
oni narážajú na to, že to proste blbo píšeš, správne je oranžová, nie orandžová >:D ale ja ťa chápem, u nas na vychodze to tak >:D
Avatar - 3_diamanty
2. 8. 2017 22:15
Re: Špekulace:
mam biele auto.. ale vyhovuje mi to.. ;-) a aj v tychto horucavach je biela dost dobra a menej taha slnko .. kasna zdaleka tak "nepali" ako ked je povedzme cierna....

ak mas oradzove auto v pohode... na niektore auta nahodou pasuje... napriklad C3 pluriel bol orandzovy alebo nejaky RS focus druhej generacie ... tam mi to sedelo
Avatar - white label
2. 8. 2017 23:21
Re: Špekulace:
Nebyl to FoFo II RS, ale FoFo II ST (Electric Orange), ale hlavně nebol "oranDžový" (ty Dežo), ale oranžový.
[odkaz]
Avatar - Hammunasakra
2. 8. 2017 23:28
Re: Špekulace:
[odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] :-)

Pokud si znejistěl tak bez D je to fakt správně = i slovensky ;-)
Avatar - white label
2. 8. 2017 23:39
Re: Špekulace:
Jestli tu někdo "znejistěl", tak jedině ty, viz tvé odkazy...
Není žádný důvod psát tam "d":
angličtina: orange, amber
dánština: orange
finština: oranssi
francouzština: orange
italština: arancione, arancio
maďarština: narancssárga
němčina: orange
nizozemština: oranje
norština: oransje
polština: pomarańczowy
slovenština: oranžový
švédština: orange
Avatar - Hammunasakra
2. 8. 2017 23:44
Re: Špekulace:
To už je během krátký chvíle po2hý co se ti nezdaj moje odkazy = tak co je za problém? ;-)
Avatar - Hammunasakra
3. 8. 2017 00:17
Re: Špekulace:
Ty seš úplnej lingvista :yes: :-)

bosenština: naranDža >:-[]
Avatar - _Karel_
3. 8. 2017 06:17
Re: Špekulace:
Vážně by mě zajímalo, cos tím chtěl říct? Přijde mi to jako "heč, já už jsem o Tiguanovi četl!"
Re: Špekulace:
+ H/K svwet - jsi muj člověk...
Avatar - holden2
2. 8. 2017 20:28
z
blata do louze. je potreba okamzite zarazit ten kabanuv hnuj a zacit delat neco zajimaveho. problem je ze s timhle to nepujde. to je stejnej designovej mrzak jako jeho predchudce
Rozbalit vlákno
2
2. 8. 2017 22:55
Re: z
Hoď sem tvoje designérské produkty.Díky.
Avatar - wakantanka
3. 8. 2017 22:23
Re: z
a už je to tady ! neprešiel ani týždeň >:D mali sme uzavrieť nejaké stávky >:D
Avatar - maxi!
2. 8. 2017 21:12
uvidime....
bude to mat tazke....
nahradit tak pekne nakreslene auto ako je napriklad Superb nebude lahke! :-!
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Zappa
3. 8. 2017 13:17
Re: uvidime....
superb, octavia, ....
2. 8. 2017 21:15
Nuda a šeď...
Jedna konzerva vedľa druhej, rovnaký výraz, rovnaké línie...
Tie takzvané štúdie tiež, ich interiéry vyzerajú, akoby ten človek dostal len jediný nápad, a ten používal ako cez kopirák všade:
[odkaz] [odkaz] [odkaz]
A zadné svetlá štúdií: [odkaz] [odkaz] [odkaz]
A ešte pre porovnanie interiér kabrioletu Beetle [odkaz] a Up! [odkaz]
Obávam sa, že Škoda nafasovala šéfdizajnéra na baterky a diaľkové ovládanie...
Rozbalit vlákno
8
Avatar - 3_diamanty
2. 8. 2017 21:33
Re: Nuda a šeď...
malickemu Upu to aj sedi.. uz na beetle mi to nepasuje suhlas... ale ono celkovo beetle to ma uz zratane takze o tento model by som sa uz ani moc neopieral ... a neporovnaval ho uz vobec s nicim ... ten je uz dobuducna mrtvy...
2. 8. 2017 21:43
Re: Nuda a šeď...
Vôbec nejde o to, či je Beetle aktuálny alebo nie. Poukázal som len na to, že na šéfa dizajnu má ten človek zrejme slabú fantáziu, alebo slabú vôľu niečo presadiť. Alebo oboje. Však všetka jeho robota je na jedno brdo. Polo rovnaké ako Golf, interiéry v Beetle a UP!e tiež na jedno kopyto... Z toho človeka mali spraviť štatistu, nie šéfdizajnéra...
Avatar - 3_diamanty
2. 8. 2017 21:57
Re: Nuda a šeď...
ale bohuzial taky je dnes uz trend.... rovnaku kabinu uz najdes dnes aj v megane aj v talismane a a to aj rovnaky face aj svetla... to by dnes musel byt statista uz kazdy dizajner ;-) .. ja viem.. doba dnes uz dizajnerom proste nepraje co spravime.... vsetko je uz na jedno brdo lebo naklady lebo cena lebo biznis... dizajneri maju zviazene ruky ako nikdy predtym ... to ze uz clovek ale dostava druhotriedny a vzdy rovnaky produkt je samozrejme vedlajsie... a sa pozri do interierov aj premiantov.. a budes prakvapeny ake su tiez uz navzajom podobne u audin alebo bmw bez ohladu na velkost vozu... rovnako dizajn ... dalsi sami statisti da sa povedat ;-)
2. 8. 2017 22:04
Re: Nuda a šeď...
Povedal by som, že štýlový kabriolet a mainstreamové mini sú tak výrazne odlišné modely, že použitie zhodných dizajnérskych prvkov proste kole oči. Na margo podobnosti modelov v rámci značky - žiadny nemá svoje modely tak podobné naprieč triedami, ako sú vozidlá koncernui VW (prípadne ešte vyjmúc prémiu). Príliš to zovšeobecňuješ, realita taká nie je.
Avatar - 3_diamanty
2. 8. 2017 22:19
Re: Nuda a šeď...
nebudme moc vysmiati lebo realita je este horsia... vid dizajn C-E_S klasse.. defakto trojicky... len kazde inak natiahnute... ved taketo matriosky nema ani tolko kritizovany koncern ... inak je to vlastne paradox ze tych najvacsich statistov najdes prave v premii.. nie v mainstreame .. to potom este aj ten dizaj vw je na tom vedla nich dobre a posobi vcelku napadito
3. 8. 2017 06:07
Re: Nuda a šeď...
Však som napísal, že vyjmúc prémiu...tam na to treba pozerať z iného uhla...
Avatar - wakantanka
3. 8. 2017 22:27
Re: Nuda a šeď...
to nie je celkom pravda s tými zviazanými rukami, donedávna bolo spústu nápadov, len neboli technológie a možnosti k výrobe. Dnes technológie sú, len je to o peniazoch. >:D
Avatar - twistedTSD
3. 8. 2017 10:04
Re: Nuda a šeď...
Zadní světla na I.D. Crozz jsou pěkná. Lepší než ty příšerné patvary u spousty dnešních aut.
Avatar - wladyk
2. 8. 2017 21:35
?
V prvé řadě musí na zádi zvětšit nápis, aby bylo patrné co je to za model. Dnešní VW i Škoda jsou na jedno kopyto. O Audi ani nemluvím. Např A4 nebo A6 obzvlášť kombi bez "cedule" jsou stejná auta. Jedině, že stojí vedle sebe (jedno je o trochu menší).
Rozbalit vlákno
3
3. 8. 2017 06:13
Re: ?
Tomu se říká designová identita značky ;-)
Avatar - Googlit
3. 8. 2017 08:00
Re: ?
Ono to má ale logiku. Automobilka nemusí riskovat že nový model nebude trhem přijatý. Chudší klientela má pocit že má drahé auto. Bohatší co kupují dražší modely se zase smějí pod vousy jak jsou nenápadní a skrytě si užívají luxusu. No a nakonec i bazarový podnikatel je vysmátý když deset let stará Audi vypadá jako nový model. Spokojení jsou nakonec všichni a automobilka nejvíc.
Avatar - twistedTSD
3. 8. 2017 10:07
Re: ?
Zrovna u Škody si dnes určitě nemůžeš stěžovat na to, že by jednotlivé modely nebyly rozpoznatelné.
3. 8. 2017 04:12
To je rychlost!!!
Škoda, že jsme tu s podobnou rychlostí nečetli nic o spoustě novinek mezi automobily! :-! :no:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - praděda7
3. 8. 2017 08:08
Já jsem spíš čekal,
že opět vsadí na mládí, které jak víme, se nebojí vydat na "neprozkoumané stezky". V 53 je člověk už opatrný a častěji vsadí na jistotu. I v designu. Proto si myslím, že se ve škodovce žádná revoluce konat nebude.
Rozbalit vlákno
8
Avatar - Blue Sun
3. 8. 2017 08:37
Re: Já jsem spíš čekal,
Jen velmi naivní člověk by ve Škodě čekal revoluci...
Avatar - Hammunasakra
3. 8. 2017 08:56
Re: Já jsem spíš čekal,
A moudrý stagnaci = asi jo = jsem [odkaz] :-)
3. 8. 2017 09:01
Re: Já jsem spíš čekal,
Iba ak kvôli zvýšeniu platov...
Avatar - Hammunasakra
3. 8. 2017 10:34
Re: Já jsem spíš čekal,
:yes: >:-[]
Avatar - twistedTSD
3. 8. 2017 10:09
Re: Já jsem spíš čekal,
Tak proč ne, Ingenlath přinesl revoluce víc než dost. Ale v současnosti určitě o revoluci nestojím, naopak.
Avatar - praděda7
3. 8. 2017 10:32
Re: Já jsem spíš čekal,
To jo. Ale v tu dobu byl Tomáš ještě "mladý tygr". I při příchodu k Volvu ještě nebyl padesátník.
Avatar - white label
3. 8. 2017 11:48
Re: Já jsem spíš čekal,
Vzhledem k aktuálním prodejům Škody by revoluci chtěl/čekal snad jen blázen...
;-)
Avatar - praděda7
3. 8. 2017 12:20
Re: Já jsem spíš čekal,
Jistě. Je to ale nejvhodnější doba na přípravu revoluce... ;-)
Avatar - lordlord
3. 8. 2017 15:44
.
snad nebude auta kreslit stylem ctrl+C a ctrl+V, aby když vyjede nové auto, nevypadalo hned okoukaně
Rozbalit vlákno
0