Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: BMW připravuje plug-in hybridy s dojezdem 100 km. Za elektrickou jízdu dostanete odměnu

Mnichovští rozhodně nezapomínají na své plug-in hybridy. Ty budoucí se navíc mohou těšit na solidní elektrický dojezd.
Zpět na článek
12. 6. 2020 18:54
12. 6. 2020 20:43
13. 6. 2020 22:43
14. 6. 2020 09:16
Avatar - CICERO
12. 6. 2020 14:48
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Machýrek
12. 6. 2020 18:54
Rekuperace
Prosím vás, nemám s pluginem žádnou zkušenost, tak se ptám: je možné nabíjet pouze rekuperací? Nebo musím vždy přes kabel? Díky za odpověd.
Rozbalit vlákno
12
Avatar - Mikesus
12. 6. 2020 20:43
Re: Rekuperace
Rekuperaci toho tolik nenabijes. Co sesbiras, to během chvile využijes.
12. 6. 2020 22:34
Re: Rekuperace
Obecně to sice možné je, ale potenciál pluginu plně nevyužiješ když nebudeš dobíjet ze zásuvky. Jak moc nevyužiješ je otázkou a budeš to muset vyzkoušet, protože se to liší model od modelu.

Kolega má teď krátce (necelý měsíc) Superb iV a tvrdí, že i jen s občasným dobíjením když narazí na nabíječku (doma nemá), jezdí do 4l / 100 km + teda drobný kwh navíc a prý tomu i celkem nakládá. Tady pár lidí z diskusí má taky zkušenosti, tak se možná ozvou...já to mám jen z druhé ruky.
13. 6. 2020 01:18
Re: Rekuperace
Kupovat plug-in a nenabíjet ho ze zásuvky, nemá moc význam, protože člověk zbytečně tahá těžkou, trvale téměř vybitou baterii. To auto sice pořád funguje, ale lepší volba je v takovém případě obyčejný hybrid s malou baterií, která se dobíjí pouze tou rekuperací.
Logika tam je taková, že člověk načerpá nějakou energii tím, že zastaví třeba z 50 km/h na semaforu a pak tu energii hned využije při následném rozjezdu. Účel větší baterie plug-in hybridu je naopak v tom, že se předem nabije ze zásuvky a člověk zvládne kratší trasy i čistě na elektřinu.
13. 6. 2020 12:29
Re: Rekuperace
Význam to samozřejmě má, když vybiji baterky a jedu do centra západoevropského města kam smí jenom EV, tak po cestě si dám mód "nabití baterie třeba na 80%" a baterie se nabíjí jak rekuperací tak i spalovacím motorem. je to sice neefektivní z pohledu spotřeby PHM, ale z pohledu uživatele vysoce efektivní, odstavovat auto někde na parkovišti, volat taxíka nebo se ploužit mastnou tyčí by vyšlo za a) daleko nekomfortněji a za b) daleko dráž.
Avatar - twistedTSD
13. 6. 2020 18:03
Re: Rekuperace
Blbý je, že už člověk někdy ani nemá na výběr, viz Jeep a jeho 4xe nahrazující 4x4.
Avatar - CICERO
13. 6. 2020 22:43
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
13. 6. 2020 12:36
Re: Rekuperace
Nabíjet můžeš rekuperací, spalovacím motorem nebo ze zásuvky. Záleží čistě na tom, jaký mód si v autě zvolíš.
Příklad 1. Jedeš dlouhou trasu řekněme 500 km, takže nejlogičtější je mód běžný hybrid, kdy auto dobíjí baterky rekuperací a používá z nich energii jen do takové míry aby baterka zůstala pořád stejně nabitá (když vyjedeš s nabitím 50%, tak dojedeš s nabitím 50%)
Příklad 2. Jedeš do z domova do práce a zpět cca 50 km. Tak auto necháš doma nabít , zvolíš EV mód a jedeš čistě na elektřinu, s tím, že na konci cesty bude baterka plus mínus prázdná.
Příklad 3 zapomněl jsi nabít, nebo prostě jsi auto vybil a je z něj jenom obyčejný hybrid a přitom tě čeká vjezd do města, kde je povolení do centra jen pro EV, tak dáš na dálnici mód dobíjení baterek z ICE, baterky se ti dobijí a do centra vjedeš v EV módu.
Avatar - Machýrek
13. 6. 2020 15:30
Re: Rekuperace
Díky. Ted jsem měl půl roku RAV4 hybrida a docela mě to zasáhlo. Uvažuju o pluginu. Akorát to sra.ní se s kabelama by mi vadilo, ale pokud to má mód dobíjení baterek z ICE, tak super :yes:
Avatar - JirkaVejrazka
13. 6. 2020 16:16
Re: Rekuperace
Mod na dobijeni baterek je jen pro stav nouze. Ja ho za rok a pul vlastnictvi auta nepouzil ani jednou. Je to totiz ten nejmin efektivni rezim, v jakem muzes plug-in auto provozovat.

S kabely to neni nijak hrozne, pokud mas garaz nebo parkovaci misto. Je to stejne jako s nabijenim mobilu, za par vterin hotovo.
Avatar - Machýrek
13. 6. 2020 16:49
Re: Rekuperace
Nabíjet můžu v garáži. Myslím spíš někde na cestách, že by mi to vadilo. Takhle je to pro mě optimální :yes:
Avatar - JirkaVejrazka
13. 6. 2020 17:32
Re: Rekuperace
Na cestach nenabijim, proste jezdim v hybridnim rezimu, kdyz dojde baterka. Ted se chystam s rodinou na zahranicni dovolenou, kabel brat nebudu (stejne jako loni).
Avatar - Zetti
14. 6. 2020 09:16
Re: Rekuperace
Klidne si to pochval, nikdo to neudela lip nez ty sam
13. 6. 2020 17:50
Dotaz k hybridům
Měl bych dotaz na znalejší uživatele, netrpí motor hybridu tím neustálým "vypínáním a zapínáním", hlavně mechanické části motoru - přijde mi to jako Stop&Start za jízdy, stejně tak teplota motoru?
Rozbalit vlákno
4
Avatar - JirkaVejrazka
13. 6. 2020 18:57
Re: Dotaz k hybridům
Pokud ano, tak to na sobe nedava znat - hybridy jsou dlouhodobe jedny z nejspolehlivejsich aut.
Avatar - Zetti
14. 6. 2020 08:14
Re: Dotaz k hybridům
Zapomnel jsi rict hybridy s atmosferickym motorem, co tady patla evropa shybridama s turbomomotorama ukaze az cas.
Avatar - JirkaVejrazka
14. 6. 2020 08:34
Re: Dotaz k hybridům
No jasne, nechtel jsem moc vychvalovat vlastni garaz ;-)
Avatar - Machýrek
13. 6. 2020 19:00
Re: Dotaz k hybridům
Mam zkušenost jen s Rav4, ta má 2,5 atmosféru, čili menší tlaky a celkově jednodušší, hned po zapnutí naskočí motor a ohřeje se na provozní teplotu, je to velmi rychlé, cca do minuty. Japonci to maj letama vyzkoušený, dyť v USA s Priusama taxikáři bežně najedou milion km.
14. 6. 2020 09:09
Dlší důvod, proč od těchto vozů dát ruce pryč...
https://www.autoforum.cz/…za-desetitisice/
Rozbalit vlákno
0