Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
neregistrovaný "luf"
27. 2. 2004 13:57
Re: Ktorý?
Aby som to uviedol na este pravejsiu mieru - mam v aute hifi za cca. 50tis SKK. Hra to skvele, uplne genialne. Malokedy pocujem predvadzacie vozidlo, ktore hra lepsie. Posledne to bolo predvadzacie auto od Pioneeru a ked som im pochvalil ciste vysky, chlapik mi ukazal zosilovac Helix schovany pod sedackou a povedal, ze repro su Focal tej najvyssej rady :-) Ale o tom som nechcel - chcel som o tom, ze ked auto stoji a motor je vypnuty je to uplne super. Ale za jazdy je IMHO moja aparatura nerozoznatelna od inych aparatur za 1/4 ceny. Pretoze auto vydava zvuky, vydava strasne vela zvukov takmer v celej sirke pocutelneho spektra. A tak som pri objednavani noveho auta kupil original autoradio....

Pointa je, ze na pocuvanie sprav a nejakych pesniciek, ti bohate posluzi hocijake radio. Rozdiely medzi nimi su, ale akonahle to budes skumat za jazdy, tie rozdiely sa stanu nepocutelne. Takze radim nevyhadzovat za radio kopu penazi, nema to cenu. Radsej si kup poriadne stereo do obyvacky.
neregistrovaný "luf"
27. 2. 2004 13:47
Re: Ktorý?
rbaron - na jednu stranu pises "...jsou asi nejlíp znějící CD" a na druhu "mě se MP3 zamlouvalo". Tak si to ujasni, pretoze IMHO najkvalitnejsie MP3 zneje asi tak hrozne, ako CD na radiu od Vietnamcov. To vyplyva uz len z principu MP3, stratova kompresia zvuku. Velmi sa hodi na synteticke nastroje, tam nic nestracas, ale akusticka hudba pre MP3 nie je. Takze co vlatne chces? Kvalitu alebo kvantitu? :-)
neregistrovaný "rbaron"
27. 2. 2004 13:20
Re: Ktorý?
Alpine, Clarion, Nakamichi a Becker jsou asi nejlíp znějící CD z rádií, Blaupunkt má pořád ještě nejlepší tunery. Mě se MP3 zamlouvalo, neboť mít 100 hodin muziky v autě jenom na tlačítko mi připadá o hodně lepší než hrát za jízdy mariáš s umaštěnejma CD válejícíma se někde po autě.
neregistrovaný "luf"
26. 2. 2004 19:10
Re: Ktorý?
Ja ti poradim: zabudni na Sony, Pioneer, Blaupunkt a podobne a kup Clarion. Kludne bez MP3, v dnesnej dobe lacnych medii si proste napalis co len chces za babku. Mozno nie si audiofil, ale mozno casom zistis, ze chces musiku inak ako Sony, vymenis repraky a potom ho ocenis. Chod na autohifi.cz a daj si poradit tam, ti ludia maju fakt prehlad, aj ked IMHO su trosku moc narocni :-) A ked budes vediet, co chces, zavolaj si do Viedne do MediaMarktu ci to maju a chod si to kupit tam. Nielen ze ceny su nizssie ako u nas, ale este ti vratia DPH (pozor, iba cca. 13%) a tak ti vyda na nieco lepsie. Pred 3 rokmi som takto doviezol Clariona s 6CD menicom za 11tis SKK :-)
neregistrovaný "Anndy"
25. 2. 2004 20:07
Re: Ktorý?
Alebo jednoduxe riesenie. Proste si vyber 9k Skk od darovatela a doloz si zvysok na to 5530MP. Stale stoji 11990,- takze no problem. A ty budes mat radio za 4k a basta :))).
neregistrovaný "Anndy"
25. 2. 2004 20:06
Re: Ktorý?
No neurobim ti rebricek - vyberaj aj podla designu, ak mozes. Ja som vyberal design, moje parametre + ako-tak cena. Jediny kandidat bol pioneer DEH 5530MP. Jedine, co ti poviem, nechci autoradio bez MP3 prehravania. Naozaj je to super vec a usetri to vela miesta, ci financii na CD menic. Radio takmer nepocuvam - vzdy len spravy dopravne, alebo normalne.
neregistrovaný "syso"
13. 2. 2004 07:55
Ktorý?
Nechcem nic z druhej ruky,radio si mam vybrat ako darcek.

