Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Německý automobilový průmysl podle studie už prý téměř neroste

Německý automobilový průmysl loni už téměř nerostl, i když jak výrobci tak dodavatelé zaměstnali další tisíce nových lidí. Zjistila to studie poradenské společnosti Ernst & Young (EY).
Zpět na článek
Avatar - Hammunasakra
1. 3. 2019 14:10
Re: trefa
Tohle jo :yes:

Nicméně pokrok lidstva prostě souvisí s ekonomikou = i s tou problematickou části kterou zmiňuješ ;-)

Problém je že těch aut chrlíme ročně 100 milionů a absolutní většina s motorama spalujícíma nějakej ropnej produkt a nárůst na 150 milinů a furt pryč = prostě neni možnej
Avatar - Hammunasakra
1. 3. 2019 14:04
Re: růst ?
Prostě fakt = to je protože ses rozhod? Nebo proč? Vysvětlíš? :-)

Neni to moje domněnka = to je všeobecně přijímaná jistota :-! ;-)
1. 3. 2019 10:44
trefa
tak se mi podařilo přesně trefit téma do placu …..nemám moc času, ale trochu se tam plete rozdíl mezi pokrokem lidstva, proti tomu nikdo nic nemá, je logický, správný, nevyhnutelný. Pokrok se ale nemusí projevovat v neustále větším zasypáváním zeměkoule novými krámy. Něco jiného je, a to je ta hlavní otázka, proč když vyrobíme za rok 10 milionů aut, za 5 let jich má být 15 milionů, abychom měli ten správný růst. Ale pozor, to platí ten slavný růst pro všechny obory průmyslu , všechno spotřební zboží. A představme si, že to by probíhalo i s potravinami …...ano, můžeme to všechno vozit do Afriky, ale ti nemají čím zaplatit
1. 3. 2019 09:45
Re: růst ?
Typ lidí jako ty, co si pořádně nepřečte ani prvni příspěvek na který reaguje, spustí salvu nesmyslů o komunistech a závisti a pak se ani nezastydí, takový typ lidí mě udivuje. Dále na tebe už reagovat nebudu.
1. 3. 2019 09:40
Re: růst ?
Hele já říkám že trvalý ekonomický růst neni možný, to je prostě fakt. A ty se mě v návaznosti na to zeptáš jestli teda chci zastavit vývoj všeho. Takže ti píšu že nechci. Že konstatovat fakt že stálý ekonomický růst není možný neznamená chtít zastavit vývoj. To je jen tvoje domněnka. Víc polopaticky už to vysvětlit nedokážu.

Už tady mlátíme prázdnou slámu a já musím reagovat na věci které mi přisuzujete, ale které jsem nikde nenapsal.
Avatar - ZZ
1. 3. 2019 09:34
Re: růst ?
Chytrému napověz... Ale když ti ani návodné otázky neotevřou mysl ;-) Omlouvám se, že to nechápeš.
Avatar - ZZ
1. 3. 2019 09:31
Re: růst ?
Hele, ono zrovna u těch sportovních aut je ten vývoj směrem elektrika asi největší. Je to výkladní skříň technologického pokroku, možností, na nějakou praktičnost se tam moc nehledí. Tam ta elektrifikace přijde podle mě dřív. U normálních aut je to problém. Viz naše poslední diskuze o slepé větvi skladování energie v baterkách, plug-in dobíjení atd. Na příkladu Toyoty, která předběhla dobu a vlastně určila směr v hybridech, který všichni následují, je vidět, že úplně (téměř) přeskočili elektromobily jako takové a jsou zase napřed ve vodíku a tím opět udají směr, ač si to spousta lidí nechce připustit, nebo to ještě nevidí. Vodík je budoucnost a jím poháněná el. auta. Ne baterky, které jsou neefektivní, neekonomické, neexistují možnosti dobíjení, grid na to není připraven a další spousta problémů s tím souvisejících. Proto říkám, že tohle je slepá větev. Jasně že teď chvíli pofrčí, když do toho masivně investují největší hráči, ale baterkám dávám dekádu, maximálně dvě >:D Spotřebitel by se musel omezit až moc. Vodík natankuješ skoro jako benzín = žádné omezení spotřebitele. Tankovat je zvyklej každej. Navíc vodíku je nevyčerpatelné množství. Dá se vyrábět elektrolýzou, když slunce svítí, větrníky točí = využiješ energii, která se dnes už nevyužívá, protože by způsobila problémy v gridu. Vodík je budoucnost :yes: A z dnešního uživatelského přístupu je nejlepší hybrid. Používáš auto stejně, nemáš žádná omezení. :yes:
1. 3. 2019 09:27
Re: růst ?
Asi to nemůže jít ruku v ruce, když stálý ekonomický růst neexistuje. A o tom je celá ta debata. Místo doplňujicích otazek by ses měl spíš omluvit.
Avatar - ZZ
1. 3. 2019 09:22
Re: růst ?
Proč pak teda vyvíjíš? Aby jsi stagnoval? >:D
Avatar - ZZ
1. 3. 2019 09:21
Re: růst ?
A nemyslíš, že to jde ruku v ruce? ;-)
1. 3. 2019 09:19
Re: růst ?
Debata byla o ekonomickém růstu nikoliv o nějakém vývoji.
Avatar - Hammunasakra
1. 3. 2019 08:21
Re: Krize se blíží
No jak komu = správci určitě >:-[]
Avatar - Hammunasakra
1. 3. 2019 08:19
Re: růst ?
Užívat si co pytlík dá = to rozhodně :yes: ;-)
Avatar - Hammunasakra
1. 3. 2019 08:18
Re: růst ?
Tak to je jiná = co se tvořilo miliony let spotřebujem ne za 100 ale 200 let :yes: :-)

Viz já 8:14 ten velkej prostřední odstavec = prostě tak to je a neni to myslim zas tak složitý k pochopení. A nic proti spalovacim motorum ale když vim že tý ropy mám ca na posledních [odkaz] dní tak trvat na tom že je nutný jí používat do běžnejch aut = je fakt blbost. Jel si někdy na elektřinu? Je to super bomba [odkaz] :yes:
Avatar - Hammunasakra
1. 3. 2019 08:14
Re: růst ?
Před pár lety nevěděli co s nim = teď na něm absolutní závislost = a za pár let.. :-)

Prostě zatim ropu fakt potřebujeme = na všechno možný a neumíme jí nahradit a byl by to pěknej průs.er. Na běžnej pohon přibližovadel jí už umíme nahradit = CNG, vodík, elektřina. Na sportovní auta pro zábavu = to je naprosto okrajový procento z těch 100 milionů aut co chrlíme ročně = může eště dlouho zůstat. Spalovat jí na běžný popojíždění a trvat na tom že nikdy jinak, teda dokud nedojde = je spíš blbost ;-)

Nojo levicoví politici = s těma je občas sranda co vymyslej [odkaz]

Dík za mastera = dneska [odkaz] vůbec ne osobní zájem ale přiďte všichni >:D
Avatar - Hammunasakra
1. 3. 2019 08:08
Re: růst ?
Jako že nechápe ty souvislosti = potřeby růstu
Avatar - Hammunasakra
1. 3. 2019 08:07
Re: růst ?
I v roce 2000 př.n.l. to je Starověkej Egypt víš že už tehdy byl i zahraniční obchod atd.? ;-)

Ekonomika v dnešní podobě pochází ze Starověkýho Řecka = tj. někdy 500 př.n.l.

Nepochybuju že i v těch dobách byla snaha o rozvoj a růst = třeba toho obchodu mezi starym Egyptem a Mínojskou civilizací = Kréta :-)

Je to základní pohon lidstva a když se naruší i na amatér název stagnace zřejmě působí blbě ;-)

Bystřejšim než nám co diskutujeme na ACZ to vychází na nutnost rozvoje = rozšířenim na další planety atd. Nutnost = protože když ne nebude to jen stagnace. Fakt :-! :-)
Avatar - Hammunasakra
1. 3. 2019 07:58
Re: růst ?
Viz já 07:54

Nedal si na Hawkingův závěr analýzu při Brexitu, ani při tomhle? :-)

