Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Modernizované BMW řady 5 oficiálně: Důraznější design a elektrifikace

Již sedmá generace populárního BMW řady 5 se s modernizací dočkala výraznějšího designu, pokrokových asistenčních systémů a samozřejmě nemohou chybět ani nové elektrifikované pohonné jednotky.
Zpět na článek
28. 5. 2020 15:48
Facelift 5er
Nějak mne přijde že design exteriéru ztrácí identitu pětkového BMW.
28. 5. 2020 10:35
prepocet
citujem:
který je spojen s elektrickou pohonnou jednotkou o výkonu 80 kW(190 k)

nie je tam nahodou zly prepocet na kone? zeby 109k?
28. 5. 2020 10:31
Bez nápadu
Za mě naprostá hrůza. Zadní část leze do zadní části číňanům a předek se nápadně podobá trojce.
Bude teď těžké je rozeznat. Verze před FL měla charakter typický pro pětku a byla velmi elegantní. :no: :no: :no:
28. 5. 2020 09:23
Re: Re: Ale jo
Jedinou pehou na krase bude cena za nejaku peknu farbu, tipujem minimalne + 3000€.
27. 5. 2020 20:35
Re: U mě dobrý,
Je to pěkný zlo když pravidelně parkuješ okolo živých plotů, které různě trčí. Každé zaparkování je pak solidní klikačka přes infotainment :D Teď nemluvím o BMW, ale platí to obecně 8-s
Avatar - Emel
27. 5. 2020 19:36
Re: Ale jo
No dobře, je to paráda :-)
Mně se teda líbí třeba osmička... ale tohle bych si představit uměl.
Zelená z toho renderu těžko říct, je těžký trefit nějakou pěknou.
Avatar - CICERO
27. 5. 2020 18:41
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - white label
27. 5. 2020 18:37
Re: Jestli budou ceny BMW M5...
100 x M5, to bude slušný vozový park s pěknou spotřebou... :-)
27. 5. 2020 17:14
Re: U mě dobrý,
Pokud vim zatim ne, az snad od 2023.
Ale ani nevim proc si myslim, ze za to vyrobce prichazi o euro ncap body..
27. 5. 2020 16:49
Hezky
Moc se mi to líbí. Už teď vidím tu polemiku s manželkou, až budeme měnit xc70. Ona bude chtít suv a já pětku kombi :D
Avatar - iudex
27. 5. 2020 16:41
Re: Ale jo
Ja by som bol kľudne expresívnejší: je to paráda a asi najkrajšie BMW v súčasnosti. Chvála bohu za normálne ladviny (aj za zachovanie normálneho interiéru); svetlá sa tak ideálne priostrili a zmodernizovali. Samozrejme to chce M paket, ostatné línie sú slabšie, ale k tomu M paketu na rozdiel od 3er nemám najmenšie výhrady, to je vydarené. Úplne super je tá M550i v zelenej, možno trochu odvážne na veľký sedan, ale sedí mi to tam.
Fakt vydarený facelift. :yes:
27. 5. 2020 16:41
Super
Líbí, líbí! Z hlediska designu jsem rád, že ponechali inteligentní velikost přední masky, i když nárazník trochu překombinovali (na trojku to ale v překombinovanosti ani zdaleka nemá). No a na interiéru nebylo moc co vylepšovat... A taky jsem doufal, že s faceliftem přijde 530e i do kombíku, a voilà, je to tu...
Takže největší problém nový pětky je, že aktuální operák mi poběží ještě rok a kousek. :)
Avatar - fOE
27. 5. 2020 16:15
Re: To nejlepsi od BMW...
Motoricky jo (teda pokud jsi sel po notoricky znamem 20d), ale jinak? E9x byla typicka banglovina, pri uvedeni uvnitr za trest na 5 + do konce utkani, po FL lepsi, cti uz jen za 2+2. :D
27. 5. 2020 16:13
Re: Jestli budou ceny BMW M5...
Tohle si klidně nechám profinancovat. Za 1,3 nová M5 je fajn ;-)
Avatar - fOE
27. 5. 2020 16:12
Re: U mě dobrý,
To aby, kdyby sis to treba mezicasem rozmyslel, jsi to nemusel zapinat vsechno sam. :yes: :D
Avatar - Dzakobo
27. 5. 2020 15:53
Re: Jestli budou ceny BMW M5...
Jak praví známá poučka: Cash is king! :D
Avatar - white label
27. 5. 2020 15:25
Re: Jestli budou ceny BMW M5...
Tak to jsi na tom slušně, jestli máš volných přes 130 mio. :-)
Avatar - lyon667
27. 5. 2020 15:25
Re: To nejlepsi od BMW...
U E90/91 po FL byly problemem spis motory, resp. jejich postupna generacni obmena a proti starsim jednotkam relativni nespolehlivost.
27. 5. 2020 15:05
Re: To nejlepsi od BMW...
E90 byl sedan, E91 kombík. ;-) Ale osobně bych bral FL, byť s o něco horším řízením.
Avatar - Emel
27. 5. 2020 14:48
Re: To nejlepsi od BMW...
Myslím, že se obecně doporučovala spíš E90 než E91... ale možná to byla výjimka.
27. 5. 2020 14:43
Re: U mě dobrý,
Pre-crash ne, zrovna Medvěd ho má citlivý tak, že pokud se vedle cesty šustne listí, už prudce brzdí.
27. 5. 2020 14:43
Re: U mě dobrý,
U MB si můžeš po nastartování povypínat téměř co chceš, ale s vypnutím motoru a následném startu to tam máš znova.
Avatar - Mikesus
27. 5. 2020 14:25
Re: U mě dobrý,
ani by mne nenapadalo, že v některém autě ( když pominu nastavení zobrazení navigace v Corolle :D, taky mně to irituje ), se předělají nastavení ( která nejsou povinná ), které si uživatel udělal.
Avatar - Mikesus
27. 5. 2020 14:22
Re: U mě dobrý,
Já právě netuším, co musí být aktivní ( lenost hledat ), jen u toho pre-crash jsem myslel, že nesmí jít vůbec vypnout. Asi si budu muset trochu dostudovat. Upřímně, ani mne nenapadlo, že u některých aut se tohle zapíná automaticky bez ohlednu na nastavení ( lane assist, cteni znacek, automatická dalkova a dalsi přílepky ). Jediný mne napadl S&S, který se asi taky vždy aktivuje.
Avatar - CICERO
27. 5. 2020 13:57
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
27. 5. 2020 13:54
To nejlepsi od BMW...
...je klasicky po faceliftu.
Takze spotrebitelska rada: Kupujte po FL a pak uz staci tocit kazdou dalsi generaci az po FL :-) :yes:
Avatar - CICERO
27. 5. 2020 13:52
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Dinar
27. 5. 2020 13:21
Re: U mě dobrý,
Nařízen je jen prekolizní, ten, pokud je ve voze instalován, musí být zapnut při každém nastartování a nedá se vypnout. V bmw se dá alespoň nastavit citlivost jeho zásahu, takže není otravný, neláme ruce falešnými poplachy. Já jsem ale měl spíš na mysli lane assist, v akt. generaci mercedesů je defaultně zapnut, strašný vopruz...
Avatar - fOE
27. 5. 2020 13:18
Re: Jestli budou ceny BMW M5...
Nestala sveho casu 1M prave kolem 1,3mil? Kde ty casy jsou... :-)
Jinak se stavim do rady samozrejme. :-!
27. 5. 2020 12:56
Re: U mě dobrý,
Už jsme to řešili...LCI naprosto úžasně odstranilo neduhy původní G30. Vysoké přední lampy oroti hmotě nárazníku pod nimi, zadní lampy s lepší grafikou a i běžná verze je hezčí a trojúhelníčky neřvou tak strašně jako u G20.
Vůbec by mě nevadila středová konzole á la 3er nebo X5, ale tahle je čisťounká. Nové přístroje očekávám od představení 4er za dva týdny. Tedy doufám... ;-)
Je to nejčistší design ve třídě, uvidíme, zda-li se podařilo i zlepšit řízení.
