Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nová Škoda Kodiaq dopodrobna: Osahali jsme si ji a víme téměř vše

Druhá generace největšího mladoboleslavského SUV se odhalila v Berlíně. Již dříve jsme ji však prozkoumali a zjistili, že je vylepšením výborného auta. Ty nejdůležitější ovladače zůstaly fyzické, prostoru je všude spousta a kufr se oproti předchůdci o pořádný kus zvětšil. V nabídce zůstávají i turbodiesely a pohon všech kol, přibývá však plug-in hybrid, který má zvládnout víc než 100 km na elektřinu a baterii nabijete rychlonabíječkou.
Zpět na článek
4. 10. 2023 19:59
4. 10. 2023 20:06
4. 10. 2023 20:11
4. 10. 2023 20:27
4. 10. 2023 20:20
4. 10. 2023 20:26
4. 10. 2023 20:30
4. 10. 2023 20:40
4. 10. 2023 20:44
4. 10. 2023 20:44
4. 10. 2023 21:42
5. 10. 2023 07:06
4. 10. 2023 20:28
4. 10. 2023 20:29
4. 10. 2023 20:51
4. 10. 2023 21:05
4. 10. 2023 21:32
5. 10. 2023 09:27
5. 10. 2023 12:53
4. 10. 2023 21:44
4. 10. 2023 21:54
4. 10. 2023 22:31
5. 10. 2023 13:45
4. 10. 2023 19:59
Technika společná
s Passatem a vzhled v duchu Škodárny.
Rozbalit vlákno
10
Avatar - 3_diamanty
4. 10. 2023 20:04
Re: Technika společná
Prva polka po B stlpik je vcelku evolucna ... ale druha polka s tym zadnym stlpikom mi hned pripomenula sorento...
4. 10. 2023 20:13
Re: Technika společná
mně ten C sloupek připomíná Range Rover Velar.. ten ho má taky zbarvenej...Jinak auto OK :-)
Avatar - 3_diamanty
4. 10. 2023 20:19
Re: Technika společná
V sucasnosti najkrajsia skoda spolu s faceliftovanou scalou :yes:
Avatar - Barry Lyndon
4. 10. 2023 22:19
Re: Technika společná
100 lidí, 100 chutí. Mně to připadá docela strašný a taková čtyřková Octavia mi ve srovnání s touto patlanicí připadá jako přímo designová perla. :D
4. 10. 2023 20:18
Re: Re: Technika společná
Přesně jak píšete C sloupek Sorento druhé generace
Avatar - 3_diamanty
4. 10. 2023 20:20
Re: Re: Technika společná
Ze je to zboku kusok a la sorento... ale vadi to? ... vobec :yes:
4. 10. 2023 20:35
Re: Re: Re: Technika společná
Nevadí, Sorento mám doma 👍
Jen mi to na první pohled taky připomnělo
Avatar - Barry Lyndon
4. 10. 2023 22:30
Re: Technika společná
právě že "duch Škodárny" se z toho nějak vytratil. Začalo to fejkovým rypákem Enyaqu a od tý doby to jde s designem Škodovek z kopce...

Oliver Stefani má imho potenciál Škodu potopit víc, než jsem si uměl představit. Tohle není ani ten nový styl modern solid, ale spíš něco jako netalentovaný pokus rozvíjet Kabaňův odkaz... nechápu, co tím chtěli říct...
Avatar - del42sa
5. 10. 2023 06:44
Re: Technika společná
jo ten čumák vypadá jako u Suzuki S-cross https://123auta-katalog-902363.c.cdn77.org/…x4-s-cross_1.jpg

asi najali nějakého čínského designéra
Avatar - Barry Lyndon
5. 10. 2023 10:53
Re: Technika společná
Taky tam ten prasečí rypák S-crossu pořád vidím... :-)
Avatar - 3_diamanty
4. 10. 2023 19:59
Podarene
Novy Kodiaq vyzera opat vyborne... :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Otakar II
4. 10. 2023 20:06
Chrysler
Chrysler konce 90. let
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Hubini
4. 10. 2023 20:11
Kožak
Zcela upřímně mě to auto úplně míjí jak konceptem, tak designem. V článku jsem si pouze prohlédl fotografie a stačí. Tím neříkám, že pro cílovku je to špatné auto. Každý zboží si najde svého kupce. Škodovce držím palce ať se daří prodeje...
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 3_diamanty
4. 10. 2023 20:27
Re: Kožak
O predaje sa nebojim.... kodiaq bude opat trhak... koncern ma celkovo auta bez vyraznejsich slabin ... zalezi potom uz len na vkuse a osobnych preferenciach ci sympatiach k tej ktorej znacke.... a popravde paci sa mi novy kodiaq este viac ako novy tigi... s tsi v 4kolke to bude delo :yes:
4. 10. 2023 20:20
Design
Hodnotit design je vždy ošemetné. Co člověk to názor, ale za mě zklamání. Na mě to je trošku moc ocumlané. Už podle fotek v maskování bylo jasné, že to nebude krabička typu nový Land Cruiser, nebo Santa Fe, ale až takhle extrémní jsem to nečekal. ;-\
Rozbalit vlákno
7
4. 10. 2023 20:26
Re: Design
V reálu s tradičně zapadlými koly to bude ještě horší.
Avatar - 3_diamanty
4. 10. 2023 20:30
Re: Design
Nebadat tam zapadnute kolesa... tak snad aj nazivo to bude ok... a na buduci rok plugin porovnavacka s outlanderom ... tesim sa :yes:
4. 10. 2023 20:40
Re: Design
Na promo fotkách používají podložky pod koly
Avatar - 3_diamanty
4. 10. 2023 20:44
Re: Design
Je to mozne... ale pockajme nazivo... snad uz tentokrat tento akoze problem nebude
4. 10. 2023 20:44
Re: Design
Zrovna kola mi přijdou v pohodě. Yeti je měl docela vystrčené a teď je po letech velký problém s korozí dveří, které bombardují kamínky.
Avatar - Mikesus
4. 10. 2023 21:42
Re: Design
s korozí dveří, a nejen jich, měl yeti problém již po prvním roce. Bohužel osobní zkušenost. A ta se opakovala pořád dokola. Byla to tragédie
5. 10. 2023 07:06
Re: Design
S rokem bych asi úplně nesouhlasil, i když na problém bylo zaděláno od prvního deště, protože ve dveřích hodně ráda stojí voda, ale co tak pozoruji u Yetin stojících venku, tak ty dveře začnou často viditelně rezivět někde kolem 7-8 roku.
Avatar - miromen
4. 10. 2023 20:28
Škarohlíd
Tohle je škarohlid jak vyšity trochu připomina nějakou krabici od suzuky a když jsem kouknul na zadnici tak to je ještě horši. Ten vypada nejen hrozně, ale i lacině a to propojeni světel je tam jakoby navic. Dnes se tento prvek použiva docela hojně a u některych modelu to vypada i velmi vkusně no tento připad to tedy neni. Z bočniho profilu takova nevzhledna nataženina. A to jsem si myslel, že podlest prvni generaci nepujde no spletl jsem se. Škodovka a krabice prostě nejdou po strance designu dohromady.
Jinak nějak nechapu v čem ma byt to vylepšeni ovladani pomoci těch 3 "jebaku", kde je potřeba přepinat funkčnost.hm Ale třeba to realně nějaky pozitivnějši přinos mit bude no spiš to vidim opačně.
Rozbalit vlákno
0
4. 10. 2023 20:29
D sloupek
Největší odvaz škodovky za posledních 10 let je D sloupek nového Kodiaqu. Za mě promarněná příležitost...
Rozbalit vlákno
3
4. 10. 2023 20:51
Re: D sloupek
Mohli se odvázat, ale vyšla z toho zase jen škodovka
Avatar - 3_diamanty
5. 10. 2023 08:41
Re: D sloupek
No podla mna sa odviazali vcelku dost... nejake cary mary hokus pokus s D stlpikom u SUV tejto velkosti a dostojnosti ani nie je na mieste
4. 10. 2023 20:38
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0
4. 10. 2023 21:05
PHEV verze
vypadá velmi použitelně, doufám že na ni přestoupí velká část těch, co svoje SUV hodlají používat jako klasické auto na dojíždění do práce a rozvoz děcek po městě a občasnou dovolenou. Samozřejmě na dlouhé dálniční jízdy za pracovními úkoly bude lepší nafta, ale jakmile to má denně jezdit po městě, je PHEV jednoznačně vhodnější.... Tak snad jich bude přibývat (když už teda z nějakého důvodu lidi musí i ve městech jezdit v SUV)

Mimochodem ta možnost rychlého nabíjení z toho dělá vlastně naprosto použitelný EV, jen holt s limitovaným dojezdem. Ale kdo po městě denně najede víc než těch 80km nebo kolik to má dojezd....
Rozbalit vlákno
30
Avatar - xxc
4. 10. 2023 21:32
Re: PHEV verze
Zalezi od ceny, ked to uz clovek ma nabijat, tak rychlo pride na to, ze mozno lepsia by bola napr. lacnejsia tesla Y, pokial ju dovtedy faceliftuju. Mam trosku zmiesane pocity z predstavovania moralne zastaraleho auta v tejto dobe, ale ako labutia piesen asi dobre :-)
5. 10. 2023 04:44
Re: Re: PHEV verze
V com konkretne je moralne zastarale?
Avatar - xxc
5. 10. 2023 08:03
Re: Re: Re: PHEV verze
V spôsobe pohonu. To je ako keď si človek pozrie starý film, kde si v lietadle pasažieri v pohode zapália cigaretu, nie žeby som bol nejaký odporca dymu, ale trošku to zdvihne obočie. Rovnako už aj v reštauráciách sa nefajčí a človek by dostal vynadané, keď si tam zapáli. Rovnako to bude aj s kodiakom, keď s tým človek príde na ulicu, ľuďom to zdvihne obočie. Práva človeka končia tam, kde začínajú práva druhých.
5. 10. 2023 09:05
Re: Re: Re: PHEV verze
to o čem píšeš bude platit tak za 20 let.... dnes je fosilní auto pořád naprosto běžná věc....
5. 10. 2023 09:05
Re: Re: Re: Re: PHEV verze
Ono je to zabavne do chvile, ked si clovek uvedomi, ze mas pravo volit
Avatar - xxc
5. 10. 2023 09:14
Re: Re: Re: Re: PHEV verze
Zase pre mna je to desive, ze aj taki ludia, ako vy, maju pravo volit :-)
Inak suhlasim, dnes je spalovacie auto bezna vec, ale uz za par rokov tomu tak nebude. U nas pred par rokmi bolo napr. fajcenie na zastavkach mhd uplne bezne, dnes uz to take bezne nie je a tam nejaky zakaz fakt vyznam nema, lebo okolo ciest je ovela nebezpecnejsi vzduch z aut, ako nejaky dym z cigariet.
Avatar - JirkaVejrazka
5. 10. 2023 10:18
Re: Re: Re: Re: PHEV verze
"lebo okolo ciest je ovela nebezpecnejsi vzduch z aut, ako nejaky dym z cigariet" - vazne? A mas nejaky relevantni zdroj dat, ktery by to potvrzoval? Zajima me to.
Avatar - xxc
5. 10. 2023 11:41
Re: Re: Re: Re: PHEV verze
Studie na porovnání emisí z výfuku a cigaretového kouře byly provedeny již v 70. letech 20. století. Tyto studie ukázaly, že oba zdroje znečišťují ovzduší podobnými látkami, včetně oxidu uhelnatého, oxidů dusíku, polyaromatických uhlovodíků a těžkých kovů.

Oxid uhelnatý je bezbarvý a bez zápachu plyn, který se při dýchání váže na hemoglobin v krvi a brání mu v přenosu kyslíku do buněk. Zvýšená hladina oxidu uhelnatého v krvi může vést k závratím, nevolnosti, mdlobě a dokonce i smrti.

