Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Modernizovaný VW Tiguan je tu. Má světla z Golfu, plug-in hybrid a vrcholnou verzi R

Aktuálně nejprodávanější Volkswagen světa se dočkal modernizace. V lecčem se inspirovala osmou generací Golfu.
Zpět na článek
3. 7. 2020 21:36
Nechápu!
Jak to, že vozidlo z dílen VAG nemá po faceliftu mezi zadními světly chromovanou lištu?!
3. 7. 2020 11:21
Re: Idiocie!
Snad máš pravdu, uvidíme naživo...
https://youtu.be/K_qXOJeWLWY?t=154
Avatar - _Karel_
2. 7. 2020 13:54
Re: Idiocie!
Mám na volantu totéž, tlačítka taky nejsou oddělená a funkčně to nepoznáš, normální mechanicky tlačítka.
2. 7. 2020 12:49
Re: Idiocie!
Hm, ale ta tlačítka nejsou od sebe oddělena. Jsou podsvícena a celé je to jako kolébka, nebo joystick prostě, takže se to hýbe do všech stran. Mate mě tam tím, že říká, že je to podsvícení s kapacitní zpětnou vazbou - to asi myslí spíš haptickou, že to zavrní.

To jsou ale fakt hovada, konec tlačítek. Mobil místo volantu...

Inside, Volkswagen's digital cockpit dashboard will be standard, sitting behind a new steering wheel with touch-sensitive controls taking the place of some conventional buttons.

https://www.autotrader.ca/newsfeatures/20200630/2022-volkswagen-tiguan-gets-updated-look-digital-buttons-plaid-seats
Avatar - _Karel_
2. 7. 2020 12:09
Re: Idiocie!
Já vidím pořád tlačítka+klavírní lak
2. 7. 2020 10:48
Re: Idiocie!
Nejen já vidím patlací...
https://youtu.be/-E8n81wB2n8?list=PLZqvo5rXklBtzPMiZElU9scZ80T6_TgXu&t=457
2. 7. 2020 08:00
Tigimu to sluší
Podle mě Tigi po FL rozhodně prokoukl, nový styling předních světel mu sluší a z trošku nudného auta je fešák. G8 by mohl závidět, tam se to naopak nepovedlo vůbec a G7 po FL je po stránce designu pro G8 nedostižná ;-)
Avatar - white label
2. 7. 2020 00:58
Re: Život jako sen
Žádný ...povič ti z toho R4 akustický armageddon neudělá... ;-)
Avatar - Machýrek
1. 7. 2020 22:58
Re: Život jako sen
Ravka má divnej předek, ale jinak cajk auto, ted jsem chvíli jezdil s hybridem a průměrka 5,8. To jsem v životě s jinym autem neměl. Dost to změnilo můj pohled na auta. Doteď jsem se s ničim nedostal pod 11. Ale tiguan je jednoznačně hezčí. A to Rko, to zas bude tech 11 no ;-)
Avatar - Machýrek
1. 7. 2020 21:50
Re: Život jako sen
Jsem zvědavý na zvuk. Co dávali akrapy do golfa nebo t-rocu, tak to byl hotový armagedon, ale tady už je to rovnou součástí nabídky VW, tak asi to bude dost sešněrovaný pravidlama.
Avatar - white label
1. 7. 2020 21:31
Re: Rozhodně se
Ta "zpětná vazba" od volantu nic moc..., že by to bylo těmi lyžařskými rukavicemi? ;-)
Avatar - Anonym
1. 7. 2020 20:47
VW Story - kdo to vyvíjí
Jak už tu někdo hned v úvodu diskuse psal, tyhle všechny nesmysli vyvíjí lidé, kteří prostě nejsou uplně "normální"

Kdo si najde 4 minuty času, ať se podívá na tohle video a pozorně si všímá těch lidí.
Pak vám bude hned jasné, proč jsou ta auta plná dotykových k-o-k-o-t-i-n (krom toho, že je samozřejmě levnější).

