Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Huawei plánuje výrobu elektromobilů. První prý představí už letos

Čínská technologická společnost Huawei Technologies plánuje výrobu elektromobilů pod svou vlastní značkou. Některé modely by mohla představit už v letošním roce.
Zpět na článek
2. 3. 2021 11:56
Re: ....
A proč dělá automobilkám ,a nejen jim, právě Evropa problémy taky umíš vysvětlit?
Avatar - Blue Sun
1. 3. 2021 19:10
Re: ....
Jo, vynořilo se plno čínských značek, a objem jejich cílové skupiny zůstává stále stejný. Takže se jen více tříští jejich vlastní prodeje. Nic, čeho by se Samsung musel bát. Nehledě na fakt, že čínské značky od něj berou fotosnímače, paměti, čipsety... takže Samsung z toho má tak i tak dost velký zisk.
Zajímavé, najednou se v Evropě vyrábí sterilní produkty pro přesun z bodu A do bodu B. Tak hlavně, že poslední rok tu všichni vypisujete, jak je elektromobilita konec evropské produkce, a předpisy EU jak zabíjí unikátnost evropských automobilek, protože se ztrácí zaměření na řidiče a požitek z jízdy.
O tom, že Evropa se musí přizpůsobit změnám vnímání trhu, tu píšu už nejméně rok. A buď to zvládne, nebo oprávněně zůstane pozadu, a pak si ji holt ta Čína koupí. Ale pořád čekat, že se svět vrátí zpátky, a bude velebit evropskou autoprodukci pro její tradici, je cesta do pekel.
1. 3. 2021 14:53
Re: ....
U politiků snaha o zachování evropského průmyslu není. Bohužel je to spíš naopak.
Avatar - Plautus
1. 3. 2021 14:41
Re: ....
Samozrejme, Samsung je zatiaľ stále jednotka na trhu, ale pozri sa, koľko sa vynorilo čínskych značiek, ako predajmi za posledné roky rastú, a ver tomu, že napriek nášmu odlišnému názoru, si ich mnohí kúpia aj opakovane, ako si iní kupujú opakovane Samsung či iPhone. Takže môžeš sa smiať, tiež sa im môžem smiať, ale nič to nemení na tom, že to smeruje do fázy, v ktorej sa nakoniec budú smiať Číňania nám. Oni si idú svoje a dobiehajú, ak už nepredbiehajú, doterajších hegemónov v mnohých oblastiach. Je to o nákladoch a benefitoch, teda čo daný produkt za danú cenu ponúka. Západný svet im túto stratégiu vnútil a teraz sa obracia proti nemu samotnému.
Čo sa áut týka, máš pocit, že v Európe sa vyrábajú a vždy sa vyrábali len autá pre pôžitok z jazdy? Tváriš sa ako keby všetky značky boli jazdne na úrovni Ferrari, Porsche, či aspoň Alfa Romeo, BMW a pod. Práve naopak, väčšina automobiliek robí “sterilné” produkty zdieľajúce techniku naprieč značkami, ktoré ľuďom poslúžia na presun z bodu A do bodu B. Nijako tým teda nespochybňujem cieľové skupiny, len by bolo fajn zachovať výrobu v Európe, pretože bez práce si ťažko zachováme aj kúpnu silu a potom sa možno mnohí budú nútení pozerať aj v tomto smere po čínskych produktoch.
Avatar - Blue Sun
1. 3. 2021 14:24
Re: Čína....
Ty už si taky umí vyrábět sami. :-)
1. 3. 2021 11:58
Re: Čína....
Bohužel, my jako západ jsme byli schopni nabídnout jen drogy.
1. 3. 2021 11:29
Re: Čína....
Víš jak se Británie dostala k Honkkongu? Víš jak se chovala k Číně? Státy mimo Západ s námi mají zkušenosti a dle toho se celkem logicky i chovají.
Avatar - Blue Sun
1. 3. 2021 11:25
Re: ....
Tomuhle se směju. O tom, jak čínské mobily zlikvidují Samsung, se píše už deset let. A realita je taková, že Samsung je stále jednička, protože technologicky je objektivně prostě jednička. S čínským krámem se mnoho lidí spálí jen jednou v životě, podruhé tu chybu už nechtějí opakovat.
A že auta budou hrát na efekt pro nějakou cílovou skupinu? To je účel každého auta, ne? Zaslepené zaměření pouze na jízdní vlastnosti a požitek z řízení je cesta do pekla, protože cílová skupina takových parametrů je čím dál menší.
Avatar - Blue Sun
1. 3. 2021 11:22
Re: Čína....
Uvidíme, nakolik tygrovi ublíží neustále se zpřísňující restrikce ze strany USA (a bohužel i EU, která je zcela ve vleku hloupé americké politiky, a neschopná vlastního přístupu).
Avatar - Blue Sun
1. 3. 2021 11:21
Re: Čína....
To už je jiná stránka. Reagoval jsem pouze na to, že Čína netoleruje dovoz. Bohužel nemáme mnoho produktů, které by je zaujaly. Některé potraviny, hudební nástroje, broušené sklo... jsou to drobnosti.
Avatar - Plautus
1. 3. 2021 09:52
Re: ....
Myslím, že až také kraviny nepláca. Práve naopak, do veľkej miery má pravdu. Tie autá budú po stránke “tabletotechnológie” hrať na wau efekt. Budú to leštenky, kde si nastupujúca mladá ohlúpnutá generácia počas jazdy zahrá hry po sieti s virtuálnymi kamošmi idúcimi v inom aute a ani si neuvedomia ako to s nimi hrká, lebo to k tým strielačkám, ktoré budú hrať, predsa patrí. A v tomto prípade nebudú vidieť problém, veď Huawei je pre nich na trhu etablovaná technologická značka, takže v rámci rovnako zmýšľajúcej skupiny ľudí sa budú dokonca cítiť “in”. Samsung bude mať sám problémy (J.Kórea sa hodnotovo hlási k “západnému svetu”, takže by som ich nehádzal do jedného vreca s Čínou) s narastajúcou čínskou konkurenciou. Už ich vlastne má, pretože čínske “šmejdomobily” ich riadne tlačia k múru. Samsung môže kľudne dopadnúť ako kedysi Nokia. Chyba sa stala inde a o tom píšem v inom príspevku.
Avatar - Plautus
1. 3. 2021 09:42
Re: Čína....
Nechcem, aby to znelo oportunisticky, pretože s myšlienkou kupovať domáce, resp. európske produkty (produkty “západného sveta”, ku ktorému sme sa “prihlásili” členstvom v rámci rôznych organizácií) do veľkej miery súhlasím.
Ale je tu jedno alebo aj viac tých ALE...z čoho vzniklo Lenovo? Veď to je odpredaná HW divízia IBM. Apple síce vyvíja svoje zariadenia doma, resp. sa tak aspoň tvári, ale vyrába ich v Číne. A tak by sme mohli pokračovať nielen IT technikou, až sa dostaneme k autám. Takže kto postavil Číňanov na nohy?!? No práve honba toho “západného sveta” za maximalizáciou zisku. Teraz je už myslím dosť neskoro to zvrátiť, pretože tí skvelí kapitalisti svojím odtrhnutým prístupom od reality spravili z komunistickej Číny technologického tigra, ktorý bude už iba rásť a my sa na to budeme iba prizerať, nech s tým budeme akokoľvek nesúhlasiť. Svet sa už nebude točiť okolo US záujmov, tobôž nie okolo tých európskych, pretože európski politici sú veskrze servilní tupci riešiaci najmä pitominy a podstatné veci nám už dávno unikli, utiekol nám vlak a teraz môžeme za ním nanajvýš utekať. Smutná to realita “vyspelých demokracií”...
1. 3. 2021 08:33
Re: Čína....
OK, tak a co by to bylo, aby jsme na tom nahnali to saldo 500 mld?
1. 3. 2021 08:33
Re: Čína....
To není pro omezené mozky. Příště to napíše na začátek, aby sis to nemusel číst celé.
Avatar - _Karel_
1. 3. 2021 08:22
Re: Čína....
Takže je pro tebe - předpokládám - nepřítelem i Španělsko s jejich Katalánskem.
Jo, co se ekologie týče, tak Asie je největším problémem planety. Mimo ruskou část celá Asie.
Avatar - Blue Sun
1. 3. 2021 08:12
Re: Čína....
Mě by to taky zajímalo, čím se Čína chová nepřátelsky k Evropě. A zvaž dobře, co napíšeš...
Avatar - Blue Sun
1. 3. 2021 08:09
Re: Čína....
Ale dá. I Číňani si potrpí na věcí "made in ((doplň si sám)".
1. 3. 2021 06:59
Re: Čína....
hele nepřítel je pro mě ten, kdo se ke slabší zemi chová tak, jak Čína k Honk-kongu.... a jsem přesvědčen, že kdyby měli větší vliv, tak se takto budou chovat ke komukoliv dalšímu.... zatím je amíci drží na distanc, tak snad to vydrží....

navíc třeba co se naší společné ekologie týče, tak Čína má všechno úplně v pi*i a honí jen svůj ekonomický růst.... co Evropa za rok na emisích sníží, to Čína na 14 dní navýší.... (s nadsázkou). Prostě za mě fakt ne....
Avatar - caliban
28. 2. 2021 23:14
....
Tablety Huawei umí, takže polovina úspěchu je v kapse, už jen přimontovat kola, volant a frčíme.
28. 2. 2021 22:59
Re: Čína....
On ale nijak závratně neexportuje nikdo. Exportovat se ani pořádně nedá. Komoušský státní aparát funguje stylem - chceš k nám něco vozit? Nic takového, budeš to tu vyrábět.

Zajímá ji pouze import nerostných surovin a jídla. To si tam vyrobit nemůže.
28. 2. 2021 22:56
Re: Čína....
Přesně tak. Covid se rozšířil z Číny, způsobili problém celému světu, jen ČR to bude stát bilióny korun, zničené životy, zdevastovaný sociální život,...Místo aby tu dojelo to jejich prezidentské h... a plazilo se před námi a prosilo o odpuštění a zacvakali celou škodu, tak s námi ještě vyje..vají. Pravda naši politikové jsou nemožní, ale nebýt vir, nebudou muset dělat to, co dělají.

Všichni si uvědomte, co si kupujete. Ano, hodně se toho vyrábí v Číně a někdy není na výběr, ale alespoň to nemusí být přímo čínský výrobce. Já jsem si udělal čas při nakupovaní spotřebičů. Celkem mě překvapilo, co se dá koupit "made in EU". Čili až budete objednávat bílé zboží, vybodněte se na Gorenje, Haier, Mideu, Hisense a vemte třeba Bosch nebo Electrolux. Pošlete k šípku Lenovo, jsou jiné značky.
Avatar - Blue Sun
28. 2. 2021 18:15
Re: Re: ....
Jo, ty budeš asi ten, jak se to říká... jo, vodporník...
28. 2. 2021 18:15
Re: Čína....
Vidět a něco opravdu dělat je podstatný rozdíl. Většinou vše končí u slov.
28. 2. 2021 18:05
Re: Čína....
:yes: Takýto prístup kvitujem, vidím to podobne.
28. 2. 2021 17:20
Re: Čína....
Proč? Chtěl jsem jen odpověď.
Avatar - VDC
28. 2. 2021 17:05
Re: Re: ....
To daewoo taky, ty ***, ale neznamená to, že jejich káry nestojej za piću.
Avatar - pradeda777
28. 2. 2021 16:40
Re: Čína....
Kurňa, Zeman to tam asi neumí domluvit ...... :-!
Avatar - _Karel_
28. 2. 2021 14:55
Re: Čína....
Nevím, jestli nepřítel není příliš silný slovo, ale určitě čím dál silnější hegemon. Minimálně u aut to vidím stejně - i kdybych ušetřil statisíce, od nich ne. I když mám máslo na hlavě - asi je na místě nacionalismus, alespoň na evropské úrovni. Měli bychom pomáhat vlastním podnikům.
Avatar - KANKUNEN
28. 2. 2021 12:14
Re: Čína....
Aha, když někomu řekneš ať ti dodá nějaký výrobek co nejlevněji a on to udělá, tak je nepřítel.
28. 2. 2021 11:56
Re: Čína....
Asi není moc lidí, kteří si myslí, to co ty. Jak se projevuje, že se dle tebe Čína k Evropě chová nepřátelsky?
28. 2. 2021 11:51
Re: Čína....
Napsal, že nechce nic dovážet. To je to samé.
28. 2. 2021 11:49
Re: Čína....
Export do Číny je hlavně náš problém. Prostě nemáme, co exportovat. Nebo to prostě neumíme.
28. 2. 2021 11:45
Re: Čína....
Proti nepřátelům se ploty staví ne? ;-)
Avatar - Roman Horký
28. 2. 2021 11:28
Re: Čína....
On nepsal nic o tom, že to tady oplotí a nebude nic dovážet. Reaguj na to, co se píše a nikoli na to, co se tobě Freudovsky honí hlavou.
Avatar - Blue Sun
28. 2. 2021 11:21
Re: Čína....
Čína není nepřátelská k nikomu. Máš to obráceně, EU a USA jsou nepřátelské... vlastně ke všemu. I samy k sobě navzájem.
Avatar - Blue Sun
28. 2. 2021 11:21
Re: ....
Samsung je víc, než jen televize a telefony.
A jinak plácáš naprosté kraviny.
Avatar - pradeda777
28. 2. 2021 11:15
Re: Čína....
Masivní schodek v obchodu s Čínou
Vývoz z Česka do Číny sice v posledních šesti letech rostl (z 37,6 miliardy v roce 2013 na loňských 56,1 miliardy), ale oproti toku v opačném směru byl výrazně menší. Navíc loni lehce klesl.

Dovoz za toto období stále rostl – s výjimkou roku 2016 – a to ve velkém. V roce 2013 představoval 303,4 miliardy, loni však již 569 miliard.

Značné saldo obchodu – loni zhruba 513 miliard korun – v neprospěch Česka je tak setrvalým jevem obchodních vztahů s Čínskou lidovou republikou (ČLR). „Faktem je, že velká část českého zboží se do ČLR dostává přes další země formou reexportů, stejně tak se čínské zboží do Česka reexportuje přes cca 75 zemí,“ uvedl BusinessInfo.cz.
28. 2. 2021 11:06
Re: ....
Samsung je Renault. Dokonce se tak i jmenuje.
28. 2. 2021 11:05
Re: Konečně, tablet na kolech
Už jsem to psal dávno. Primitivní elektroauta může dělat skoro každý. Proto to Čína podporuje. Jiná cesta, jak konkurovat vyspělým automobilkám není.
28. 2. 2021 11:02
Re: Čína....
Takže to tady oplotíš a nic nebudeš dovážet a vyvážet? Asi nevíš, že export je třeba pro ČR hodně důležitý.
Avatar - VDC
28. 2. 2021 10:44
....
Když může dělat auta Samsung... Každopádně až se nedej bože stanou elektroauta standardem, bude těhlech noname výrobců přibejvat. Už nebudou potřeba zkušenosti s motorářským vývojem, s laděním převodovky, optimálního mazání, sání atd. Bude to levný a bude to stát za vyližprd..el, protože zpracování ani podvozek pořádně nezvládnou, ale kvůli ceně tady toho budou mraky, který se pak budou vršit bůhví kde, protože jako ojetina to bude absolutně nezajímavý.
28. 2. 2021 10:38
Huawei
Hezký citát: "Huawei není výrobcem automobilů," uvedl. Dodal nicméně, že firma se chce prostřednictvím informačních a komunikačních technologií stát dodavatelem komponentů zaměřených na digitální vozy, a umožnit tak výrobu lepších automobilů.
Avatar - WinDiesel
28. 2. 2021 10:35
Konečně, tablet na kolech
K tomu muselo dojít. :-[]
V Teslách je až zbytečně moc auta, Hjúavej na to jde správně. Obrovský placatý tablet, 4 kola, možná i volant ... a je to :-O
28. 2. 2021 10:02
Čína....
.... je prostě velmoc nepřátelská k EU i USA.... musíme se rozhodnout, jestli chceme nakupovat levně od těchto nepřátel a tím jim pomáhat, nebo jestli půjdeme jinou cestou.... já mám jasno, z Číny pokud možno nic.... samozřejmě autíčko na dálkové ovládání pro děti asi těžko pořeším jinak, ale od mobilu nahoru už fakt nic čínského nekupuji....

Mimochodem, to jak nás oje*ali při dodávkách shitových ochranných pomůcek proti Covidu snad mluví za vše....

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku