Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Přeplňování a formule 1? To je docela stará historie

Dnes už si auto bez turba bohužel skoro ani neumíme představit, ve formuli 1 se však používalo daleko před současnou přeplňovanou hysterií.
Zpět na článek
26. 4. 2020 22:32
Avatar - Ja Prvni 123
26. 4. 2020 20:05
No, turbo je při nasazaní ve sportu menší problém, než v civ
A zejména tedy na Imole, která je hodně rychlá a má dost rovných úseků.
;-)
Kromě toho zrovna v F1 stejně motor nevydrží o moc déle, než jeden závod.

No, a v neposlední řadě rozumně přeplňovaný třílitrový V6 by mi nevadil ani v civilu! Nemám rád tříválcove 0,9, co mají 120 koní... někdy, někde a na chvíli...
Rozbalit vlákno
3
26. 4. 2020 23:16
Re: No, turbo je při nasazaní ve sportu menší problém, než v
“ Kromě toho zrovna v F1 stejně motor nevydrží o moc déle, než jeden závod.”
A proto maji tymy 3 motory na sezonu, ze?
Avatar - Ja Prvni 123
27. 4. 2020 19:01
Re: No, turbo je při nasazaní ve sportu menší problém, než v
No, ale po každém závodě se takové drobnosti, jako je turbo nebo uložení ojnic, mění...
28. 4. 2020 07:39
Re: No, turbo je při nasazaní ve sportu menší problém, než v
Ano, v těch osmdesátkách. Teď jsou tři spalovací motory, tři MGU-H, tři turba, dvě MGU-K, dvě řídící jednotky, dvě baterie. Fakt, věř mi :-)
Avatar - Emel
26. 4. 2020 22:32
Renault
Já mám začátek foukané éry spojený s Renaultem a rokem 77. Myslím ale, že někteří diskutéři by 1.5 s 500k neocenili ;-)
Rozbalit vlákno
0
27. 4. 2020 00:17
Přeplňování bylo ve formulích už před 2. světovou
Akorát to nebylo turbo ale kompresor. Z objemu 3 litry v té době dostávali kolem 500 koní.

Takže historie přeplňování je starší, 80+ let.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Stenly67
27. 4. 2020 08:07
Divný článek
Dost dobře mi uniká smysl článku, pokud už autor pominul dávnou historii kompresorů a zaměřil se na 80-tá léta, proč tak nějak opomenul vzpomenout průkopníka přeplňovaných motorů, a to značku Renault? A co třeba úspěšnou stáj Brabham s motory BMW a jejich tituly s N. Piquetem?
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Dinar
27. 4. 2020 08:40
Re: Divný článek
Mám z toho úplně stejný dojem, o čem ten článek vlastně je? Tváří se, že o turboéře v F1 (nebo prvních turbech v F1?) ale není, píše se v něm o dvou sezónách ferrari na začátku osmdesátých let. Na titulce fotka laudova auta z roku 75, prostě zmatina.