Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Víte, jak nasadit sněhové řetězy? Podívejte se na videonávod

Zimní sezona je tady a s ním i častý sníh na silnicích. Víte, jak si případně poradit v podmínkách, při nichž je nutné nandat sněhové řetězy?
Zpět na článek
11. 1. 2019 21:20
13. 1. 2019 09:07
Avatar - Stejsn
11. 1. 2019 21:20
Jak tedy?
Proč obruč za kolem strkáte po zemi a pak jí spojujete nahoře v podběhu, když na všech těch ilustračních fotkách to dělají opačně (obruč za kolo dávají shora)? Co je správně, nebo je to jedno? Ptám se ze zvědavosti, řetězy jsem nikdy nenasazoval.
Rozbalit vlákno
1
14. 1. 2019 12:35
Re: Jak tedy?
No, ono je to hlavně podle typu řetězu a výrobce. Některý dává obruč zepředu a některý zezadu. Tady je podle mě hlavně chyba, že jak napíná řetěz a zahákne ho za článek, tak to protahuje na dvou místech a tak ho dostatečně nevypne.
12. 1. 2019 09:11
Ono těch chyb bude víc
První, že jste si ten návod možná prohlídli jen z velké dálky. Na druhém pokusu máte řetězy "naruby" ostrými konci směrem na gumu, to zaháknutí karabiny se musí dělat směrem zpět k tomu "samoutahovacímu plechu" (to je ten krok, který na videu není popsán) a hlavně důležité je podívat se na jakou velikost kol jsou řetězy určeny, protože když jsou malé či dost na hraně doporučeného rozsahu tak je nasadit a utáhnout správně dost náročný. O tom že prvním pokusu nebyl řetěz ani správně srovnán, ani utažen, ani karabina zaháknuta správným směrem asi nemusí být řeč.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - VDC
13. 1. 2019 09:07
Hm
Ten bentley s řetězama na předních kolech mluví sám za sebe, odborníci.
Rozbalit vlákno
0
1. 10. 2019 13:54
Nejlepší značka řetězů?
Poradíte jakou značku řetězů pořídit? Pewag nebo Thule? BMW řady 5, tedy těžší auto. Říká se, že na sněhu není tahle dvoukolka zrovna žádnej off road, tak raději přibalím na hory řetězy. Našel jsem nějaké tipy zde: https://www.rankito.cz/…-snehove-retezy/ tak možná se inspiruji.
Rozbalit vlákno
0

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud