Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Kolem Alfy opět krouží zájemci. Opravdu ji koupí Číňané?

Slavnou italskou značku by mohlo koupit čínské Geely, dnešní majitel Volva. A zájem prý opět potichu projevil i Volkswagen.
Zpět na článek
Avatar - Avanti
23. 9. 2019 13:48
Re: Prepadák?
Nepísal som, že sa zmenia k lepšiemu, ale dúfam v to :D :D
Inak mne ten plast na palubovke alá Tipo v Giulii až tak neprekáža, skôr mi vadí poddimenzované uchytenie stredového tunela v Stelviu, ktoré po pár km začne neskutočne vŕzgať.. :no:
21. 9. 2019 19:26
Re: Alfa Romeo
Taky jsem poprvé majitel alfa... stelvio 280 koní. Ano, má své mouchy jako každé auto. Ale je to poprvé co se těším, že musím někam jet. A to jsem u jiných aut dříve neměl.
21. 9. 2019 19:19
Re: Alfa
Milý Meky, taky jsem koupil stelvio 280 k, benzín... a za své peníze. Neuvěřitelné co? A věř mi, že nelituji jediné minuty, že jsem to udělal. A to jsem alfu nikdy předtím neměl a alfista jsem tedy až teď. Je to bomba... :yes:
Avatar - speedfred
20. 9. 2019 22:51
Re: Alfa Romeo
AR a celkovo Taloši majú hodne pošramotenú povesť, techicky sú ale hodne zdatný (napr. techonlógie v priemysle) len to nejako nevedia "predať". Nie som Alfista a súčasná Giulia je moja prvá Alfa a zatial som nadmieru spokojný, to iba nejaký miestny odborníci (hlavne tabuľkový a obrázkový) vedia čo je lepšie. Dalšia vec sú fleetové predaje tak tam nemajú nárok.
Avatar - Otrava
20. 9. 2019 20:48
Re: Made in China
To není pravda, po HW stránce to byla špička. Ještě vzpomínám na svou lumii 930 - foťák o třídu výše jak tehdejší galaxy S5, nebo iphone 5s, navíc bezdrátové nabíjení, nechybělo NFC, kvalitní displej... SW byl trochu omezující, ale poslední WM10 byl poměrně příjemný OS, jen bohužel, bez aplikací nemůže konkurovat ostatním...což je chyba MS. Mimochodem, u takového androidu i ios je komplet(!) tmavé pozadí do teď problém a emailový klient od MS byl o dost lepší než gmail. Samozřejmě vše nebylo dokonalé, ale trochu mě mrzí, že ubyla konkurence.
20. 9. 2019 20:05
Alfa Romeo
Možná můj příspěvek bude pro někoho tendenční. Faktem je však pouze to, že neustálá kritika Alfy Giulia od neobjektivních novinářů má zčásti za následek váhání potenciálních zájemců ke koupi tohoto vozu. Osobně vlastním Lexus. Měl jsem možnost již 3x vyzkoušet novou Giulii a srovnám li jí s jinými vozy stejné třídy z dnešní doby, musím objektivně přiznat, že Giulia bude mým příštím vozem. Je technicky velmi dobré auto a to zřejmě vadí německé konkurenci a proto to hodnocení uplácených novinářů. Já se však zviklat nehodlám nechat a tak mám jasno. Pokud jde o budoucnost Alfy, osobně bych jí, pokud bude ekonomická nutnost jí prodat, tak bych rozhodně Číně, protože VW by jí jen "zprasil", tak jako vše, co dostal pod svá křídla. S VW by časem mohla být jako tragický Seat. Ale pokud to nutné není, tak bych neprodal.
Avatar - speedfred
20. 9. 2019 16:26
Re: Alfa
Napríklad ja som kúpil, a na počudovanie miestnych odborníkov to aj jazdí.
Koľko km si najazdil s nejakou novou Alfou? Čo máš teraz za auto?
Len tak mimochodom, predaje to asi nezvýši ale : https://www.motortrend.com/…-comparison-test
20. 9. 2019 15:20
Re: Alfa
paráda. A koľko Alf si si kupil? A kolko tvoji znami? :-[] :-[] :-[] :-[]


Odpociem ti - NULA.

Moze sa ti to pacit, ale ked vojdes do obchodu, tak ALFA ROMEO nebude auto za ktore das SVOJE REALNE peniaze.

LEBO JE TO VRAK
Avatar - speedfred
20. 9. 2019 15:14
Re: Líbí se někomu vlastně Stelvio?
....takže QV a vitaj v klube?
Avatar - Emel
20. 9. 2019 15:04
Re: Líbí se někomu vlastně Stelvio?
Ne, není... ale... co s tím? Za ty prachy je to naprostá pecka, ale prostě to není pro mě, já když už, tak potřebuju auto na značkách.
Avatar - speedfred
20. 9. 2019 15:01
Re: Líbí se někomu vlastně Stelvio?
Ulitima je už preč?
Avatar - Jerry.Gunman
20. 9. 2019 14:15
Re: Alfa
Třeba se to nemá číst jako MEKY. ale jako měkký ? :-)
Avatar - Jerry.Gunman
20. 9. 2019 14:13
FCA a Afla
Když se tak koukám na portfolio mých milovaných Italů, je mi z toho smutno na duši...

Alfa Romeo má dneska v nabídce 4 auta - Julii, Jůlinku :D otevřenýho Spájdra 4C a SUV Stelvio...
když to vezmu odspodu, tak
Spider 4C je specialitka, která potěší srdce, ael korporátní peněženku moc nenaplní :(
Jůlinka :D nižší střední třída, krásné auto, které vypadá, že jede, i když stojí. Jakož takož masovka, ale sama na všechno nestačí
Julie :D Nádherný sedan střední třídy - ale proč, PROČ NENÍ i kombi?? :-( :-( :-(
Stelvio - SUV, protože je taková móda a do "obyčejného " kombíku se nám jít nechce. Pokud vím, zatím se nějak extrémně moc nechytlo? :(

Lancia má t.č. v portfoliu JEDINÝ MODEL, navíc již skoro 10 let starý?

FIAT dělá ve větších objemech vlastně jenom "pětistovku stokrát jinak a vždy nově" a ostatní modelynechává tak nějak dožít, pokud je rovnou nezařízne :(

Chrysler má van Pacifica - a stále udržovanou, byť již morálně zastarávající 300
No a Dodge, ten je v Evropě dosti vzácným ptáčkem jarabáčkem :(

Tohle tedy moc optimisticky nevypadá :(
Avatar - Emel
20. 9. 2019 14:01
Re: Líbí se někomu vlastně Stelvio?
Já bych jednu Giulii užil... když už jsem nechal plavat tu Ultimu :-)
20. 9. 2019 13:27
Re: Prepadák?
Lepší materiály? Fajn, ale 100x více by jim prodeje zvýšil benzinový dvoulitr s manuální převodovkou a kombi Sportwagon!!!
Avatar - kari.laz
20. 9. 2019 12:24
Re: Alfa
to je možné, ale nic to nemění na faktu, že ty prodeje by potřebovaly být podstatně vyšší.
Avatar - Ja Prvni 123
20. 9. 2019 11:22
Osvedcene tema pro zvyseni pristupu...
I ja jsem se "chytnul" .

Jinak nulova informacni hodnota.

Ano, FCA by Alfu mohla prodat, kdyby chtela.
To je asi tak cely, co clanek prinasi.
Avatar - Cuba66
20. 9. 2019 10:14
Re: Alfa
Bože, mít přezdívku jako Žbirka :-! Připomínáš mi jednoho našeho politika, co je tam od vás, ten taky přesvědčuje lidi, že jenom to, co si myslí on, je pravda.
Avatar - Cuba66
20. 9. 2019 10:12
Re: proc me to neprekvapuje?
Ádo, jdi s těma TDI s falešným SW už do p....e :-) Dneska by už Alfa nebyla, protože by jí Dieselgate položilo se slavnejma TDI...
Avatar - Avanti
20. 9. 2019 09:46
Re: Líbí se někomu vlastně Stelvio?
"rozplacnuta giulia je uz teraz prepadak.. len to nikto dopredu otvorene neprizna... uz ked prisla na trh som tvrdil ze tadial cesta nepojde.. "

