Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
Avatar - Barrichello
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 19. 7. 2019 22:23
Ale jo, kdyby se dalo 50 miliard euro místo na voloviny tam kam má, žilo by se tu hned lépe. Jenže zelenej byznys je prostě dobrej byznys, tak je potřeba to vyždímat, i když přínos ekologii je prakticky 0 a díky pomateným mozkům co sem chtěj nastěhovat celou afriku a půlku asie je další dobrý byznys neziskovky, pašeráctví a věci kolem.
Avatar - Hammunasakra
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 19. 7. 2019 11:43
To byla ironie = problém proč chyběj peníze o kterejch mluvíš = je úplně ale úplně absolutně JINDE :-)

https://www.reflex.cz/…ro-vyvolene.html
Avatar - Barrichello
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 19. 7. 2019 11:13
Bodejt by se to nevychtlo, když jinde chybí stovky milionů ve zdravotnictví, péči o seniory, obnově půdy, zemědělství a ochrany přírody ale peníze na dotování migrantů a stavbu vodíkových stanic, větrníků, solárů a podobných volovin a na všelijaké dotace okolo jsou.
Avatar - Hammunasakra
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 19:26
Já jo = ale ne-ekonomové holt evidentně NEeee :-)

Čínskej +6% je při rozsahu jejich podvodů s číslama = je RUDĚ BLIKAJÍCÍ poplašnej signál = ale to se v tom musíš pohybovat a věci rozumět = ne jen vidět +6 a mít to uzavřený. Zkus Google = na tohle téma najdeš dneska dostatek materiálu i v češtině = jakejkoli ekonomickej web od Euro přes Kurzy po Patria finance nebo Roklen nebo cokoli..
Je to nejnižší číslo za 27 let = a navíc VÍME že ty čísla neseděj = že šulej. Zopakuju nejnižší číslo co pod vedenim komunistický strany zavedli antisociální kapitalismus nemající tady u nás v Evropě obdoby. Všichni kdo trochu sledujou ví že to neni sranda = a že už nějakou chvíli sou ty čísla navíc podpořený obříma sumama ze strany čínský vlády = na poporu ekonomiky. Jo a sranda že český komunisti kterejm je aktuální levicovej populismus málo = tenhle tvrdej kapitalismus bez sociálních jistot = podporujou :yes: :D

Ale to podstatný = čínská ekonomika se zadrhla už asi JE v krizi = momentálně roste jen díky obřím podporám ze strany vlády

Tady dnešní běžnej tisk https://archiv.ihned.cz/…ogalni-ekonomiku článek se objevil 4 hodiny potom co sem ti tohle napsal :-)

Sníva sa mi = že rozum se krajem (roz)šíří = a každej malej popleta si nebude myslet že bez vejšky rozumí všem oboru = a tak. Ale vim = že to je jen sen :-!
Avatar - Hammunasakra
Re: Re: Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 19:21
Sakra = to je animozita k faktum nebo CO? :-!
Re: citroen
| 18. 7. 2019 18:54
na to, že Fiat nemá okrem tipa za posledných x-rokov žiadnu novinku, sa predáva ešte výborne,
nechápem prečo nepustili do predaja namiesto skončeného punta nové auto, ktoré už dávno predávajú v Južnej amerike a je fakt krásne
mohli mať tak 200.000 aut ročne navyše a byť niekde inde
divná politika
Re: Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 18:51
divný patrón tento Hammunasakra
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 18:49
apple predáva 30% svojej produkcie v číne
ak o toto príde, hrozia mu veľké problémy, možno aj krach postupne
ešte raz, 30% produkcie predáva v číne
preto vedenie apllu apeluje na Trumpa aby konečne urovnal spory s čínou
inak že je aplle v riti
chápeš ????
Re: Re: Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 18:47
človeče čo to splietaš ?
sa ti sníva ??
čo to melieš ?????
čína rastie 6%- rozumieš faktom ?
čo to tu melieš furt ?
Re: Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 18:44
mikra je krásne auto
ale europania majú divný vkus, kupuju len domáce, pokial sa nejedná o SUV
Avatar - Emel
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 17:10
V tomhle případě bych ten vliv kvantifikoval prostě jako 1/21 = necelých 5% poklesu (z těch 7,9%) je vysvětlitelné díky menšímu počtu pracovních dnů.

