Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Historie Chrysleru: Příběh nejmenší ze tří velkých amerických automobilek

Chrysler je dodnes považován za člena velké americké trojky, byť je dnes členem nadnárodní skupiny. Znáte jeho historii?
Zpět na článek
31. 3. 2021 11:38
31. 3. 2021 08:56
Daimler Chrysler
Ano, mělo jít o partnerství rovných.

Jenže Mercedes úplně pohřbil to nejlepší, co v Chrysleru bylo.
Dosadil své německé manažery. A Chrysler se stal jen dcerou, která nechtěla dělat pro matku...
A proto to nefungovalo.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Barrichello
31. 3. 2021 10:56
Re: Daimler Chrysler
hlavně mercedes propustil řadu lidí na kontrole kvality, výstupní kontrole, snažil se osekat náklady a narvat tam svojí výběhovou techniku a hlavně šetřit na interiérech a to se mu vymstilo.

Když v roce 1998 došlo k fůzi, tak Chrysler Corporation byl v zisku. Po pár letech od křídyl MB už nebyl...

Čest Mercedesu, že představili narozdíl od Fiatu řadu nových modelů (vznikla Pacifica, Caliber, 300C/Magnum/Charger/Chllenger, Crossfire, Avenger a nové generace stavajících modelů)
Avatar - Blue Sun
31. 3. 2021 15:26
Re: Daimler Chrysler
Jojo, byl ve zisku, a tak se strašně moc cpal k Mercedesu... asi moc dobře věděli, proč to dělají. Bez nich by se složili nejpozději v roce 2005.
Avatar - Barrichello
31. 3. 2021 15:46
Re: Daimler Chrysler
Myslím že o fůzi stál hlavně Mercedes a že akcionárům Chrysleru, což byl Kirk Kerkorian a další bohatě zaplatili, tak proč by to neprodali :-)

Najdi si prodejní čísla z roku 1996-98, modely jako Stratus, Neon, Concorde, LHS, 300M, Jeepy, RAMky atd se prodávaly velmi dobře.
A to i v Evropě :-)
Avatar - Barrichello
31. 3. 2021 10:51
Měl jsem 3 Chryslery
a velká spokojenost, jezdil sem snimi v letech 2004-2012 (Stratus, Sebring a 300C). Žádné větší závady neměly a šlo o pohodlné vozy, se stylovým originálním designem a bohatou výbavou.

A z koncernu ještě 2 Dodge, Caliber (ten sem měl teda jen měsíc) a Charger (ten mam už 1,5 roku).

Takže 5 aut od Chrysler Group celkově a nemůžu si stěžovat

Stejně aut sem měl jen od GM (2x Camaro, Cadillac CTS a Oldsmobile Alero) - když nepočítáme toho Calibera.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - narona
1. 4. 2021 15:10
Re: Měl jsem 3 Chryslery
Moje bavorská prateta měla Neona od nového. Pohodlné dělo to bylo :-)
31. 3. 2021 11:38
Viper
Mel jsem to stesti si zaridit Viper GTS. Nezapomenutelny zazitek.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Stejsn
31. 3. 2021 13:38
Jediný Chrysler, který se mi kdy líbil
(vzhledově) byl 180 / 2 Litres. Ale jízdně to byla taková volha.
Rozbalit vlákno
0