Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Toyota je zas o krok blíž vodíkovým náklaďákům. Pohon povolila Kalifornie

Po automobilech s vodíkovými palivovými články je Toyota opět o krok blíž i těžkým vodíkovým tahačům, které mohou mít větší uplatnění.
Zpět na článek
Avatar - KANKUNEN
26. 4. 2023 06:41
Vidíte, že zelení nejsou jen v Evropě
Je to jako začít stavět barák od střechy, doposud neumíme vodík ekologicky a efektivně vyrobit, ale auta se vesele vyvíjí.
Rozbalit vlákno
9
26. 4. 2023 06:45
Re: Vidíte, že zelení nejsou jen v Evropě
Je to přesně tak, ale Toyotě odpuštěno. Se svými hybridy ukázala rozumný a skutečně UDRŽITELNÝ směr v pravém smyslu tohoto zprofanovaného slova. Takže Toyota si může hrátky s vodíkem, který nemá žádnou budoucnost, dovolit.
26. 4. 2023 08:39
Re: Vidíte, že zelení nejsou jen v Evropě
Přesně jak píšeš :yes: Hybridy jsou rozumný a udržitelný směr co si v budoucnu řidič může pořídit. Toyota to za tu dobu co hybrid vyvíjí dotáhla do použitelného a funkčního druhu pohonu, který jsem ochoten si v budoucnu pořídit.
Avatar - KANKUNEN
26. 4. 2023 10:07
Re: Vidíte, že zelení nejsou jen v Evropě
PHEV jsou lepší jen díky podvodu s výpočtem. Nepočítá se el.energie a projetý benzín se dělí.
26. 4. 2023 10:16
Re: Vidíte, že zelení nejsou jen v Evropě
My tady ale nemluvíme o PHEV. Kromě toho bych PHEV neodsuzoval jen kvůli nemožnosti rozumně spočítat spotřebu. Já bych pro svoje cesty 99 procent s PHEV zvládnul na elektriku a na to 1 procento bych si jednoduše začmoudil. Pro mě obrovský komfort.
Avatar - twistedTSD
26. 4. 2023 13:01
Re: Vidíte, že zelení nejsou jen v Evropě
Takže 99 % jízd taháš bez užitku drahou spalovací techniku a denně nabíjíš baterku a celé to tahá 60-130k elektromotor. Hmm.
26. 4. 2023 14:23
Re: Vidíte, že zelení nejsou jen v Evropě
Proto taky adoruji HEV, ačkoli PHEV by pro mě byl taky dobré řešení.
Avatar - WinDiesel
26. 4. 2023 10:47
Re: Vidíte, že zelení nejsou jen v Evropě
Já jsem s mírnou hybridizací také spokojen, tento týden mi předají CX-60 v dieselu e-hybrid (větší MHEV). Takováto hybridizace je plně dostatečná. Mazda :yes:
Avatar - Alexander the Great
26. 4. 2023 10:51
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - WinDiesel
27. 4. 2023 19:46
Re: Vidíte, že zelení nejsou jen v Evropě
Klidně ti ji předvedu, blbečku.
Avatar - WinDiesel
26. 4. 2023 10:45
až to někde vybouchne ...
... to bude podívaná
je to jen otázka času
vodík ta potvůrka ráda utíká netěsnostmi a prolíná při své malé molekule jakýmkoli materiálem
bum
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Mikesus
26. 4. 2023 11:21
Re: až to někde vybouchne ...
No to si dost pleteš. Ano je výbušný, ale při větší koncentraci, jinak v pohodě shoří. Právě kvůli malým molekulám se rychle rozptýlí po okolí. Ty jsi asi moc laborky z chemie a fyziky na základce a střední neměl co?
https://www.youtube.com/watch?…
https://hydrogen.wsu.edu/2017/03/17/so-just-how-dangerous-is-hydrogen-fuel/

Výbuch hrozí tehdy, když to chytne uvnitř, nikoliv při úniku.
26. 4. 2023 11:39
Re: až to někde vybouchne ...
Slovíčkaření. Auta na vodík jsou dost bezpečná. Že jsou nepoužitelná, to je jiná věc. Ale opravdu bych se nepouštěl do diskuse, zda je lepší uhořet nebo vybouchnout, přičemž pravděpodobnost obojího se blíží nule.
Avatar - WinDiesel
27. 4. 2023 19:50
Re: až to někde vybouchne ...
Auta na vodík budou podobně bezpečná jako auta na LPG či CNG, a ta občas vybuchují. Kombinace vybuchujících baterií a potenciálně výbušného vodíku - to je to pravé.
Žádné nádrže nebo baterky nevydrží boční náraz do sloupu, jak se dá vidět na Youtube.
Avatar - WinDiesel
27. 4. 2023 19:48
Re: až to někde vybouchne ...
Sice mám diplom z chemie, to ale takoví "odborníci" jako ty neberou v potaz, že :-[] :-[] :-[]
A ne, nejsem Kalousek. :-[]