Mimochodem zejtra v osm večer [odkaz] slušně natočený Eddie Redmayne za to má Oscara = doporučuju
Avatar - Hammunasakra
1. 3. 2019 07:54
Re: růst ?
Naprosto odlišné? Zajímavý = no když naprosto tak spíš něco jako "naprosto související" ;-)
Avatar - _Karel_
1. 3. 2019 06:48
Re: růst ?
Tohle je diskuze o EKONOMICKÉM růstu, ne o vývoji. 8-s
Avatar - CICERO
1. 3. 2019 01:05
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - ZZ
28. 2. 2019 22:47
Re: růst ?
Stálý růst se nerovná HDP. Růst, trvalé zlepšování, vývoj je něco, co je něco, co se děje po miliony let. Proč do toho motáš HDP? Tvoji optikou, alespoň jak ji prezentuješ, by ses nejraději zakonzervoval a stagnoval. Stagnace je předzvěst pádu.
28. 2. 2019 22:44
Re: růst ?
Asi sis v hlavě vytvořil nějaké domněnky a na ty reaguješ. Jinak si takhle zcestný příspěvek nedokážu vysvětlit. Ani na to nějak nemám potřebu reagovat. Vážně nás stálý růst provází miliony let? To bych rád viděl ty statistiky hdp třeba jen 2000 přnl.
28. 2. 2019 22:40
Re: růst ?
Zastavit vývoj všeho a nekončící ekonomický růst jsou přece dvě naprosto odlišné věci. Zrovna tak neustále stejnou bednou to nemá nic společného.
Avatar - _Karel_
28. 2. 2019 22:03
Re: růst ?
Jakože spálený je závistivý komouš, protože necítí nutkání neustálého růstu?
Avatar - ZZ
28. 2. 2019 21:47
Re: růst ?
Tywe, ty jsi master všech odkazů na internetu >:D

Jinak k té ropě, kterou spotřebováváme posledních 100 let. Ono tak nějak dřív jsme nevěděli, co s tím sajrajtem dělat ;-)

A tady pan spalenej, co vydělává 30x míň. Dělení nulou, je furt nula :-) Stálý růst je pohonem všeho a provází to celou tuhle planetu po miliony let. Nemá smysl vysvětlovat závistivému komoušovi. Připomněl mi toho jelimana, co chtěl znárodňovat neobydlené byty [odkaz]
Avatar - ZZ
28. 2. 2019 21:38
Re: Krize se blíží
Tak hlavně, že si ho v posledních letech spravujeme dobře. Bude líp >:-[]
28. 2. 2019 19:55
Re: růst ?
Přesně tak a benzín lze vyrábět třeba i z uhlí! A pak ještě máme na Zemi gigantické zásoby zemního plynu! :-) Spalovací motory tady prostě klidně mohou být i dalších 120 let! :-) :yes: :yes: :yes:
28. 2. 2019 19:05
Re: růst ?
Jistě, ropa dojde - dříve neb později. Pokud bych si dovoli rýpnout - i ropa je obnovitelný zdroj - jen s trochu delší dobou obnovitelnosti.

Slunce - fajn, vítr a přílivy - nic moc, biopaliva - humus. Ještě tu máme jádro, tam bych zaměřil síly.
Avatar - Hammunasakra
28. 2. 2019 18:44
Re: růst ?
Mě by teda dost vadilo vydělávat 30x míň :-)

Problém je že by o vadilo většině [odkaz] a fakt hodně

Ale nejde jen o prachy ale všechno = chtěl bys navěky stejnou bednu a ne příště lepší? Příště stejný auto? Zastavit vývoj všeho? ;-)
Avatar - Hammunasakra
28. 2. 2019 18:42
Re: Krize se blíží
Problém je že něco jako vyvázat se nejde. Prostě tohle je náš stát = že sme si ho v letech 1948-89 spravovali fakt blbě až skoro zbankrotoval a přes fakt velkej růst ho relativně blbě spravujeme i dál = to je ten problém. Že místo aby bylo třeba o stovky km dálnic víc = je na hlavu dluh = z velký části zbytečnej

A je to problém protože ty stovky km dálnic a obchvatů který měly bejt 50 let hotový se musej nakonec musej postavit. A čekáš tohle od Babiše nebo Kellnera [odkaz] ? :-)
28. 2. 2019 18:36
Re: růst ?
Jo tak to vim. Vím že posledních 7 let vydělávám měsíčně tak 30x méně než po deset let předtím. Žádnej problém s tím nemám a nestrádám. Takže myslím že stálý růst jednak není nutný a za druhé ani není možný.
28. 2. 2019 18:33
Re: Krize se blíží
A v čem vidíš ten problém? Ke mě nikdo pro peníze nepřijde, pokud stát krachne. Klidně to hned za celou rodinu zaplatim, když mě za to někdo nechá vyvázat ze systému.
Avatar - Hammunasakra
28. 2. 2019 18:15
Re: růst ?
Ok tak příjem = to budeš vědět

Pro jistotu i poslední možnost = menší dávku :-)
Avatar - Hammunasakra
28. 2. 2019 18:15
Re: růst ?
Ani ne [odkaz] ;-)

A teď vážnějš = to že sme většinu ropy co se tvořila miliony let spotřebovali během 100 = asi nebylo moc chytrý. Na spoustu věcí jí nutně potřebujeme a neumíme zatim nahradit. Spotřebovávat jí na běžný denní popojíždění a trvat na tom že nejlepší je dělat to dokud to pude = jak bys to nazval? :-)
Avatar - Hammunasakra
28. 2. 2019 18:11
Re: Krize se blíží
No to je právě ten problém = těch 166 003 dluží tvuj stát = takže ty ;-)

A jestli je vás doma víc.. >:-[]
28. 2. 2019 17:56
Re: růst ?
Nikdy jsem plat nebral, takže nevím.
28. 2. 2019 17:56
Re: Krize se blíží
To dluží stát, né já. ;-)
28. 2. 2019 17:21
Re: růst ?
"Nepůjde nafurt používat spalovací motor" - tak to je přeci stagnace / recese.

Spalovací motory jsou násilně nahrazovány elektrickými, ale auta s elektromotorem nesplňují ani zdaleka to, co se spalovacím - tudíž recese.

Jinými slovy - rád stagnuješ.

>:D
28. 2. 2019 17:19
Re: Krize se blíží
Tak bude letos 98%, no a co?
Avatar - Hammunasakra
28. 2. 2019 16:26
Re: Krize se blíží
Ale jojo [odkaz] teď zrovna 166 003 :-)

A jestli si ženatej tak zrovna tolik tvoje stará a jestli máš děti tak.. ;-)
Avatar - Hammunasakra
28. 2. 2019 16:25
Re: růst ?
Ale může a dokonce musí = ty bys chtěl mít třeba dodnes svuj nástupní plat? Nevim kolik ti je = ale určitě ne >:-[]

Ty nepatrně chytřejší jako Hawking došli k = nutnosti rozšířit se na další planety

Jinak skončíme jako dinosauři ;-)

Je to trochu složitější = část lidí má problém jen s tim že se skoro o 100 milionů kusů novejch aut ročně = nepůjde nafurt používat spalovací motory třeba >:D
28. 2. 2019 16:20
Re: růst ?
Nemůže pořád růst. Ale celá civilizace ja založená na tom že poroste.
28. 2. 2019 16:20
Re: Krize se blíží
Já nikdy nikomu nic nedlužil.
Avatar - Hammunasakra
28. 2. 2019 14:55
Re: Krize se blíží
Kvůli lidem jako ty mě mrzí že 2násobný zvýhodnění nafty proti benzínu = nemůže proběhnout zítra ;-)

Dělat analýzy makroekonomickýho vývoje státu neni žádná prča = musíš nasbírat neuvěřitelný množství dat atd. = teda když ho neděláš ty = to pak je prča :-)
Avatar - Hammunasakra
28. 2. 2019 14:49
Re: růst ?
Protože jinak je to stagnace = ty rád stagnuješ? >:-[]

A protože [odkaz] hodně zjednodušeně :-)

Nicméně vždycky časem narazíš na limity = a neni to o WinDieslovejch bajkách = narazíš na ně i tak. Je možný že sme zrovna u nich = ale to nic = zřejmě mnohem víc srandy přinese přechod na [odkaz] na kterej sme se díky populismu Babišů a Hamáčků a Sobotků apod. zatim moc nepřipravili
Avatar - KANKUNEN
28. 2. 2019 12:45
Re: růst ?
Vím to správné multikulturní řešení. Černoněmci by mohli dostat dávky na koupi autonomního auta. Však to znáš ,,Auto najelo na chodník,,
28. 2. 2019 12:17
růst ?
Může mi někdo vysvětlit, proč by měla výroba pořád růst ?
Avatar - WinDiesel
28. 2. 2019 12:11
Re: Krize se blíží
To není krize, to se jen trhlí Němci částečně odvrátili od spalovacích motorů a nabrali hromady lidí na vývoj a výrobu elektromobilů, což je bude stát hromadu peněz, prodeje budou mít minimální a místo zisků ztráty.
Muselo se to projevit a projevilo se to.
Avatar - CICERO
28. 2. 2019 11:45
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
28. 2. 2019 11:36
Krize se blíží
Krize se blíží. A až přijde, všem vám posměváčkům řeknu: JÁ TO ŘÍKAL!