Pak je tu druhá anomálie... a to loňský rok, kdy se auta registrovala (zřejmě uměle) v letních měsících, aby se pak pod rukou prodávala na podzim a obešla se tak nová emisní legislativa. Vliv "chystání se na WLTP" ještě poroste za 7-8 (8/2018 byl +29,6%... takže návrat na normální hodnoty roku 2017 bude znamenat -23%).

Myslím, že až se ohlédneme na konci roku, tak bude evropský trh někde kolem nuly... protože slabá čísla za loňské měsíce 9-12 se povede překonat a vykompenzuje to mínusko za 1-8.
Avatar - Emel
Re: Re: Re: Vzpomínáte ještě na šrotovné, jak hloupí politic
| 18. 7. 2019 16:56
Za totality by zalezli pod stůl - vážně? Jak jsi na to přišel? Nepřijde ti to trošku nefér odsudek? Mimo jiné je mezi nimi i dost těch, co totalitu zažili jinde než pod stolem ;-) .
Avatar - Hammunasakra
Re: Re: Re: Re: Re: Vzpomínáte ještě na šrotovné, jak hloupí
| 18. 7. 2019 14:53
No to si bohužel nemyslim = viz ten odkaz = roste to naopak do zcela absurdních rozměrů

Jak řiká náš nejvyšší: VŠETCI KRADNÚ :-)

A bohužel nekecá = v tomhle. No i když vlastně i v tomhle https://www.forum24.cz/…-to-neni-pravda/ :D
Avatar - Hammunasakra
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 14:50
Jj migranti a eko = to se u části lidí chytlo :*)

Kampak bys chtěl to luxusnější vyrábíme vyvážet? Když ne do Asie, ultrabohatejm ropnejm zemim a na severoamerickejch kontinent? :-)
Avatar - Barrichello
Re: Re: Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 14:05
JO, neoramxistickýmu molochu EU dochází dech no. Je závislej na číně. ale ta má svoje problémy a Trumpeták jim docela zatápí a jestli se opravdu z číny stáhnou Aplle, Dell a další, tak tam přijde o práci tak půl milionu lidí. A další milion kvůli padající ekonomice a budou mít dost problém hoši. A s nimi samouzřejmě EU závislá na exportu halvně luxusnějších věcí do Asie, arábie a USA.

A všechno to doráží vyházené miliardy za eko nesmysly a migranty :-)
Mitsubishi v ČR
| 18. 7. 2019 13:59
V ČR je za šest měsící registrovaných 110 kusů Spacestarů a to máme vyšší cenu než je v Německu. Další prodaná Mitsubishi jsou : ASX 597, Outlander 286, Eclipse Cross 189, Lancer 8 a Pajero 9. Mirage/Spacestar se vyrábí v Thajsku a na Filipínách.
Avatar - KANKUNEN
Re: Re: Re: Re: Vzpomínáte ještě na šrotovné, jak hloupí pol
| 18. 7. 2019 13:09
Nezapomeň, důvod hýkání, Bureš právě sedí na prameni jiným mafiánům, kteří už mají natažené provázky k lídrů stran a tak se platí komparzisti. Politika je vždy jen špína.
Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 11:38
a čo majú v ponuke? Micra nevyšla, je bizarná, C heč nemajú, xtrail z nejakého dôvodu neťahá a jediný naozaj živý model je kaškaj a ten na všetko nestačí.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 11:35
v eu sa predá 5 spejstárov za rok, sory ale videl som naživo (vystavený v šopingu, nie na ceste samozrejme), tam sa ťažko hľadá dôvod na kúpu. A aj v tom šopingu, kde sú autá nablýskané a vyzerajú dobre, vyzeral ako dovoz z indie.
Avatar - wakantanka
Re: Re: Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 10:54
Ja sa priznám, že som Spacestar na ceste ešte nevidel ... a to som od vás chlapci 35 km. V KE jazdia?
Avatar - Hammunasakra
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 10:52
No jako nepraktikující ekonom = bych to formuloval trochu jinak: Nějakej vliv počet pracovních dní jistě má = ale za dlouhodobym měsíce trvajícím propadem = stojí především.. :-!
Avatar - Hammunasakra
Re: Re: Re: Vzpomínáte ještě na šrotovné, jak hloupí politic
| 18. 7. 2019 10:50
No nikdo z nich sám sobě nepřihrál 6,5 tisíce milionů = jen za dobu co je vicepremiér a premiér https://zpravy.aktualne.cz/…b10ac1f6b220ee8/ a viz Švihla (je trochu švihlá ale fakt špičkovej ekonom) dostává se to do už dost apokalyptickejch rozměrů