Oxidy dusíku jsou také plyny, které mohou při dýchání poškodit plíce. Oxid dusnatý (NO) je relativně neškodný, ale oxid dusičitý (NO2) je silným dráždidlem, které může způsobit kašel, dušnost a podráždění očí.

Polyaromatické uhlovodíky (PAH) jsou skupina karcinogenních sloučenin, které se nacházejí v kouři z aut i cigaret. PAH mohou poškodit DNA a způsobit rakovinu.

Těžké kovy, jako je olovo, rtuť a kadmium, se také nacházejí v kouři z aut i cigaret. Tyto kovy mohou poškodit mozek, ledviny a další orgány.

Studie z roku 2004 provedená v Kalifornii zjistila, že řidiči aut jsou vystaveni podobným úrovním PAH jako kuřáci. Studie z roku 2012 provedená v New Yorku zjistila, že lidé, kteří žijí v blízkosti rušných silnic, mají vyšší riziko rakoviny plic než ti, kteří žijí v klidnějších oblastech.

Závěr

Emise z výfuku a cigaretového kouře jsou oba významnými zdroji znečišťování ovzduší. Tyto emise mohou poškodit lidské zdraví a způsobit rakovinu.
Avatar - JirkaVejrazka
5. 10. 2023 11:47
Re: Re: Re: Re: PHEV verze
Diky, ale neptal jsem se na citaci ale na zdroj...
Avatar - xxc
5. 10. 2023 12:51
Re: Re: Re: Re: PHEV verze
Tu je odkaz na štúdiu z roku 2004:

"Exposure to Polycyclic Aromatic Hydrocarbons from Traffic-Related Air Pollution and Smoking: A Comparison of Drivers and Smokers", Environmental Health Perspectives, 112(16):1532-1537, 2004

Štúdia bola publikovaná v časopise Environmental Health Perspectives. Autori štúdie zhromaždili vzorky vzduchu z rušných ciest v Kalifornii a z domovů kuřáků. Vzorky byly analyzovány na přítomnost PAH.

Výsledky studie ukázaly, že řidiči aut byli vystaveni podobným úrovním PAH jako kuřáci. Konkrétně, řidiči aut byli vystaveni 1,5 až 2,5krát vyšším úrovním benzo(a)pyrenu (BaP), jednoho z nejvíce karcinogenních PAH, než lidé, kteří žijí v klidnějších oblastech.

Autoři studie dospěli k závěru, že řidiči aut jsou vystaveni významnému riziku expozice PAH.

Tu je niekoľko ďalších podrobností o štúdii:

Štúdia bola provedena na vzorku 120 řidičů aut a 120 kuřáků.
Vzorky vzduchu byly shromažďovány po dobu 24 hodin.
Vzorky byly analyzovány pomocí plynové chromatografie a hmotnostní spektrometrie.

Štúdia je významná, protože poskytuje nové důkazy o tom, že řidiči aut jsou vystaveni významnému riziku expozice PAH. PAH jsou karcinogenní látky, které mohou způsobit rakovinu plic, rakovinu kůže a další typy rakoviny.
Avatar - JirkaVejrazka
5. 10. 2023 13:32
Re: Re: Re: Re: PHEV verze
Diky, mrknu na to. Jen skoda ze to je z 20 let starych dat, Auta se od te doby trochu zmenila, cigarety moc ne.

EDIT: Tak jsem tu studii nenasel ani na https://ehp.niehs.nih.gov ani na https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/issues/122853/

Bud je to spatne ozdrojovane, nebo si to nejaky novinar proste vymyslel. Ostatne "studie" delana na vzorku 120 lidi v jedne skupine po dobu 24(!) hodin uz od pocatku nezavani nijak relevatnimi daty...
Avatar - xxc
5. 10. 2023 16:10
Re: Re: Re: Re: Re: PHEV verze
Tiež si myslím, veď keby cigarety boli škodlivé, tak by ich predsa nepredávali. A kto by kupoval škodlivé veci dobrovoľne 🙂 Rovnako aj autá, tie svine z EÚ stále sprísňujú normy, aby ľuďom bránili v slobodnej mobilite a ovládali ľudí. Inak ja som tu štúdiu našiel, ale podrobne som ju nečítal, vyzerá to ako milión iných publikovaných štúdii, ktoré sa dajú vymyslieť a prispôsobiť.
Avatar - xxc
5. 10. 2023 19:40
Re: Re: Re: Re: PHEV verze
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3330130/
Avatar - Mokrous
5. 10. 2023 14:51
Re: Re: Re: PHEV verze
Nevím kdo přišel na to, že mám právo chodit do soukromých hospod a vyžadovat tam nekuřácké prostředí. Jsem nekuřák a ten smrad mi vadí, ale ještě víc mi vadí omezování soukromého podnikání. Toto má být volba každého. Chce tam smrad? OK, já tam nepůjdu a časem třeba skoro nikdo a krachne. Ale má mít svobodu. Hospoda není státní instituce a veřejná služba.
Avatar - JirkaVejrazka
5. 10. 2023 16:09
Re: Re: Re: PHEV verze
Jenomze nasledky koureni platime vsichni. A nejsou levne.
Avatar - Mokrous
5. 10. 2023 16:14
Re: Re: Re: PHEV verze
A následky chlastání, fetování, přežírání se sacharidy a polotovary, nadměrného používání chemie, antibiotik, ležení u sociálních sítí namísto pohybu atd…
5. 10. 2023 05:42
Re: PHEV verze
jel by jsi s Teslou Y na lyze s rakvi do Italie? kolikrat bys asi cestou nabijel?
Avatar - xxc
5. 10. 2023 09:27
Re: PHEV verze
Pisalo sa o obcasnej dovolenke, jazdit si zalyzovat do alp na otocku kazdy vikend, tak to nabijanie zamrzi. Ale zase cloveka potesi, ze aspon takto neznecistuje zivotne prostredie inym len preto, ze si ide zalyzovat.
5. 10. 2023 11:46
Re: Re: PHEV verze
Zvlast, ked si zajazdi na elektrine vyrobenej napriklad z uhlia, alebo z lacnej fotovoltaiky dovezenej z ciny, ktoru o 10 rokov vyhodime za dedinu a kupime novu.
Avatar - xxc
5. 10. 2023 12:53
Re: Re: PHEV verze
nie, bude jazdit na elektrine z vodnej elektrarne :-P netreba hladat problemy tam, kde nie su
5. 10. 2023 14:24
Re: Re: Re: PHEV verze
Jasne, taras hluposti a upravujes si realitu ako ti vyhovuje. A fakt, ze tu mame napriklad miliony panelov, ktorym konci zivotnost a ktore nevieme momentalne priemyselne recyklovat je realny problem blizkej buducnosti, co moze zlahcovat iba ignorant a hlupak, co sa mu to nehodi do jeho videnia sveta
5. 10. 2023 14:57
Re: Re: Re: PHEV verze
Sorry za Off topic:
kde jsou ty miliony FV panelu pred koncem zivotnosti co tu mame? Rad je odkoupim. Info klidne do soukrome zpravy.
5. 10. 2023 20:21
Re: Re: Re: Re: PHEV verze
Vsade okolo teba a o chvilku sa budu povalovat na kazdej skladke. Staci otvorit oci
5. 10. 2023 22:52
Re: Re: Re: Re: PHEV verze
Kolem me tada zadne nejsou.
Jsou v inzerci stare panely které maji jeste dlouho zivotnost a levne zrovna nejsou. Ono prave dlouha zivotnost panelu je hlavni prekazka recyklace. Neni zatim co recyklovat.
Takze jestli vis o nejakych budu rad za tip.
6. 10. 2023 07:36
Re: Re: Re: Re: Re: PHEV verze
Dlha zivotnost? Ta prva gen. tazko dozije 10 rokov. A nie je to tak davno, co tusim na idnes boli clanky o tom, ze aj moderne cinske panely maju problem dozit deklarovany vek. Predpokladam, ze stary panel je ceneny koli striebru. Je ho tam cca 20g co je pri dnesnej cene cca 13e. Myslim, ze sa pouziva oasta s kuskami striebra, tak to by som si rad pozrel, ako to niekto doma na kolene rozobera a skrabka striebro. :-D
6. 10. 2023 07:55
Re: Re: Re: Re: Re: PHEV verze
Tak prvni silarni boom v CR byl po roce 2010. Ty FVE ale stale funguji a panely z nich se pripadne prodavaji dále za vysoke ceny.

Takze kde jsou ty miliony panelu co muzu sehnat/koupit?
6. 10. 2023 08:39
Re: Re: Re: Re: Re: Re: PHEV verze
Chvilku vydrz, bude ich dost. Pisal som o blizkej buducnosti, tak sa zatial nauc porozumiet pisanemu textu. Urcite ti to pomoze v dalsom zivote
6. 10. 2023 09:27
Re: Re: Re: Re: Re: Re: PHEV verze
“ mame napriklad miliony panelov, ktorym konci zivotnost” to k tomu porozumneni.

Jinak me opet neprekvapuje, ze jsem nedostal odpoved. Sirit nesmysle o milionech panelu na konci zivotnosti…
6. 10. 2023 10:45
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PHEV verze
A preco si to nekopiroval dalej, kde je napisane problem blizkej buducnosti. Koncim debatu...
Avatar - twistedTSD
5. 10. 2023 06:18
Re: PHEV verze
Jj, labutí píseň upadajícího evropského automotive, iracionálně ovládnutého mizernými zkratovozy.
4. 10. 2023 21:22
Nová generace? Fakt jo?
Technika zřejmě pokročila, ale design je spíš odfláklý face-lift než něco nového.
No a ten tablet vévodící palubní desce... To pan designér spal posledních let?
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ozzman
4. 10. 2023 21:31
Překvapivě normální
Vlastně s tím nemám problém, naopak, je to kus auta, vypadá konvenčně, nemá berany místo volantu, bude mít škálu pohonů.... nelíbí se mi to třeba tak, jako nový Espace (předpokládám, že to bude stejná velikost, ale ten zase nemá zajímavé motorizace), ale muj jediný problém s tím je ten, že ŠA ta auta vlastně né uplně fungovala s posledními generacemi, tak věřím, že se to zlepší :)
Rozbalit vlákno
5
5. 10. 2023 06:50
Re: Překvapivě normální
tak kromě O4 u které se počátek výroby fakt nepovedl to jinak Škodovce funguje ne? (neřeším teda EV, o těch nevím nic)
Avatar - Ozzman
5. 10. 2023 07:49
Re: Překvapivě normální
Tak O4 pokud vím, tak se kazí pořád, máme v rodině loňskou, motor KO po 3 tisících (TDI 85kw), infotainmenty neřeším, pak převodovky manual u 1.5TSI a lamely na spojce (ale to jsem tedy slyšel i u jinych koncernovych aut s touto kofigurací

Nevím, ja k tomu důvěru nemám, ale hezky auto to docela je
5. 10. 2023 09:06
Re: Překvapivě normální
hmmm zajímavé.... mě Sup PHEV fungje na 1* a teď jsem ještě udělal takový "last call" nákup Supa 3 TDI.... tam to snad bude taky OK, dyť jsou to všechno milion let prověřený věci :-) Jinak se Škodovky zastávat nemusím, tím naftovým Supem s ní asi končím, pak už mi asi nebudou mít co nabídnout....
Avatar - Ozzman
5. 10. 2023 10:18
Re: Překvapivě normální
Spíš myslim, že to muže být změnou dodavatelů, inovacemi, které uživatel ani netuší, že automobilka zavedla a tak dále. Je to hodně věcí...Škodovka podle mě dělá většinou hezká auta, ale moje volba by to byla jen v případě neodolatelné ceny a to zatím nehrozí
5. 10. 2023 14:39
Re: Překvapivě normální
a kvalitu dnes vidis kde? U korejcu a japoncu?
Avatar - kosmonaut
4. 10. 2023 21:44
Hmm
Tak snad nebudou chybět dynamické blinkry, osvětlení mřížky chladiče, ambientní svícení uvnitř, osvětlené logo, charakteristický světelný podpis, vítací a loučící světelná show a především hlavně ať nechybí architektura.
Rozbalit vlákno
0
4. 10. 2023 21:54
Moje hodnocení
Exteriér: ten bych ohodnotil slovy "dobrý" - tedy za 3. Nový Kodiaq rozhodně nevypadá jako úplně nový model, spíš vypadá jako výrazný facelift. To auto vyloženě nezaujme, ale asi ani neodradí. Přední přerušované propojení světel považuji za poměrně rušivé - volil bych buď propojení úplné, nebo žádné. Je fajn, že to auto je "dobré" ze všech stran stejně tzn. žádný úhel pohledu nijak nevybočuje (ani v dobrém, ani ve zlém). Prostě normální auto, které nebude budit moc pozornosti. A to je asi ok. Vedle nové Santa Fe ale nový Kodiaq asi zrovna moc parády neudělá.

Interiér: ten mi sedí podstatně víc a dal bych 1 - . Osobně mi chybí jen možnost umístit vedle sebe 3 sedačky do isofixů, ale chápu, není to MPV. Jinak to vypadá, že ovládání bude na dnešní dobu poměrně intuitivní a user friendly, za to :yes: . Tablet a jeho zakomponování mi nevadí.

Jsem zvědav na ceny.
Rozbalit vlákno
0
4. 10. 2023 21:54
Skofka
Vzhled enyaq. Nic moc. Mne se nelíbí. Škoda ze chybí manuál. Cena bude vysoká.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Barry Lyndon
4. 10. 2023 22:05
Uvidíme naživo, ale nelíbí se mi to zatím vůbec
Přední rypák vypadá jako nějaká light verze Suzuki Scross minulé generace, což bylo mimořádně (až směšně) odporné auto. To zadní propojení světel je tam jakoby navíc, byť asi není podsvícené a tvar světel taky nic moc (resp. nekoresponduje s tou lištou - toho červeného světelného plastu je tam prostě přespříliš). A pokud jde o předek (resp. suzukoidní rypák), tak ty ledky v mřížce chladiče to dorazily. To ti designéři nemají vůbec vkus a nebo ho sice mají, ale předpokládají, že ho vůbec nemají zákazníci?

Celkově to zatím vypadá dost strašně, taková designová patlanice nejrůznějšího druhu přeplácanosti, kýče a disproporce. Kabaň nás holt namlsal, ale teprve s odstupem času vidíme, jak výjimečný jeho přínos pro Škodu byl. Tohle je obrovský sešup... Z výrazně nadprůměrného designu je najednou design na hraně snesitelnosti... :no: :no: :no: :no: :no: :no:

Kdybych měl známkovat, tak exteriér 4 (dostatečný to je, dobrý ani náhodou), interiér řekněme 2 (chvalitebný za ty smart točítka, jinak taky nic moc - bude vůbec kůže a nebo už jen koženka?)
Rozbalit vlákno
0
4. 10. 2023 22:31
Kodijak
Bylo odjakživa odporny auto, ale ten zadek teď, je nová úroveň hnusu.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Barry Lyndon
4. 10. 2023 22:40
Re: Kodijak
S první větou nesouhlasím, s druhou bohužel docela ano. Jinak na tom videu to z určitých úhlů vypadá trochu snesitelněji než na fotkách, tak uvidíme naživo...
4. 10. 2023 23:09
Za mě: povedený design
1) nevzbuzuje negativní postoje (omlouvám se přispívatelům dole, šmahem odsouzení není relevantní, jen programové);
2) není to Kabaň, je to svébytně provedená práce na předem dané téma (Jozef to dělal dobře, ale život jde dál);
3) Autoři se nevezou na vlně totálního zjednodušení tvarů > pořád bude škodovka a kodiaq snadno rozpoznatelný. Navíc věřím, že více hran a zlomů ploch je pro oko zajímavější objekt, než uhlazeně nudné pojetí objektu;
4) D-sloupek není kontroverzní a diskutabilní, i kdyby se novináři snažili po goebbelsovsku tvrdit opak. Nevadí a je znakem tohoto auta.
5) proporční řešení 3D-masky je mnohem povedenější, než u modelů Octavia IV. a Enyaq.
6) "Dělená" přední světla konečně dostala smysl a(Matrix Led) a zadní světla jsou vážně povedená. Nesvítící červený spoj mezi zadními světly mi prostě a jednoduše nevadí. Na rozdíl od podsvícené přední lišty přes masku.
7) Co mi fakt vadí:
a) nápis místo loga vzadu - jak pravil Bob Lutz: if everybody does, dont!
b) dvouramenný volant: v praxi vůbec nevadí, ale pocit, že mě výrobce šidí na materiálu a řešení za každou cenu, je moc nepříjemný;
c) hrana na přechodu bočnice do zadního čela (a nárazníku) - fuj! To bylo možné řešit o mnoho lépe.
Interiér vypadá vážně skvěle, ale vadí mi odstupňování "kvality" provedení sedadel: obyčejná - lepší - nejlepší. Typicky folksvágenovský přístup, ale v případě sedadel se jedná podle mého názoru o znevažování zákazníka. Ten si zaslouží hlavně dobrá sedadla, a až potom ostatní simply clever vynálezy.
Dávám za 1-. Jsem krutopřísný.
Rozbalit vlákno
0
5. 10. 2023 05:51
Jedna vec je jasna
Jedna vec je jasna - tahle barva je pro prezentaci auta fakt hrozna. Ostatni jsou jen rendery.

Ja si pockam jak bude vypadat venku na svetle s tim cernym sloupkem vzadu (sportline?), to mi pripada docela OK.

Ale interier mi prijde v pohode.
Jo a razeni u volantu je super, to rikam jako zvykly z mercedesu!
Rozbalit vlákno
6
5. 10. 2023 07:33
Re: Jedna vec je jasna
Akorat to tlacitko bezklicoveho startovani na sloupku volantu je zase fail, neni tam poradne videt
Avatar - xxc
5. 10. 2023 09:16
Re: Jedna vec je jasna
a naco nejake tlacitko? neaktivuje sa auto brdou, alebo sadnutim do auta?
Avatar - twistedTSD
5. 10. 2023 09:26
Re: Jedna vec je jasna
Ono se nějaké spalovací auto aktivuje sednutím do auta?
Avatar - xxc
5. 10. 2023 10:45
Re: Re: Jedna vec je jasna
Neviem, ale práve predstavená novinka by mohla, nie? Je to celkom dobrá vec.
Avatar - Emel
5. 10. 2023 08:52
Re: Jedna vec je jasna
Viděl jsem videa z prezentace, tam byla modrá race a vypadalo to líp.
Avatar - Barry Lyndon
5. 10. 2023 11:34
Re: Jedna vec je jasna
Tuhle novou cool barvičku zřejmě přebrali z palety Suzuki spolu s tím prasečím rypáčkem.
5. 10. 2023 13:45
Špata
taký činsky klon sama seba ....viem že subjektívne...za mňa hrôza :no:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - rohYpnol
8. 10. 2023 12:52
Po dlouhé době
Po dlouhé době novinka od Škody, kde nemám problém dát :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Bohužel, aby to dávalo smysl, tak tam bude muset být 2.0 TDI nebo 2.0 TSI, a to budeme opět cenově na koncernovém Olympu. Z druhé strany - a to je pro mě zásadní - ještě že tu ty 2.0 zůstaly. Protože třeba to je za mě důvod, proč nové Santa Fe v Evropě nedává smysl. Skvělé auto bez adekvátní motorizace...
Tleskám, tohle se Škodě vážně povedlo. :yes:

P.S. Překvapilo mě, že za smart dials museli bojovat, aby jim to ve VAG povolili... Zkrátka to je taky slušnej "korporát" :-[]
Rozbalit vlákno
0