https://www.youtube.com/watch?…


Jinak si myslím, že v rukavicích to ovládat půjde, ale já v létě často jezdím bez klimy jen s otevřeným střešním oknem a jaksi mám ty ruce/prsty prostě upocené a mastné a to je panečku radost pokoušet se ovládat ty dotykové plochy a slidery. Ale tak l-e-s-b-y, h-o-m-o-u-š-i, m-e-t-r-o-u-š-i a mezitypy se tímhle nezabývají. No a právě tyhle lidi jsou u vývoje těch aut...
Avatar - 3_diamanty
1. 7. 2020 18:02
Re: Ked uz sme pri tom VW
v bratislave je jeden z najdolezitejsich a najlepsich zavodov koncernu v celej europe takze za mna fajn rozhodnutie ... https://www.atpjournal.sk/…lom-kvality.html?… :yes:

PS: a urcite nie som sam kto by chcel akykolvek koncernovy produkt radsej od nas ako z turecka ...
Avatar - 3_diamanty
1. 7. 2020 17:56
Re: Tigi
za mna je jednoznacne krajsi tento faceliftovany face.. hlavne ta 3D maska... aj stihlejsie svetla .. uz to nie je spredu vsetko tupe a stlacene jak po crashteste ale ten predok ma konecne aj nejaky smrnc a styl a tvar... :yes:
Avatar - 3_diamanty
1. 7. 2020 17:52
podareny facelift
konecne tigi aj spredu vyzera pekne.. uz to nie je take kratke a tuponose na predok ako doteraz.... https://img2.auto.cz/…ull/6352414_.jpg .. ale pekne uz potiahli aj masku a naraznik viac do 3D priestoru ... chvalim ten predny naraznik masku aj svetla a ich tvar .... razom je zo skaredeho kacatka krasna labut .... bravo tigi .. :yes:
Avatar - _Karel_
1. 7. 2020 15:26
Re: Život jako sen
"nakoniec auto skončí u nejakého mladého slovenského hlupáka" - a jakou barvu máš? Jestli bílou perleť+2,0TSI tak se můžeme dohodnout.
Avatar - _Karel_
1. 7. 2020 15:11
Re: Idiocie!
Mám ve dva roky staré škodovce +- totéž, je to normální mechanický tlačítko, klidně v rukavici. Není to display.
Avatar - Emel
1. 7. 2020 14:51
Tigi
Krátkej Tiguan se mi líbí, holt ty proporce jsou o dost lepší, než u Allspacu nebo Kodiaqu.
Asi se mi víc líbila původní maska + světla, ale celkem je to asi jedno... pořád je to celkem šik auto.
Avatar - SCHROJF
1. 7. 2020 14:26
Re: Idiocie!
No v palčákoch to pôjde asi zle... :-[]
1. 7. 2020 13:45
Re: Život jako sen
RAV-ka je aj teraz neskutočne škaredé auto a je najpredávanejšie SUV na svete
hnus na kolesách má najväčší úspech
to len dokazuje esteticke cítenie väčšiny
ale kedže to má sused, kúpim to aj ja,
to samé tiguan
ale na rozdiel od VW je Toyota naozaj kvalitné auto
prvý Tiguan bol hnus a predával sa hned od začiatku
germáni a ich otroci okolo budú VW kupovať, nech bude vypadať akokoľvek, nech bude drahé a kazivé
je to nemec a VW tak berieme
asi takto to funguje
potom vyplakávaju, že za tie peniaze sa im to furt kazí a opravy sú drahé a snažia sa to rýchlo predať dalej, čo sa im aj darí, lebo blbcov sa vždy nájde dosť
nakoniec auto skončí u nejakého mladého slovenského hlupáka, ktorý si myslí, že je strašne in,
pritom ho to auto len finančne ruinuje, lenže to nikdy neprizná, aby nebol za blbca
1. 7. 2020 13:13
Re: Idiocie!
Neseděl jsem v tom, ale na fotce níže mezery mezi tlačítky nevidím. Připadá mi prostě dotykové...

