Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: VW T-Roc R je další hot-SUV. Má ostřejší výraz a notuje si s Golfem R i Cuprou Ateca

Po maskovaném vábení ze Severní smyčky se Volkswagen T-Roc R odhaluje kompletně. Má 300 koní, čtyřkolku a stovku zvládá pod pět sekund.
Zpět na článek
26. 2. 2019 18:17
Re: klíček v zapalování
Někdo ocení, že nemusí mít v autě něco, co nechce. ;-) Naopak dnes není snadné sehnat např. auto s lepší technikou a motorem, nepřeplácané výbavou.
Avatar - _Karel_
25. 2. 2019 21:42
Re: Nic
Jó, to nevím. Já moc nevěřím ani Atece Cupře. T-Roc vidím jako pěkný autíčko pro manželku, ale ta nepotřebuje 300k. Pořád si nějak říkám, že kdo si může dovolit "prcka" jako je Ateca nebo T-Roc za +1mil., může už sáhnout po prémii. Prodeje ukáží.
Avatar - _Karel_
25. 2. 2019 21:39
Re: Nic
Jo, s tím T-Crosem máš pravdu. Ale zdá se, že T-Rocu se docela daří, tak to asi zákazníci zkousávají.
Avatar - white label
25. 2. 2019 20:56
Re: Nic
Myslíš, že někdo z automobilek podobně řeší, jak vypadá ten, kdo z jejich produktů obvykle vylézá?
Golf je (zatím stále) jednička v Evropě, celosvětově je aktuálně nejprodávanějším modelem VW - překvapení - Tiguan!
Do značné míry je to i tím, že Golf nemá verzi sedan (resp. verze sedan se jmenuje Jetta), ale i tak byl doteď celosvětově nejprodávanějším VW modelem Golf a určitě není náhodou, že ho "sesadilo" právě SUV.
25. 2. 2019 20:44
Re: Nic
Tak musím ti dát za pravdu, že tihle “sportovní” kříženci jsou v kurzu... svět se zbláznil, ikdyž většinou z toho vyleze malej obtloustlej chlap nebo blondýna >:D :yes:

Automobilkám generují větší zisk, to je jasný, ale Golf je pořád prodejní jednička ;-)
Avatar - white label
25. 2. 2019 20:24
Re: Nic
Kolik lidí (nejen tady) psalo/tvrdilo, že si nikdo nekoupí (protože nedávají smysl) třeba X5/X6///M (a to jsou jiné váhové/výkonnostní/cenové kategorie), no a stále jsou v nabídce, dokonce v dalších generacích, a teď ještě nově přibyly X3/X4///M. Myslíš, že BMW neví co s prachama, tak dává na trh modely, které si nikdo nekoupí?
Chceš se (dnes) dál ptát, kdo si to koupí? ;-)
25. 2. 2019 19:18
Re: Nic
Předpokládat se to asi dá u normálních modelů, ale ten kdo opravdu chce HH pro radost z jízdy, si nekoupí těžkopádné SUV. T-Roc s 2.0TSI je o víc jak 150kg těžší než Golf GTI ;-)
Avatar - white label
25. 2. 2019 18:52
Re: Nic
Dá se předpokládat, že tak jako určitá část zákazníků přešla/přechází z kompaktních hb na menší SUV/Crossovery, tak podobně budou zákazníci přecházet z klasických hh na hh na bázi menších SUV/crossover.
Avatar - white label
25. 2. 2019 18:44
Re: Nic
Že T-Roc není z laciného kraje je jasné (a T-Cross mi přijde relativně ještě dražší), zbývá otázka, jak hodně bude chtít VW za eRko připlatit. Možná to bude ještě víc, než se dá očekávat, možná naopak.
25. 2. 2019 18:01
Re: Nic
Otázkou zůstává, kdo vlastně tenhle "Hybrid" 300k SUV chce? Nějak tomu pořád nerozumím, auto, co neumí nic pořádně - jako SUV je to malé, tj nenaložíš to pořádně. Na terén zapomeňme a radost z jizdy s vysokým těžištěm taky nic moc... Cena bude podle mě podobná jak u Atecy - 1.1mio základ... Tak snad jen těch 300k zní zajímavě, fakt nevím ;-\
Avatar - _Karel_
25. 2. 2019 16:47
Re: Nic
Vzhledem k tomu, kolik stojí dosavadní 2.0tsi 140 kW to tipuji okolo miliónu. Ten 140kw jsem zkusil konfigurovat a vyšel mi jako Kodiaq. Takže ano, podle mě předražené.
Avatar - white label
25. 2. 2019 15:49
Re: Nic
Karel píše "Pěkný, předražený.", tak jsem si myslel, že už k tomu nějaká cena je.
Cena by neměla převyšovat Cupru Atecu, když je Cupra taková "exkluzivní" značka. ;-)
Avatar - iudex
25. 2. 2019 13:28
Re: Nic
Vieš, aká bude cena?
Zatiaľ som konkrétnu cifru nevidel, na druhej strane sa asi dá predpokladať, že módne SUV/crossover bude drahšie, ako konvenčný heč Golf R, ktorý je sám osebe už sakra drahý (42640 eur), takže T-Roc R bude určite ešte vyššie.
Avatar - white label
25. 2. 2019 12:35
Re: ty plasty uvnitř alá Ford Ka ?!
Prezentovalo se to obvykle jako retro designový prvek a také toho nejsem příznivcem.
Třeba u Porsche to stojí fůru peněz, přitom to pak vypadá hůř, než v bez příplatkovém základu.
Tady je to aspoň ve "frozen matu".
25. 2. 2019 11:46
Re: klíček v zapalování
Ukazka toho zaco vsetko sa pri vw priplaca pri vrcholnom modely.
Avatar - CICERO
25. 2. 2019 11:42
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - skejpa
25. 2. 2019 11:23
ty plasty uvnitř alá Ford Ka ?!
Ty modré dekorativní plasty (nebo ocel?) mi připomínaj Ford Ka >:D To auto taky šetřilo na interiéru a podávalo to jako design >:D
25. 2. 2019 10:42
klíček v zapalování
Ten klíček v zapalování na fotkách je dobrej oldschool :-)
25. 2. 2019 10:23
Nic
A v diskuzi nic.
Nikdo to nikdy nechtel, nikoho to nezajima, nikdo za to ty prachy neda :-)