Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Autosalon Ženeva 2019 živě: Obří ledviny BMW řady 7 musíte vidět naživo

Sedmička má oficiální premiéru za sebou a teď se veřejnosti představuje v Ženevě. A tyhle ledviny opravdu musíte vidět.
Zpět na článek
Avatar - white label
6. 3. 2019 19:52
Re: Minoritní diskuzní skupina...
Vidím to podobně.
Avatar - white label
6. 3. 2019 19:48
Re: Minoritní diskuzní skupina...
Tak zrovna na design e60 a Civ8g jsem ani časem názor vůbec nezměnil.
A když si vedle sebe postavím do řady všechny g. 5er, je e60 (designově) stále jasně "nejanomálnějším" 5er. A k těm prvkům/detailům, "díky" kterým e60 nejvíc vyčuhuje z řady všech g. 5er, se už BMW nevrátilo a nevrací, což není náhoda. U e60 mám problém "pouze" s těmi detaily + interierém (zejména před face).
U Civicu 8g beru od začátku na milost pouze CTR, a názor na běžné verze (5dv. hb) s maskou ve stylu "alobal pod plexisklem" názor také neměním. ;-)
6. 3. 2019 18:28
Re: Minoritní diskuzní skupina...
Si v hlbokom omyle. Spontánne reakcie sú veľmi dobrým meradlom dizajnu, aj keď nie absolútnym. Úloha dizajnu je páčiť sa, upútať, vyvolať túžbu vlastniť ho. Automobilový dizajn sa tvorí pre ľudí, pre laickú verejnosť, nie je to veda pre vedu. Tá tvoja "líbivost" je jedným z aspektov dizajnu, a dosť dôležitým. Ak chceš nejakú knihu na túto tému, zastav sa, pár vecí ti požičiam. ;-)
6. 3. 2019 18:23
Re: Minoritní diskuzní skupina...
To predsa na veci nič nemení. Je úplne fuk, že dnes sa za nejakým autom otočíš, keď si to nerobil v čase, keď bolo aktuálne.
6. 3. 2019 18:16
Re: Minoritní diskuzní skupina...
Nie, dizajnérske štúdio nemám. Ale buď si istý, že v štúdiách, tých minulých aj tých, ktoré ešte ostali, boli a sú trošku iní frajeri, ako fabrickí dizajnéri a ich manažéri, ktorí im stavajú mantinely. A predstav si, čo sa tohto týka, predsa len nejaký rozhľad mám, a neposadím sa na zadok z niečoho, čo mi nesedí len kvôli tomu, že je to uznávaná značka.
Avatar - CICERO
6. 3. 2019 12:20
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
6. 3. 2019 10:23
Re: Obersturmbannfuhrer BMW7
Číňanovi se to bude líbit ;-)
Avatar - simon_sez
6. 3. 2019 10:19
Re: Minoritní diskuzní skupina...
Nikdy si nezmenil nazor na dizajn po urcitom case 'sadania si'?

Mam viac aut, kde som casom prehodnotil svoj pohlad. Pamatam si na sok, ked vyslo bmw e60/61 a teraz, ked ho vidim v dobrom stave v m-pakete, tak sa kludne za nim otocim. Alebo taky Civic 8g, po 'mpv-cku' prislo ufo - pre mna no way! A dnes? s 1,8ckou by som ho hned bral do garaze (ja viem - bazarovy kovboj).
Avatar - ZZ
6. 3. 2019 08:17
Re: Obersturmbannfuhrer BMW7
Německá vzpupnost. Přesně jak to mají oberleitnanti rádi :yes: >:-[]
Avatar - ZZ
6. 3. 2019 08:16
Re: Minoritní diskuzní skupina...
Jasně. Namalovali to po sichte u tuplaku na pivní tácek. Tak dneska funguje jedna z nejlepších automobilek. Tím designovým studiem jsi myslel sebe, ne? Viz výše by to odpovídalo tvému rozhledu v oblasti designu ;-)
Avatar - ZZ
6. 3. 2019 08:12
Re: Minoritní diskuzní skupina...
Designu zjevně nerozumíš, když si myslíš, že dobrý design musí mít pozitivní ohlas veřejnosti. Že něčemu nerozumíš, automaticky neznamená, že je to blbost nebo špatně. Většina nejkvalitnějšího designu je oceněna až s odstupem času. U aut to není jiné. Neplet si design s libivosti, synku. ;-) Koukej kolem sebe, kup si pár knih, choď do muzeí a vnimej. Pak si dáš sám pár facek :-)
6. 3. 2019 08:00
Re: Minoritní diskuzní skupina...
To je taká blbosť, čo píšeš, kámo...Na dobrý dizajn si nemusíš zvykať. Dobrý dizajn sa usadí hneď, nepotrebuje čas na deformáciu tvojho pohľadu a myslenia. Dobrý dizajn reprezentujú sú napríklad autá, ktoré sa objavili na autosalóne ako štúdia, cvičná, či študentská práca, a vyvolali mohutný pozitívny ohlas verejnosti. Niektoré sa preto dostali aj do výroby, námatkou prvý Opel Tigra. Niektoré, žiaľ, zase nie, napr. Škoda Tudor.
6. 3. 2019 07:55
Re: Minoritní diskuzní skupina...
Tak ono je dosť smutné, keď sa prémiová značka musí uchýliť k takýmto obludnostiam, aby nejak upútala. Keby takéto zadanie dali nejakému dobrému dizajnovému štúdiu, myslím si, že výsledok by bol ďaleko lepší, ale takto to dopadá, keď sa už aj u prémie šetrí a orientuje skôr na Čínu.
Avatar - Dinar
6. 3. 2019 07:45
Re: Minoritní diskuzní skupina...
Já to zatím nedávám, ale zkusil jsem v konfigurátoru 7er v mpaketu a v nějaké indiv. červené metle a musím říct, že s těmi černými ledvinami už to bylo výrazně lepší. Ten základ v chromu, kdy dole v nárazníku jsou jakési další chromové hokejky, to prostě ne, to mi připomíná nějaký čínský pokus o rolls royce.
Avatar - Pekelná Micinka
6. 3. 2019 05:17
Re: Minoritní diskuzní skupina...
No problem, mně možná připadá trochu moc krabicoidní, ale fotky mohou mást.
5. 3. 2019 20:58
Re: Obersturmbannfuhrer BMW7
Ale ho*no, Lakatoši ... ;-)
5. 3. 2019 19:42
Re: Minoritní diskuzní skupina...
Já Ti nevím, třeba na čtyřokou Octavii jsem si nezvyknul dodnes, a potom co jsem naživo viděl X7, kde bych vzhledem k velkýmu zbytku auta měl ty ledviny zkousnout celkem lehce, tuším, že tahle 7er se mi asi líbit nebude. Ale tak já zas nejsem cílovka...
Avatar - JohnST
5. 3. 2019 19:40
Obersturmbannfuhrer BMW7
Je to proste za ciarou tie ladvinky a kazi to zmysel pre detail. :'-(
Avatar - ZZ
5. 3. 2019 19:36
Re: Minoritní diskuzní skupina...
Přesně RR a inspirace jím mě napadla při prohlížení fotek. Těžko říct, jestli v tom byl záměr. Pravdou je, že většina aut je naživo lepší. A taky je to dost o zvyku. Design zraje. Naše oči si musí zvyknout. Hlava to pobrat. To je kouzlo dobrého designu :yes:
5. 3. 2019 18:38
Re: čau lidi...
Das ist Oberstumbfuhrergrill
Avatar - white label
5. 3. 2019 15:48
Re: Minoritní diskuzní skupina...
Neboj, oni to brzy zvětší i u 5er, abys to neměl s tou identifikací až tak snadné... ;-)
Avatar - iudex
5. 3. 2019 15:44
Re: Minoritní diskuzní skupina...
Aj ja už trochu prestávam odporovať. Ono ako som písal, ak bolo hlavným cieľom jednoznačne odlíšiť 7er od 5er (čo pred faceliftom nebolo na prvý pohľad jednoduché), tak to sa určite podarilo. Súčasne dostala sedmička určitú až rollsroyceovskú majestátnosť, ktorá sa k luxusnej triede hodí.
5. 3. 2019 14:13
Minoritní diskuzní skupina...
...do které budu asi patřit LCI 7er hanit nebude. Čím víc se na ní dívám, tím víc se mi líbí. ;-)
5. 3. 2019 14:11
Re: čau lidi...
Na to, až začneš klikat jinde se docela vážně těším ;-)
Avatar - CICERO
5. 3. 2019 13:34
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CountachSV
5. 3. 2019 13:34
Dárce ledvinek
K tomu autu to pásne, za mě super. Do černé barvy, límcové leštěné ráfky a po tmě vyrazit do okolí přístavu v Calais. Ráno moře plné vyděšených postaviček, usilovně plavajících na jih.

[odkaz]