Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Na trh přichází další rychlý hatch. Jak si Renault Twingo GT stojí proti konkurenci?

Nový mini hot hatch z dílny Renaultu je poháněn přeplňovaným tříválcem o výkonu 80 kW. Párovat je ho možné s manuálem i dvouspojkovou převodovkou.
Zpět na článek
Avatar - Uživatel_5340709
14. 5. 2018 15:02
Re: Jestli to...
S těmi výkony co dává, tak určitě ne, a to neřeším co píšou kluci výše. Furt je to auto do města a do hyperu.
14. 5. 2018 14:13
Re: Jestli to...
Presne tak, uz jsem to psal i na blogu - udelat z tohoto neco zabavneho to chce fakt hodne uprav... Nechci lidi z RS divize podcenovat, ale prvni ohlasy na jizdu moc nadsene nejsou...
Avatar - iudex
14. 5. 2018 14:03
Re: Jestli to...
Je fajn, že je to zadokolka, ale zase treba pozerať, v čom ten RWD je. To auto je pomaly tak dlhé, ako je vysoké, má malý rázvor a vysoké ťažisko a celkovo z testov si pamätám, že naladenie auta je všetko, len nie hravé a zábavné. Takže na nejaké pohadzovanie zadkom môžeš zabudnúť.
14. 5. 2018 13:36
Re: Jestli to...
No to nevím, jak píše Peťo je vysoký a úzký minibus. Ten zadní pohon (i motor) je daný tím, že jde o bratra Smarta ForFour .
14. 5. 2018 13:27
Jestli to...
...nezabije stabilizace, tak je tu král miniaut. :yes:
Avatar - 3_diamanty
14. 5. 2018 10:05
zabava
tak hadam bude zabavne .... aj ked to predosle nadupane twingo ( tusim malo oznacenie RS? ) mi prislo akesi nadupanejsie a aj krajsie a uz na pohlad akesi zivocisnejsie ... rovnako maximalka len okolo 180 je u tohto noveho silneho twinga vcelku "slaba" aj ked je mi jasne ze toto auto nebude o maximalke ale o inom .... lenze tych 180 dnes da aj uplne bezny "nudny" a nenapadny spacestar s 80 nie kw ale konikmi!!! .... ktory asi bude aj priestrannejsi a praktickejsi ako tento docela vysoky a uzky minibus s koncepciou vsetko vzadu ... v nemecku pred mesiacom som tam ale twingo videl snad kazdy den v tyzdni co som tam bol a to ma fakt prekvapilo ( ale aj spacestary tam boli a dokonca aj dvojfarebne a la yaris ) ... u nas pritom twingo stretnem tak raz za rok... aky to rozdiel ;-) ... pritom neraz plati ze cim mensie auto tym zabavnejsie

PS: podla mna je to skor warm hatch ( aj to uz som optimista ) .. ale hot hatch urcite nie ... to by muselo mat tak o 20-30 kw viac aspon ;-) .. ale ok chapem autora