27. 5. 2020 12:51
Re: U mě dobrý,
U BMW tomu tak není u různých lane asist apod. Máš svůj profil a ten se toho drží, nebo defaultně povypínáš co nechceš a pokud to chceš změnit, má BMW tlačítko rychlé volby a tam si pozapínáš co potřebuješ. V případě deaktivace některého ze systémů svítí kolečko oranžově, pokud je vše zapnuté, pak svítí zeleně. Geniálně jednoduché a uživatelsky přívětivé. Nemusíš to řešit s každým novým startem zase a znovu.
Avatar - Mikesus
27. 5. 2020 12:41
Re: U mě dobrý,
Mám pocit, že u některých asistentů je nařízeno, že se musí vždy aktivovat při nastartování.
Avatar - Dinar
27. 5. 2020 12:32
U mě dobrý,
klasický facelift bmw, světla, nárazníky, uvnitř malá retuš a hotovo. Tak se to má dělat, tedy alespoň v premii, rozsáhlé facelifty vlastně jen potvrzují, že se původní desing moc nepovedl. Takže z venku super, alespoň mpaket verze, standard nárazník s tím vloženým patvarem v rozích mě úplně nenadchl, ale celkově je to posun.
A hlavně, díky bohu, nesáhli na vnitřek, klasický středový panel s kolečky klimy, origo 5er idrive ovladač zůstal nedotčen, škoda jen, že se nepotvrdilo info o tom, že budíky nabídnou víc variant zobrazení. Celkově dávám 1-, a v případě potvrzení, že žádné asistenty nebudou zapnuty defaultně a nebude nutno je povypínat před rozjezdem, pak známku změním na čistou 1 a pětka tak pro mně bude znova první volbou ve třídě, protože A6 mě designově a displeji míjí, éčko bohužel trpí na zmíněný problém s otravnými asistenty a XF už v podstatě odešel do věčných lovišť.
Avatar - _Karel_
27. 5. 2020 12:23
5-er
Přední světla super, zadní difuzor včetně koncovek výfuku pro mě pořád nejslabší část auta. Z interiéru by si konkurence měla brát příklad, minimálně ta z Ingolstadtu.
Avatar - Mikesus
27. 5. 2020 12:08
Re: Jestli budou ceny BMW M5...
Mají tam připsano jen M5 navíc, ale mně to pobavilo.
Postavil bych se do fronty za tebe se stejnou objednávkou :)
Avatar - Alf1k
27. 5. 2020 12:01
Zadek
Je o dost lepší počin než u 3er, předek trošku ztratil identitu 5er, ale na druhou stranu už nevidím tu “nabubřelost” většiny modelů vyšších tříd BMW na úkor elegance, kterou mám tak rád u MB, takže řekl bych, že jednoznačně facelift prospěl, vidím moderní a elegantní 5er, která si stále dokáže hlavně tím zadkem držet svou dna ;-)
27. 5. 2020 11:51
ju ty ju
Ty si koupis leda tak vokurku z tesca :D
Avatar - Emel
27. 5. 2020 11:40
Ale jo
Jo, tohle se mi líbí... hlavně ta emková verze, s tmavou ploutvičkou na boku. Ledvinky ještě v normě...

Ta Luxury už je slabší.
Avatar - spitfirecz
27. 5. 2020 11:29
Modernizace
No, nová světla se mi líbí, ale facelift to tedy byl dosti malý. Kromě svetel nevidím zvenku rozdíl, ale větší problém je uvnitř. Skutečně tam nevidím rozdíl oproti vozům z konce 2019 a začátku 2020, které už měli nové displeje.
27. 5. 2020 11:22
Nudný design
Tak mně ten design příjde nudný a ne důraznější.
Kdyby jste ty ledvinky spojili, tak je to podobné dalším autům.
Avatar - Londonbridge
27. 5. 2020 11:11
Redakcia opravte si to
Mate tam preklep ceny noveho BMW M5 budu startovat za 1.3 mil. to M z tade vymazat nech to aspon nejak zhruba sedi :-!
27. 5. 2020 11:03
Jestli budou ceny BMW M5...
...začínat na 1,313mio, jak tvrdí redakce, pak je žádám o objednání 100ks na mě.