Taky nikdo z nich během doby co byl ve vládě ČR nenavýšil majetek o 40 miliard = hýkání je docela na místě ;-)
Avatar - KANKUNEN
Re: Re: Vzpomínáte ještě na šrotovné, jak hloupí politici
| 18. 7. 2019 10:02
Oba jsme velcí antikomunisti, jen vzpomenu poslední předchůdce našeho slovenského premiéra. Paroub, Topol, Nečas a Sobotka. To asi stačí, herci, zpěváci, kavárna a milion chvilek pro hýkání si hrají v době skutečných demokratických voleb hrají na Kryla a Chartu77. Za totality by zalezli pod stůl .
Avatar - Emel
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 09:57
Pokud by to měl být počet pracovních dnů způsobený třeba svátkem v půlce měsíce, tak možná ne - ta auta se stejně zaregistrují ten měsíc, jen bude větší nával na úřadech. Tady to ale bylo způsobené víkendem - 1. a 2.6.2019 byla sobota a neděle, takže to vychází na 10 dní víkendu vs. 20 dní v týdnu (pět celých víkendů na čtyři celé pracovní týdny - maximum možných víkendových dnů).

Když to srovnáš s 2018, tak máš stejné 4 komplet pracovní týdny pondělí až pátek - a k tomu máš ještě pátek 1.6. navíc (podívej se do kalendáře, ta vizualizace pomáhá). Kdyby ten pátek byly prostě normální registrace na úřadě jako každý den, no tak je to řádově +5%. A proč by nebyly, určitě na úřadech nebylo 1.6.2018 prázdno...

Tím neříkám, že se neděje nic jiného... nějaké ochlazení tu je určitě taky. Ale faktor pracovních dnů v tomhle případě určitě vliv má.
Avatar - Hammunasakra
Re: Re: Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 09:34
No jasně že registrace = a na to nemá u aut moc vliv počet pracovních dní = viz historie prodejů = úředníci s timhle počtem ani vzdáleně nejedou nadoraz :-)

Tohle je bohužel součást už rok trvajícího ochlazování ekonomik = i když to k docela agresivně vystupujícím odborníkům na ekonomiku typu flipmode = zatim nedorazilo ;-)

Zatim žádná krize ani jen recese neni = ale poklesy zjednodušeně všeho = trvaj už dlouho = a je to taková zajímavá ekonomická anomálie = všechno postupně padá = nevim jak to popsat = asi jako bys viděl bouračku zpomaleně :-!
Avatar - Hammunasakra
Re: Vzpomínáte ještě na šrotovné, jak hloupí politici
| 18. 7. 2019 09:30
Ne že bych chtěl bránit šrotovné = ale to sou naprostý drobný = a v bohatšim státu to i vede k omlazení vozovýho parku. Problém u nás je https://www.reflex.cz/…ro-vyvolene.html vlastně ten kterej slovenskej exkomunista estbák slíbil řešit a tim vyhrává opakovaně volby = přitom ho naopak... :-!

Jinak 3 válce vs 4 sem zkoušel porovnávat a Toyota 1,2 Turbo vs PSA 1,2 PureTech = z pohledu běžnýho spotřebitele = podle mě naprostá plichta. Pro běžnýho člověka = totálně naprosto nedůležitý = nezájem. Oba motory docela fajn = snad až milý překvapení = na to že to nejsou ani klasický 1,5 litrový PET :-)
Avatar - Emel
Re: Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 09:24
Proč to má menší vliv? Tohle jsou technicky vzato registrace a ne prodeje, takže formálně asi akt registrace auta na úřadě... a na to nemá vliv počet pracovních dní? Ale i kdyby to bylo převzetí auta, tak i tam... málokdo z firmy půjde v sobotu přebírat auto, nechá se to na pondělí... a ideálně se rovnou přihlásí.
Avatar - KANKUNEN
Vzpomínáte ještě na šrotovné, jak hloupí politici
| 18. 7. 2019 09:23
rozhazovali peníze mezi lidi, namísto aby investovali do budoucnosti. Tohle je výsledek. A taky proč by měli lidi svůj současný čtyřválec měnit za tříválec.
Avatar - Hammunasakra
Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 09:16
Obecně se používá = a je to tak. U aut to ale má menší vliv = navíc ta podstata je tady ochlazování který běží už rok a má samozřejmě vliv na prodej aut. Tenhle měsíce furt dál a dál trvající pokles prodejů
https://www.autoforum.cz/…i-presto-boduji/ fakt neni o aktuálnim počtu pracovních dní
Avatar - Emel
Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 09:11
S principem souhlas, korekce na pracovní dny se ve statistice používá běžně a dává smysl i tady.

