Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Dvacet procent prodejů automobilky Hyundai letos v Evropě představují elektromobily

Takto vysoké podíly elektromobilů v prodejích nastávají možná dříve, než většina z nás čekala. Je na čase si začít zvykat.
Zpět na článek
8. 4. 2022 20:06
8. 4. 2022 22:14
9. 4. 2022 03:38
9. 4. 2022 08:54
9. 4. 2022 12:01
8. 4. 2022 17:48
Důležité info
V článku jsem nenalezl info jestli se jedná pouze o čisté BEV. Automobilky v rámci propagace ekodemence rady míchají pohony a kde jaky jakože hybrid vykazuji ve statistikach jako BEV.
Rozbalit vlákno
5
8. 4. 2022 18:27
Re: Důležité info
Také dost pochybuji o pravdivosti článku, rád bych viděl zdroj ;-)
Avatar - Oscar_Romero
8. 4. 2022 18:49
Re: Důležité info
Započítání PHEV mezi elektromobily je už normální, nedobíjecí hybridy by tam být správně neměly, ale mně je to vlastně jedno. Když zmrzačíš prodej spalováků, což se v EU děje, tak můžeš dosáhnout jakýchkoliv čísel, jak ten celkový trh klesne. Vyjímkou může být jen třeba Norsko, kde je to komedie ropného království hrající si na pravověrné grínpissy.
8. 4. 2022 19:00
Re: Důležité info
JJ, koukal jsem na CarSalesDatabase, ale zatím tam nejsou čísla za 2022 u EV´s. To že si automobilky dávají Hybridy do Elektra je normální, aby nafoukly tu elektrobublinu :-[]

Navíc elektro je hned skladem (v ČR to nikdo nechce) a na normální auto se čeká víc jak rok ;-) Taky uměle vyvolaný problém, automobilky upřednostňují elektro díky pokutám za emise, je jim fuk a co chce zákazník, snaží se masírkou mu to natlačit ;-)
8. 4. 2022 21:44
Re: Důležité info
Europe: 20% Of New Cars Sold In February 2022 Were Rechargeable :yes:

BEVs: about *88,000 (up 79% year-over-year, 11% share) :yes:
PHEVs: about *72,000 (up 6% year-over-year, 9% share)
Total: 159,650 (up 38% year-over-year, 20% share)

https://insideevs.com/…es-february2022/
Avatar - Oscar_Romero
8. 4. 2022 21:59
Re: Důležité info
Jde o nejslabší únorový prodej od začátku sledování údajů, takže jak jsem říkal, cesta do řitě. :no:
Avatar - Oscar_Romero
8. 4. 2022 17:55
Ono to jde!!!
Stačí jen pokutovat spalováky a prodávají se i elektromobily! Jak překvapivé!!! Je to jako dát přirážkovou daň na obyčejný chleba a penězmi takto vybranými snížit cenu koláčů. Rázem vyskočí prodeje koláčů a novináři budou nadšeně psát, jak si lidé úplně „svobodně" vybrali a jak se jim změnily chutě. Náhrada za obrovské daně z paliv? To až časem! LOL. :D

Zásadní potíž je, že tímhle přerozdělováním od chudých k bohatým se celkový objem trhu snižuje. :no:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - MS-sport
8. 4. 2022 19:10
Tyhle průhledný lži
na EUovce bohatě stačí :-!
Rozbalit vlákno
0
8. 4. 2022 20:06
Podle Vás
je dražší I20 za 280 000, aby dotoval ten Ioniq?

Asi jo, když tato hláška má nejvíce plusů.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Oscar_Romero
8. 4. 2022 20:51
Re: Podle Vás
Nebudu tady vysvětlovat flotilové emise a kolik to stojí - články s výpočty existují. Vím, že sportovní auto za cca 1,25 míče platilo na pokutě v EU asi 200 tisíc Kč - i proto se mimo EU prodávalo vždy výrazně levněji. Dnes jsou ty pokuty ještě přísněji nastavené, ale zase obecně klesla spotřeba (lidi jsou nuceni kupovat drahé a poruchové miniturbomotory s 10 kvalt převodovkou i při malém ročním nájezdu), tak asi šul nul.
Avatar - Mikesus
8. 4. 2022 22:06
Re: Podle Vás
Tak já na to šel uplne opačně. Větší motor s žádným kvaltem a přesto spotřeba taková, že se za něj pokuta platit nemusí.
8. 4. 2022 20:31
Ať si autor tohoto článku klidně na zkratodiktaturu "zvyká".
....ale ať tento poraženecký přístup laskavě nevnucuje normálním evropským motoristům! :-O :-O :-O :-( :no:
Rozbalit vlákno
0
10. 4. 2022 04:24
Re: Pravá tvář nařizované elektrodebility
autoforum jsou parlrntni listy automobilové žurnalistiky.
I čtenáře mají plus mínus identické..
8. 4. 2022 22:14
Ceny..
Keď cena bežného spaľovacieho vozidla s automatom atakuje 30000 €, pričom ide o slabý benzín, alebo pomaly a hlučný diesel, tak prečo si nepriplatit pár tisíc za teslu alebo ev6??

A zároveň to mat bez čakania?

A o tom to je.
Bežne auta nie sú (aj na Dacie sa čaká), su drahé . EV už tak zasadne drahšie nie su.

Že si ich nemôže dovoliť bežný človek?
To nikoho nezaujíma.
Rozbalit vlákno
3
9. 4. 2022 03:38
Re: Ceny..
Absurdní elektrofašistické tlachání, nic víc... :-[] :no:
9. 4. 2022 08:54
Re: Ceny..
Zdá sa, že nerozumieš písanému textu. :-!
9. 4. 2022 12:01
Re: Ceny..
ICE je dost, cekacky jsoujen na nesmyslne konfugurace, a jak vime ve zdejsi diskuzi si vsichni potrebuji naklikat v konfiguratoru maximalni vybavu co naklikat jde

minulej tyden jsem prebiral do firmy 2 nova auta, a prodejce mel parkoviste plne aut ihned k prodeji, diesely, beniznaky, hybridy, aneb auta maj, ale nemaj na ne zakazniky protoze proste ve vybave schazi neco co zakaznik nutne potrebuje k zivotu a bez toho proste auto nechce, a kdys zjisti ze s tou nutnou vybavou by cekal 3-6 mesicu, tak jde ke konkurenci kde se dozvi cca totez a takhle navstivi nekolik ruznych prodejcu aby pak na internetu vznikl uzasny pribeh o tom ze auta nejsou a ceka se na ne strasne dlouho ;-) jo u Skodovky se ceka dlouho, ale u zbylejch znacek ktyere se v CR prodavaji to tak horke fakt neni
Avatar - Roland Von Wagen
9. 4. 2022 09:21
Tak to je mi šikmýho háčka fakt líto.
Já jsem za celý svůj život potkal dva elektrické Hyundaie. I kdyby se oba prodali letos a mělo to být 20 % prodejů, tak to potěš koště. Ta automobilka je víc v ho*nech než bych si mohl přát :yes:
Rozbalit vlákno
0