Ty aj niekedy čítaš, čo napíšeš MohamedeToppere?
Avatar - Avanti
20. 9. 2019 09:45
Re: Prepadák?
Súhlas :yes: dokonca ceny počas predaja razantne poskočili hore..
Facelift G a S je už v testovaní - infotainment, volant a celá stredová konzola budú 100%tne prepracované, zmenia sa aj niektoré materiály.
20. 9. 2019 09:41
Re: Líbí se někomu vlastně Stelvio?
"Poruchová bačkora" je nekonečne opakovaný nezmysel, ktorý jednoducho vyvracajú oficiálne štatistiky. Pokiaľ si myslíš, že kúpou "prémie" si servisne za vodou, mohol by si byť veľmi dramaticky prekvapený.
20. 9. 2019 09:26
Re: Alfa
Zaujímavé je, že napriek slabým predajom, tvorí práve vrcholná verzia QV vysoké a neočakávané percento predaných verzií, hlavne na trhu USA.
20. 9. 2019 09:23
Prepadák?
Tvrdiť, že ide o prepadák je trošku silné, v každom prípade, AR očakávala lepšie predaje. Faktom je, že vrámci áut tejto koncepcie a ceny je Giulia predajmi hneď za Audi A4, BMW3 a MBC, dokonca lepšie ako napr. Jaguár XE (v tomto prípade to prepadák je). Verzia kombi im zobrala 50% predajov a cena mohla myť naozaj o min. 4-5000 € nižšia. Technicky a jazdne však ide o stále špičkové auto, „hospodské“ kecy o nespoľahlivosti sú už naozaj trápne, spomínaný slabý výber motorov tiež neobstojí. Zaujímavý je fakt, že Stelvio, ktoré je drahšie sa predáva v dvojnásobných objemoch ako Giulia. Tej chýba po troch rokoch facelift (lenivá Južanská nátura), hlavne v interiéry (infotainment, niektoré materiálové detaily), inak je to stále nadštandardné auto. Podľa dostupných štatistík sa Giulie predá mesačne spolu na trhoch EU a US cca 1500 ks., Stelvia 3000 až 3500 ks.
Avatar - kari.laz
20. 9. 2019 08:16
Alfa
Bohužel Alfa má spousty příznivců, ale málo kupců. Obdivovatelů a fanoušků si najde dost, ale ne moc z nich si jí opravdu koupí.
Side udělají krásnou Gulii a to i s 2,9 V6 BiTuro, ale tu si koupí pár lidí. Sedan je pěkný, ale tolik lidí v Evropě neosloví. Ale kombi už neudělají. A celkově modelová základna je dost malá. Takže zde bohužel platí staré známé přísloví, že z ho*vna bič neupleteš a pokud nemají co nabídnout (myslím modelově, ne technikou), tak nemohou čekat úspěchy.
20. 9. 2019 07:35
Re: Alfa
Alfa nie je mŕtva, že mŕtvy je tvoj mozog.
Avatar - Jaros71
20. 9. 2019 02:30
Re: Líbí se někomu vlastně Stelvio?
Giulia je rozhodně lepší auto než ten Lexus..
Jenže doba je jiná , lidi chtějí SUV..
Stelvio je super auto , mít na něj beru ho.
Jinak nedostatek kombíků a SUV je problém Alfy i Fiatu v Evropě..to je fakt.
Avatar - 3_diamanty
19. 9. 2019 23:16
Re: Líbí se někomu vlastně Stelvio?
rozplacnuta giulia je uz teraz prepadak.. len to nikto dopredu otvorene neprizna... uz ked prisla na trh som tvrdil ze tadial cesta nepojde.. ( chybaju sikovnejsie motorove kombinacie .. chyba aj kombik .. pripadne 4x4 zvysene oplastovane kombi ) ... navyse za tie peniaze mas uz skutocnu premiu.. nejakeho lexusa a pod a nie takuto poruchovu backoru ktora uz polroka po kupe je nepredajna

na stelviu mi ten zabaci svalnaty dizajn uz sedi daleko lepsie ako na giulii.. ale opat nesikovne strihnute jak motorizacie tak vybavy.... takze ani tu sa neda cakat extra predaj
Avatar - KANKUNEN
19. 9. 2019 22:06
Líbí se někomu vlastně Stelvio?
Za mě to auto nemá žádnou zajímavou křivku, design hlavně nic nepokazit. Tomu autu by stačil jediný motor diesel V6 a bylo by líp. Gulii nechce nikdo ani z bazaru, kdy už je za perníkové srdce.
19. 9. 2019 21:45
Alfa
Je mŕtva.
Už nikoho neoslovil a nikoho nezaujíma.

Zastarané, nekvalitné, bez image.
Odpad.
19. 9. 2019 21:17
Re: Made in China
Nemohu souhlasit ani zbla, ale to je na jinou diskuzi a jiné forum ;-)
19. 9. 2019 19:49
Re: proc me to neprekvapuje?
Dneska ti to nějak nejde Ádo.
JTD bylo dost dobrý na to, aby nemuseli kupovat TDI.
19. 9. 2019 19:48
Re: Made in China
Hlavně byl a katastrofa, že to nechali nakoupit raketu lidí a pak se na to vydělali.
Tak jsem se jim vydělal i na PC a nasál jabko.
19. 9. 2019 19:45
Re: Made in China
Pralela s MS pokulhává - jejich "smart"phony byla katastrofa.
19. 9. 2019 18:41
Re: ???
Ano kámo, je to tak. Díky Bohu.
Běž se vyplakat na rameno Středulovi.
A buď rád, že není povolen odstřel a bičování zaměstnanců!

:-!
Avatar - Ada je zase tady
19. 9. 2019 18:29
proc me to neprekvapuje?
Alfa, stejne jako Suzuki si uz davno mohlo uzivat masivniho zisku diky prodejum vozu s motory TDI, ale kdyz ohrnuli pysk, dobre jim tak... :no:
19. 9. 2019 17:37
Made in China
Skupina Fiat mi čím dál víc připomíná osud Nokie.
Slavná inovativní značka, jenž byla lídrem trhu zaspala a snažila se mermomocí jít vlastním směrem.
Nakonec z toho vzniklo zachranářské FCA (Microsoft).
Výrobky sice vznikly velmi dobré ale důvěra a zájem zákazníku byl už jinde a přesvědčit je o opaku je téměř nemožná cesta.
Nakonec to skončí číňanem, který vše opět zrodí od nuly. :'-(
19. 9. 2019 17:23
???
Rozumiem tomu po prečítaní článku dobre, že preto musí plebs jazdiť litrove trojvalce aby papaláši mohli jazdiť na zravych V8kach?? ..feudalizmus novej doby?