K těm procentům ale - červen 2018 měl 21 pracovních dnů, ne? A kdybych chtěl být pedant, tak báze pro prodeje je rok 2018, takže je potřeba počítat 1/21 a ne 1/20... a kdyby měl 22, pak 2/22 = 9,09% :-)
Avatar - Hammunasakra
Re: Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 08:58
Tak nějak = asi bych ti napsal to samý ;-)

Na prodej věcí = má počet dní kdy je otevřeno ne našich pracovních = vliv. Ale = jak sem napsal = u aut trochu míň. Našich českejch -11% fakt nemá souvislost s počtem pracovních dní

Těžko říct proč střílíš takovou ráží = nerozumíš ztrapňuješ se.. :-)

Zvlášť když k tobě nedorazilo ani po roce ochlazování ekonomik napříč planetou ;-)
Avatar - Hammunasakra
Re: Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 08:55
Woow :yes: :-!

Ne sorry fantasmagorický IDEOLOGICKÝ vidění = fakt nejsem schopnej pobrat :-)

Dám spíš na znalosti a fakta = tak si zopakujem, že zrovna v tom Německu jako jediným https://byznys.ihned.cz/…t-pracovnich-dni

Papírovejch +6% v Číně je v reálu docela rudě blikající světlo = že má v reálu docela velký ekonomický problémy = k tobě taky nedorazilo? https://www.kurzy.cz/…rijmy-pak-o-3-4/

Tak takhle nějak = to holt melou ekonomové = což ty evidentně nejsi ;-)
Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 08:36
doporucoval bycn nepsat o vecech, kterym nerozumis. Ztrapnujes se. Na vliv prodeju ma pocet pracovnich dni vliv zasadni-znovu, vice nez 70% aut kupuji firmy. Nase rozpocty (prodavame pouze b2b) jsou poctem pracovnich dni vyrazne ovlivneny.
Nevim k jakem propadu ekonomik mluvis-nejaka fakta?
Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 08:32
Co to meles ty ekonome? Kde klesa svetova ekonomika? Ze neroste jak “odbornici” cekaji? Cina ted publikovala rust neco pres 6%, coz na mistni pomery neni moc, do poklesu daleko. Burzy jsou na tom dobre.

Takze to vsechno ma co delat s EU a nesmyslnym tlakem na elektroauta, kvuli kteremu je evropsky automobilovy prumysl (vcele s Nemeckem, kde naopak prumyslovy index poklesl) pod tlakem, vyviji a vyrabi e-auta, ktere lidi nechteji a ostatni vyvoj lrome snad nejakych multimedii je prakticky zastaven....a logicky klesaji prodeje v Evrope.

Tohle JE cele o EU = myslis, ze ses schopnej to pobrat?
Avatar - Hammunasakra
Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 08:30
Tohle neni ale o růstu ale propadu = třeba u nás o 11% proti loňsku = to už je dost

A prodej aut zas tak úplně s počtem pracovních dní nesouvisí = i když nějakej mini vliv tam možná bude :-)

Celkovej propad ekonomik = kterej se promítá do prodeje těch aut = běží napříč planetou už rok = tady v Evropě tomu na chvíli asi pomohlo i WLTP
Re: Další nesmyslnej titulek
| 18. 7. 2019 08:25
Ani ne. Je celkem dulezity faktor, ze v eveopskych zemich mel cerven o 2 pracovni dny mene nez 2018 - z 20 pracovnich dnu (vetsinu aut kupuji spolecnosti) je 10%.
Cerven byl proto vicemene i se 6% poklesem v pohode, o zadny dramaticky pokles nejde. Cervenec ma naopak vice pracovnich dni, uvidime.
Ani ty 3% za prvnich 6 mesicu je ok, i kdyz by vsichni radi rostli, porad a do nekonecna ;)
Avatar - Hammunasakra
Re: JohnST
| 18. 7. 2019 00:24
Kecy http://carsalesbase.com/…ales-data/honda/