https://www.netcarshow.com/…wallpaper_0a.htm
Avatar - _Karel_
1. 7. 2020 13:04
Re: Idiocie!
A ty vidíš volant "patlací"? Já vidím normální tlačítka.
Avatar - N6600
1. 7. 2020 12:20
Re: tady
Asi ma na mysli Lauru v autech Skoda. Tam je virtualni asistentka s timto menem.
1. 7. 2020 12:12
Re: Idiocie!
Neverím, že je to dotykové ako zapínanie lam***ek v interiéri či otváranie strešného okna. Aj to nastavovanie svetiel vľavo od vodiča miesto kolieska sa tak tvári, ale v podstate sú to tlačidlá so spojenou vrchnou plochou.
1. 7. 2020 12:06
na palici
to dotykovy ovladani vsude je fakt na palici...
1. 7. 2020 12:03
Sú to VW magori...
Výstražný trojuholník, ktorý použijem 1x za mesiac je tlačidlový.
A tie, ktoré potrebuješ každú chvíľu sú dotykové!
1. 7. 2020 11:58
Re: Idiocie!
Treba skočiť k lekárovi - asi máš neprekrvené končatiny, keď beháš s rukavicami.
P.S. U fajčiarov odporúčam na rozťahovanie ciev Gingko :-)
1. 7. 2020 11:53
Re: Idiocie!
Tak si kúp s plochou 80x120 a môžeš voziť cement na palete!
Avatar - WinDiesel
1. 7. 2020 11:36
Re: Rozhodně se
V běžném silničním automobilu je to úchylnost.
Avatar - WinDiesel
1. 7. 2020 11:34
Re: Idiocie!
Já mám v Mazdě oboje, mohu si vybrat. Dotykáče ale fungují jen když auto stojí. Za jízdy používám otočný ovladač a na vypínání "zbytečných" funkcí mám tlačítka.
1. 7. 2020 11:13
Re: Re: Idiocie!
V Kii je volant aj v zime teply do 30s 😉
1. 7. 2020 10:50
Re: Idiocie!
Sice moc nerozumím těm rukavicím, i když mi auto stojí do rána venku v - 20 tak v rukavicích neřídím, ale jinak souhlas, už ten interiér vypadal nadějně a oni to takhle zkur.. dotykovou plochou. Zajímavé to je v kontrastu se včerejším článkem o Citroenu C4, kdy auto od PSA má najednou normální kolečka klimatizace a tlačítka na vypínání asistentů.
1. 7. 2020 10:39
Re: Idiocie!
Tak si kup auto kde je poradnej kufr. A ne SUV. Ale chapu, ze to zas nebude tak cool no...
1. 7. 2020 10:38
Re: Rozhodně se
Vždycky když vidím někoho řídit v rukavicí tak rychle mizím. Zcela pravidelně si takový exot myslí že je borec a přitom jede jako naprostý nevypočitatelný trotl. Něco jako dědek v klobouku. Fakt se to nedá. Naštěstí jich moc není.
Avatar - zaplosak
1. 7. 2020 09:49
Re: tady
Tak mohli by tam ještě dát virtuální volant a řídit ho pizdou Laurou - další ušetření... :D
1. 7. 2020 09:26
Re: Rozhodně se
Ja zase pouzivam rukavice v aute celorocne. Ale zase dnes uz nie je taky problem najst take, ktore funguju aj na kapacitny display.
1. 7. 2020 09:19
Rozhodně se
nechci zastávat koncernu... ale rukavice používám jen na lyžích...
1. 7. 2020 08:53
Re: Idiocie!
Ty bližší fotky to je fakt maso. Jestli je to vážně jen dotykové a ještě kapacitní, tak to budou lidi při ručkování ty krají spínat nechtěně. Držím volant v pozici tři čtvrtě na tři...
1. 7. 2020 08:49
Re: Idiocie!