Pioneer DEH 3500 MP je urcite super, ale na Slovensku za 10.500, co prekracuje hranicu 8-9tis Sk.

Co by ste si vzali radsej Panasonic CQ RDP 383N (7.500) alebo Panasonic CQ DFX 683 (9.000) ktore su s MP3, alebo radsej Pioneer DEH 2500(9.000) resp Clarion DB 238 (9.000) bez MP3? Sony som po precitani zopar prispevkov z fora vylucil. Este by do tejto ceny spadal aj nejaky Blaupunkt?
neregistrovaný "rbaron"
12. 2. 2004 15:31
Re: Ktorý?
syso: Fakt navštiv fórum autohifi.cz , ten web má několik desítek pravidelně diskutujících a zkušených členů, prostě to tam žije a je tam hodně přátelská atmosféra. Zaregistruj se ať nepíšeš jako noname, oni to moc rádi nemají. Já tam chodím už skoro dva roky, kluci ti poraděj s kompletní muzikou, instalací, odkazy na šopíky, zajímavé slevy, akce i použité zboží. Já například koupil JVC KS-FX942R (nejvyšší kazeťák 2003) + CH-X-1500 (changer na 12 MP3 CD) čtyři měsíce staré za sedm místo dvaceti litrů, přitom žádná čorka. A mám v autě 100 hodin muziky, co čeká jen na tlačítko :o)
neregistrovaný "mfilip"
12. 2. 2004 12:30
Re: Ktorý?
phoenix mp33 nema RDS
neregistrovaný "supersaab"
12. 2. 2004 11:31
Calrion
je osvedcena a kvalitni znacka, sazej na tradici.
neregistrovaný "syso"
12. 2. 2004 07:57
Ktorý?
Skusite urobit poradie?Chcem to dat do noveho Fiatu Punto s pripravou na radio+repro. Dik.

Porovnavane pristroje v cene do 8-9tis Sk:

Pioneer DEH3500MP

Blaupunkt Phoenix MP33

Panasonic CQ RDP 383N

Clarion 238R
neregistrovaný "mfilip"
11. 2. 2004 08:07
Re: Aké autorádio s CD do 8 tis Sk?
mne se kdysi celkem libil Blaupunkt Phoenix MP33 s MP3, u nas toji kolem 5 000 CZK.
neregistrovaný "Anndy"
10. 2. 2004 18:03
Re: Aké autorádio s CD do 8 tis Sk?
Hmm- takze predsa len fiat :)).


No ja by som ti odporucil Pioneer DEH 5530 MP, pripadne 5500 (lisia sa len podsvietim a farbou plastov). Ono sice stoji o 50% viac - 12k SKK, ale stoji za to, podla mna.


Najma sxoponost prehravania CD-R/RW, mp3(aj VBR), znasa rozne formy napalovania (multisession, etc...) a je neuveritelne odolne >:D Ked som na jame prerazil pneu, CD nepreskocilo :)
neregistrovaný "rbaron"
10. 2. 2004 15:48
Re: Aké autorádio s CD do 8 tis Sk?
syso: Řeknu jen jedno:

[odkaz] , diskusní fórum
neregistrovaný "syso"
10. 2. 2004 14:05
Aké autorádio s CD do 8 tis Sk?
Kúpil som nové Fiat Punto s prípravou pre autorádio s anténou a reproduktormi.Vie mi prosím niekto poradiť značku a typ s ktorou mate dobre skusenosti? Viac ako 8 tis Sk zaplatit nechcem.Som bezny pouzivatel, ziadny audiofil.Dakujem.