Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Poprvé za volantem nové Hondy Jazz. Inspirace MPV má pořád své výhody

Honda Jazz přichází na trh ve své čtvrté generaci. V lecčems se změnila, pořád se ale inspiruje kategorií MPV, díky čemuž je v určitých ohledech nepřekonatelná.
Zpět na článek
12. 6. 2020 14:32
12. 6. 2020 15:02
12. 6. 2020 15:54
12. 6. 2020 16:09
12. 6. 2020 18:39
13. 6. 2020 15:12
13. 6. 2020 11:52
13. 6. 2020 13:24
13. 6. 2020 13:40
14. 6. 2020 12:21
14. 6. 2020 12:44
12. 6. 2020 19:46
Avatar - KANKUNEN
12. 6. 2020 13:26
Vysoko světla, nízko maska
a vykulenec ala Ford je na světě. Mito ale zatím nikdo nepřekonal.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - SKAY
12. 6. 2020 13:38
Re: Vysoko světla, nízko maska
Na Hondu nějaky umirněný dyzajn . Pohon vypada obstojně.
12. 6. 2020 13:40
"vysavacovy" efekt
Uz by ste si tu odrhovacku o huciacom vytocenom motore mohli konecne odpustit (tu spomenute v suvisloti s toyotami). Roky tento blabol citame v testoch dookola. 1) je efektivnejsie, ked motor pracuje vo vhodnych otackach a prevodovka plynule meni prevodovy pomer. 2) argument, ze niekomu to nie je po chuti, lebo mu to zvukovou kulisou nepripomina klasicku koncepciu pohonu je iracionalny. 3) ak si vyberam auto pre zazitok z jazdy, nebude to mestsky hybrid, ten je pracantom na kazdodenne dochadzanie, takze hodnotit ho podla emocnych kriterii je somarina.
Rozbalit vlákno
7
Avatar - xxc
12. 6. 2020 14:05
Re: "vysavacovy" efekt
Ľudia sú rôzni, ani vŕzganie Renaultu nemá vplyv na používanie a neskutočne to znepríjemňuje život. Niekomu môže vadiť ten vysávačový efekt. Niekomu bzučanie elektromotora. A podobne. Človek si aj tak vyberie podľa seba, ale musí mať dostatok informácií.
12. 6. 2020 14:57
Re: "vysavacovy" efekt
Pomalu, ale jistě spěje technický (ne politický) vývoj ke skutečné elektrárně na palubě vozu (tvořenou spalmotem a točivým el. genem) s malým mezi-aku a čistě elektrickým pohonem. Čistý el. režim nebude potřeba (i když možný bude - hlavně na dojezd při prázdné nádrži) a pohon čisě spalmotem už vůbec ne. Honda tady k tomu udělala pořádný krok. Zatím to byly jen prototypy tohoto druhu pohonu, ale jejich spotřeba byla zákonitě poloviční, než této Hondy, i když to byly větší vozy(!).
Avatar - wakantanka
12. 6. 2020 15:29
Re: Re: "vysavacovy" efekt
Aké prototypy? Veď HRV má spaľovací motor výlučne ako generátor, nijak s kolesami nespojený.
Avatar - JirkaVejrazka
12. 6. 2020 15:31
Re: "vysavacovy" efekt
Tenhle zpusob "elektrarna na palube" uz vyzkousen byl a neni moc efektivni, hlavne ve vyssich rychlostech. Existuje duvod proc treba Chevrolet Volt umoznil mechanicke propojeni spalovaku s koly, prestoze to puvodne vubec neplanovali. I tak meli potom dost spatnou spotrebu benzinu, kdyz dosla zasoba energie v baterce. Stejne to ma i tato Honda - pri vyssich rychlostech se propoji spalovak s koly.

Docela rad bych se podival na ty zminene prototypy - byl by nejaky odkaz?
12. 6. 2020 16:04
Re: "vysavacovy" efekt
Ony používají vedle písťáku i mikro-turbínky - např. Pininfarina Cambiano, prodobně Jaguar ???. Písťáky: Hyundai, ... Narychlo nenajdu odkazy. Vše spotřeby kolem 2 l/100km.

Hlavní finta je z vyřazení spalmotu z trakce a jeho umístění na převážnou část provozu do středu "elips" min. spotřeby v grafu P-ot. Tím stoupne účinnost z cca 25% na cca 45% (k 50%).

Volt a Ampera takový provoz umožňovaly, ale ostatní možnosti pohonu zesložitily a zhmotnily celý pohon tak, že to bylo nemožné.

BMW i3 s dodatečným spalmotorkem - to není ono. Ten neběží pořád, ale až doje baterka!!
13. 6. 2020 15:11
Re: "vysavacovy" efekt
Tomu o cem pises se rika seriovy hybrid.
Vis vubec jak funguje tahle Honda??
A ze se jedna o seriovy hybrid?

Ze se pohybuje ve stredu tech elips skoro porad? :-)
Avatar - 3_diamanty
12. 6. 2020 19:48
Re: "vysavacovy" efekt
v tomto suhlas :yes:
Avatar - Jopino
12. 6. 2020 14:32
E:hev
Minulý týden v pátek, jsem se stavil do místní Hondy vyzkoušet nového Jazze.
Demo verze byla ve výbavovém stupni Elegance a v šedé barvě "polished metal". Auto působí zvenčí docela obyčejným dojmem, neurazí a ani neuchvátí. Největší "problém" mám se zadní částí, nelíbi se mi, jak (ne)navazují zadní svítilny na zbytek auta. Slícování karoserie vypadalo slušně, kola působí zapadlým dojmem.
Interiér auta je, jak už je ostatně u Jazze zvykem, nadmíru prostorný. Co se hodně povedlo, jsou sedadla. Velmi komfortní a dobře obejmou tělo, to se povedlo. V autě je stále dost plastů, ale jejich kvalita na mě působila solidně, jakož i dílenské zpracování. Palubní deska a její čalounění potahovou látkou, působí nevšedné. Důležité je, že řidič při řízení nemá žádný kontakt s tvrdými plasty (mám 177 cm).
Přebíral jsem auto, které stálo 7 hodin, bylo 9 st. C. Po stačení tlačítka START se nastartoval spalovací motor a měl vyšší otáčky. Vyjel jsem z parkoviště na vedlejší cestu ke křižovatce, tj. asi 400m a 2 minuty jízdy. Spalovací motor zhasl. Při rozjezdu je znát docela velký kroutící moment el. motoru a auto, k mému překvapení, docela slušně akcelerovalo, aniž by obtěžovalo hlukem. Důležité je, že při akceleraci "převodovka" odřazuje a v interiéru posádka neslyší ten otravný hukot, známý z naprosté většiny hybridů.
Jezdil jsem po okreskách , v obcích i cca 9 km po dálnici s výslednou spotřebou, dle PP 4.1 l/100 km. Trasa cca 40 km.
Rozjezdy z křižovatek probíhaly vždy "na elektřinu", tedy pokud člověk nezadupne pedál do kick downu. Během jízdy postačí na slušnou akceleraci tlačit na 1/3 polohy pedálu, kdy se o pohon "stará" pouze elektromotor. I tak je zrychlení a dynamika velmi slušná. Co se akustického hluku týče, od podvozku je auto tišší, než současný Civik. Na dálnici, při 135 km/h je cestovní komfort stále na dobré úrovni.
Podvozek žehlí nerovnosti velmi dobře, řízení je přesné. Fakt slušně navržené a sestavené auto.
Jen ten (pro mě) diskutabilní design především a cena. 520.000 Kč je docela dost.
Rozbalit vlákno
3
12. 6. 2020 15:02
Re: E:hev
Dobrý den, děkuji za komplexní a hodnotné zkušenosti. Byl bych rád, kdyby bylo možné, abyste se ke zkušenostem se spotřebou ještě jednou vrátil, až toho najezdíte víc. Bylo by to možné? Děkuji. Moc by mě to zajímalo.
Avatar - Jopino
12. 6. 2020 15:54
Re: E:hev
Zdravím,
není vůbec zač. Nicméně, tohle svezení byla jen taková "jednorázovka" (možná ještě vyzkouším Crosstar, pokud ho mezitím neprodají). My nad Jazzem, resp. Crosstarem, vázně uvažovali, jakožto nástupci našeho ex auta, Hondy HR-V 2016. Nicméně, čím více od loňského prosince přibývalo japonských testů Hondy Fit (dvojčete Jazzu), tím méně se nám design tohohle auta přestával líbit. Prostě vyprchalo to původní "nadšení". A v reálu se mi to jen potvrdilo.
Jazz je bezpochyby slušně "udělané" auto, jezdí překvapivě dobře, jen se nám netrefil do gusta. Takže páteční obhlídka a projíždka byla jen ze zvědavosti, zda jsme pořízením jiného auta, neudělali chybu.
12. 6. 2020 16:09
Re: E:hev
Ano - Jazz 2 byl vrchol (např. výhled šikmo vpřed, ...) a Jazz 3 už zase ne. Tady na to (4) jsem zvědavý, protože se mi jeví (podle fotek) jako návrat k 2.
Fitt je am. Jazz a máte pravdu, nějaké ovlivnění tu může k horšímu být.
12. 6. 2020 16:32
Tak toto auto opravdu...
...není můj šálek kávy. Ani technicky, ani designově... ;-\ ;-\ ;-\ A jeho cena se opět spolehlivě postará o to, že to na našich silnicích bude těžký exot. :-)
Rozbalit vlákno
4
Avatar - R32
13. 6. 2020 08:52
Re: Tak toto auto opravdu...
Cena je úplne šialená.... Za tú cenu môžeš mať hybridnú Corollu sakra. :-O
13. 6. 2020 20:05
Re: Tak toto auto opravdu...
Nemůžeš.
Avatar - R32
13. 6. 2020 23:07
Re: Tak toto auto opravdu...
Jazz začína na 19.590,- Corolla 1,8 Hybrid od 19.990,- Máš pravdu, je o 400,- drahšia :-!
14. 6. 2020 18:47
Re: Tak toto auto opravdu...
Jazz začíná na 499 900,- Corolla Hybrid 594 900,-. Rozdíl je 95 000 Kč.
12. 6. 2020 18:39
Spotreba
Uvidíme ako Jazz dopadne so spotrebou v komplexnom teste. Tých 4.9 l nie je zrovna zázrak. Na svojom Jazzovi (s 1.5 V-Tec) som napríklad včera išiel cca 25 km trasu so spotrebou 4.3 l, samozrejme ideálne podmienky, kľudná jazda a tempomat. V 90% jazdím dosť svižne, celkový priemer mám 5.6 l čo hodnotím ako fantastický výsledok.

Hybridnému systému veľmi fandím, mám taký tušák, že to bude opäť raz nezničiteľné auto. Len ten dizajn...
Rozbalit vlákno
7
Avatar - twistedTSD
12. 6. 2020 20:16
Re: Spotreba
Přesně tak. Kdyby jezdil za 4.9 litru v kombinaci, tak by to bylo celkem o ničem vzhledem k tak složité technice a vysoké ceně. Ale to se dozvíme až z testů.
13. 6. 2020 15:12
Re: Spotreba
Na acz tezko.

Dozvime se stejny nesmysl, za ktery bude jezdit obchodak po dalnici.
13. 6. 2020 11:52
Re: Spotreba
Přesně tak, ta spotřeba je většinou nesmysl, mám Mazdu 2 a při trochu def. jízdě v pohodě pod 4, při svižné jízdě 4,5 přes 5 to už musí buď dělat řidič něco špatně a nebo je to brzda plyn.
Avatar - Mikesus
13. 6. 2020 13:24
Re: Spotreba
To bych chtěl vidět mazdu 2 pod 4 litry. To je na úrovni hybridniho yarise, a tomu nevěřím.
Avatar - Jopino
13. 6. 2020 13:40
Re: Spotreba
Téměř každý "soudný" člověk si bude "hájit" zrovna tu svou garáž, obvzlášť na internetu ;-)
Proto se radši podívám na spritmonitor, kde se jaksi těžko překrucují fakta, na rozdíl od té "zaručené" spotřeby paliva, pánů diskutujících.
A kolik pak pálí v průměru taková Mazda 2? Modelový ročník 2015 a výš, s manuální převodovkou 5.63 l/100 km. Tolik fakta. Jasně, někdo jezdí téměř na volnoběh, někdo ždíme každého koně. Je to prostě průměr (od 4.45 l do 9.65 l/100 km)
Taky dokážu jet s Civikem za 5.0 l/100 km, za určitých okolností a nepíšu, že mi to žere 5, když ve výsledku je to 6.1.
Jazz bude bez problémů pálit většině řidičů pod 4 l/100 km, a to s přehledem. Těch mých 4.1 dle PP bylo i se zkoušením dynamiky i s dálnicí a se syrovým, nezajetým, motorem.
Avatar - Mikesus
14. 6. 2020 12:21
Re: Spotreba
Myslím si, že na tom bude jazz podobně jako yaris. Takže 4 litrům není důvod nevěřit. Možná že v urcitych situacich dokonce člověk zvládne i kolem 3.5
Avatar - Jopino
14. 6. 2020 12:44
Re: Spotreba
Taky v takovéto hodnotě spotřeby paliva nevidím problém.
Štve mě, že ukazatel aktuální spotřeby paliva, je u Jazze, jakož i u Civiku (měl jsem to tak i v HR-V) je vyřešen tím pohybujícím se "páskem", takže se za jízdy těžko odečítá aktuální hodnota. Je navíc docela dlouhý, takže, alespoň pro mě, se o to hůř odečítají data. Nevím tak, zda auto na dálnici (což mě hodně zajimalo) "pálilo 6, 7 nebo 7.5 l/100 km.
Při jízdě přes obec a okreskách byla "akuálka" mezi 2-3 l, což je fajn (pokud auto zrovna "neběželo" na mód EV, což bylo docela často))