V zime vlezu do auta a rukavice si nechám, protože než se vyhřeje volant a okolní vzduch, tak jsem v práci...
Nezkoušel jsem, ale ta tlačítka obecně na klimu, audio atd. jsou vážně kapacitní a ne odporová? Takže bez rukavic to fakt nejde?
1. 7. 2020 08:43
Re: Idiocie!
Tu nemusíš šoférovať v rukaviciach, keď máš možnosť mať vyhrievaný volant.
Skôr mal Volkswagen problém, že ovládanie tempomatu (-/+) bolo horizontálne a pod ním rovnako ovládanie hlasitosti. Vidieť to napr. tu pri T-Crosse. Hoci to bolo farebne odlišné, dosť sa to plietlo.
http://www.netcarshow.com/…wallpaper_97.htm
Teraz je to už lepšie v Tiguane.
http://www.netcarshow.com/…wallpaper_14.htm
Ideálne riešené to má nový Leon, na hlasitosť ostáva koliesko.
http://www.netcarshow.com/…wallpaper_4a.htm
Avatar - iudex
1. 7. 2020 08:31
Re: Život jako sen
Tak vkus sa rôzni, mne Tigi vždy pripadal ako prototyp bezpohlavného generického SUV, najmä v základe (R-line bol o niečo lepší). Ale je pravda, že tento R model už vyzerá celkom fajn a už len za samotný fakt, že tam VW dal 235 kW benzín je na pochvalu.
1. 7. 2020 08:29
Re: Idiocie!
Ano, nic jiného nezbyde. Ale, jaké středně velké SUV má ložnou plochu kufru 1 x 1 metr? - to opravdu potřebuji. Snad jen Huyndai/Kia....
1. 7. 2020 07:59
Re: Idiocie!
No uplne jednoduche. Poobzeras sa mimo koncern 😉
1. 7. 2020 07:52
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - _Karel_
1. 7. 2020 07:50
Tiguan
Své první dojmy z fl jsem trefně popsal v blogu. Zde je výňatek toho nejdůležitějšího: " ehm, ehm... hmm, tedy- mmm, ehm uff, nic moc."
Avatar - Allo
1. 7. 2020 07:49
Zase nic
Odvětrávané sedačky zase nejsou ;-\
Avatar - zaplosak
1. 7. 2020 07:28
tady
nevidím už žádná fyzická tlačítka,( rádio - media - nastavení - klima atd.) je tohle vůbec možný? :-O
Třeba jsem je přehlédl...
1. 7. 2020 06:22
Idiocie!
To je fakt dnešní přihřátá idiocie cpát všechno dotykově. Dotykové ovládání na volantu mě dostalo. Říkal jsem si, že když zrušila otočný ovladač hlasitosti na rádiu, tak to zkousnu a půjde to kolečkem na volantu. Ale oni i tohle daly dotykově?? Na volantu?? Mám pocit, že to navrhují vousatí metrosexuálové, kteří to nikdy nezkusí ovládat. Nastavení tepoloty, větrání atp. ani nemluvě. Takže bude třeba se koukat na tlačítka místo na cestu. A nikde jsem se nedočetl, jestli tyhle debilní dotykovky někdo otestoval v rukavicích. Jak na to půjde šahat v zimě? Těšil jsem se na nové Tiguana, že nahradí dosluhující oktávku. Chci vyšší posez a kufr, a to kromě Kodiaka splňoval jen allspace. Tak teď nevím co :(
A displej stále mimo zorné pole to je naopak retro.
Avatar - Machýrek
1. 7. 2020 00:30
Život jako sen
R-ko s laufama akrapovič :yes:
První tiguan byl stejně škaredej, jako první RAVka a jak ty generace šly, tiguan nyní jednoznačně vede. Za mě paráda.