Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nová Škoda Kodiaq má první českou cenu! Odstup od superbu je minimální

České SUV se sice představilo o měsíc dříve než nová Škoda Superb, první informace o ceně ovšem přichází ve stejnou dobu. Dobrou zprávou je, že ve srovnání s technicky příbuzným superbem si u Škody Kodiaq připlatíte pouze 5000 korun.
Zpět na článek
9. 11. 2023 15:05
Zaujalo mě, že za poměrně užitečné keyless
vám dají asistenta udržování v jízdním pruhu a hlídání dopravních značek. Ale Češi rádi nakupují tam, kde jim kálí na hlavu, takže cajk.
Rozbalit vlákno
11
Avatar - Fomax
9. 11. 2023 15:31
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
9. 11. 2023 16:27
Re: Zaujalo mě, že za poměrně užitečné keyless
Asistent udržování v pruhu a rozpoznávání značek (resp. na to navázanej "inteligentní" speed limiter) je v nových autech povinně. Ale to Škodě nebrání to marketingově "prodat". :-)

Btw já když čtu, jaké všechny asistenty v tom kterým autě jsou už v základu, tak spíš špačkuju, protože musím před každou jízdou vypínat čím dál tím víc věcí. U některejch aut ty věci docela fungujou, ale zrovna u mě v Golfu R je front assist, lane assist i start stop pořád úplně na ***. Když to nevypnu, tak na mě auto furt tak různě pípá, tahá za volant, chcípá v nejhorší možný chvíle, no prostě katastróf. Takže každý startování čím dál tím víc připomíná předletovej checklist v našem Dynamicu.
Avatar - Roman Horký
9. 11. 2023 16:37
Re: Zaujalo mě, že za poměrně užitečné keyless
To je opravdu šílené a divím se, že na to mají lidi nervy. Mám stará auta, nasednu a jedu.
Avatar - Mikesus
9. 11. 2023 16:49
Re: Zaujalo mě, že za poměrně užitečné keyless
No vidíš. Já mám nový auta, nasednu a jedu. Nic netahá, nic nepipa, co jsem předtím nenastavil.
Avatar - Roman Horký
9. 11. 2023 17:10
Re: Zaujalo mě, že za poměrně užitečné keyless
Takže jsme u jádra věci. Jsou automobilky a "automobilky".
Avatar - Fomax
9. 11. 2023 17:16
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
9. 11. 2023 17:43
Re: Zaujalo mě, že za poměrně užitečné keyless
Už to tak vypadá. Nemám teda zrovna velkej testovací vzorek, ale třeba u šéfa v Mercedesu E-klasse odcházející generace po faceliftu to všechno funguje bez problémů.

Např. ve zmíněným Golfu má front assist pravidelně problém s odbočujícíma nebo cestu křížícíma autama, Mercedes si naproti tomu zřejmě dokáže spočítat trajektorie obou aut a vyhodnotit, jestli to vyjde, a pípá fakt až když je náběh na průser…

No nicméně, že je Golf 8 softwarová katastrofa, to všichni víme. Ale někdy to kde tak daleko, že ty nebezpečný situace úplně vyvolává… jde s přehledem o moje nejmíň šťastně vybraný služební auto.
9. 11. 2023 18:43
Re: Zaujalo mě, že za poměrně užitečné keyless
ne mercedes je zrovna prusvih, brzdi kdyz se cpes do maly mezery a lineassist vypnout naporad taky nejde. Prekolizni brzda je navic precitlivela
Avatar - Josef-Kratochvil
9. 11. 2023 19:21
Re: Zaujalo mě, že za poměrně užitečné keyless
To je vsude stejny, tedy spatny a k nicemu. Mazda cx60.
9. 11. 2023 17:38
Re: Zaujalo mě, že za poměrně užitečné keyless
ano ja taky a totez i u modelu 2024
Avatar - Emel
9. 11. 2023 18:54
Re: Zaujalo mě, že za poměrně užitečné keyless
Taky tam je třízóna... a taky je to auto levnější než bylo. Keyless je detail, tím bych se vůbec netrápil.
10. 11. 2023 18:53
Odstup od superbu je minimální
Tak odstup od superbu je sice minimální, ale je to tím, že superb zdražili. Ještě asi před měsícem byl v ceníku za 880k v základu- ;-)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Emel
10. 11. 2023 22:12
Re: Odstup od superbu je minimální
Ale ne v naftě, automatu a kombíku... a ta Selection výbava je spíš Style než Ambition.