Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Takhle se vyrábí nový Fiat 500. Nahlédněte do zákulisí jedné z nejstarších automobilových továren Evropy

Závod Mirafiori v Turíně byl otevřen již v roce 1939, a tak dnes patří mezi nejstarší dosud fungující automobilové továrny v Evropě. Aktuálně se tam začal vyrábět nový Fiat 500.
Zpět na článek
2. 11. 2020 16:23
Tak hlavně, aby v Mirafiori....
...co nejdříve zahájili také výrobu nového Punta, a s pořádnými benzinovými motory FireFly! :-) :yes:
Rozbalit vlákno
8
2. 11. 2020 17:35
Re: Tak hlavně, aby v Mirafiori....
To nehrozí neboj
2. 11. 2020 18:48
Re: Tak hlavně, aby v Mirafiori....
Tak mám z Fiatu pocit, že tam bude raději vyrábět jen elektrický F500 za milion... Otázka je, jak dlouho ;-)
Avatar - Avanti
2. 11. 2020 20:05
Re: Tak hlavně, aby v Mirafiori....
Myslím, že dlhšie ako 4-5 rokov, pracujú totiž aj na spaľovacej hybridnej verzii novej 500vky, ktorá by teoreticky mohla nahradiť súčasnú spaľovaciu 500vku.
2. 11. 2020 20:21
Re: Re: Tak hlavně, aby v Mirafiori....
Je pravda že jsem nedávno četl rozhovor s CEO fiatu a říkal že ta EL platforma nové 500 umí i zástavbu spal.motorů. Tak se uvidí no ale věřte jim něco
Avatar - Avanti
2. 11. 2020 21:02
Re: Re: Tak hlavně, aby v Mirafiori....
Ja si myslím, že keď budú chcieť vyťažiť tú novú platformu na zaplatenie jej vývoja, tak to 500vka sama, príp. s novým Centoventi asi nezvládnu, potom sa mi to hlavne po fúzii s PSA (ktorí malé autá segmentu A zarezávajú) zdá reálne, aby si to našlo svoju budúcnosť.
3. 11. 2020 07:47
Re: Re: Tak hlavně, aby v Mirafiori....
Som zvedavý... Príde mi tragikomické, keď je líder v segmente malých áut závislý na platformách niekoho iného...
3. 11. 2020 07:48
Re: Tak hlavně, aby v Mirafiori....
Len mi nie je jasné, prečo by malé autíčko nutne malo mať hybrid... Nech to robia v elektrike vo veľkom, a dajú tomu normálnu cenu, a popri tom normálny benzínik s 5-litrovou spotrebou v meste. Fakt nerozumiem tej filozofii stavať všetko na päťstovke a na ostatné, hoci úspešné, viac-menej kašľať...
Avatar - speedfred
3. 11. 2020 11:41
Re: Tak hlavně, aby v Mirafiori....
Presne tak, toto by bol elektricky ideal do mesta tak do 300tis Kč. Nie ale za to co pýtajú teraz.