Kecy http://carsalesbase.com/…honda/honda-crv/

Ten vztah reality faktů čísel a hlasování :no: je teda zajímavej :D :-!
Avatar - JohnST
JohnST
| 17. 7. 2019 23:19
Honda vypustila dizel a v EU tie jej benzinaciky v SUV nejdu. :-(
Re: Re: Re: citroen
| 17. 7. 2019 22:24
pezot fl by mal byt coskoro.
tymto tempom dacia predbehne nemcov :-O
Avatar - xxc
Re: Re: citroen
| 17. 7. 2019 21:54
Nekoncia im modely? Neviem, ci uz je nova 208, 2008 a pod.
Avatar - xxc
Re: Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 17. 7. 2019 21:50
Mozno spacestarov predaju vela, ale zisk z toho automobilka asi velky nema :-) Lepsie je, ked sa masivne predavaju drahsie auta.
Avatar - Emel
Re: citroen
| 17. 7. 2019 21:36
Za pololetí dejme tomu... ale za červen má Peugeot -10,5%, jeden z největších propadů v top 10.
Avatar - 3_diamanty
Re: Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 17. 7. 2019 20:54
caka sa aj na novy juke ... rovnako model X-trail doplatil na nejaky ten dizel a tak ma uz :yes: osekane predaje ...no aktento rok uz nemame na predajniach ani pulsar ani note... takze nissan sa musi po tomto roku opat nadychnut... uz buduci rok mu bude slapat novy juke a ten by mohol vyrazne pomoct k jeho europskemu opatovnemu narastu ;-)

z japoncov dost pada v eu aj honda.. voci minulorocnemu prvemu polroku uz straca vyse 15 percent... a naopak v eu percentualne najlepsie rastie mitsu... tam je to narast o 13,5 percent voci minulemu roku ... a pomaly ale isto sa mitsu v eu posuva hore.. momentalne uz je pred land roverom :yes: space star-y slapu jak dive ... parada :yes: :-[] :-[]
Avatar - Hammunasakra
Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 17. 7. 2019 20:31
Na tohle prášky asi nepomůžou :-!

Světová ekonomika už delší dobu klesá = snad nejvíc kvůli Číně a její zřejmě hyperbublině = obřímu rozporu mezi daty který uvádí a realitou. Pak kvůli obchodní válce USA vs Čína. Naši ekonomiku a trochu celou EU táhne Německo a tam prodeje https://byznys.ihned.cz/…t-pracovnich-dni

Tohle NEMÁ co dělat s EU = myslíš že seš schopnej to pobrat? :-)
Avatar - Hammunasakra
Re: Re: Další nesmyslnej titulek
| 17. 7. 2019 20:28
Ten Nissan úplně nerozumím = proč tak moc..
Avatar - pradeda777
Re: Další nesmyslnej titulek
| 17. 7. 2019 20:24
Zkrátka a jasně...vedení EU a ekoteroristé to mají na svědomí....fuj! :-[]
Avatar - 3_diamanty
Re: Další nesmyslnej titulek
| 17. 7. 2019 20:21
a si zoberpovedzme taky nissan.. ten klesa doslova brutalne... a okrem kaskaja je uplne jalovy
Avatar - 3_diamanty
citroen
| 17. 7. 2019 20:17
SUVecka mu uz zaberaju :yes: ... uz ich mohli mat davno ale jak vzdy vravim... lepsie neskoro ako nikdy... :yes:

peugeot je uz treti pred fordom... hodne nenapadne sa nam levik posuva vpred ... a jeho zubky su coraz ostrejsie

no a fiat definitivne straca prvu 10tku... presne ako sa uz cakalo.. skoda a toyota ho uz odsuvaju coraz hlbsie .. pred par rokmi keby mi niekto povedal ze skoda bude v eu pred fiatom.. alebo dokonca toyota tak mu nieco necitlive poviem... ale dnes? ... skratka neskutocne ako sa ten trh meni.... :yes:
Avatar - Hammunasakra
Další nesmyslnej titulek
| 17. 7. 2019 20:00
Ne že se nevzpamatoval = prostě se dál propad = o docela masivních 8%

Půlroční propad 3,1% neni úplnej děs ale nic moc = takže červen je = prudkej propad

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku