Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Volkswagen Arteon Shooting Brake je realitou. Tady jsou první špionážní snímky

Shooting brake se stává pomalu se rozšiřující kategorií. Vedle Mercedesu a Kie nabídne stylový kombík také Volkswagen.
Zpět na článek
7. 2. 2020 05:43
Palubka/interiér
Arteon má pro mě jednu zásadní chybu a tou je shodna palubní deska a interiér s běžným Passatem
,žádná novinka v dnešní době BMW X 3/X4 má taky shodný interiér je to důsledek šetřeni
16. 1. 2020 21:33
To co je v příspěvku je sama lez
VW Arteon a potažmo SB se vyrábí pouze ve VW Emden v Německu. Co to tady melete o číně?? Jen blbnete lidem hlavu a oplastovanou verzi jsem fakt ani já neviděl a to jsem od zrodu VW Arteon i SB stále v obraze. Chci tím napsat že vím jak vypadá atd.
Avatar - Deutsch
15. 1. 2020 23:46
Re: Nápad
Měl namysli B8, ale napsal A7, je to skoro stejný, kdo se v tom má vyznat :-[]
Avatar - white label
15. 1. 2020 21:04
Re: Nápad
Kdo/co je (podle tebe) postavený na podvozku nové A7? Snad vážně nemyslíš Arteon...?
Avatar - white label
15. 1. 2020 21:00
Re: Vida
Prostorově právě na úrovni prémiové střední Arteon není/nebude určitě. Seděl jsi někdy v Arteonu a v A4 (ideálně i vzadu)?
Arteon SB bude mít velmi pravděpodobně o něco větší objem kufru, než aktuální Arteon fastback/liftback, který má 563 litrů a pro srovnání A4 sedan má 460 litrů a Avant 495 litrů.
A prostorností kabiny se A4 nechytá už vůbec.
Arteon má dokonce větší rozvor, než Superb, sice jen o +1 mm, ale proti Passatu je to výrazných +51 mm. Přičemž už Passat má vzadu více místa na nohy, než A4, po přičtení 5cm Arteon v tomto ohledu A4 prakticky deklasuje. A k tomu je tu pořád argument nižší ceny při srovnatelné výbavě/motorizaci A4.
K P508, pro srovnání má 508ička (fastback) objem kufru 487 litrů, což je o 76 litrů méně, než současný Arteon a rozvor menší o 44 mm.
15. 1. 2020 20:56
Re: Nápad
tak hlavne ma neporovnatelne lepsi podvozok oproti Passatu ... myslim, ze je postaveny na podvozku novej A7
Avatar - iudex
15. 1. 2020 13:37
Re: Vida
Strednej. Samozrejme záleží, ako veľký bude ten Arteon Shooting Brake, ale ak to má byť štýlové kombi a športovejšia alternatíva k Passatu, tak asi bude menšie/menej praktické/s menším kufrom ako Passat Variant. Teda niečo ako 508 kombi, ktorá tiež kvôli štýlu obetovala kus priestoru/praktickosti. Teda by mohlo byť niekde na úrovni tej prémiovej strednej. Uvidíme.
Avatar - white label
15. 1. 2020 13:09
Re: Vida
Po dorovnání výbavy bude cena menší A4 vyšší, než cena srovnatelně motorizovaného/vybaveného Arteonu.
Avatar - white label
15. 1. 2020 13:05
Re: Vida
Prémiové kombi které třídy? Střední prémie je podstatně méně prostorné + při stejné výbavě pořád o poznání dražší a vyšší střední je mnohem dražší...
Avatar - Emel
15. 1. 2020 11:04
Re: Vida
Arteon je ale o kousek větší než Passat... a tvar zadku mi připomíná Superba, který problém s objemem kufru určitě nemá. Podle mě to bude větší auto, než třeba A4/3er. Jinak ale jasně... za cenu A4 to nikdo soudný nekoupí, pokud ho k tomu nedotlačí car policy.
Avatar - iudex
15. 1. 2020 10:56
Re: Vida
Ano, správne narážaš na fakt, že Sup kombi je oveľa elegantnejší ako trochu hranatý a utlititaristický Passat kombi.
Na druhej strane pri tých cenách, ktoré chce VW za akože imidžovku Arteon, plus očakávanú menšiu úžitkovú hodnotu "šúting brejku" oproti klasickému kombi som trochu skeptický. Proste prémiový prístup: menšie/menej praktické kombi za vyššiu cenu ako mainstreamové kombi. Prečo potom nekúpiť rovno prémiové kombi?
15. 1. 2020 10:52
Superb Combi
s 30% přirážkou.

Když si to někdo koupí, proč ne.
Avatar - Emel
15. 1. 2020 08:30
Vida
Postupně se dopracujou k Superbu v kombíku ;-)
15. 1. 2020 00:05
Pěkné, ale
… u Artenonu mě vždy spolehlivě odradí ta šílená lakovaná lišta pod předním okrajem kapoty. Vypadá, jakoby ji tam dolepil nějaký tuner.... :-(
14. 1. 2020 19:46
Pekné
Je fajn, snáď sa to tu bude aj ako tak predávať, radšej stretnúť na ceste toto ako akékoľvek módne SUV. Inak pre európu ak by nebol časom nejaký t-shot (pravdaže elektrický) by bol fajn z toho spraviť aspoň allroad verziu :)))
14. 1. 2020 19:19
Re: Nápad
Je to trochu vetsi nez passat rozvor +6cm rozchod asi 0.5cm, kufr predpokladam o chlup mensi ale velky asi i tak dost.
Ale jinak jasny ze to je jen Passat. Pry je Arteon uvnitr tissi, prestoze ma bezramova okna, nevim, nejel jsem v nem.

Jinak tohle je doslova auto pro me jak delany. Koukam po vybavenym passatu kombi ... jenze to nestihnou, ja chci kupovat max do 3 mesicu, takze asi smulicka.
14. 1. 2020 18:28
Re: Nápad
Ne, lepší ne.
Je technicky úpně stejnej. Je jen hezčí. Ale má menší kufr a je dražší.
14. 1. 2020 18:08
Re: Nápad
Takovej o dost lepší a hezčí passat.
Avatar - 3_diamanty
14. 1. 2020 17:43
mne to pride
ako klasicky kombik... nic viac .. ale inak zaujimavy pocin ( len aby zase nepotopil klasickeho 4 dveroveho arteona ... lebo ako kombika tu mame predsa passat ) ... no uvidime :yes:
14. 1. 2020 17:34
Re: Nápad
Tak tady jde jen o design - jinak je to passat.
Avatar - JirkaV8
14. 1. 2020 17:20
Re: Nápad
To je jen marketing, klidne sport kombi :D Ale zezadu celkem krasavec, to se nechat musi. :yes:
Avatar - _beta
14. 1. 2020 17:19
Nápad
Prečo ostať pri Shooting Brake, keď to s ním nemá žiadnu spojitosť.

Chcelo by to niečo úžasné:

Grand Coupé Shooting Brake.