Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Porsche není spokojeno s plug-in hybridním prototypem 911. Pořád má nadváhu

Již nějaký čas víme, že se aktuální 911 dočká elektrifikace v podobě plug-in hybridního pohonu. Tvůrci ale zatím úplně spokojeni nejsou.
Zpět na článek
7. 3. 2020 20:48
Re: Ak sportiak, tak HEV.
Tak ja som nikde nevidel, že by riešili klasický hybrid. Už od predstavenia 992 sa hovorilo iba o PHEV, ktorý sa odkladá kým nebudú spokojný s jazdnými vlastnosťami.
Ak by natlačili PHEV do zvyšku flotily a dostali tak tie auta 70-80g/km. Tak pri 911 a 718 by stačil hybrid cely fleet mohol byť okolo 100g/km. Pri tom v ich ostatných modeloch by kilá navyše toľko nevadili a príplatok za PHEV by sa ľahko rozpustil v cene drahého auta. V tom ma Porsche luxus, ktorý si mainstreamová značka nemôže dovoliť.
Avatar - Ham.
7. 3. 2020 17:44
Re: Ak sportiak, tak HEV.
Z uvedeného prohlášení je evidentní, že hybrid zařízli a raději nechají klienty zaplatit pokutu za emise. A věřím, že klienti 911 ji sice neradi, ale nakonec ochotně zaplatí.
7. 3. 2020 17:31
Re: Ak sportiak, tak HEV.
Porche má aktuálne 6 modelov. Z toho 2 športové, ktoré tvoria minoritu predajov. Je naozaj nutné do tých 2 športový napchať 100 kg batérii? V tých ostatných elektrifikácia nikomu nevadí, sú to prerastené autá kde sa nejaké to kilo tratí.
Klasický hybrid by vedel fungovať s kondenzátor, alebo malou batériou a zrazil by papierovú spotrebu o tretinu. Prípadne nerobiť žiadny hybrid, nechať fleetove emisie na zvyšku poľa a v najhoršom doplatiť nejakú tu pokutu.
Avatar - Ham.
7. 3. 2020 15:38
Re: Ak sportiak, tak HEV.
U 911 je především blbost jakýkoliv hybrid. A když už musí kvůli regulacím EU hybrid nasadit, tak jediná cesta je PHEV, protože s HEV by se nikdy ani nepřiblížili natož podlezli limit 95 g/km CO2.
Avatar - .StenLi.
7. 3. 2020 13:02
Ak sportiak, tak HEV.
PHEV je u 911 uplna zbytocnost. HEV by bolo ovela lepsie riesenie, lacnejsie, lahsie, rychlejsie.. kto a na 911, ma ho urcite minimalne ako 3tie auto a na ciste jazdenie do pekarne ma ovela prektickejsie EV.