Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: DS 7 Crossback E-Tense přijíždí na český trh: 300 hybridních koní brzy doplní menší elektromobil

Skupina PSA elektrifikuje a značka DS nechce zůstat pozadu. Na českém trhu jsme dnes přivítali plug-in hybridní variantu modelu DS 7 Crossback. To je ale teprve první vlaštovka.
Zpět na článek
30. 1. 2020 09:29
Re: Colombova zena
Tak v ČR jsou zatím dva showroomy.Donenádávna byl jenom jeden na Černém Mostě.Teď je další v Ostravě.
30. 1. 2020 09:23
Re: pecka
Přijde ti, že tohle může někomu, kdo rád řídí (evidentně to nebudeš) nahradit kupé?
Avatar - del42sa
30. 1. 2020 09:16
Re: DS.
pokud chci čistě elektrické auto jsou jiné mnohem lepší alternativy. Pokud chci prémii s pořádným motorem, pravděpodobně také šáhnu jinam než po DS ;-)
30. 1. 2020 09:13
U nás len ako jazdenka
DS7 Crossback nie je úplne márny. Minulý rok v Európe predal vyše 27-tisíc kusov. Pre porovnanie, asi najbližší konkurent Renault Koleos predal za to isté obdobie ani nie 12-tisíc kusov. Celkovo z DS sa predalo okolo 50-tisíc áut v minulom roku.

Musím povedať, že s DS7 sa jazdí naozaj príjemne. Je to poskladané z P5008 a C5 Aircross, ale vzadu má viacprvkovú nápravu. Dať za to 40-tisíc znie na prvé počutie možno veľa, ale vychádza lepšie ako Koleos a aj ako menší Karoq Sportline (2,0 tsi, 190k).

U nás sa DS predá asi len zopár, hlavne tých šialene drahých e-tense, ale ako jazdenku to tu budeme stretávať, o tom moc nepochybujem.
30. 1. 2020 08:52
Re: pecka
Si zhodnotil od monitoru? Ja som s tým jazdil, 1,6 PureTech 225 a 7,5 litra mi neprišlo zlé.
Avatar - xxc
30. 1. 2020 08:49
Re: DS.
Nove elektricke Maserati na platforme Tesly? Ved si kazdy vyberie, ci Maserati, ci DS :-)
Avatar - del42sa
30. 1. 2020 08:30
Re: DS je zamaskovany
to slovo "hraje si" je docela přesně vystihující ;-)
Avatar - del42sa
30. 1. 2020 08:26
DS.
A teď si představte to stejné auto s šetiválcem a dvěma elektromotory + hydropneumatické odpružení 4 generace. Ano to už by se dalo nazývat prémií, ale ne tenhle paskvil....

DS bez hydry to je jako akvarium bez ryb. Právě ten podvozek a použití nadčasových řešení byla na Citroenu /DS ta největší hodnota. Tohle je .....Meh....

s nákupem FCA tohle ještě více pozbývá smyslu. Proč si kupovat "fake" DS když můžu mít Maserati ? ;-) ( které se u motorů nevymlouvá na emise a podobné vytáčky jako předvádí frantíci ? )
Avatar - Ozzman
30. 1. 2020 08:21
Re: pecka
To bude záležet co stín autem chceš dělat, na dálniční přesuny ve vyšších rychlostech je nafta lepší.
Avatar - xxc
30. 1. 2020 07:28
Re: Colombova zena
On by sa aj predaval, keby to niekde na Slovensku predavali. Zatial asi jedina predajna je v Bratislave. Pritom donedavna boli spolu s Citroenmi, clovek si mohol vybrat, ci chcel Citroen, alebo priplatil za "premiu". Ale nevadi, ja som s BMW relativne spokojny a mozno aj za mensie peniaze :-)
Avatar - WinDiesel
29. 1. 2020 23:05
Re: pecka
Bude to užrané, je to benzín a hybrid tomu nepomůže. :no:
Avatar - Ozzman
29. 1. 2020 21:59
Re: pecka
No hele, 1.4M za nemalé SUV a zrychlením pod 6s ? To by nemuselo být úplně neprodejné.
29. 1. 2020 21:47
chromy...
Hrůza je, že v konfigurátoru nelze mít model bez chromů mimo základ PERFORMANCE Line... A přitom v černé s černým lemováním a černými koly vypadá ve skutečnosti naprosto úchvatně, ale holt si asijské trhy opět vymohly kolotočový vkus..., stejně jako třeba u nesmyslných paketů dalších prémiovek včetně Mercedesu...
konfigurace (že je to škoda???)
https://visuel3d-secure.citroen.com/V3DImage.ashx?…
29. 1. 2020 21:44
DS je zamaskovany
Citroen extra drahy. A Citroen som uz mal, skoda ze na to nie je nejaka riekanka ako na Hjunde...a nehovorte mi, ze je to samostatna znacka, ja viem, ale je to francuz, ktory sa hra na premiu.
29. 1. 2020 21:39
Re: pecka
Já tomu rozumím.
Dává ti smysl, protože ho nebudeš kupovat.
Nikdo nebude.
Avatar - 3_diamanty
29. 1. 2020 20:17
Re: Colombova zena
DS7 pritom predava v eu 2,5 krat viac aut ako povedzme nejake sorento ( 25 000ks : 10 000ks ) .. sranda nie? .. akurat ze vacsina zakaznikov DS7 nie je zrovna zo strednej europy ale skor zo zapadnej eu ( nemecko, francuzsko ) ....

DS7 bol dobry tah... ma predaje... a ako hybrid a 4kolka to ma aj buducnost :yes:
Avatar - 3_diamanty
29. 1. 2020 20:14
Re: pecka
pecka kusok.... sice pekelne drahy ale dava mi zmysel.... comu tu nerozumies?
29. 1. 2020 20:01
Colombova zena
Uz tu DS7 nekdo videl live? Ja teda ne
Avatar - 3_diamanty
29. 1. 2020 19:45
Re: Hm...
pre teba by to chcelo nejaku L200 .. alebo ja uz neviem ( ja by som ale L200 jedine v automate )

ado.. ale ono prave do 4kolkoveho terenaka je lepsi uz automat... v terene je to parada jedine s automatom.. kdezto jazdit v terene klasicky manual/spojka.. tak to auto znicis po dvoch-troch drsnejsich jazdach v terene .. jazdil som kedysi davnejsie v pajere s automatom v terene.. a prave s automatom je to ten pravy tank kde nic neriesis ... uz ale s manualom by som nedal zdaleka v terene to co s automatom ... nemal by som ani taku trakciu a istotu prejazdu .... a este by som akurat tak znicil auto ( minimalne teda spojku ) uz po par jazdach blatistym smyklavym terenom ...
29. 1. 2020 19:42
Re: pecka
Dává smysl NEBO pekelně drahý ?
Avatar - Ada je zase tady
29. 1. 2020 19:40
Hm...
jen pár otázek:

- má to diesel?
- má to manuální převodovku?
- má to čtyřkolku?
- má to ruční brzdu?
Avatar - 3_diamanty
29. 1. 2020 19:27
pecka
5,9s na stovku? ... vau.... a potom ze komu dnes uz treba tesne kupatko s pidikufrom ;-)

pecka kusok.. sice pekelne drahy ale dava mi zmysel .... paci sa mi tento pocin od DS :yes: